Vatikan ne priznaje Kosovo zbog SPC

HELIX 14

Aktivan član
Poruka
1.512
Vatikan ne priznaje Kosovo zbog SPC


Beč -- Vatikan nije priznao Kosovo kao državu iz obzira prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi, izjavio je kardinal Rimokatoličke crkve, član papskog Saveta Valter Kasper.

"Mi, naravno, znamo da je Kosovo za SPC teška rana i bol. Znamo isto tako da je to kolevka i centar srpskog pravoslavlja na Kosovu. Mi to razumemo i želimo da imamo obzira prema tome", naglasio je kardinal Kasper u intervjuu katoličkoj novinskoj agenciji "Katpres".

Kasper je istakao da se Vatikan zalaže za zaštitu pravoslavnih spomenika, manastira i crkava na Kosovu i da je jako uznemiren zbog "odredjene kulturalne brutalnosti".

"Na Kosovu se razaraju važni istorijski, kulturni i verski spomenici. Toga ne sme biti. Ne može se na taj način izbrisati istorija", istakao je nemački kardinal.

Kasper je takođe rekao da treba pospešiti pomirenje Srba i Hrvata.
12. april 2010. | 19:04 | Izvor: Tanjug
 
Živeo!

Casper-Friendly-Ghost-3.jpg
 
Pospeshice se kada povuku priznanje.

Tko kad povuće priznanje ?
Hrvatska ?
I kaj bi dobili s tim da recimo Hrvatska nije zbog osjetljivih odnosa priznala Kosovo ?
Kaj bi se promijenilo u vašem slućaju konkretno ?
I kaj će se dogoditi ikad više ?
Za 100 -150 godina ako bi se išlo vojno riješavati pitanje Kosova, u slućaju da se nešto geostrateški promijeni, a nikako drugačije neće moći, Albanaca na Kosovu će biti duplo više nego sad a Srba u Srbiji duplo manje.
Još će vas i iz Srbije istjerati.
Ne treba tražiti vraga bolje je problem riješiti danas.
 
"Znamo isto tako da je to kolevka i centar srpskog pravoslavlja na Kosovu."......

Pa lepo, konacno nesto lepo da cujm. Ali umesto KOLEVKA SRPSKOG PRAVOSLAVLJA, trebalo bi da stoji KOLEVKA SRPSKOG NARODA I PRAVOSLAVLJA

E *** pa kolijevka hrvatskog naroda je Zvonimirov grad Knin.
Stari hrvatski grad za koji smo morali ratovati i dokazivati tu kolijevku.
Ne sječam se da ste nas nešto podržavali u tome.
Pače optuživali ste nas zajedno s Vatikanom kao ubojice srpstva i ............................................................................
 
Ајде где су сад "антипаписти"?


Svi prešli u antipedofiliste!!! Jel imaš nekakvu primjedbu ili kritiku???

Где је овде завера "ватиканских убица" против православних?
Još uvijek ovdje:
130

00CRIGOR3TY89R7CT987RCTDR78T873T9RC.jpg
ustaskazaletvasablagosl.jpg

ustasheistepinac.jpg

simboliustascia.jpg
6_1_12_djeca-STG-ustase.jpg


Da bi o tome racionalno mogao da diskutuješ, očigledno ti nedostaje iskustvo srpskog naroda sa druge strane Drine i Dunava!!!
 
E *** pa kolijevka hrvatskog naroda je Zvonimirov grad Knin.
Stari hrvatski grad za koji smo morali ratovati i dokazivati tu kolijevku.
Ne sječam se da ste nas nešto podržavali u tome.
Pače optuživali ste nas zajedno s Vatikanom kao ubojice srpstva i ............................................................................

Ti bi Helix-e hteo ponovo da stvaras zlu krv?! Za kaj zaBoga miloga?
Dobili ste Knin, dobili ste Dalmaciju, dobili ste istocnu i zapadnu Slavonij, sta biste jos? Pa hajd sad da sednemo i uz lulu mira da pricamo ko ljudi.
Ja cu zazmuriti na Jasenovac, Ti zazmuri na Vukovar, ja na Oluju,, Ti na klubaru i Cer, pa mozemo nastavit pusiti lulu mira!
 
Vatikan ne priznaje Kosovo zbog SPC


Beč -- Vatikan nije priznao Kosovo kao državu iz obzira prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi, izjavio je kardinal Rimokatoličke crkve, član papskog Saveta Valter Kasper.

"Mi, naravno, znamo da je Kosovo za SPC teška rana i bol. Znamo isto tako da je to kolevka i centar srpskog pravoslavlja na Kosovu. Mi to razumemo i želimo da imamo obzira prema tome", naglasio je kardinal Kasper u intervjuu katoličkoj novinskoj agenciji "Katpres".

Kasper je istakao da se Vatikan zalaže za zaštitu pravoslavnih spomenika, manastira i crkava na Kosovu i da je jako uznemiren zbog "odredjene kulturalne brutalnosti".

"Na Kosovu se razaraju važni istorijski, kulturni i verski spomenici. Toga ne sme biti. Ne može se na taj način izbrisati istorija", istakao je nemački kardinal.

Kasper je takođe rekao da treba pospešiti pomirenje Srba i Hrvata.
12. april 2010. | 19:04 | Izvor: Tanjug

..шта друго рећи, него,.....лицемерје!!!

.
 
Kakve veze to ima s temom i Vatikanom.
Pa Vatikan nije priznao ni NDH papane neuki.
Zašto nije priznao ?
Jel može to tvoja mala glavić(a ) zatucana ustašama, noževima, žicama i lomačama,
shvatiti ?
Racionalno kako ti kažeš ? Ako uopće razumiješ značenje te riječi.

Претпостављам да си га ово нешто "похвалио",
па се надам да модерација неће реаговати као ни до сада!
Ипак сам ударио по трокутиЧу за сваки случај,..................НЕЋЕ СЕ БАЦИ!

report.gif
:bye::bye::bye:
 
Ti bi Helix-e hteo ponovo da stvaras zlu krv?! Za kaj zaBoga miloga?
Dobili ste Knin, dobili ste Dalmaciju, dobili ste istocnu i zapadnu Slavonij, sta biste jos? Pa hajd sad da sednemo i uz lulu mira da pricamo ko ljudi.
Ja cu zazmuriti na Jasenovac, Ti zazmuri na Vukovar, ja na Oluju,, Ti na klubaru i Cer, pa mozemo nastavit pusiti lulu mira!

J*bo te sta ti poredis...porediti jedan Vukovar sa Jasenovcem i Olujom je u najmanju ruku degutantno.
 
Tko kad povuće priznanje ?
Hrvatska ?
I kaj bi dobili s tim da recimo Hrvatska nije zbog osjetljivih odnosa priznala Kosovo ?
Kaj bi se promijenilo u vašem slućaju konkretno ?
I kaj će se dogoditi ikad više ?
Za 100 -150 godina ako bi se išlo vojno riješavati pitanje Kosova, u slućaju da se nešto geostrateški promijeni, a nikako drugačije neće moći, Albanaca na Kosovu će biti duplo više nego sad a Srba u Srbiji duplo manje.
Još će vas i iz Srbije istjerati.
Ne treba tražiti vraga bolje je problem riješiti danas.

Problem je trebalo resiti ako ne odavno arem pre par godina.

Duplo vise shiptara nije nikakav problem.
 
"Znamo isto tako da je to kolevka i centar srpskog pravoslavlja na Kosovu."......

Pa lepo, konacno nesto lepo da cujm. Ali umesto KOLEVKA SRPSKOG PRAVOSLAVLJA, trebalo bi da stoji KOLEVKA SRPSKOG NARODA I PRAVOSLAVLJA


Kolevka srpskog naroda bila je u Zeti. Kosovo dolazi mnogo kasnije.

Kolevka srpskog pravoslavlja jeste na Kosovu, i to zbog Pećke Patrijaršije.
Nju su prvo napustili oni koji su trebali tamo da ostanu i da je čuvaju. Mislim na sveštena lica, naravno i patrijarhe.
 
Vatikan ne priznaje Kosovo zbog SPC


Beč -- Vatikan nije priznao Kosovo kao državu iz obzira prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi, izjavio je kardinal Rimokatoličke crkve, član papskog Saveta Valter Kasper.

"Mi, naravno, znamo da je Kosovo za SPC teška rana i bol. Znamo isto tako da je to kolevka i centar srpskog pravoslavlja na Kosovu. Mi to razumemo i želimo da imamo obzira prema tome", naglasio je kardinal Kasper u intervjuu katoličkoj novinskoj agenciji "Katpres".

Kasper je istakao da se Vatikan zalaže za zaštitu pravoslavnih spomenika, manastira i crkava na Kosovu i da je jako uznemiren zbog "odredjene kulturalne brutalnosti".

"Na Kosovu se razaraju važni istorijski, kulturni i verski spomenici. Toga ne sme biti. Ne može se na taj način izbrisati istorija", istakao je nemački kardinal.

Kasper je takođe rekao da treba pospešiti pomirenje Srba i Hrvata.
12. april 2010. | 19:04 | Izvor: Tanjug

То сам ја овде месецима говорио.
 

Back
Top