BANNED & DISTURBING Movies 18+

Deuce

Domaćin
Poruka
3.254
Zabranjeni i uznemirujuci filmovi ...a da nisu horori u biti ,ili uopste.
Ovakve filmove NE gledati ako ne mozete da podnesete gore ,krvave i brutalne scene ...dok se poseban efekat nekada postize i scenama explicitnog sexa i nasilja .
Ono uznemirujuce se neretko izaziva scenama koje ne sadrze nista od gore navedenog ...ali vas teraju da se duboko zamislite . Oni pripadaju zanru koji obicno nosi prefiks psycho .

Sta nas privlaci da gledamo ovakve stvari ?! Postoji upozorenje na ovakve filmove ali ih ljudi iznova gledaju ,osudjuju ih ,i opet im se vracaju ...da li je to "nesto" u prirodi coveka ...?

Prepisivao sam sa raznih sajtova ,priznajem ,ali sam iscrpeo vecinu istih ,pa je red da se osvrnem i ovdasnjim izvorima ...toliko od mene ,sad malo vi ;) !

Stavio sam upozorenje i u nazivu teme tako da se nadam malo vecoj slobodi sto se tice tekstova i slika ...mada je to toliko lako dostupno sada ,da ovo ne bi trebalo da bude problem ...nadam se :confused: !

A da ,razmisljao sam koji bi film mogao da otvori temu ...i mislim da nema boljeg za prvi post :mrgreen: ...

antichrist_2009.jpg


Eto ,cini mi se da je ovo dobro mesto da se Antichrist-u pise tamo gde on zapravo i pripada ...ako nista drugo ,u najmanju ruku je kontroverzan ! A po kolicini filmova koji se mogu ubrojati u ovu grupu ( koji su takodje "makar" kontroverzni - na ovaj ili onaj nacin ) shvaticemo i koliko zapravo "Antihrist" nije toliko poseban ...pa izvolite !
 
Poslednja izmena:
dva najbrutalnija i najmorbidnija filma koja sam u zivotu odgledao..


August Underground's Mordum

mordumnew.jpg


August Underground's Penance

AUPsnuff.jpg




Mordum is a simulated snuff film, which includes graphic depictions of sexual deviancy (including necrophilia and pedophilia) and murder (including a fleeting depiction of infanticide) --> nisam ni znao sta znaci dok nisam pogledao film :D...
 
Poslednja izmena:
Dans ma peau (In my skin) je svakako jedan od mučnih, uznemirujućih filmova.
http://www.imdb.com/title/tt0337961/

Mlada žena, nakon ozbiljne povrede noge, postane opijena mirisom krvi,
počinje se samopovređivati, rezati vlastito meso uz neskriveno zadovoljstvo.
Kida delove sebe jedući ih. :eek:

Nekolike scene su suviše mučne, nadmašuju (moje) granice gadosti.

Ne razumem devojčinu pomračenu svest.

Ona je odlična metafora ljudskih poremećaja i nastranih žudnji.

Potpuno otuđena od svojih najbližih, ustrajava u grotesknoj igri.

Njena štedljivost u otvorenosti ka dragim ljudima je maska pod kojom se skriva, da bi mirno mogla uživati u ukusu vlastitog mesa. :eek:

Žarko žudi da zamagli svoj zemaljski život i potpuno se stapa sa opskurnošću u kojoj obitava.

Ne shvatam kako bolna, potpuno groteskna radnja može biti okrepljenje nečije duše.

Istinito unutar čoveka treba da se shvati i izrazi ne samo kao supstancija već i kao subjekat.

A subjekat se određuje aktivnim odnosom prema svetu, stvarnosti.

Mlada žena u filmu poseduje potpuno pomračenu svest, stvarnost ispravlja na predmetu - na sebi.

Stoga ne čudi što je otuđenje njenog bića od jave koja je okružuje, prijatelja, partnera, rezultovalo otuđenjem samosvesti. :(

Scena koja me posebno uznemirila i izazvala zgražavanje je kada devojka u iznajmljenoj hotelskoj sobi (ne bi li imala potpuni mir i predanost) secka nožem ruku i s uživanjem zubima kida komade mesa jedući ih. :eek: :sad2:

Tada pritisnuh stop.
Nikada nisam pogledala film do kraja.
 
Pa nije bas samo krv u pitanju ...

09e0f9e2add46031a8819be9bedc4d46_full.jpg
Uh...secam se ovog filma...scena silovanja od 10 min....stvarno uzasno,cak je i Monika pricala da su morali da ponavljaju par puta da bi bilo sto realnije.Kada je zadnji put snimala scenu,kaze,da je osecala uzasan strah!

Na ovaj spisak bih stavila i filmove Tinta Brass-a,koji pored explicitnih scena sexa,sadrze i nasilje i svakakve bolesne stvari...Vecinu ni nisam zavrsila..

Odlicna tema,stvarno!!!
Ali moram da kazem,bez zelje da pocnem raspravu sa bilo kim-Antihrist-ZA MENE(to naglasavam,da ne bude zabune),najvece g'''' od filma,IKADA!
 
Poslednja izmena:
Uh...secam se ovog filma...scena silovanja od 10 min....stvarno uzasno,cak je i Monika pricala da su morali da ponavljaju par puta da bi bilo sto realnije.Kada je zadnji put snimala scenu,kaze,da je osecala uzasan strah!

Na ovaj spisak bih stavila i filmove Tinta Brass-a,koji pored explicitnih scena sexa,sadrze i nasilje i svakakve bolesne stvari...Vecinu ni nisam zavrsila..

Odlicna tema,stvarno!!!
Ali moram da kazem,bez zelje da pocnem raspravu sa bilo kim-Antihrist-ZA MENE(to naglasavam,da ne bude zabune),najvece g'''' od filma,IKADA!

isto...ova poslednja recenica
 
Nista ne menja moj osecaj(gadosti),tokom gledanja filma..... Ali nema veze,nekom se svideo ,nekom ne,idemo dalje,necemo samo pricati jedno te isto.

Odavno merkam taj Begotten,mada moram da priznam da me je (opet) privukao poster.Nisam znala da spada u ovu grupu filmova.
 
Odavno sam gledao ovaj film pa se ne secam da li ima krvi :p ...ali se secam se da sam se bas trudio da ga nabavim jel je bio "debelo" cenzurisan ...Ken Park !

http://4.***************/_nFNo2-KVu9I/SF1JntfSdMI/AAAAAAAAA18/HseGpGna6kA/s400/Ken_Park_poster.jpg

18+

E ovaj je bio ,mozda ne krvav ali dosta nasilan ,a zapravo je sniman po istinitoj prici sto dosta doprinosi celokupnoj mracnoj atmosferi ...Alpha dog

alphadog_550l.jpg


Daleko "meksi" od svih do sada navedenih ,ali dovoljno uznemirujuc !
 
whore.jpg


Nije uznemirujuć...poludokumentarac sa Terezom Rasel u naslovnoj roli...koji je vidim doživeo remake ili nastavak(ne znam šta je,nisam gledala) sa Megan Fox ..i mladom Rumer Vilis
Za vreme u kojem je snimljen,prvi deo je bio previše slobodan...

whore.jpg
 
Poslednja izmena:
Odavno sam gledao ovaj film pa se ne secam da li ima krvi :p ...ali se secam se da sam se bas trudio da ga nabavim jel je bio "debelo" cenzurisan ...Ken Park !

http://4.***************/_nFNo2-KVu9I/SF1JntfSdMI/AAAAAAAAA18/HseGpGna6kA/s400/Ken_Park_poster.jpg

Samo pred kraj kada se lik po kome film nosi ime samoubija onako muški, ostalo je razvlačenje kožice bez neke preterane ideje.
 
@ dragonfly - apsolutno se slazem za recenziju (sad mi se opet gleda :) ) :)

@ $queen - ne znam koliki je tvoj prag gadljivosti, ali meni je pre par godina bio prilicno gadan, a imam jak zeludac... veoma... sta znam... probaj da ga pogledas... ali napomenucu da je to jedan od omiljenih mensonovih filmova :whistling: :cool:

@ mr.masacre - aj bacicu i ja opet pogled na begotten, pa sta bude :)
a taj drugi nisam gledala, ali mi deluje zanimljivo... mada nisam ljubitelj filmova vezanih za vampire/zombije/vukodlake and other creatures...
ali moram priznati da je plan nine from outer space jako zabavan film :mrgreen:
oh, i laughed! :D
 
(odvojeno od ove teme, da li je neko gledao
40831_3.jpg
, film istog rezisera kao i prethodnog filma? )

Ništa naročito. Prosečan film. Antichrist je remek delo u odnosu na njega.


Što se teme tiče, treba pogledati Angst (1983) i Hanekeov Funny Games (1997) (Michael Haneke, režiser Das weisse Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009)) koji ima i svoju američku verziju Funny Games U.S. (2007) sa Naomi Watts, Tim Rothom i Michael Pitt_om. Vrlo realne životne situacije, vrlo bolesni umovi.

Od gore pobrojanih filmova i mene je namučio Oldboy, mada je dobar film, Irreversible nisam uspeo da odgledam do kraja, Alpha Dog uopšte ne spada ovde (film mi se dopao, mada sam mislio da neće), a o Antichristu generalno imam pozitivno mišljanje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top