Degradacija muzike zadnjih 20+ godina

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Muzika danas i muzika pre 30-tak godina su dva različita pojma. Dok su se ranije muzičari trudili da naprave kvalitetne stvari, danas se izdavačke kuće trude da zgrnu što je više para moguće.

Više nije nikom u interesu da grupe prave kvalitetne pesme, nego da ih imaju što više. Sada se više računa polaže na imidž, muzika se stavlja u drugi plan.

Ranije nije mogao bilo ko da se bavi muzikom. Tj. mogao je svako, ali su samo kvalitetni muzičari uspevali da se probiju visoko na muzičkoj sceni. Danas zahvaljujući internetu možete postati zvezda preko noći, ma koliko kvalitetni bili (primer onaj lik sa pesmom Eto što sam vruć).

Činjenica je da se biznis mnogo umešao u svet muzike, a to nikako ne valja. Tako smo od grupa, kao što su: Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Eagles, Tina Turner, Santana i mnogi drugi, došli do izvođača, kao što su: Lady Gaga, Britney Spears, Green Day, Rihana, Cannibal Corpse, Gwen Stefany i mnogi drugi. Od starih dobrih diskoteka smo dobili folkoteke (kod nas) i modernu "disko" muziku (bolestan house-tehno-neki-remix sa jednim istim monotonim ritmom koji traje po par sati). Na kojoj žurci ste zadnji put videli neku igranku? Da neko zapravo pleše? Nema više toga, sve se izokrenulo naopako.

Svet muzike je krenuo jednom velikom stranputicom sa koje ne verujem da će moći da se vrati. Srećom da još imamo muzičare "stare škole", da sa vremena na vreme možemo čuti malo prave muzike. Mada neće ni oni dugo. Scorpions uskoro završava, Stones-i i Purple-ovci su nabili preko 60 godina, tako da će i oni lagano u penziju... Lagano se gasi ta stara muzička elita i ostaju nam ovi novi mladi "umetnici".
 
Uvek ima dobre muzike za one koje hoce da traze. Stvari vishe nisu iste... da. To se zove promena.

To je sustina.Samo treba traziti.Muzika i treba da ide u pravcu promene,inventivnosti.E sad,uvek je bilo lose muzike i to je cinjenica.Ali bi stupidno bilo slusati stalno isto,tipa Stounse,dok ne crknu.Uvek mozes da otkrivas nove bendove i pravce,samo ako to hoces
 
To je sustina.Samo treba traziti.Muzika i treba da ide u pravcu promene,inventivnosti.E sad,uvek je bilo lose muzike i to je cinjenica.Ali bi stupidno bilo slusati stalno isto,tipa Stounse,dok ne crknu.Uvek mozes da otkrivas nove bendove i pravce,samo ako to hoces

To je izgleda cela frka oko propadanja muzike i njenog nekvaliteta danas. Neki ljudi zapravo i nemaju zelju da cuju nesto sveze i zanimljivo, nego bi radije da kukaju o nedostatku dobrih izvodjaca u svom muzickom mikrosvetu od 10 bendova. :D
 
Muzika danas i muzika pre 30-tak godina su dva različita pojma. Dok su se ranije muzičari trudili da naprave kvalitetne stvari, danas se izdavačke kuće trude da zgrnu što je više para moguće.

Više nije nikom u interesu da grupe prave kvalitetne pesme, nego da ih imaju što više. Sada se više računa polaže na imidž, muzika se stavlja u drugi plan.

Ranije nije mogao bilo ko da se bavi muzikom. Tj. mogao je svako, ali su samo kvalitetni muzičari uspevali da se probiju visoko na muzičkoj sceni. Danas zahvaljujući internetu možete postati zvezda preko noći, ma koliko kvalitetni bili (primer onaj lik sa pesmom Eto što sam vruć).

Činjenica je da se biznis mnogo umešao u svet muzike, a to nikako ne valja. Tako smo od grupa, kao što su: Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Eagles, Tina Turner, Santana i mnogi drugi, došli do izvođača, kao što su: Lady Gaga, Britney Spears, Green Day, Rihana, Cannibal Corpse, Gwen Stefany i mnogi drugi. Od starih dobrih diskoteka smo dobili folkoteke (kod nas) i modernu "disko" muziku (bolestan house-tehno-neki-remix sa jednim istim monotonim ritmom koji traje po par sati). Na kojoj žurci ste zadnji put videli neku igranku? Da neko zapravo pleše? Nema više toga, sve se izokrenulo naopako.

Svet muzike je krenuo jednom velikom stranputicom sa koje ne verujem da će moći da se vrati. Srećom da još imamo muzičare "stare škole", da sa vremena na vreme možemo čuti malo prave muzike. Mada neće ni oni dugo. Scorpions uskoro završava, Stones-i i Purple-ovci su nabili preko 60 godina, tako da će i oni lagano u penziju... Lagano se gasi ta stara muzička elita i ostaju nam ovi novi mladi "umetnici".

pa ti idi na obliznju seosku igranku i zadovolji svoju potrebu za plesom ;)
istina je da se muzika mnogo promenila i ja ne vidim tu nista cudno..
istina je i da se sve drugo promenilo..
ranije je bilo dobrog dzinsa..starih dobrih levis farmerki, a sada se prodaju one sto imaju izbeljene tufne po sebi :lol: :(
jednostavno se pomiri sa tim..
a ljudi koji zele da i dalje zive u tom starom svetu kad je sve bilo drugacije (nekima bolje, nekima losije), neka zive... ti ne moras da pratis nove trendove ali ne moras ni da ih pljujes..

a sad nesto za podsecanje na stare dane :mrgreen:

 
Poslednja izmena:
Muzika treba da evoluira, dobro Cannibal Corpse (shto se tiche rock i metal muzike) i ne predstavljaju bash toliki skok u evoluciji ali imaju neshto u svom zvuku shto privlachi ljude i sigurno ne treba da se stavljaju u isti prokleti kosh sa lady-trandza gagom i britney spears!!!!!! Opet, danas imash gomilu izvodjacha koji upravo potvrdjuju da muzika, opet gledano u rock i metal svetu, treba da evoluira i da ne moze non-stop da ostane na jednom te istom, izvodjachi koji svojom svirkom postavljaju chak i neke nove standarde! Naravno, neizostavna je i chinjenica da su chak i gore pomenuti velikani poput Purple i Stones-a poslednjih 10+ godina okrenuti pravljenju albuma daleko slabijeg kvaliteta al' opet komercijalnije da bi zadrzali brojnost publike po koncertima, tako da se samim tim i tu sve vrti oko novca dok gomila mladjih bendova (mladjih od Stones-a i Purple-a) svira po klubovima i chiji chlanovi moraju i da rade izmedju 2 turneje da bi sebi obezbedili sredstva za materijalnu egzistenciju tako da opet dolazimo do priche da Cannibal Corpse i tome slichni bendovi nikako ne treba da idu u isti kosh sa Gagom i Britney jer, koliko sam razumeo post, pominje se degradacija i pravljenje muzike zbog zarade i pravljenja novca, a to extreme metal bendovi sigurno ne postizu (izuzev Dimmu Borgir-a i Cradle Of Filth-a koji su popunjavali omanje stadione)! Slazem se za degradaciju muzike shto se tiche upravo Lady Gaga-e, Britney, Rihanna-e i ostalih kao i grand-a (neizostavno zar ne?) i tehno/house chuda al' opet ne mozesh reci da ni danas nemash kvalitetne muzike! Pa upravo zato shto se pominje internet, zahvaljujuci kome po choveku koji je otvorio temu, postajesh popularan! Pa iskoristi malo taj internet i istrazi muziku i videcesh i natrchacesh i sam na gomilu zanimljivih i kvalitetnih stvari! Deep Purple i Stones-i se nece dogoditi opet to je sigurno, al' i danas medju mladjim ljudima imash kvalitetne izvodjache, samo treba malchice pretraziti...
 
Šta si napeo na Lejdi Gagu i ostale?
Ne slušam ih, ali mora li svaka tema da se pretvori u pljuvanje pop muzike i Granda?
U čemu je fora?

I, naravno da muzika ne propada.
Samo ne treba biti lenj i treba malo prokopati po internetu.
Svašta se nađe.
Hajde sad da slušamo Stonse dok se ne okonča naša egzistencija na planeti.
Glupos'.
 
I ja ne znam sta je covek zapeo za Gagu i Britni,kad ima dosta dobrih izvodjaca i bendova na danasnjoj sceni:Coldplay,Tke Killers,Kaiser Chiefs,Garbage,Morcheeba,zatim Amy MacDonald,Damien Rice,Jack Johnson,Lily Allen,Dido...Ja sam naveo neke izvodjace koje gotivim...Mozda ti slusas drugaciju vrstu muzike,ali sigurno mozes pronaci nesto za svoj ukus,samo da malo potrazis...
 
I ja ne znam sta je covek zapeo za Gagu i Britni,kad ima dosta dobrih izvodjaca i bendova na danasnjoj sceni:Coldplay,Tke Killers,Kaiser Chiefs,Garbage,Morcheeba,zatim Amy MacDonald,Damien Rice,Jack Johnson,Lily Allen,Dido...Ja sam naveo neke izvodjace koje gotivim...Mozda ti slusas drugaciju vrstu muzike,ali sigurno mozes pronaci nesto za svoj ukus,samo da malo potrazis...

Muzika danas i muzika pre 30-tak godina su dva različita pojma. Dok su se ranije muzičari trudili da naprave kvalitetne stvari, danas se izdavačke kuće trude da zgrnu što je više para moguće.

Više nije nikom u interesu da grupe prave kvalitetne pesme, nego da ih imaju što više. Sada se više računa polaže na imidž, muzika se stavlja u drugi plan.

Ranije nije mogao bilo ko da se bavi muzikom. Tj. mogao je svako, ali su samo kvalitetni muzičari uspevali da se probiju visoko na muzičkoj sceni. Danas zahvaljujući internetu možete postati zvezda preko noći, ma koliko kvalitetni bili (primer onaj lik sa pesmom Eto što sam vruć).

Činjenica je da se biznis mnogo umešao u svet muzike, a to nikako ne valja. Tako smo od grupa, kao što su: Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, Genesis, Eagles, Tina Turner, Santana i mnogi drugi, došli do izvođača, kao što su: Lady Gaga, Britney Spears, Green Day, Rihana, Cannibal Corpse, Gwen Stefany i mnogi drugi. Od starih dobrih diskoteka smo dobili folkoteke (kod nas) i modernu "disko" muziku (bolestan house-tehno-neki-remix sa jednim istim monotonim ritmom koji traje po par sati). Na kojoj žurci ste zadnji put videli neku igranku? Da neko zapravo pleše? Nema više toga, sve se izokrenulo naopako.

Svet muzike je krenuo jednom velikom stranputicom sa koje ne verujem da će moći da se vrati. Srećom da još imamo muzičare "stare škole", da sa vremena na vreme možemo čuti malo prave muzike. Mada neće ni oni dugo. Scorpions uskoro završava, Stones-i i Purple-ovci su nabili preko 60 godina, tako da će i oni lagano u penziju... Lagano se gasi ta stara muzička elita i ostaju nam ovi novi mladi "umetnici".

meni je ta lady Gaga kompletno smesna:zcepanje:inace,slazem se s tobom..al evo...meni je ok coldplay,killers...dobre muzike ce uvek biti, nadam se, ali da je tesko naci,odabrati,razdvojiti zito od kukolja-jeste...drustvo se menja u celini,samim tim i muzika, neko je gore pomenuo garderobu...lol..koliko ima tih hitica,pola ne stignem ni da cujem:)sta se brze menja..moda u oblacenju ili u muzici?mislim da je ipak manje promena u muzici...nekako se svi slazemo oko toga sta je dobro i ja bih radije ostala u muzickom "mikrosvetu":)od 10 grupa, nego da prihvatim te neke novitete,samo zato sto nemam sta drugo da slusam...
 
Poslednja izmena:
Ima jos uvek mnooooooooooooooooooooooogo dobro muzike, i uvek ce biti :D

ullevi.jpg
 
meni je ta lady Gaga kompletno smesna:zcepanje:inace,slazem se s tobom..al evo...meni je ok coldplay,killers...dobre muzike ce uvek biti, nadam se, ali da je tesko naci,odabrati,razdvojiti zito od kukolja-jeste...drustvo se menja u celini,samim tim i muzika, neko je gore pomenuo garderobu...lol..koliko ima tih hitica,pola ne stignem ni da cujem:)sta se brze menja..moda u oblacenju ili u muzici?mislim da je ipak manje promena u muzici...nekako se svi slazemo oko toga sta je dobro i ja bih radije ostala u muzickom "mikrosvetu":)od 10 grupa, nego da prihvatim te neke novitete,samo zato sto nemam sta drugo da slusam...

Pa i jeste poenta da se u 10 godina pojavi tek par kvalitetnih grupa koje kao obecavaju pa i one se raspadnu posle par albuma recimo moloko
 
Ne, ne kažem da je propala cela muzička scena. Slažem se da ima tu i tamo nekih dobrih bendova, ali, kao što reče georgejune, u moru ovog ostalog šunda i kiča, teško se mogu probrati. Svaka čast onome ko voli i može da sluša sa uživanjem današnje nove, moderne izvođače. Meni jednostavno ne prijaju.

Nekako je muzika postala mnogo.....elektronska, kompjuterizovana. Koliko novih repera (naših naročito) koriste onaj neki "sintisajzerski" glas, onda robotizovani glasovi gore-pomenute gospođe Dragane (a.k.a. Lady Gaga), dalje semplovanje nekih starih hitova i pravljenje već dosadnih tehno-remix-eva, pa onda korišćenje kompjuterski generisanih matrica, instrumenata...
 
ma bre propala je skroz...kao i film i sve drugo vezano za umetnost...od mtv govana blek ajd piss - bumbumbum pa do domaceg SRANJA(moje skromno misljenje)komercijala,melodije nema...******

Ali ima toliko mnogo dobre muzike iz 60ih,70ih,80ih,90ih i naravno klasika tako da nema rzloga za brgu...uvek ce biti nesto da se slusa:)
 
Ne, ne kažem da je propala cela muzička scena. Slažem se da ima tu i tamo nekih dobrih bendova, ali, kao što reče georgejune, u moru ovog ostalog šunda i kiča, teško se mogu probrati. Svaka čast onome ko voli i može da sluša sa uživanjem današnje nove, moderne izvođače. Meni jednostavno ne prijaju.

Nekako je muzika postala mnogo.....elektronska, kompjuterizovana. Koliko novih repera (naših naročito) koriste onaj neki "sintisajzerski" glas, onda robotizovani glasovi gore-pomenute gospođe Dragane (a.k.a. Lady Gaga), dalje semplovanje nekih starih hitova i pravljenje već dosadnih tehno-remix-eva, pa onda korišćenje kompjuterski generisanih matrica, instrumenata...

autotune

ja ga ne podnosim
 
Ali ima toliko mnogo dobre muzike iz 60ih,70ih,80ih,90ih i naravno klasika tako da nema rzloga za brgu...uvek ce biti nesto da se slusa:)

Ali *** ne moze se ziveti samo u proslosti.Muzika je postala biznis,a i treba podilaziti narodnom ukusu.Ne mozes da teras ljude da slusaju klasiku ako ne vole.Najgori su oni licemeri,koji kao slusaju klasiku i *****ju kako je to strava,a ne znaju da naprave razliku izmedju Baha i Hendla.Problem je kad ne postoji alternativna scena.U ovo doba ona postoji,jaka je i svako ko zeli,moze da pronadje nesto za sebe.Evolucija je potrebna,kako u zivotu,tako i u muzici,a te nuspojave,kao Gaga,Britni,su neophodan rezultat svega.Svako moze da filtrira ono sto zeli da slusa i nema problema
 
Što se tiče muzike pa i same umetnosti, meni se sve čini kvalitetno (uglavnom od strane muzike, bilo koji period), nešto manje nešto više (sve zavisi od žanra), zvuk jeste malo promenjen, više je zastupljena ta (može se reći) alternativna muzika, alternativni rock (koga inače obožavam :heart:), ali kvalitet muzike nema nikakve veze sa periodom, tipa ono 70-tih, 80-tih ili 2000-tih (:heart:)...znate... :) Nego me najviše nerviraju one izjave tipa "Današnja muzika je sranje", "Danas ne postoji pravi rock", "Klinački pop/rock bendovi su sranje i više za decu" i blablabla... :roll: Po mom mišljenju današnja muzika je (priznajem) malo drugačija ali barem kad je rock u pitanju, onda su mi stari i današnji rock izvođači približno istog kvaliteta (možda se ne bi neki složili sa mnom, ali to je samo moje mišljenje :mrgreen:).
 
"Klinački pop/rock bendovi su sranje i više za decu"

To nazalost jeste tacno.A to je zato sto svi pokusavaju da kopiraju nekog svog idola do tacnina.Svojevremeno je ovde u Kragujevcu,odrzavan neki Sumadijski demo fest.To je stvarno smesno.Zamislite situaciju gde 10 bendova svira potpuno isto.Sve na foru Purpla,Zeppelina i tog hard rocka 70-ih.Nigde neke alternative,nekog progresa,nesto sto zvuci malo originalnije,drugacije.Mislim ok je da imas nekog uzora,ali da ga bezuslovno kopiras,to je vec glupo
 
To nazalost jeste tacno.A to je zato sto svi pokusavaju da kopiraju nekog svog idola do tacnina.Svojevremeno je ovde u Kragujevcu,odrzavan neki Sumadijski demo fest.To je stvarno smesno.Zamislite situaciju gde 10 bendova svira potpuno isto.Sve na foru Purpla,Zeppelina i tog hard rocka 70-ih.Nigde neke alternative,nekog progresa,nesto sto zvuci malo originalnije,drugacije.Mislim ok je da imas nekog uzora,ali da ga bezuslovno kopiras,to je vec glupo
Jedno je da kopiraju same bendove, da sviraju njihove pesme i da se trude to da sviraju isto do tančina, a drugo je ako sviraju neke pesme koje su u tom fazonu, ali ne pripadaju ni jednoj grupi. Mnogo je mladih bendova koji samo sviraju tuđe stvari. Dal' je to u nedostatku inspiracije da naprave nešto svoje ili jednostavno znaju šta publika voli...

Elem, tačno je da ima danas još uvek da se nađe i čuje dobra muzika i to ne samo rock, nego bilo koji žanr. Ali problem je taj "mainstream", kako ga neki zovu, ta muzika za mase. Ranije su se ljudi ložili na rock, disco, funky i to su se ložili uz stvarno dobre pesme, pesme koje i dan danas svi pamtimo i slušamo vrlo rado (govorim u svoje ime). A na šta se lože danas mase? Na .... ajde da ne pominjem opet, ispašće da se cela polemika vodi oko Lady Gage i njoj sličnima.

Trebalo bi da se sretnemo (mi svi ovde prisutni) ponovo za jedno 10-tak godina i da vidimo kojih sve pesama iz ovog perioda ćemo se sećati, koje će trajati toliko dugo.
 

Back
Top