Kako instalirati modem?

Radi se o tome, da je modem radio sasvim ok. Ali sam instalirao ponovo operativni sistem, jer mi je jedan virus ostetio dosta funkcija. I sada ne umem da instaliram modem. Ne znam tacno ime modema, ali imam cd za njega. Valjda je ime 56K pc modem.
 
gorannk:
Ma kada uradim sve to, XP kaze da je device signed, sto valjda znaci da nije podrzan od strane operativnog sistema, kako da ga designed-ujem?

Ako imas CD sa drajverima otvori ga pa vidi dali ima za XP (ako je CD sigurno za tvoj modem) XP obicno sam nadje modem ako mu odgovara, ako ima probaj ponovo da mu nadjes putanju, ako je pre nesto kao modem instalirao pre toga ga obrisi a onda XP sam kaze da se pojavio novi hardver, ako to ne kaze onda drajver nije za njega ili imas gresku prilikom instalacije OS-a pa si isao na preskoci, ako nije to idi na sajt proizvodjaca pa skini nov drajver (pre toga moras da nadjes pravi naziv modema) evo ovo bi bili problemi pa se malo potrudi sigurno je resenje prosto osim ako moras da ponovo da ides na format C, inace u ovim okvirima je resenje tvog problema, pa javi sta si uradio ali pre toga isprobaj ove solucije i to od lakse ka tezoj!!!
 
Pa pazi... ako u device manageru stoji zuti znak pitanja i pise ti nesto kao PCI Controler i tako to znaci da je modem tu ali ga ne prepoznaje. Da li ti se to desilo?

Ako je tako ima resenja :

desni kilk na taj uptinik i kazi update driver. Izaberi install driver from specific location, ne biraj opciju automaticly instal. Ako su ti drajveri na HDD-u napisi mu lokaciju ako nisu, onda ubaci CD sa drajverima i ok. Onda ce da pocne pretraga i reci ce ti da li je drajver overen ili ne. Ako kaze da nije samo klikni na Continue Anyway. Polse bi trebalo da kopira drajvere u system32/drivers i onda ce da ti kaze da je nasao nov hardver, modem i modem audio devices.

Posle toga u Control Panelu klikni na Phone & Modem Options pa na properties i izbrisi opciju Wait For Dial Tone i klikni na OK. Posle napravi novu konakciju i to bi bilo to...

PS : ovako se radi samo na XP-u. p0z! :wink:
 
Rec je o intelovom modemu. Znam gde je putanja za njega na cd, ali kada stavim da se instalira, kaze da je modem signed od strane operativnog sistema verovatno. Inace pokusao sam da ga instaliram preko control panel, na add modem. Inace Xp ga sam ne prepoznaje, a u device manageru nema nista, mislim nema stavke za modem. To sam isto probao i na drugi kompjuter, i isto kaze da je device signed. Inace isti je modem i u jedan i u drugi komp.
 
NME:
da li ga vidi kao unknowdevice?
ako ne onda nije dobro ukljucen :shock:

Imas li HiperTeriminal instaliran, ako da, otvori ga i ukucaj AT&T ako dobijes zadnji odgovor OK, onda je do softvera... (valjda, nisam 100% siguran)

Ako ga vidi u Device Manageru, idi na opciju Update Driver, ako to ne pomogne, idi na opciju Remove u device manageru pa resetuj racunar, trebao bi tada da ga automatski vidi i instalira sta mu treba, ako ti trazi drajver a ne znas gde je probaj sa C:/Windows/System, ako nije tu onda ti treba instalacioni CD od modema, ako ga posle reseta ne vidi i prepozna automatski, idi u device manager i idi na opciju refresh... eto, nesto od toga bi trebalo da ti resi problem...


Brana 063/8133681
 
Pa nisam ga ja instalirao, vec kada sam ga kupio sa xp. Ali, drugarici sam instaliro taj operativni sistem, i ne umemo da instaliramo modem, probao sam na iste te nacine da instaliram kod mene, iako ga vec imam, ali se desavaju iste stvari kao kod nje. Jer, kada se stavi cd, i pokrene instalacija, pise da je device signed. Sto znaci, barem ja tako mislim, kao da nije odgovarajuci za Xp. Mene interesuje, da li postoji neki cd, ili sta vec, koji updatuje drivere, ili tako nesto.
 
gorannk:
Pa nisam ga ja instalirao, vec kada sam ga kupio sa xp. Ali, drugarici sam instaliro taj operativni sistem, i ne umemo da instaliramo modem, probao sam na iste te nacine da instaliram kod mene, iako ga vec imam, ali se desavaju iste stvari kao kod nje. Jer, kada se stavi cd, i pokrene instalacija, pise da je device signed. Sto znaci, barem ja tako mislim, kao da nije odgovarajuci za Xp. Mene interesuje, da li postoji neki cd, ili sta vec, koji updatuje drivere, ili tako nesto.

Onda sigurno nisi dobio cd sa drajverima za tvoj modfm, vec sam ti rekao: vidi koji ti je modem pa skini drajvere za njega sa odgovarajuceg sajta i nece biti problema ima da utrci kao lud!!!
 

Back
Top