a patlidžani?!

smeh:
Nemoguće da niko ne voli patlidžane?!
Dobacite neki fini recept... baš mi se jede! :wink:
Ta nemojte kas`ti! Evo jednog recepta za musakicu od patlidžana:
Govorim način pripreme i materijal, a količine odredi prema broju klopatora. Ja, pošteno priznajem :oops: retko merim bilo šta. Ide mi "odočno". Veće patlidžane dobro oprati i narezati uzdužno na listove debljine 4- 5 mm. Domaćinski posoliti i staviti u cediljku da se dooobro ocede (da se ubije gorčina). U međuvremenu na ulju prodinstati dva sitno sečena luka da se ucakle, dodati mleveno meso (najbolje čisto juneće), dodati malo začina, soli i bibera prema želji i malo karija. Pred kraj dinstanja dodati šolju paradajz soka i pustiti još malo da krča istiha dok se zgusne. U međuvremenu napraviti bešamel srednje gustine. U vatrostalni sud ili drugu posudu složiti prvi red patlidžana, dodati meso i ravnomerno preliti bešamelom, drugi red patlidžana i tako nekoliko slojeva. Preko svega preliti dobro umućenom pavlakom i 1- 2 žumanca. Peći na 180 stepeni oko pola sata prekriveno aluminijumskom folijom. Skloniti foliju i dopeći dok se s vrha lepo ne zarumeni. Zadovoljna? Nemoj da ne dobijem izveštaj sa degustacije! :wink:
 
Dobro operem patlidžančiće, isečem na kolutove, ali toliko tanko da im prethodno ljuštenje nije potrebno.Malo posolim. Izrendam (ili još bolje u avanu istuckam) beli luk i onda ga premažem preko kolutića.Pečem na malo ulja ili na roštilju.Pošto su kolutovi tanki, potrebno je pečenje od 10-ak sekundi, uz jedno okretanje.Posle odozgo, pred klopu, može malo pavlake.Prijatno
 
patlidzan (oko 1/2kg) ispeci u rerni, ocediti i iseckati.
izmesati majonez sa pavlakom (u odnosu koji volite, ja izbacujem majonez ali je po receptu tako), dodati 100 gr sremskog sira, seckan beli luk, zacine i sve dobro izmesati. odlicno ide hladno na topao dvopek, pa jos kad se pospe prepecenim susamom, ijaooo... :lol:
 

Back
Top