Раст руске економије већи него што је Путин обећао

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
У децембру прошле године Путин је обећао раст економије од 3%. Међутим у првом кварталу 2010. испоставило се да ће раст бити већи тако да је реална прогноза између 4 и 4.5% а оптимистична прогноза је чак 6%. Такође за следећу годину се очекује сличан раст већи од очекиваног/најављиваног.

http://english.pravda.ru/russia/economics/17-03-2010/112620-gdp-0

Браво за Русе, good for them, али разлог због ког сам отворио ову тему смо ми, шта мислите да ли ће се некад догодити да наши политичари бар испуне оно што су обећали или не дај Боже премаше обећање па уместо рецимо 500.000 нових радних места обезбеде целих 700.000?
 
У децембру прошле године Путин је обећао раст економије од 3%. Међутим у првом кварталу 2010. испоставило се да ће раст бити већи тако да је реална прогноза између 4 и 4.5% а оптимистична прогноза је чак 6%. Такође за следећу годину се очекује сличан раст већи од очекиваног/најављиваног.

http://english.pravda.ru/russia/economics/17-03-2010/112620-gdp-0

Браво за Русе, good for them, али разлог због ког сам отворио ову тему смо ми, шта мислите да ли ће се некад догодити да наши политичари бар испуне оно што су обећали или не дај Боже премаше обећање па уместо рецимо 500.000 нових радних места обезбеде целих 700.000?

ako se ne varam, oni su cesto obecavali npr.5.000 otkaza, medjutim to su znali da dupliraju, znaci 100 % prebacen plan. ima tu jos priemra, ali me mrzi da ih trazim
 
У децембру прошле године Путин је обећао раст економије од 3%. Међутим у првом кварталу 2010. испоставило се да ће раст бити већи тако да је реална прогноза између 4 и 4.5% а оптимистична прогноза је чак 6%. Такође за следећу годину се очекује сличан раст већи од очекиваног/најављиваног.

http://english.pravda.ru/russia/economics/17-03-2010/112620-gdp-0

Браво за Русе, good for them, али разлог због ког сам отворио ову тему смо ми, шта мислите да ли ће се некад догодити да наши политичари бар испуне оно што су обећали или не дај Боже премаше обећање па уместо рецимо 500.000 нових радних места обезбеде целих 700.000?

Nasi politicari eksperti su od 500.000 obecanih novih radnih mesta dosli do 200.000 otkaza. U Japanu bi cela vlada izvrsila samoubistvo zbog takve katastrofalne nesposobnosti.
 
У децембру прошле године Путин је обећао раст економије од 3%. Међутим у првом кварталу 2010. испоставило се да ће раст бити већи тако да је реална прогноза између 4 и 4.5% а оптимистична прогноза је чак 6%. Такође за следећу годину се очекује сличан раст већи од очекиваног/најављиваног.

http://english.pravda.ru/russia/economics/17-03-2010/112620-gdp-0

Браво за Русе, good for them, али разлог због ког сам отворио ову тему смо ми, шта мислите да ли ће се некад догодити да наши политичари бар испуне оно што су обећали или не дај Боже премаше обећање па уместо рецимо 500.000 нових радних места обезбеде целих 700.000?

E a bilo bi lepo kad bi od 500 000 radnih mesta bari dali 100 000...ili odrzali nazaposlenost na istom nivou...kako koja nova vlada tako samo skace broj nezaposlenih...
 
**** ja takvu državu gde je najveći grad glavni i gde je sve koncentrisano u tom gradu i gde kad izađeš iz tog jebenog glavnog i najvećeg grada posle samo 5 km imaš utisak ko da si se vratio 200 god unazad...:confused:

...isto važi i za Ukrajinu, Moldaviju, a bogami i Srbiju...centralizam, bate...centralizam...

ma sigurno ti si obisao rusiju pa znas:hahaha:
 
nisam...
a055.gif
misim...da budem iskren...to je zadnje mesto na svetu koje bi obišo...

...
 
nisam...
a055.gif
misim...da budem iskren...to je zadnje mesto na svetu koje bi obišo...

...

Русија сигурно плаче што ниси видео како изгледа.
Ја не могу да говорим како је у Кини јер тамо још увек нисам била , али ово што си ти рекао за Русију нема везе са стварним стањем.
Скупи ти лепо парице па крени мало у источне земље па када се вратиш да причамо.
И да, сигурна сам да си "рођени Београђанин" који није био ни у Сурдулици а камоли у Русији.
 
roni suze krokodilske...
budi sigurna da nisam beograđanin...

:lol:

...a ti..jel si bila, il kako...? :per:

...u stvari šta pitam...sigurno jesi...:lol:


Јесам и поново се спреман. Имам тамо пријатеље.
Рећи ћу ти да се Русија од доба Путина разликију од Русије из доба Јељцина као небо и земља.
Није то више она земља где се прода 2 пара најлон чарапа и живиш 7 дана.
И могу рећи да је боље него у Србији.
Мој друг из средње школе има грађевинску фирму у Русији.. Да не износим податке колико људи запошљава и да око 80% из Србије, углавном грађевинара које је ова власт оставила без посла јер су фирме банкротирале.
Руси бележе пораст наталитета.. а шта се дешава у Србији ?
И заиста су нам истински пријатељи.. То што ми очекујемо да нам неко да бесповратне кредите и тиме докаже пријатељство ,то више нема нигде.
Понуђена рука пријатељства се не одбија тек тако .. зато немој ни ти да кажеш да никада не би путовао у Русију.. Ја бих путовала свугде , једино не подносим високе температуре па не бих у неке земље "жарког појаса".:)
 
И могу рећи да је боље него у Србији.
Мој друг из средње школе има грађевинску фирму у Русији.. Да не износим податке колико људи запошљава и да око 80% из Србије, углавном грађевинара које је ова власт оставила без посла јер су фирме банкротирале.
Руси бележе пораст наталитета.. а шта се дешава у Србији ?

Rusi imaju dosta veci Bruto domaci proizvod po stanovniku od Srbije i ta razlika se uvecava.

To znaci da je pozeljnije gradjanima Srbije da rade u Rusiji nego obrnuto.

Rusija je veoma restriktivna po pitanju prijema gasterbajtera inace bi mnogo vise gradjana Srbije radilo po ruskim preduzecima.
 
Rusi imaju dosta veci Bruto domaci proizvod po stanovniku od Srbije i ta razlika se uvecava.

To znaci da je pozeljnije gradjanima Srbije da rade u Rusiji nego obrnuto.

Rusija je veoma restriktivna po pitanju prijema gasterbajtera inace bi mnogo vise gradjana Srbije radilo po ruskim preduzecima.

Русија није Москва, Петербург и нафтом богати делови Сибира, Русија је Самара, Ростов, Брјанск, Калуга, Пенза...
 
sto bi ja voleo da smo i mi tako zavisni od nafte

Руси су будале што продају нафту по тржишним ценама. На њиховом месту, ја би тражио бар 1000 долара за барел. Уколико нико неће да купи по тој цени, не мора, купиће кад нестане нафте на другим местима.
 
Русија није Москва, Петербург и нафтом богати делови Сибира, Русија је Самара, Ростов, Брјанск, Калуга, Пенза...

Ugo, nemoj me pogresno shvatiti ali nije ti dobro poredjenje, i Kina i USA i EU imaju svojih siromasnijih i bogatijih delova, tako da se u svakoj zemlji mogu naci mesta koja su pasivnija.

Rusija je prema metodologiji Medjunarodnog monetarnog fonda 12-a na svetu, a prema metodologiji Svetske banke 9-a na svetu, a prema Golden Saksu 2040 bice peta ili sesta zajedno sa Brazilom.

Prava mera je BDP a ne kako je raspodeljen. Naravno da i to moze da se uzme u razmatranje ali de fakto ako se nesto ne zaradi ne moze ni da se raspodeljuje. Upravo marksizam je crkao zato sto se mnogo bavio raspodeljivanjem medju klasama sto samo po sebi nema nista pogresno u tome, ali, prvo treba prihodovati da bi se delilo.
 
Ni putin nemoze da predvidi traznju nafte u svetu.

Strasno kako su Rusi od toga zavisni.


I ja, samo sto nismo.

A ruska privreda slabo raste u drugim segmentima industrije osim u energetima.

Konstantine, nemoj me pogresno shvatiti, ima istine da je ruska privreda dosta zavisna od nafte i gasa, ali to je i stereotip.

Primera radi Rusija je veliki izvoznik oruzja i oruzane tehnike, nuklearne energije i nuklearnih elektrana, i drugih tehnologija kojima je malo ko ovladao.

Ne zaboravi da je Rusija od vodecih zemalja u svetu na polju kosmonautike, satelitske tehnike, proizvodnje aviona i dr.

Citaj tekst Times of India:

http://timesofindia.indiatimes.com/...clear-plants-in-India/articleshow/5677368.cms

Russia to build 12 nuclear plants in India

Rusija gradi 12 nuklearnih elektrana u Indiji

Procitaj da su Indija i Rusija potpisali cak 19 sporazuma i vidi sta sve Indijci su narucili od Rusa, pa saberi koliki je to novac, zapanjices se.

Ono u cemu se slazem sa tobom je da u Rusiji jos preduzetnistvo i unutrasnje trziste nije razvijeno kao u Kini, ali eksperti su to prepoznali i u Rusiji se dosta radi na tome da se to prevazidje, videces za deset godina sta ce sve Rusija da izvozi u odnosu na sadasnje stanje.

Sta je omogucilo Rusiji takav uzlet?

Snazenje Dalekog Istoka i Jugoistocne Azije je medju vodecim faktorima. Jednostavno Rusiji je Evropa sve manje potrebna posto raste trgovina i saradnja sa Kinom, Indijom, ali i Japanom, Korejom i drugim zemljama, ukljucujuci i direktne strane investicije azijskih zemalja u Rusiji i pridobijanje novih tehnologija, know-how, menadzment vestina i dr.
 
Ugo, nemoj me pogresno shvatiti ali nije ti dobro poredjenje, i Kina i USA i EU imaju svojih siromasnijih i bogatijih delova, tako da se u svakoj zemlji mogu naci mesta koja su pasivnija.

Rusija je prema metodologiji Medjunarodnog monetarnog fonda 12-a na svetu, a prema metodologiji Svetske banke 9-a na svetu, a prema Golden Saksu 2040 bice peta ili sesta zajedno sa Brazilom.

Prava mera je BDP a ne kako je raspodeljen. Naravno da i to moze da se uzme u razmatranje ali de fakto ako se nesto ne zaradi ne moze ni da se raspodeljuje. Upravo marksizam je crkao zato sto se mnogo bavio raspodeljivanjem medju klasama sto samo po sebi nema nista pogresno u tome, ali, prvo treba prihodovati da bi se delilo.

У нормалним земљама су сиромашни само они крајеви које имају неповољан географски положај. У Русији пак је сиромашно све што није Москва или Петербург,
или што нема налазишта неких природних богатстава. Самара, Нижњи Новгород, Ростов су градови са више од милион становника и центри знатно ширих регија а живе бедно као у препрошлом веку. Имају 3 пута нижу просечну плату него Москва и готово нико изван Русије никад није чуо за њих. Реци ти мени да ли је то нормално да за неки милионски град нико није чуо у свету и да живе три пута бедније од главног града? То ти је као да је Минхен или Ливерпул непознат у свету и да је три пута сиромашнији од Лондона односно Берлина! Остали градови које сам поменуо, Калуга, Брјанск, Пенза, Липецк... су градови величине Новог Сада или већи, дакле са најмање 300.000 становника и налазе се у централном делу Русије, релативно близу Москве, а тешке су вукојебине! Да се налазе у некој нормалној европској држави, не би заостајали по платама за више од 30% од главног града и били би(бар неки од њих) познати у свету по неком културном дешавању или спортском клубу рецимо. У Русији дакле једно 20 милиона је релативно богато док 120 милиона живи у тешкој беди и то не само економској, већ и психичкој и свакој другој..
 

Back
Top