Србија-земља у којој се најбоље живи с обзиром колико се ради

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
3 пута сам кинуо док сам писао овај наслов, значи да је истина. Заиста у Србији готово нико ништа не ради, ти што раде заправо најгоре живе јер их ови што не раде искориштавају на разне начине. Већина ништа не ради, само нешто муља, нон стоп се нешто слави, живи се од рођака који живе у дијаспори који такође се тамо баве криминалним делатностима. Ова земља мора да пропадне, међутим у међувремену док не пропадне, ово је најбоља земља за живот где се минимално ради а максимално ужива.
 
U Srbiji se samo kuka na vlast umesto da se zasucu rukavi.

U drzavi ko u kuci...Poznaje se rad a Bogami i nerad...
Kad ja iz Crne Gore krenem ka mom rodnom kraju u ravnici CAROBNICI....Obicno idem kolima ili vozom....I posmatram puneci svoje nezasite baterije....I sto vidim raduje me ...
Polja su uredno obradjena...Za samo jedno takvo polje cijelo moje selo da dignem na noge i dam mu motiku ne bi bilo tako obradjeno....Zato malo se zapitajte koliko ste u pravu...:manikir:
 
Nije to bas tako , u velikom broju privatizovanih firmi se radi po 12 h i to i subotom i nedeljom , pritom se prekovremeni sati nigde ne vode niti nocni rad a plate su minimalne jednostavno brojni poslodavci medju njima brojni krimosi koriste egzistencijalni pritisak ljudi

A negde ni ne dobijaju plate.
 
Nije to bas tako , u velikom broju privatizovanih firmi se radi po 12 h i to i subotom i nedeljom , pritom se prekovremeni sati nigde ne vode niti nocni rad a plate su minimalne jednostavno brojni poslodavci medju njima brojni krimosi koriste egzistencijalni pritisak ljudi

To je KAPITALIZAM BATO MOJ!

Nek se organizuju u sindikate i neka brane svoja prava.

Ako oni sami nece ili ne znaju, nece doci Ameri da ih organizuju...
 
Kako kad ih je na kraju neka korejanska firma uzela od onog lopova muza Slavice Djukic-Dejanovic

Jeste,uzeo ih.. I sada kazu da nece da puste Korejanca da udje u fabriku sa masinama dok Mladja ne isplati socijalni program,neke naknade.. :D

Ustvari ima njih oko 300 sada,jedno 150 hoce da predje u novu fabriku,50 ce da ide u neki program,penzija,socijalni.. E a ovih 100 ne da,i oce piski nece piski.. Kao ne mogu da izdrze taj tempo rada,uplasili se toga.. Ali niko te ne bije po usima,probas tri meseca da radis,pa vidis da li mozes ili ne,zar ne?:whistling:

Samo sto ce zbog tih 100 da ispasta ostalih 1000 koji treba da se zaposle,da zarade hleb,i da prezive.. Al ajd,lud smo narod!
 
Jeste,uzeo ih.. I sada kazu da nece da puste Korejanca da udje u fabriku sa masinama dok Mladja ne isplati socijalni program,neke naknade.. :D

Ustvari ima njih oko 300 sada,jedno 150 hoce da predje u novu fabriku,50 ce da ide u neki program,penzija,socijalni.. E a ovih 100 ne da,i oce piski nece piski.. Kao ne mogu da izdrze taj tempo rada,uplasili se toga.. Ali niko te ne bije po usima,probas tri meseca da radis,pa vidis da li mozes ili ne,zar ne?:whistling:

Samo sto ce zbog tih 100 da ispasta ostalih 1000 koji treba da se zaposle,da zarade hleb,i da prezive.. Al ajd,lud smo narod!

Pa mozda im duguju nesto tako da logicno da treba da traze tu lovu. A to za tempo rada. Ne lupaj majke ti. Koji tempo rada kad jos nisu ni poceli da rade. Oni su vidoviti i znaju da ce biti neizdrziv tempo rada. :hahaha:
 
Licno znam coveka koji je uzeo dve otpremnine iz dve firme,
ne znam na koju foru ali sada je u trecoj firmi i verovatno ce i tu zavrsiti sa otpremninom.
Prvu otpremninu je komplet spiskao na kladionicu, za ostalo ne znam!?

Mnogo vise ima slucajeva da se dobije otkaz a mozes samo da sanjas otpremninu , u principu u najboljem polozaju su radnici koji rade za drzavu i oni cije firme preuzimaju stranci .
 
U Ns su ponudjene otpremnine preko zakonskog maksimuma radnicima javnih preduzeca kojih ima oko 7 000 a postoji realna potreba za oko 1 500-2 000 i samo se par njih javilo , jednostavno treba razlikovati polozaj radnika koji rade za drzavu i onih koji rade u privatnom sektoru , jer ovi prvi vrlo malo rade i imaju plate u proseku 51 000 din a za to opet ispastaju obicni ljudi jer sve njih moraju da finansiraju pa tako u Ns imamo najskuplji gradski prevoz u Evropi a ovi drugi imaju uslove kao robovi plus manje plate nego ovi prvi
 
3 пута сам кинуо док сам писао овај наслов, значи да је истина. Заиста у Србији готово нико ништа не ради, ти што раде заправо најгоре живе јер их ови што не раде искориштавају на разне начине. Већина ништа не ради, само нешто муља, нон стоп се нешто слави, живи се од рођака који живе у дијаспори који такође се тамо баве криминалним делатностима. Ова земља мора да пропадне, међутим у међувремену док не пропадне, ово је најбоља земља за живот где се минимално ради а максимално ужива.

Bre, Ugo, otkud ti takve bludne misli - Srbin, pa neradnik, gde to ima?
Znaš ti kako to ide samo se praviš lud: dođe radnik kod stranca gazde i kaže hoću da radim. - Šta znaš da radiš? - 30 godina sam obavljao jednu radnju na jednoj mašini - I ništa drugo ne znaš? - Ništa mi drugo ne treba - Hoćeš da učiš nešto i usavršavaš se? - Neću pod stare dane - Koliku platu želiš? - Minimum hiljadu evra za početak, plus topli obrok, odmor od 30 radnih dana i bolovanje kad god uganem zglob malog prsta - Važi, primljen si.
Tako u srpskom mozgu izgleda razgovor za posao ;)
 
Pa mozda im duguju nesto tako da logicno da treba da traze tu lovu. A to za tempo rada. Ne lupaj majke ti. Koji tempo rada kad jos nisu ni poceli da rade. Oni su vidoviti i znaju da ce biti neizdrziv tempo rada. :hahaha:

Pa treba da traze naravno,ali zar da izblokiraju sad lika koji uopste nema veze sa tom pricom,i koji hoce da zaposli 1000 ljudi? Trebala je da bude jos veca fabrika,ali Raca kao malo mesto ne bi mogla da da taj broj radnika,pa ce drugi pogon biti negde kod Nisa..

Ne lupam, uplasili su se tempa rada. :D

Tj.objasnio im je covek kako se radi na traci,8 sati,sa pauzom od ne znam koliko,kako ne sme da bude fals vise od 0.1 posto proizvoda.. I tako slicno,i oni op.. :D

Iz prve ruke informacija,npr.taj korejanac trazi i 8 kuca da kupi u Raci, nije u temi, ali je vezano za ovo.. Dovodi svoje rukovodioce,nema nasih..
 
Zanimljiva tema u kojoj ima istine,i za neke bi mogla poslužiti i kao odgovor na pitanje
zašto je danas dobro živeti u Srbiji!?
Neverovatno je samo kako naš čovek,kada ode u pečalbu,dobije karakteristiku jako vrednog
i odgovornog radnika,a ovde ne zna šta bi sam sa sobom !?:think:

Kada bi i ovde imao uslove kao na zapadu ne bi se nista razlikovalo u smislu primanja i postovanja prava , jedino je dobro ovima sto rade za drzavu
 
Pa treba da traze naravno,ali zar da izblokiraju sad lika koji uopste nema veze sa tom pricom,i koji hoce da zaposli 1000 ljudi? Trebala je da bude jos veca fabrika,ali Raca kao malo mesto ne bi mogla da da taj broj radnika,pa ce drugi pogon biti negde kod Nisa..

Ne lupam, uplasili su se tempa rada. :D

Tj.objasnio im je covek kako se radi na traci,8 sati,sa pauzom od ne znam koliko,kako ne sme da bude fals vise od 0.1 posto proizvoda.. I tako slicno,i oni op.. :D

Iz prve ruke informacija,npr.taj korejanac trazi i 8 kuca da kupi u Raci, nije u temi, ali je vezano za ovo.. Dovodi svoje rukovodioce,nema nasih..

Pa ljudi verovatno misle da ako pocnu da rade za koreance da od onoga sto im ova lopovska drzava i njihovi lopovski tajkuni duguju mogu da se oproste a to tako i jeste. Tako da im je to neka poslednja slamka za koju se hvataju da dodju do te love.


Sto se rada tice....koreanci ce verovatno tj 100% doneti nove masine pa samim tim nece ni biti problema sa falsom.....a sad ljudi znaju da su imali verovatno malo veci fals sa raspalim masinama na kojima su radili pa mozda su zato u nekom strahu.
Ali tu je vise problem u komunikaciji novog vlasnika i radnika. Novi vlasnik lepo treba da objasni ljudima sve a kada dosta toga ostane nedoreceno onda se i desavaju takve stvari.
 

Back
Top