Otvaram knjigovodstvenu agenciju
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Otvaram knjigovodstvenu agenciju

Nov član
    Učlanjen
    13.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Otvaram knjigovodstvenu agenciju

Pozdrav!
    Vidim da ovde ima pametnih ljudi koji hoce da pomognu.
    interesuje me sledece:
    Da li knjigovodstveni program mora biti legalan, i na sta se to LEGALAN odnosi?
    Naime, prijateljica koja to vec radi ima program koji je pravio njen kolega i sa njim radi vec dugo i niko je ne dira.
    Razumem da Windows mora biti legalan, ali ovo oko programa mi nije jasno.
    Unapred hvala na pomoci,

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

Podrazumevano Re: Otvaram knjigovodstvenu agenciju

Legalno dok te neuhvate, a vi bi trebali da imate veicu tamo, nego jel taj program ima licencu?

Zainteresovan član ladowina (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Jasmina i Pedja Pogledaj poruku
    Da li knjigovodstveni program mora biti legalan, i na sta se to LEGALAN odnosi?
    Naime, prijateljica koja to vec radi ima program koji je pravio njen kolega i sa njim radi vec dugo i niko je ne dira.
    To ce ti reci autor programa, u kojem u programskom okruzenju radio i da li program koji je napravio zahteva neku dodatnu aplikaciju koja se placa da bi radio. Recimo, ako je neko napravio aplikaciju za rad u MS accessu, moraces da kupis i MS office ako hoces sve da bude legalno. Naravno, treba da imas i dozvolu autora da koristis programe koje je napravio, inace krsis autorska prava.

Citat Original postavio Jasmina i Pedja Pogledaj poruku
    Razumem da Windows mora biti legalan, ali ovo oko programa mi nije jasno.
    Unapred hvala na pomoci,
    Potreban je bar professional edition windowsa za komercijalnu upotrebu, sto rad u agenciji podrazumeva.

Domaćin dulebass (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    70

Da ne otvaram novu temu. Moze li mi neko reci, koji kurs je potrebno imati za otvaranje knjigovodstvene agencije? Posto vidim da postoje samostalne knjigovodje, ovlascene knjigovodje, samo knjigovodje itd.
    "Pri rodjenju placemo sto smo stupili na veliku pozornicu budala!" (Sekspir)

Domaćin gospodarica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    97

po vazecem zakonu o racunovodstvu ne treba ti nikakav kurs niti licenca kao ranije da bi radio knjigovodstvo

Početnik horhe (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da malo osvezimo temu
    Moze li neko da me blize uputi sta je potrebno za otvaranje knjigovodstvene agencije, mislim kakav je procedura? Da li je ovakva firma u "pausalu" i koliko se placa mesecno.
    Hvala unapred na pomoci.

Aktivan član Festomanka (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

sta koliko se placa mesecno? porezi doprinosi? minimum ide otprilike od 15000 pa navise..

ne moze agencija u pausalu.. msm ima fora ali veruj mi ne moze.

Procedura je kao i za sva ostala preduzeca. Registruje se kod APR-a.
    Poslednji put ažurirao/la Festomanka : 09.09.2010. u 10:29
    izbegavam da dugo budem sam u stanu

Nov član
    Učlanjen
    12.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Tražim partnera za računovodstvenu agenciju.
    Radio sam u ozbiljnoj računovodstvenoj agenciji čiji su klijenti poznate domaće i strane firme. Tu sam naučio dosta, i to mi je omogućilo da se zaposlim u velikoj stranoj kompaniji koja je u svojoj branši jedna od vodećih u Evropi. Tu sam već 6 godina i video sam sve prednosti i mane rada u multinacionalnoj holding kompaniji. Ne želim da napuštam trenutni posao, ali sazreo sam u poslovnom smislu da počnem samostalno da radim kao računovođa, te imam nameru da uskoro registrujem agenciju. Potrebna mi je jedna osoba koja će mi biti partner.
    Potreban mi je neko ko želi da radi u računovodstvu, a raspolaže nekim prostorom gde bi mogli da dolaze klijenti, makar 3 sa 3 metra. Potrebno je i da ima jedan računar za sebe, ja ću obezbediti stručnu literaturu. I da je u mogućnosti da skokne do Poreske uprave da sravni stanje, i na druga mesta po potrebi. Ne mora da radi kao kurir, za te poslove ćemo platiti nekog drugog. Pošto živim sa porodicom na Novom Beogradu, bilo bi poželjno da je taj moj partner lociran negde blizu.
    Sve u svemu, taj moj potencijalni partner može da bude i početnik. Bitno je samo da bude ozbiljna osoba, da ima jaku volju da radi u računovodstvu, i da ne misli da je to neka „laka lova“. Godine nisu bitne. Zainteresovani mogu da mi pošalju svoje ime i broj telefona na moju mejl adresu luka979@gmail.com
    Pa onda da se vidimo da nastavimo priču na ovu temu.

Nov član
    Učlanjen
    12.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Update: Ipak sam odustao. Ne mogu da postignem da ovo radim kao dodatni posao, a ne mogu da dam otkaz jer dužničko ropstvo ;-) bankaaa je moja sudbinaaa. Tako da sam našao nešto sasvim drugo što mogu raditi kao dodatni posao. Nije mi žao što sam ovo probao. Naučio sam ponešto o preduzetništvu, upoznao preko foruma neke skroz OK ljude koje pozdravljam ovom prilikom.

Početnik
    Učlanjen
    30.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Moze li danas da se vode knjige a da ne registrujem knjigovodstvenu agenciju, ima li neko ko i dalje tako radi ili je to danas dostra pooštreno?Znam da svaka firma treba da ima ugovor sa knjigovođom...Imam u planu da počnem da radim ovaj posao pa dok ne skupim dovoljan broj komitenata ne bih registrovao knjigovodstvenu agenciju.

Zainteresovan član Alinor (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio opeth87 Pogledaj poruku
    Moze li danas da se vode knjige a da ne registrujem knjigovodstvenu agenciju, ima li neko ko i dalje tako radi ili je to danas dostra pooštreno?Znam da svaka firma treba da ima ugovor sa knjigovođom...Imam u planu da počnem da radim ovaj posao pa dok ne skupim dovoljan broj komitenata ne bih registrovao knjigovodstvenu agenciju.
    Мораш имати или агенцију или бити ангажован неком уговором о раду или слично, и на приход који остварујеш платити дажбине. Нема рада "на црно" у књиговодству, ако и покушаш тако, трајаће ти до прве пореске контроле и онда си готов и ти и клијент за кога радиш. Отварање књиговодствене агенције није нарочито скупо, ако знаш да радиш посао како треба, а ако не знаш (на шта ме наводи ово твоје питање) онда ти се ништа не исплати и све је прескупо.

Uvek u pravu
    Učlanjen
    07.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio opeth87 Pogledaj poruku
    Svaka firma može sama sebi da vodi knjige. Možeš da se dogovoriš sa firmom da ti njima radiš knjige, takoreći na crno, a da se sve to podvede kao da su oni sami radili. Ako njima to tako odgovara, možeš tako da kreneš. Samo se nećeš voditi zvanično kao knjigovođa, firma će morati da odredi nekoga od zaposlenih "da bude knjigovođa" a to ćeš ti da radiš. Jedino je malo nezgodno ako dođe kontrola pa moraš ti da se pojaviš da "braniš" knjige, moraćeš da se predstaviš kao onaj koji je zvanično knjigovođa. Neće ti tražiti ličnu kartu ali ako te provale, nagrabusio si.
    Poslednji put ažurirao/la Agencija Saja : 07.11.2015. u 14:27

Nov član
    Učlanjen
    04.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Treba li doneti kakav akt kojim se firma odlučuje da sama sebi vodi knjige i šta je još potrebno?
    Pretpostavljam da je obavezno da se u centralnom registu prijavi osoba kojoj po sistematizaciji pripada taj deo posla ili nije obavezno?

Zainteresovan član Alinor (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio krstaricenje Pogledaj poruku
    Treba li doneti kakav akt kojim se firma odlučuje da sama sebi vodi knjige i šta je još potrebno?
    Pretpostavljam da je obavezno da se u centralnom registu prijavi osoba kojoj po sistematizaciji pripada taj deo posla ili nije obavezno?
    Kako misliš da otvoriš i radiš poslove knjigovodstvene agencije, ako postavljaš ovakva pitanja? O ovome ti bi trebao da savetuješ tvoje klijente, a ne da tražiš save za sebe.

Nov član
    Učlanjen
    04.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sta da otvorim?
    Firma placa usluge agenciji a sad se pojavila mogucnost da se formira interno knjigovodstvo...

Početnik
    Učlanjen
    03.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Po važećem Zakonu o računovodstvu firma može da vodi svoje poslovne knjige s tim što je direktor obavezan da donese odluku u kojoj imenuje lice zaposleno u firmi koje se imenuje kao odgovorno lice za vođenje poslovnih knjiga. Nema obaveze da se ta odluka prosleđuje bilo kome, mada Poreska uprava želi da zna ko vodi poslovne knjige za firmu i to prilikom osnivanja firme i formiranja dosijea o firmi traže kao podatak u vidu izjave direktora ili se prilaže ugovor sa knjigovodstvenom agencijom.
    Koliko znam, niko živ ne dostavlja Poreskoj upravi informaciju da je firma promenila knjigovodstvenu agenciju ili da je počela sama sebi da vodi knjige.

Slične teme

1. Otvaram biznis :)
    Autor tetragramaton u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.08.2009., 10:33
  2. Koju agenciju izbrati?
    Autor saleboy u forumu Putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.06.2009., 17:14
  3. znate li agenciju
    Autor ciki u forumu Putovanja
    Odgovora: 0