Moj otac Ante Pavelić nije ubijao Srbe!

Poruka
3.617
Višnja Pavelić (87), ćerka ustaškog poglavnika, za Alo!


Moj otac Ante Pavelić nije ubijao Srbe!
Ponedeljak - 12.04.2010
Ćerka ustaškog poglavnika Anta Pavelića, iako u dubokoj starosti, ne kaje se zbog zločina koje je njen otac činio i naređivao.
pavelic-v.jpg



Naprotiv, Višnja Pavelić (87), koja od 1957. godine živi u Madridu, na godišnjicu proboja logoraša iz Jasenovca u ekskluzivnoj ispovesti za „Alo!“ tvrdi da je genocid nad stotinama hiljada Srba u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj - izmišljen!

- Nije tačno ni to da su u Jasenovcu zatvarani i ubijani Srbi. Najviše je bilo Židova koji su sarađivali s komunistima, pa se protiv toga moralo nešto preduzeti... Napominjem da ja nemam ništa protiv Srba, a moj otac se borio jedino protiv velikosrpske politike koja se sprovodila u predratnoj Kraljevini Jugoslaviji.
Genocid nad Srbima u NDH je istorijska činjenica... Prema podacima iz 1951. godine, samo u Jasenovcu i Staroj Gradiški ubijeno je preko 700.000 ljudi, od kojih 19.432 dece!
- Moj otac nije mnogo pričao o Jasenovcu. Iako sam Hrvatsku napustila s 18 godina, znam da su ti podaci o žrtvama preuveličani. Postoje dokumenti Crvenog krsta koji je obilazio logor koji svedoče da se tamo humano postupalo - kaže Pavelićeva i time zaključuje priču o Jasenovcu.

- Inicijatori obnavljanja takozvane hrvatske pravoslavne crkve, koja je postojala jedino u NDH, kažu da imaju vašu podršku, ali i da je vaš otac hteo da pređe u pravoslavlje! Da li je to istina?
- To nije tačno. Ja ne znam ko šta danas radi po Hrvatskoj. Istina je samo da sam sakupila dokumenta o osnivanju „hrvatske pravoslavne crkve“ 1942. godine i da sam od toga napravila knjigu.
- Da li je osnivanje te „crkve“ bio deo plana za genocid nad Srbima u Drugom svetskom ratu?
- Ne. Mom ocu su došli neki ljudi, vernici, i tražili od njega da im dozvoli da formiraju tu crkvu. On im je izašao u susret i to je puna istina. Ponavljam, moj otac nije imao ništa protiv Srba, čak je pomogao četnicima Draže Mihailovića krajem rata.
- Na koji način im je pomogao?
- Draža je tražio da se njegovoj vojsci omogući povlačenje preko hrvatske teritorije i moj otac mu je izašao u susret. Osim toga, 1944. godine mu je dao lek protiv tifusa, koji je u to vreme bio teška bolest od koje se umiralo. U Buenos Ajresu su posle rata vođeni pregovori sa Srbima o rešenju srpsko-hrvatskog pitanja. Srbe je predstavljao predsednik predratne vlade Milan Stojadinović i postignut je nekakav dogovor.
- Šta su se dogovorili?
- Dogovor je bio da se raziđemo na miran način, pošto je ocenjeno da ne možemo živeti u jednoj državi.
- Nedugo posle tih razgovora, 10. aprila 1957, usledio je atentat na vašeg oca. Navodno je to bilo delo srpske imigracije koja je, između ostalog, htela da se osveti i za njegovo učešće u atentatu na kralja Aleksandra Karađorđevića u Marselju...
- Mnogo je neistina u vezi s tim. Prava istina je da su atentat organizovali komunisti. Osim toga, tvrdim da moj otac nije učestvovao u ubistvu kralja Aleksandra. Nije tačno ni to da je umro od posledica ranjavanja. Bio je samo lakše ranjen i umro je prirodnom smrću u Madridu, gde smo se u međuvremenu preselili.


Franjo jedini bio dobar

- Šta mislite o današnjoj vlasti Hrvatske?
- U Hrvatskoj sam bila samo jednom od 1944. godine, tako da ne poznajem najbolje stvari. Komunisti su sve upropastili, poslednjih 20 godina je bačeno u vetar. Eto vidite, neće da nam vrate imovinu koja nije pripadala mom ocu već njegovim roditeljima, koju su poštenim radom stekli. Moj otac nije imao nikakvu ličnu imovinu.
- A o Franji Tuđmanu?
- On je jedini ponešto dobro uradio.


Tadić za pomirenje sa hrvatima

Uprkos strašnim žrtvama, moramo pronaći snage za pomirenje i to je poruka koju hoću danas da pošaljem, izjavio je predsednik Srbije Boris Tadić, koji je u Donjoj Gradini prisustvovao komemoraciji povodom 65. godišnjice od proboja logoraša iz Jasenovca. Tadić je rekao da narodi moraju pronaći snage da zajedno žive u budućnosti, kao dobri susedi i pronaći odgovore za iskušenja koja nas očekuju.
Premijer RS Milorad Dodik sa istog skupa poručio je da „krvnik nije prestao biti krvnik, a žrtva žrtva, uprkos decenijama prećutkivane istine o ovom stratištu i nasilnog zaborava, a sve u ime prosperiteta nekadašnjeg jugoslovenskog društva“.
- Žrtve ustaškog genocida proglašavane su žrtvama fašizma bez vere i nacionalnosti i tako se desilo da je istina postala najveća žrtva Jasenovca - istakao je Dodik.


Bez muških potomaka

- Kakvu je ulogu imao Vatikan u vašem bekstvu iz Hrvatske i posleratnom skrivanju u Južnoj Americi?
- Našoj porodici nije pomagao. Ne znam, možda nekom drugom jeste.
- Koliko živih potomaka ima vaš otac?
- Ja se nisam udavala, ali moja sestra Mirjana u Kanadi ima ćerke Zvjezdanu, Ajšu i Jelenu. Brat Velimir je umro bez potomaka.


Vasilije Papović - „Jutarnji list“

http://www.alo.rs/vesti/26228/Moj_otac_Ante_Pavelic_nije_ubijao_Srbe

st**a bezobrazna..:besan2:
 
Višnja Pavelić (87), ćerka ustaškog poglavnika, za Alo!
- Da li je osnivanje te „crkve“ bio deo plana za genocid nad Srbima u Drugom svetskom ratu?
- Ne. Mom ocu su došli neki ljudi, vernici, i tražili od njega da im dozvoli da formiraju tu crkvu. On im je izašao u susret i to je puna istina. Ponavljam, moj otac nije imao ništa protiv Srba, čak je pomogao četnicima Draže Mihailovića krajem rata.
- Na koji način im je pomogao?
- Draža je tražio da se njegovoj vojsci omogući povlačenje preko hrvatske teritorije i moj otac mu je izašao u susret. Osim toga, 1944. godine mu je dao lek protiv tifusa, koji je u to vreme bio teška bolest od koje se umiralo. U Buenos Ajresu su posle rata vođeni pregovori sa Srbima o rešenju srpsko-hrvatskog pitanja. Srbe je predstavljao predsednik predratne vlade Milan Stojadinović i postignut je nekakav dogovor.
- Šta su se dogovorili?
- Dogovor je bio da se raziđemo na miran način, pošto je ocenjeno da ne možemo živeti u jednoj državi.
- Nedugo posle tih razgovora, 10. aprila 1957, usledio je atentat na vašeg oca. Navodno je to bilo delo srpske imigracije koja je, između ostalog, htela da se osveti i za njegovo učešće u atentatu na kralja Aleksandra Karađorđevića u Marselju...
- Mnogo je neistina u vezi s tim. Prava istina je da su atentat organizovali komunisti. Osim toga, tvrdim da moj otac nije učestvovao u ubistvu kralja Aleksandra. Nije tačno ni to da je umro od posledica ranjavanja. Bio je samo lakše ranjen i umro je prirodnom smrću u Madridu, gde smo se u međuvremenu preselili.

Sve više gotivim komuniste.....
 
Ето, шта ради и како провоцира матора вештица... па то да је човек ухвати овако матору и да је обеси као пса...

Pavelić je najveći zlotvor Srba u skorijoj istoriji.

Ali, baba-ustašica je rekla dve istine,
o potonjoj saradnji sa četnicima i dogovorima sa Stojadinovićem u Argentini.
 
-Када сам написао књигу " Улога Ватикана у НДХ", пошто су ме Хрвати разапињали, одлучио сам да одем у Ватикан и као научног истраживача Југославије примио ме је директор архиве Ватикана . Ово је оптужница против Ватикана, рекао сам , дошао сам по Истину а ако ми покажете аргументима да нешто није тачно, исцепаћу рукопис. Нису ми дали службене документе. Мене није изненадио став Ватикана, нису дали ни Јеврејима. Али оно што данас са овим искуством не могу да разумем су Срби који сами себе оптужују и ништа, али апсолутно ништа не предузимају да би се истина доказала. Не да би себе бранили. Штавише, спремни смо да признамо непостојеће. - каже др Милан Булајић
 

Back
Top