NACIONALIZAM-mana ili vrlina..??

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
prozvase me vise njih u poslednjih 2 dana da sam veliki nacionalista...a imam samo 100 kila..
salu na stranu...zar je nacionalizam isto sto i sovinizam ili nacionalsovinizam...???
licno smatram sebe za umerenog nacionalistu...bio sam i umereniji dok nisam shvatio da moju umerenost drugi shvataju kao slabost ili kao pomirenje sa svim klevetama i lazima vezanu za moju naciju-SRBE...
oduvek sam smatrao da je dobar nacionalista onaj koji radi na licnom usavrsavanju i osposobljavanju da svojim poslovnim uspesima doprinosi razvoju svoje drzave...niti sam kad na bilo koji nacin omalovazavao druge narode niti ponizavao a tek ih nisam ugnjetavao...u startu sam svakog coveka tretirao ravnog sebi---dok se nisam uverio u njegova znanja i sposobnosti...onda sam ga cenio u odnosu na njegovu opstu vrednost kao coveka...
sovinizam je nesto drugo--ponizavanje drugog naroda samo zbog vere i nacije...pokusaj iskoristavanja drugih naroda po bilo kom osnovu...pokusaj svih vrsta torture nad drugim narodom...--to je najkrace...
e sad mi nije jasno---ZASTO NAPADAJU SRBE ZBOG NACIONALIZMA A MISLE NA SOVINIZAM,AKO ZNAM DA JE NAJVECA VECINA SRBA UMERENO NACIONALNO ORJENTISANA...a istovremeno nema osvrta na nacionalsovinizam u sopstvenim redovima svog naroda...kriticare nacionalizma iz redova srpskog naroda ne bih da komentarisem--kako bih zadrzao odredjeni nivo kulture...
 
Огољени (обезбожени, политикантски) - мана (добијају се фразе и пароле за демагошке игрице мортал комбата)

Традиционални (тј. готово непостојећи, истинској вери(светосављу, не екуменизму) подређен и одуховнњени) - врлина (животно делатан - практичан, економски независтан (неплаћен), анти идеолошки...)
 
Nacionalizam je ideologija koji postavlja naciju, odnosno etničku zajednicu za osnovu ljudskog i društvenog zivota i koji održanju iste daje prednost nad bilo kojim drugim političkim i društvenim principima.

Nacionalizam je kult sopstvene nacije koga karakteriše šovinistički odnos i raspirivanje mržnje prema drugim nacijama, a svoj najviši domet ispoljava kroz genocid i fizičko istrebljenje drugih naroda.[1]

Postoje različite vrste nacionalizama, s obzirom na različite definicije nacije koje se odnose na zajednički jezik, kulturu, društvene vrijednosti ili etničko porijeklo.


- problem je sto se kod nas mesaju znacenja pojedinih termina - jedno je patriotizam a nesto sasvim drugo nacionalizam...
 
Nacionalizam je ideologija koji postavlja naciju, odnosno etničku zajednicu za osnovu ljudskog i društvenog zivota i koji održanju iste daje prednost nad bilo kojim drugim političkim i društvenim principima.

Nacionalizam je kult sopstvene nacije koga karakteriše šovinistički odnos i raspirivanje mržnje prema drugim nacijama, a svoj najviši domet ispoljava kroz genocid i fizičko istrebljenje drugih naroda.[1]

Postoje različite vrste nacionalizama, s obzirom na različite definicije nacije koje se odnose na zajednički jezik, kulturu, društvene vrijednosti ili etničko porijeklo.


- problem je sto se kod nas mesaju znacenja pojedinih termina - jedno je patriotizam a nesto sasvim drugo nacionalizam...

navedeni tekst je tvoj ili ga podrzavas..???
 
...dok je sovinizam snazniji cak i od nacionalizma koji je vec sam po sebi snazan i opasan...


Šovinizam (po Napoleonovom vojniku Nikoli Šovenu (Nicolas Chauvin) kome je pripisivana bespogovorna odanost Napoleonu) je ekstremni vid nacionalizma. Primitivna, tribalistička ideološka i politička doktrina, koju čine mistifikovana nacionalna istorija, izrazito pozitivne predrasude ο vrednosti sopstvene nacije i negativne predrasude ο drugim, posebno susednim nacijama, povezane sa mržnjom, prezirom, netolerancijom i agresivnošću prema pripadnicima drugih nacija.


....taman posla, ne bih se usudila da ovako snazno tvrdim, sa Wikipedie je...
 
...dok je sovinizam snazniji cak i od nacionalizma koji je vec sam po sebi snazan i opasan...


Šovinizam (po Napoleonovom vojniku Nikoli Šovenu (Nicolas Chauvin) kome je pripisivana bespogovorna odanost Napoleonu) je ekstremni vid nacionalizma. Primitivna, tribalistička ideološka i politička doktrina, koju čine mistifikovana nacionalna istorija, izrazito pozitivne predrasude ο vrednosti sopstvene nacije i negativne predrasude ο drugim, posebno susednim nacijama, povezane sa mržnjom, prezirom, netolerancijom i agresivnošću prema pripadnicima drugih nacija.


....taman posla, ne bih se usudila da ovako snazno tvrdim, sa Wikipedie je...

uuuhhh a ja se taman uplasih...da je ovo tvoje..
 
Rodjo,edituj post,zbunjujes me.

Nacionalizam ima vise dobrih nego losih strana.

Национализам је лако злоупотребити.

Шта више, идеолошка опозиција ''интернационалаца'' држи медије, тако да национализам има дупли проблем са ''пласирањем'' у човекову свест.

Што сопствене вође (лопове или егоманијаке и ''месије''), што опозицију.
 
Nacionalizam je izrazito pozitivan i izrazito zdrav . Ne samo da je stvorio gotovo sve evropske drzave , kakve ih danas poznajemo , nego je i brana i zastita , da se danasnji Evrospki narodi odrze i ne nestanu . Od svih nasih suseda , samo je kod nas obicaj jednog dela nasih ljudi , da se nacionalizam tretira kao nesto negativno .
Gotovo svi veliki ljdi erope su nacionalisti .
Sto se nas tice , i kod nas vazi da su svi Srbi nacionalisti . Samo su neki Srbi srpki nacionalisti , aa drugi , na primer , albanski , ili Hrvatski .
U svakom slucaju , nacionalisti jesu . Ovi drugi , vrlo cesto nisu ni svesni svog nacionalizma .
 
Национализам је лако злоупотребити.

Шта више, идеолошка опозиција ''интернационалаца'' држи медије, тако да национализам има дупли проблем са ''пласирањем'' у човекову свест.

Што сопствене вође (лопове или егоманијаке и ''месије''), што опозицију.

nacionalizam je lako zloupotrebiti kod nacionalno neprosvecenih ljudi....onaj ko je uspeo pravilno nacionalno prosvetliti svoj narod taj se zove DRZAVNIK...i taj je ojacao drzavu...
 
Nacionalizam je izrazito pozitivan i izrazito zdrav . Ne samo da je stvorio gotovo sve evropske drzave , kakve ih danas poznajemo , nego je i brana i zastita , da se danasnji Evrospki narodi odrze i ne nestanu . Od svih nasih suseda , samo je kod nas obicaj jednog dela nasih ljudi , da se nacionalizam tretira kao nesto negativno .
Gotovo svi veliki ljdi erope su nacionalisti .
Sto se nas tice , i kod nas vazi da su svi Srbi nacionalisti . Samo su neki Srbi srpki nacionalisti , aa drugi , na primer , albanski , ili Hrvatski .
U svakom slucaju , nacionalisti jesu . Ovi drugi , vrlo cesto nisu ni svesni svog nacionalizma .

Bla,bla,bla,bla...Sta je sa onima koji su uvek antiprotivni kao na primer ti? :lol:
 

Back
Top