Problem s kompjuterom

zorica77

Početnik
Poruka
46
Moj problem je sledeci:dete igralo sims 2 i igra joj je zakocila,racunar se restartovao,posle toga na monitoru su se pojavile preko celog ekrana preko slike uspravne isprekidane crtice???Vise ne moze da se podigne sistem nikako..zna li neko u cemu je problem,probalai smo da ga otvorimo,sve detaljno ocistili od prasine ali nista..:confused:
 
e da može npr. memtest86 da se pusti to testira memoriju
http://www.memtest86.com/ (nareže se bootable cd ipokrene sa njega)

da li se te linije jave i na bios boot ekranu?

to je ovaj ekran , ovde je ispravan (možda treba da se pritisne nešto ako ploča ima splash sliku)

ako se jave onda je grafička ali baš bez veze sims nije neka jaka igra koja optereti 3D :(
 
Moze biti od svega po malo,kad komp zakoci u toku rada i resetuje se najverovatnije je da se pregrejao ili je neka komponenta otisla u toku rada(cpu,ram,graf).
Najmanje sto mozes da uradis je da obrises kontakte na grafickoj i ram-u ,vratis i probas ponovo.

Ako imas mogucnosti da proveris menjajuci komponente pa da vidis koja je otisla,to je jos bolje

Kazete da ste cistili od prasine,koliko je bilo na procesoru,tek onako malo ili se uhvatilo kao sundjer,posto sam i to jednom video ?!?

Ne verujem da su ovakve linije ,ovde se vidi boot a i ovo je bio preteran overklok

2v93shx.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo me bas baca u razmisljanje:think:
Da je crkao procesor ili ram ne bi se video boot a kamoli da se udje u safe mod.
A u safe modu ti nema linija,xm. To mi sad deluje na neispravan drajver za graf,al zar zbog njega da ne dize windows,opet cudno.

A jesi li probala umesto ulaska u safe mod da ides last known good configuration,ili iz safe moda da ides system restore par dana u nazad
 
Ovo me bas baca u razmisljanje:think:
Da je crkao procesor ili ram ne bi se video boot a kamoli da se udje u safe mod.
A u safe modu ti nema linija,xm. To mi sad deluje na neispravan drajver za graf,al zar zbog njega da ne dize windows,opet cudno.

A jesi li probala umesto ulaska u safe mod da ides last known good configuration,ili iz safe moda da ides system restore par dana u nazad
probala,isto se desava a graficka ima ventilatorcic na sebi,ne znam ni da li da ga nosim u servis,nisam sigurna da je graficka u pitanju..a sad sam videla da je ona pod garancijom do avgusta ove godine
 
imao sam skoro slican problem pri reinstalaciji windowsa mi ispisuje neka slova i stoje vertikalne
siroke linije uspe da podigne sistem pa onda razlije sliku pa malo radi pa isto
sto bi znacilo da je nesto na grafickoj otislo posle zamene sve je radilo ok
ako imate garanciju odmah u servis
pozdrav
 

Back
Top