Kako da pomognem prijatelju?

rocker23

Obećava
Poruka
53
Naime , sinoc mi je jedan prijatelj u suzama priznao neke stvari i ja ne znam kako da mu pomognem.Priznao mi je da nikada nije bio sa devojkom i da jednostavno vise ne moze da podnese kada ga drustvo pita jer navatao nesto za vikend i da li ima devojku.Rekao mi kada bi ga god neko pitao oko toga samo bi slagao , ima 24 godine i apsolvent je.Rekao mi je kada bi god pokusao da muva devojku uvek bi cuo neki izgovor kako nije dovoljno dobar, da je on samo drug , da joj se ne svidja i razne druge izgovore.Smuvao je pre par meseci jednu devojku, ali kada je trebalo da dodje do seksa priznao joj je da je jos uvek devica i da nikada nije bio sa devojkom, pri cemu mu se ta devojka pocela smejati i nazivati imenima. Od tada je depresivan i malo je smrsao. Jednostavno se povukao u sebe.Ne znam vise sta da napisem , jer sam jos uvek pod utiskom od sinoc , kako da mu pomognem??
 
Naime , sinoc mi je jedan prijatelj u suzama priznao neke stvari i ja ne znam kako da mu pomognem.Priznao mi je da nikada nije bio sa devojkom i da jednostavno vise ne moze da podnese kada ga drustvo pita jer navatao nesto za vikend i da li ima devojku.Rekao mi kada bi ga god neko pitao oko toga samo bi slagao , ima 24 godine i apsolvent je.Rekao mi je kada bi god pokusao da muva devojku uvek bi cuo neki izgovor kako nije dovoljno dobar, da je on samo drug , da joj se ne svidja i razne druge izgovore.Smuvao je pre par meseci jednu devojku, ali kada je trebalo da dodje do seksa priznao joj je da je jos uvek devica i da nikada nije bio sa devojkom, pri cemu mu se ta devojka pocela smejati i nazivati imenima. Od tada je depresivan i malo je smrsao. Jednostavno se povukao u sebe.Ne znam vise sta da napisem , jer sam jos uvek pod utiskom od sinoc , kako da mu pomognem??

Razgovorom.Teško je danas naći normalnu osobu,samo za razgovor,druženje,a kamoli za nešto više,kakva je veza...Ja ne vidim zbog čega da laže..pa,bolje je biti sam,nego biti samac udvoje,što će reći,biti sa bilo kim,samo da ovaj ili onaj ne bi rekao..ista je to stvar i sa onima koji su ne udati ili ne oženjeni,a vec imaju ovoliko ili toliko godina...ma,svako treba da živi kako to želi,i tako i treba,jedino da se tim načinom života niko ne ugrožava...Pa,šta fali ako nije nikada imo odnos sa devojkom?jel on milsi da je zbog toga manje vredan?Naravno da nije.Zbog čega bi to radio,ako nije bio spreman?A,Bože,kakva je i to devojka,kada tako kaže?To je zaista grozno što ga je na takav način ismejala,umesto da je okrenula onako na neku slatku šalu,da se i on opusti,da nekako to lakše "pregrmi",da kažem...Treba malo više da izlazi,da se opusti...da se kreće,ali onako neoptereceno,da izadje u grad,ali ne pod presijom,e,sad pošto -poto..nego,da brine bezbrižno što se kaze...Samim tim,što toliko nešto hoće,uvek se baš suprotno dešava...Treba samo polako i opušteno...svakoga čea neko baš za njega i to vredi čekati,a ne upuštati se u takve sumanute veze,sa ljudima koji će nas samo još više povredjivati...Glavu gore,i samo napred.Život je jedan i suviše kratak,da bi bili depresivni i tražili pažnju,tamo gde je nema..dakle,pravac u grad sa drugom,u kafić,bioskop,pozorište,na koncerte..osmeh na lice...Ono što je važno,je i imati predstavu šsta mi uopšte tražimo i imati jasne parametre po kojima traži cure.Dakle,imati jasan cilj,šta želi..Ljudi ce svakako pričati,kako god okreneš...Ti si neki zaista divan prijatelj,i kada on tebi tako može da se poveri a i kada ti tako brineš za njega...I kada se drug bude najmanje nadao,naici ce neka slatka i pametna cura,neko sličan njemu..ja verujem u to...
Ako ništa od navedenog ne pomogne da se oraspoloži i trgne iz učmalosti zbog jedne neuspele sitiacije,nije sramota ni popricati sa psihologom,što da ne..to su pametni ljudi,ljudi od struke...zbog toga i postoje,pa ce verovatno i on da da neko svoje mišljenje iz strucnog ugla,kako da prebrodi te broge,sa sto manje ožiljaka i trauma,a opet što bliže u susret nekoj novoj i lepoj ljubavi...ja mu želim puno sreće u tome,da nadje neku koja ce da ga voli najviše na svetu.:)
 
Pa to sam mu odma rekao ali dok sam mu to predlagao jednostavno sam video strah u njegovim ocima, nece ziv da cuje za tako nesto, jednostavno se boji da bude nasamo sa zenom.

To me podseca na one roditelje,cije dete se boji vode,a oni umesto da ga postepeno uvedu u to,oni ga zgrabe i samo bace u vodu,u nadi da ce to pomoci...a samo ucine još gore,jer tek tada dete ima traume i strahove.Time ce se samo pogoršati situacija,ja mislim.
 
Naime , sinoc mi je jedan prijatelj u suzama priznao neke stvari i ja ne znam kako da mu pomognem.Priznao mi je da nikada nije bio sa devojkom i da jednostavno vise ne moze da podnese kada ga drustvo pita jer navatao nesto za vikend i da li ima devojku.Rekao mi kada bi ga god neko pitao oko toga samo bi slagao , ima 24 godine i apsolvent je.Rekao mi je kada bi god pokusao da muva devojku uvek bi cuo neki izgovor kako nije dovoljno dobar, da je on samo drug , da joj se ne svidja i razne druge izgovore.Smuvao je pre par meseci jednu devojku, ali kada je trebalo da dodje do seksa priznao joj je da je jos uvek devica i da nikada nije bio sa devojkom, pri cemu mu se ta devojka pocela smejati i nazivati imenima. Od tada je depresivan i malo je smrsao. Jednostavno se povukao u sebe.Ne znam vise sta da napisem , jer sam jos uvek pod utiskom od sinoc , kako da mu pomognem??
...kazi drugu da nema razloga da se stidi zato sto postuje sebe i ima visoke moralne standarde...a toj guski nije trebao nista da kaze :D
 
Naime , sinoc mi je jedan prijatelj u suzama priznao neke stvari i ja ne znam kako da mu pomognem.Priznao mi je da nikada nije bio sa devojkom i da jednostavno vise ne moze da podnese kada ga drustvo pita jer navatao nesto za vikend i da li ima devojku.Rekao mi kada bi ga god neko pitao oko toga samo bi slagao , ima 24 godine i apsolvent je.Rekao mi je kada bi god pokusao da muva devojku uvek bi cuo neki izgovor kako nije dovoljno dobar, da je on samo drug , da joj se ne svidja i razne druge izgovore.Smuvao je pre par meseci jednu devojku, ali kada je trebalo da dodje do seksa priznao joj je da je jos uvek devica i da nikada nije bio sa devojkom, pri cemu mu se ta devojka pocela smejati i nazivati imenima. Od tada je depresivan i malo je smrsao. Jednostavno se povukao u sebe.Ne znam vise sta da napisem , jer sam jos uvek pod utiskom od sinoc , kako da mu pomognem??

Ne problem jeste u tome sto je on previse dobar i sto govori istinu..to je samo on izgleda saznao linijom veceg otpora al nikad nije kasno..nek pocne samo glumiti i lagati a ako je frka nek plati
 
Mislim da je tvoj prijatelj vrijedan tvoje brige i pažnje.Očito je da je naletio na osobu nedostojnu iskrenosti i da bi za početak trebao da shvati da je neke stvari bolje prećutati.Ukoliko nije u pitanju nekakav ozbiljniji poremećaj,jedino rješenje je druga djevojka,jedna nova emotivna i blaga osoba koja će da ga zavoli jer samo tako njegov problem predstavljaće izvor radosti za nju.
 
nije trebao da joj kazhe,nego rokaj-snimaj...mozhda bi prvi put bilo brzinski,ali uvek mozhe da smisli izgovor...nije skoro,nalozhio se i slichno...pa sledeci put popravni...u svakom sluchaju razgovor sa psihologom mozhe da mu pomogne,kao i tvoja podrshka,razgovor i mozhda neki savet...
 
Smuvao je pre par meseci jednu devojku, ali kada je trebalo da dodje do seksa priznao joj je da je jos uvek devica i da nikada nije bio sa devojkom, pri cemu mu se ta devojka pocela smejati i nazivati imenima. Od tada je depresivan i malo je smrsao. Jednostavno se povukao u sebe.Ne znam vise sta da napisem , jer sam jos uvek pod utiskom od sinoc , kako da mu pomognem??
:eek: :roll:
Iskreno, ta devojka je teska budala ako ga je ismevala zbog toga...
Jesu oni bili neko vreme zajedno pa joj je on to priznao pre nego sto su trebali da "spavaju"? ili je to bila veza za jedno vece? Ako je ovo prvo, onda mislim da ona nije ni bila za njega i to treba nekako da mu stavis do znanja, a da ga pritom ne povredis. I reci mu da kad nadje pravu devojku, koja je normalna, koja njega bude volela i koju ce on voleti da joj nece biti preterano bitno sto je nevin. ;)
Mozda joj cak bude i impozatno ;)
A, ako je ovo drugo slucaj treba da ga svedes na 1. slucaj. Iskreno mislim da ako nista bar 1. put (a po meni i svaki sledeci) treba da to uradi sa nekim sa kim ce biti u jakoj emocionalnoj vezi...A dotada ga nateraj da izlazi, upoznaje nove devojke...
 
Ocigledno mu ne prilici licnosti da uopste i bude sa devojkom tog tipa. Neki jednostavno nisu primitivni ljudi koji smisljaju "genijalne" planove kako da zadovolje svoje trivijalne porive. U drustvu mozda izgledaju kao smokljani, glupi i nesposobni. Nesposobni jesu, ali za prljave poslove.

U svakom slucaju, savet je da je strpljenje vrlina.
 

Back
Top