Treba mi savet! :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Boris SC

Ističe se
Poruka
2.557
Cao, ja sam Boris i voleo bih da mi neko resi nedoumicu koju imam...:)
Ja sam maturant i upis fakulteta je jako blizu...Ja zelim da upisem engleski jezik na Filoloskom fakultetu (i najverovatnije hocu, uveliko idem i na pripreme iz engleskog), ali engleski nije ono cime zelim da se u zivotu bavim...Zelim da budem novinar, preciznije TV novinar, voditelj Dnevnika ili tako nesto...:D
Ipak, ne bih zeleo da upisem novinarstvo na FPN-u jer mi se taj faks cini kao smaranje a engleski jezik stvarno obozavam i znam da cu taj fakultet zavrsiti najlakse i najbrze...
Da li neko moze da mi potvrdi ono sto sam vec puno puta cuo - da novinar mozes biti sa bilo kojim fakultetom i da nisu svi poznati novinari dosli sa FPN-a. Dakle, da li mi neko moze reci da li se televizijskim poslom mogu baviti i sa zavrsenim engleskim jezikom?
Unapred zahvalan, from Boris with love...! ;)
 
Poslednja izmena:
:think:


Gledaj kako , engleski jezik je nesto sto mozes da naucis i bez fakulteta, jednostavno to je tako . Internet, televizija, okolina, svasta moze da se nadje na internetu kao pomocno sredstvo za ucenje jezika. Tako da ...

U sustini s engleskim jezikom i da zelis ne nesto da radis nemas mnoo izbora, barem ne kod nas :lol: Profesor u prosveti ili privatan profesor eventualno sudski prevodilac ili tako nesto :neutral:

Ako stvarno volis jezik i sve to, mislim da ga uz malo izdvojenog vremena mozes nauciti ako je to poenta tvog odlaska na filoloski fakultet ako ne, prosvetli me i kazi sta je :D

Ako se dvoumis izmedju ova dva fakulteta izaberi ovaj drugi . Istina je da ja ni u jednom ne vidim neku perskepktivu (krajnje subjketivno razmisljanje, priznajem) ali mislim da su ti znatno vece sansne u novinarstvu . Jer volis to, imas veliku ambiciju i sada samo to treba pretvoriti u delo .

Nadam se da sam ti na neki nacin pomogao, iskreno ;)
ne znam za podatak ko moze a ko ne moze da radi kao novinar, istina je ako imas vezu mozes ako nemas ne mozes :lol: tako nekako :roll: ;)
Srecno!
 
direktor RTS-a chak ni nema fakultet...a gle dokle je dogurao!ne brini,nije to problem,novinar mozhe da bude ko hoce...samo to i nije neki posao...treba samo da budesh neposhten...kao da si advokat...
 
Znas kako ako hoces da budes novinar,voditelj to mozes sa bilo kojim fakultetom!Evo na primer gledala sam u jednoj emisiji u kojoj su gosce bile Lea Kis i jedna novinarka sa Fox-a,odn. voditeljka vesti bas su pricale o tome koji su fakultet zavrsile. Lea Kis je zavrsila ja mislim ekonomski ili tako nesto,a ova druga je treca godina na medicinskom fakultetu.Tako d amislim da ti tu i ne treba neko posebno obrazovanje...
 
Ako stvarno volis jezik i sve to, mislim da ga uz malo izdvojenog vremena mozes nauciti ako je to poenta tvog odlaska na filoloski fakultet ako ne, prosvetli me i kazi sta je :D

Pa, u sustini, ja ne zelim da upisem engleski zato sto zelim da se usavrsavam sa jezikom vec sam gledao gde ce mi biti najlakse u smislu da to vec dobro znam i da mi fakultet nece predstavljati problem vec "zadovoljstvo"...FPN je dosadan, ima puno nepotrebne teorije, dok ucenje jezika koji ionako vec prilicno dobro znam ne bi trebalo da bude tesko...Eto, to sam u principu gledao - gde ce mi biti lakse...:rumenko:
Ali puno ti hvala na opsirnom savetu, puno mi znaci u svakom slucaju...;)
 
Znas kako ako hoces da budes novinar,voditelj to mozes sa bilo kojim fakultetom!Evo na primer gledala sam u jednoj emisiji u kojoj su gosce bile Lea Kis i jedna novinarka sa Fox-a,odn. voditeljka vesti bas su pricale o tome koji su fakultet zavrsile. Lea Kis je zavrsila ja mislim ekonomski ili tako nesto,a ova druga je treca godina na medicinskom fakultetu.Tako d amislim da ti tu i ne treba neko posebno obrazovanje...

Ok, to mi znaci...;)
 
a realno,drugarica koja studira zurnalistiku na fpn-u kaze da to sto oni uce nema veze sa ovim opstim novinarstvom,vec uce nekakve politicke teorije koje su tesno vezane za novinarstvo... u sustini,to je obimno,tesko razumljivo i za tvoje potrebe,ako sam ih pravilno protumacio,nepotrebno gradivo sa kojim bi se mucio nekih 4-5 god... opet,to je samo njen stav koji ti prenosim,nisam bas dovoljno kompetentan,najbolje bi bilo da odes na neki forum studenata fpn-a i raspitas se o tom smeru detaljnije od ljudi koji su mnogo upuceniji od mene u tu materiju... inace,da,tv voditelj mozes biti sa bilo kojim faxom,ako te izaberu na nekim kastinzima po nekim odg kriterijumima,kao sto po odr kriterijumima biraju manekenke i to je to... a za novinara,bar odr grane te struke,ja mislim da mora da se poseduje ipak odr strucnos,tj verovatno zurnalistika zavrsena na fpn-u... toliko od mene... pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top