KUCAMA PRETI OPASNOST OD LOVACA

mrvica i cile

Primećen član
Poruka
918
Radi se o zenki Zujki od 2 godine i njena 3 steneta od 8 meseci, 2 zenke i 1 muzjak. Oni se nalaze u splavarskom naselju blizu Ostruznice.U poslednjih 2-3 godine lovci ubijaju jadne i neduzne pse.Upravo sam i ovu zenku spasila pre godinu dana , kada je jedva prezivela sa preko 20 metaka u sebi.Tom prilikom su joj ubili sestru i jos 2 psa.Pre 5 meseci su ubili jos 2. Tada sam razgovarala sa Korjenic Zlatom, rekla mi je da slikam pse, kako bi podneli krivicnu prijavu,ali nazalost psi su vec bili sklonjeni. A da stvar bude jos gora,ljudi koji zive tamo su poceli da se bune,zato sto im Zujka lovi patke i kokoske.I morali bi sto pre da se sklone odande.


Kontakt telefon:
064/2000505 Marija Obradovic


http://www.noa.rs/index.php?topic=678.0
 
zujka je zivotinja,pod jedan...i kao takva ne shvata da radi nesto lose,jer ne moze da shvati
pod dva,sta ce njihove patke i kokoske blizu psa? verovatno nema ograde...njihov problem...neka obezbede svoju zivinu...ionako je zabranjeno da ti zivotinje idu van tvog poseda
i trece lovci su ljudi koji navodno imaju razum(razumna vrsta jel?)...a ponasaju uglavnom se kao da ga nemaju
u svakom slucaju,gori su od psa koji zakolje neku zivinu
 
Velika je razlika kada zivotinja lovi i kada to radi covek... Zivotinja to radi da bi prezivela, ali covek posto je drugaciji od ostalih zivih bica voli da lovi iz sporta, onako tek da se zabavi... Zamislite kada bi ljudi i zivotinje zamenile mesta, kada bi nas neko lovio, mislite o tome...
 
A mozda ti ljudi imaju puske a nisu lovci ?
Moguće je da nisu članovi lovačkog udruženja, moguće je da ih oni koji to jesu ne svrstavaju među lovce... ali za mene je "lovac" svako ko nosi lovačku pušku i njome puca unaokolo. I nije moje da se bavim problematikom tipa ko je onaj ko pšoštuje neki lovački kodeks (niti znam lovačke kodekse), a ko ne.

Zasto uvek kad neko od "vasih" pokaze svoje pravo lice obrisete poruku ? Da li je korisnik upozoren zbog ucinjenog prekrsaja ?

Kao što svako ko nosi lovačku pušku ne razmišlja i ne deluje na isti način, tako i svako ko ovde piše i svrstava se među zaštitare životinja i životne sredine - ne misli i ne deluje isto.
Normalno je da brišemo postove koji su neprimereni i nemaju mnogo veze sa tematikom.
Ono što je takođe normalno je da se na podforumu Zaštita prava životinja o lovcima/ljudima koji u prirodu idu sa puškom - ne misli i ne piše baš najbolje.
 
Ovo je, recimo, jedan od tih iritirajućih komentara kojima ovde nije mesto.
Ostavljam ga kao primer za to kako ne treba postovati na ovom Forumu i smatraj to poslednjim upozorenjem.

Ovo je saljiv komentar koji aludira na domaci film "Ko to tamo peva", citat Danila Bate Stojkovica kad juri zeca (neuspesno, naravno). To sto Vi sve tumacite onako kako Vam se svidja (ili bolje receno, kako Vam vise odgovara) nije moj problem. Slazem se, neka ostane kao primer ali molim te da, kao dokaz svoje nepristrasnosti, vratis i komentar z.rade koji je ranije obrisan pa neka ljudi sami procene ko je ovde za upozorenje.
 
Ovo je saljiv komentar koji aludira na domaci film "Ko to tamo peva", citat Danila Bate Stojkovica kad juri zeca (neuspesno, naravno). To sto Vi sve tumacite onako kako Vam se svidja (ili bolje receno, kako Vam vise odgovara) nije moj problem. Slazem se, neka ostane kao primer ali molim te da, kao dokaz svoje nepristrasnosti, vratis i komentar z.rade koji je ranije obrisan pa neka ljudi sami procene ko je ovde za upozorenje.

Nema razloga da ti dokazujem svoju nepristrasnost na ovom mestu. :)
ja uopšte nisam nepristrasna. Na ovom forumu ne moram ni da budem.
A na onaj namenjen lovcima uopšte ne zalazim. ;)
 

Back
Top