Obala slonovace izvozi vise od nas
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Obala slonovace izvozi vise od nas

Zainteresovan član Kontroverzni biznismen (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Unhappy Obala slonovace izvozi vise od nas

Treba li ovome ikakav komentar i postoji li ikakva sumnja u to cemu vodi ovakav model ekonomije, kakav je u nas trenutno?

Ističe se giska_sa (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    You better stay away from Copperhead Road
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: Obala slonovace izvozi vise od nas

A šta da izvezemo kad ništa ne proizvodimo?
    Mišljenja sam da pederbal nije trebalo da se održi.

Zainteresovan član ladowina (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Lako bi mi da imamo slonovacu kao oni

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Ne znam kako vi, ali meni je stvarno krivo kada pročitam ovakve vesti. K'o da smo najgori. Ja sam freelancer i moji klijenti su uglavnom iz inostranstva. Nemam firmu ali eto bar nešto izvozim, onoliko koliko jedan dečko sa Beogradske kaldrme može. Potpuno razumem privrednike koji su toliko opterećeni porezima da jedva mogu da dišu, ali mora da postoji bar nešto što bi se odavde moglo izvoziti a da se nekako zaobiđe država, jer od ovih očigledno nema vajde nikakve.

Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Cesto imam kontakta sa ljudima koji rade privatno - jednostavno nemaju racuna da rade sve legalno, a izvoz ako je nelegalan ne ulazi u zvanicnu statistiku .

Necu ulaziti u politiku, zaista ima ljudi koji MNOGO vise prate od mene a i nisam ekonomista da dajem strucno misljenje, ali moje vidjenje situacije je da ce tako i ostati sto se tice izvoza dokle god malisha privatni preduzetnik u Srbiji bude placao dovoljno poreza da kontrolor leta u JATu ima platu 20.000 eura. Ne moze malisha sa tolikim nametima da bude konkurentan kolegi iz inostranstva sto se finalne cene proizvoda tice.

Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Kontroverzni biznismen Pogledaj poruku
    Ja sam freelancer i moji klijenti su uglavnom iz inostranstva. Nemam firmu ali eto bar nešto izvozim
    Mislis da njuska koja osmislja stope / akcize / kazne sta da izgovori ovo? Dokle god im neko pametan kaze da "ovaj posao" moze (i jelte zbog budzeta apsolutno treba) dodatno oporezivati moci cemo normalno da radimo i da budemo konkurentni strancima.

A kasnije cemo ici u ilegalu kao sto svi ostali "izvoznici" rade. Bash "ludo" vreme

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Potpuno se slažem, samo mislim da ovo nema veze sa politikom već sa zdravim razumom. Evo sada odobravaju nekakve potrošačke kredite, što u prevodu znači da i dalje tvrdoglavo podržavaju uvoznički lobi i nerealno čvrst dinar. Ovo je pretposlednja faza propasti naše ekonomije, a poslednja će biti kada se proarči još ovo nekoliko preostalih srbernih kašika i viljušaka što su ostali ...

Sramota je da je prošlo 10 godina od pada Miloševića, a da još uvek nije postignut nivo industrijske proizvodnja iz devedesetih...

Pitaju me zašto ne otvorim firmu, kao tako lakše mogu da komuniciram sa državom. Što se mene tiče, što manje komuniciram sa državom to bolje! Kad budem prešao 30.000$ godišnjeg prihoda, uplatiću im onaj porez (mada ni to ne moram jer je kazna simbolična - oko 100$) i nek se nose!

Iskusan ljuta_mamba (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

eto Bogi,ja ti mogu uvesti robu u kinu
    ogromno trziste,ekonomski,trenutno najjace u svetu,sto tri kineza prokockaju za vece,tri srbina ne vide u zivotustoga,ajd da vidim,sta to iz srbije moze da se izveze a da nisu vino i maline

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

Citat Original postavio giska_sa Pogledaj poruku
    A šta da izvezemo kad ništa ne proizvodimo?
    Jao, da samo znas koliko smo proizvodili, koliko smo izvozili, a koliko su zatvorili, pa i ja sam privatno proizvodio, dok me nije inspekcija reketirala(bilo je da im plupan zube i da dobijem neprijatelje na sve strane,(posto drzavna firma a lopovi se drze zajedno) dok je ulicne prodavce i kineze, oznacavala kao jadne, nije ih ni dirala, doveli kineze koji i dan danas neplacaju porez, da vidim jednog kineza da izdaje racun, pa oni ni slova neznaju, ali njihova ambasada stiti svoje gradjene, pa makar i nelegalne, neznam sta misle da sam je nesposoban da zaradim na drugi nacin, bezobrazno totalno, sve su pozatvarali, netreba pomoc, jednostavno samo da su ih pustili da rade svoj posao i da zakon za sve isto vazi, nista vise....jbo ih kredit, i njihovi evropski zelenasi.....
    Imam 32 god, imam cebece kad sam bio beba, sad se moja cera pokriva snjim, kao novo je, a i najprijatnije, neda nikom, zamisli koji je to kvalitet bio, ali narodu nasem glpm je bolje kinesko kako je vidim, eto mu, ja mojoj deci imam po skoro istoj ceni ali dosta kvalitetnije....a i vecina je domace, kad bolje razmislim...
    Sve u svemu ovo je namerno, da bi mogli da kradu, zato sto su na vlasti samo glupaci, koji nemogu da se snadju posteno.....
    Poslednji put ažurirao/la darko darko : 13.04.2010. u 10:40

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

Citat Original postavio ljuta_mamba Pogledaj poruku
    eto Bogi,ja ti mogu uvesti robu u kinu
    ogromno trziste,ekonomski,trenutno najjace u svetu,sto tri kineza prokockaju za vece,tri srbina ne vide u zivotustoga,ajd da vidim,sta to iz srbije moze da se izveze a da nisu vino i maline
    E kad bi ti reko za obucu ti bi se smejao, pogledaj tamo, ali kavalitetnu, to tamo kosta sacuvaj boze, kod nas je u nabavci decja patofnica sa mirisljavim djonom, koznim anatomskin uloskom i ojacanjem naped inazad, i kofercetom, prelepa, kosta 400 din. znas li ti koliko je u kini taj kvalitet, jedino sto nas glpi narod misli da je kinesko jeftino, a sto traje 2 dana po suvom pa bos kuci, nikom nista, Meni kinez kaze koji stanuje kod mene, kaze da se u srbiju uvozi samo ono sto je 10 godina proslo, da to ni u kini nezele, ono sto otpisano, samo da je jeftino....ovo je primer koji mi je pao napamet, bitna je i malo tehnologija,(za neku godinu necemo moci da ih stignemo) ali malo da se zakon promeni, video bi kako bi nicale fabrike, ovde i fijat ima da se vrati odakle je dosao i jos da nam doplati za bezaniju....
    Poslednji put ažurirao/la darko darko : 13.04.2010. u 10:43

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Citat Original postavio darko darko Pogledaj poruku
    E kad bi ti reko za obucu ti bi se smejao, pogledaj tamo, ali kavalitetnu, to tamo kosta sacuvaj boze, kod nas je u nabavci decja patofnica sa mirisljavim djonom, koznim anatomskin uloskom i ojacanjem naped inazad, i kofercetom, prelepa, kosta 400 din. znas li ti koliko je u kini taj kvalitet, jedino sto nas glpi narod misli da je kinesko jeftino, a sto traje 2 dana po suvom pa bos kuci, nikom nista, Meni kinez kaze koji stanuje kod mene, kaze da se u srbiju uvozi samo ono sto je 10 godina proslo, da to ni u kini nezele, ono sto otpisano, samo da je jeftino....ovo je primer koji mi je pao napamet, bitna je i malo tehnologija,(za neku godinu necemo moci da ih stignemo) ali malo da se zakon promeni, video bi kako bi nicale fabrike, ovde i fijat ima da se vrati odakle je dosao i jos da nam doplati za bezaniju....
    hm......jedini domaci brend,koji bi imalo smisla izvesti su cipelice pavle
    sve ostalo,neverujem da bbi bilo gde proslo
    to sto je kinez rekao je ziva istina,ovo trziste se smatra vrlo siromasnim
    u vezi decije cipelice od 400 din.....ja koliko sam upoznat.....decije cipelice su basnosnovno skupe
    a ovo,moze biti uvezeno u delovima pa kod nas sklopljeno
    no nebitno,i tako,se moze dalje izvoziti na zapad gde je carina 0 posto trenutno

ajdmo dalje....sta jos srbija moze da izveze,a ima ga u izobilju

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

hm......jedini domaci brend,koji bi imalo smisla izvesti su cipelice pavle
    sve ostalo,neverujem da bbi bilo gde proslo
    to sto je kinez rekao je ziva istina,ovo trziste se smatra vrlo siromasnim
    u vezi decije cipelice od 400 din.....ja koliko sam upoznat.....decije cipelice su basnosnovno skupe
    a ovo,moze biti uvezeno u delovima pa kod nas sklopljeno
    no nebitno,i tako,se moze dalje izvoziti na zapad gde je carina 0 posto trenutno

ajdmo dalje....sta jos srbija moze da izveze,a ima ga u izobilju
    Znam ja sam ih valjao za 1200, da ide, takve su u polinu 2000 ista ih fabrika radi....

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Pa Kina i Indija su jako zanimljiva tržišta a biće još zanimljivije kada im još malo poraste standard, pa time i potrebe. Kina je doduše malo zatvorena zemlja, vidim i google je napustio, ali moglo bi se odavde nešto, samo mi u mojoj branši za to ne treba posrednik. Dovoljan je kvalitetan server i neko ko zna Kineski! Ipak, hvala na interesovanju, za sada sam na engleskom govornom području.

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Pa Kina i Indija su jako zanimljiva tržišta a biće još zanimljivije kada im još malo poraste standard, pa time i potrebe. Kina je doduše malo zatvorena zemlja, vidim i google je napustio, ali moglo bi se odavde nešto, samo mi u mojoj branši za to ne treba posrednik. Dovoljan je kvalitetan server i neko ko zna Kineski! Ipak, hvala na interesovanju, za sada sam na engleskom govornom području.
    no dobro,ajd da vidimo,na stranu kitajci,sta moze da se ponudi tima sto pricaju engleski
    sta to njima treba od nas
    daj neku ideju da vidimo

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

no dobro,ajd da vidimo,na stranu kitajci,sta moze da se ponudi tima sto pricaju engleski
    sta to njima treba od nas
    daj neku ideju da vidimo
    Rakija brate, sljivovica nikog ravnodusno nije ostavila, imam ovde kajsiju i divlju breskvu mada ni kruska mi nije za bacanje...ali prava
    I kako lealno praviti rakiju- kostalo zadovoljstvo, znas li to koliko i sta ti treba??
    Poslednji put ažurirao/la darko darko : 15.04.2010. u 20:50

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

Citat Original postavio darko darko Pogledaj poruku
    Rakija brate, sljivovica nikog ravnodusno nije ostavila, imam ovde kajsiju i divlju breskvu mada ni kruska mi nije za bacanje...ali prava
    I kako lealno praviti rakiju- kostalo zadovoljstvo, znas li to koliko i sta ti treba??
    ma imaju i oni snaps,viski ma sve sto i ovde
    no,znas li koji kvalitet tu treba,da se vade kospice mionimum,a ne da se kupe sljive sa zemlje,ko sto nasi rade
    salim se,ali,flasa,etiketa,kutija...plus sertifikati,bar jedno tona njih,pa jos toliko sertifikata sa njihove strane
    zxnas li sta je izvoziti ili uvoziti hranu ili pice
    uuuh,nebih ni pomisljao,narocito u zemlje EU

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

jel to ono,radi iz stana i zaradi pare,da budem iskren ne mogu da procitam ceo text ovako rano
    ali,videh sumu od 250-500 evra,pa mi reci ukratko,jel to zatrada?

Domaćin UltraZvuk (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    82

Ja proizvodim dečije tapete... to kinezi još ne prave Trenutno razrađujem izvoz, jer ovde ljudi leba nemaju da jedu, a ne da kupuju tapete.
    :)

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Da, tako se počinje. A i ovo je zanimljivo: http://99designs.com/web-design/contests . Dizajniranje stranica, 1500$ po stranici, a može i više, zavisi od vremena i iskustva. Ipak, početnicima bih savetovao kreiranje logoa za fime, ili idejna rešenja za majice. Svaki početak je težak...
    Poslednji put ažurirao/la Kontroverzni biznismen : 16.04.2010. u 13:18

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    173

ma imaju i oni snaps,viski ma sve sto i ovde
    no,znas li koji kvalitet tu treba,da se vade kospice mionimum,a ne da se kupe sljive sa zemlje,ko sto nasi rade
    salim se,ali,flasa,etiketa,kutija...plus sertifikati,bar jedno tona njih,pa jos toliko sertifikata sa njihove strane
    zxnas li sta je izvoziti ili uvoziti hranu ili pice
    uuuh,nebih ni pomisljao,narocito u zemlje EU
    E ja prizvodim modnu obucu, dosta kvalitetniju od kineske, a cena je skoro ista u nabavci,(svi lkokali ti se snabdevaju kod kineskih veleprodavaca u vecini slucaja), a i neide lose ovde, sta mislis o tome.....gde izvozis???....
    E ja obozavam forum posao i novac, nadam se da nesmaram.

Obećava
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Mozemo da izvozimo debile i kretene! Toga imamo koliko hoces, nema da fali. Samo tuga je sto kod nas taj proces ide obrnuto. Takvi nece nigde da idu, ovde im je bas lepo.

Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

A ja volim da kupujem srpske proizvode. A posebno mi je slatko kada izvadim devize iz banke i kupim nešto domaće. A da ne govorimo o kvalitetu, nedavno sam kupio domaću slavinu za kupatilo, i može da ušije ove kineske samo tako!

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

i kvalitetom ali i cenom

Slične teme

1. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 12.04.2010., 10:46
  2. Grupa C: Argentina, Obala Slonovace, Srbija & Crna Gora, Holandija
    Autor Marauder u forumu Svetsko prvenstvo 2006.
    Odgovora: 458
    Poslednja poruka: 07.12.2007., 12:13
  3. Srbija i Crna Gora - Obala Slonovace
    Autor Marauder u forumu Svetsko prvenstvo 2006.
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 23.06.2006., 17:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •