Promašaj iz '95...ili nije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

NEIZDRŽ

Aktivan član
Poruka
1.721
Na nekoj od tema naleteh na post u kojem sam pročitao mišljenje koje retko srećem, a siguran sam da se mota po glavama na sve tri strane...

Naime, da je Srbija ' 95 digla pod oružje jedno 500-600.000 vojnika i sa svom ratnom tehnikom, onako po PS-u i temeljno isprašila Armiju BiH i Hrvate....Šta bi se dešavalo kasnije?
Da li bi zaslugom NATO, Srbija sada bila samo jedna radioaktivna livada...ili bi se sada pevale neke druge pesme na ovim prostorima ? Ili nešto treće...peto...sedmo...???
 
Na nekoj od tema naleteh na post u kojem sam pročitao mišljenje koje retko srećem, a siguran sam da se mota po glavama na sve tri strane...

Naime, da je Srbija ' 95 digla pod oružje jedno 500-600.000 vojnika i sa svom ratnom tehnikom, onako po PS-u i temeljno isprašila Armiju BiH i Hrvate....Šta bi se dešavalo kasnije?
Da li bi zaslugom NATO, Srbija sada bila samo jedna radioaktivna livada...ili bi se sada pevale neke druge pesme na ovim prostorima ? Ili nešto treće...peto...sedmo...???

To je trebalo da se uradi na pocetku....91-92...a ne 95-e.....posto na pocetku rata USA nije bila toliko opredeljena za neku stranu....a tesko da bi bili radioaktivna NATO livada posto je NATO ****** od alijanse i to je svuda dokazano.
 
91-92 se nije ni znalo šta se hoće sa sa vojskom i kako treba, ni ko komanduje....
94-95 je već bilo jasno da se sprema zlo i da će se desiti, kao što se i desilo...A mi , ni makac !

E u tome i jeste poenta 91-92 su svi znali sta hoce osim Srba.

Da su Srbi na celu imali ljude koji znaju sta hoce danas bi bila druga prica. Ovako Srbijom i dalje vladaju komunjare i njihova deca i dan danas Srbi nemaju svoju drzavu posto ova Srbija nije drzava srpskog naroda.
 
Na nekoj od tema naleteh na post u kojem sam pročitao mišljenje koje retko srećem, a siguran sam da se mota po glavama na sve tri strane...

Naime, da je Srbija ' 95 digla pod oružje jedno 500-600.000 vojnika i sa svom ratnom tehnikom, onako po PS-u i temeljno isprašila Armiju BiH i Hrvate....Šta bi se dešavalo kasnije?
Da li bi zaslugom NATO, Srbija sada bila samo jedna radioaktivna livada...ili bi se sada pevale neke druge pesme na ovim prostorima ? Ili nešto treće...peto...sedmo...???

Zaratila bi sa NATO-m.

Srbija nije morala ni da dize 500-600 vojnika,zgazila bi pola Balkana a ne samo te 2 drzave i sa regularnom vojskom.

Mada ne verujem da bi NATO ista mogao uraditi sem da nas malo unazadi.

Samo bi se ubrzale stvari,to im je bio i naum.
 
A vidiš ja mislim da bi se danas šahovnica vijorila na hrvatsko-bugarskoj granici! :per::per::per:

a122.gif

a122.gif

a122.gif
 
Na nekoj od tema naleteh na post u kojem sam pročitao mišljenje koje retko srećem, a siguran sam da se mota po glavama na sve tri strane...

Naime, da je Srbija ' 95 digla pod oružje jedno 500-600.000 vojnika i sa svom ratnom tehnikom, onako po PS-u i temeljno isprašila Armiju BiH i Hrvate....Šta bi se dešavalo kasnije?
Da li bi zaslugom NATO, Srbija sada bila samo jedna radioaktivna livada...ili bi se sada pevale neke druge pesme na ovim prostorima ? Ili nešto treće...peto...sedmo...???

Pa recimo da bi onaj spisak branitelja, bojovnika, domoljuba i ostalih čistačica u MORH-u bio nešto kraći:cool:
 
Hrvati su 5 godina jedva izlazili na kraj sa 30 000 krajiških vojnika teritorijalaca, da savladaju VJ trebalo bi im 567 svjetlosnih godina.

Na kraju bi najvjerovatnije završili kao 45 sa koferima na austrijskoj granici

Da nije JNA pokrala svo oružje Hrvatskoj i dala ga tim "teritorijalcima", plus što ih je cijelo vrijeme rata snabdjevala sa naoružanjem, municijom i parama, završili bi mi tu priču u mjesec dana.

Ali bez oružja protiv avijacije i tenkova ne ide.

E kad su se snage izjednačile, bilo je dovoljno 72 SATA da se stvari postave na mjesto! :mrgreen:
 
Srbi kao Srbi su ratovali od 91-95 sa nekih 4% vojne moci.......realno......i sa toliko su morali totalno izvaljeno da "pustaju"protivnike ...:roll:

Da nije JNA pokrala svo oružje Hrvatskoj i dala ga tim "teritorijalcima", plus što ih je cijelo vrijeme rata snabdjevala sa naoružanjem, municijom i parama, završili bi mi tu priču u mjesec dana.

Ali bez oružja protiv avijacije i tenkova ne ide.

E kad su se snage izjednačile, bilo je dovoljno 72 SATA da se stvari postave na mjesto! :mrgreen:

Pa sad,da je uradila ono sto je momak naveo u anketi i da je htela da napadne hrvatsku,Hrvatske ne bi bilo pa dam vam je NATO skocio u pomoc.

Nisu se snage izjednacile,nego ste dobili naoruzanje modernije i od JNA a 30 000 srpskih seljaka ste napali sa vojskom koja broji 300 000,ne krivi stvari.


I Sloba vas je pustio,da ne zaboravim nista vi niste uradli.
 
Poslednja izmena:
Da nije JNA pokrala svo oružje Hrvatskoj i dala ga tim "teritorijalcima", plus što ih je cijelo vrijeme rata snabdjevala sa naoružanjem, municijom i parama, završili bi mi tu priču u mjesec dana.

Ali bez oružja protiv avijacije i tenkova ne ide.

E kad su se snage izjednačile, bilo je dovoljno 72 SATA da se stvari postave na mjesto! :mrgreen:

Stvari izjednačile...hajde reci jel treba ovdje sad da postavljam zvanične hrvatske podatke o omjeru snaga za vrijeme Oluje, pa vi ni svoju povijest ne poznajete .Samo drobite jedno te isto.
 
Na nekoj od tema naleteh na post u kojem sam pročitao mišljenje koje retko srećem, a siguran sam da se mota po glavama na sve tri strane...

Naime, da je Srbija ' 95 digla pod oružje jedno 500-600.000 vojnika i sa svom ratnom tehnikom, onako po PS-u i temeljno isprašila Armiju BiH i Hrvate....Šta bi se dešavalo kasnije?
Da li bi zaslugom NATO, Srbija sada bila samo jedna radioaktivna livada...ili bi se sada pevale neke druge pesme na ovim prostorima ? Ili nešto treće...peto...sedmo...???
Ma zaj ebi pricu sta bi bilo da je bilo.
Da se mi okrenemo da vidimo sta cemo i kako dalje.
- Kako da se resimo zute tevabije koja konstantno svake godine zaduzi Srbiju za nove dve milijarde $?
Danas je Srbija duzna 32,7 milijardi $
- Kako da ojacamo privredu?
- kako da podignemo BND (bruto nacionalni dohodak ) po glavi stanovnika.
Srbija danas ima BND 1000E, a Croatija 2300E
I da dalje ne nabrajam, dodajte i vi nesto sto mislite da treba da se uradi i kako da se to uradi.
Samo se cuvajte bana ne Ki Muna nego mudoratorskog.
 
Srbi kao Srbi su ratovali od 91-95 sa nekih 4% vojne moci.......realno......i sa toliko su morali totalno izvaljeno da "pustaju"protivnike ...:roll:



Pa sad,da je uradila ono sto je momak naveo u anketi i da je htela da napadne hrvatsku,Hrvatske ne bi bilo pa dam vam je NATO skocio u pomoc.

Nisu se snage izjednacile,nego ste dobili naoruzanje modernije i od JNA a 30 000 srpskih seljaka ste napali sa vojskom koja broji 300 000,ne krivi stvari.


I Sloba vas je pustio,da ne zaboravim nista vi niste uradli.

Srbi bez jakih saveznika nikad nisu pobijedili u ratu, pa bi tako bilo i devedesetih.

Tako da se džaba ložite.

Nije Srbin za vojnika. :lol:
 
Srbi kao Srbi su ratovali od 91-95 sa nekih 4% vojne moci.......realno......i sa toliko su morali totalno izvaljeno da "pustaju"protivnike ...:roll:



Pa sad,da je uradila ono sto je momak naveo u anketi i da je htela da napadne hrvatsku,Hrvatske ne bi bilo pa dam vam je NATO skocio u pomoc.

Nisu se snage izjednacile,nego ste dobili naoruzanje modernije i od JNA a 30 000 srpskih seljaka ste napali sa vojskom koja broji 300 000,ne krivi stvari.


I Sloba vas je pustio,da ne zaboravim nista vi niste uradli.

Ma sa ovim Hrvatima ovdje kad pričaš kao da pričaš sa klonom HTV komentatora iz 1993, niti imaju znanje niti pamet.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top