Brzine bez kvacila!?

Poruka
19.925
Cuo sam za fazon da je moguce promeniti brzinu i bez pritiskanja kvacila!? Kao nesto pri odredjenom broju obrtaja i vecim brzinama! Posto ni meni ovo nedeluje bash tacno, molio bih da mi neko strucan potvrdi i ako jeste tacno ukratko kaze na koju foru to ide?
 
Kad_LupimLupim:
Cuo sam za fazon da je moguce promeniti brzinu i bez pritiskanja kvacila!? Kao nesto pri odredjenom broju obrtaja i vecim brzinama! Posto ni meni ovo nedeluje bash tacno, molio bih da mi neko strucan potvrdi i ako jeste tacno ukratko kaze na koju foru to ide?
Moze, naravno da moze, naucio me je tome jedan prijatelj kada mi je pukla sajla za kvacilo nege u brdima CG, i dovezao sam se do Beograda. Ali.....VODI RACUNA, tako mozes da polomis zupcanike ako nemas iskustva. Naravno u toj varijanti kola ubacis u prvu pa "palis", on malo skakuce i krene, posle druga, treca, cetvrta....petu nisam imao na kolima. Mozes i da kocis motorom ali sve moras da regulises medju gasom. Ako bas imaz zelju da probas, pocni tako sto ces pred semaforom izbacivati auto iz brzine (ali samo ako u tom trenutku ne koci motorom), znaci na pr. treca brzina pri 40km/h...pa malo vezbaj...
 
Apsolutno mogu da se menjaju brzine bez kvacila cak i bez medju gasa i to jednostavno, ja to stalno radim jer me mrzi da svaki put stiskam kvacilo. Inace vozim starog pasata pa kod mene negde malo ispod 2000 obrtaja menjac ide kao u sir i jos mi se nije desilo da zakrci ili tako nesto. A inace sam to naucio silom prilika kad mi je na jos starijem renou na sred sajma u najvecem spicu pukla sajla
Kad_LupimLupim:
Ok, nisam ni misio da pokusavam, nego sam cuo pa proveram jel tacno. I kolko sam ja shvatio to moze da se obavi bez rizika.
 
bolero011:
Apsolutno mogu da se menjaju brzine bez kvacila cak i bez medju gasa i to jednostavno, ja to stalno radim jer me mrzi da svaki put stiskam kvacilo. Inace vozim starog pasata pa kod mene negde malo ispod 2000 obrtaja menjac ide kao u sir i jos mi se nije desilo da zakrci ili tako nesto. A inace sam to naucio silom prilika kad mi je na jos starijem renou na sred sajma u najvecem spicu pukla sajla
Kad_LupimLupim:
Ok, nisam ni misio da pokusavam, nego sam cuo pa proveram jel tacno. I kolko sam ja shvatio to moze da se obavi bez rizika.
To sam i ja sve radio sa Wartburgom cvajtagom kada mi je u isto vreme otkazalo kvačilo i jedan cilindar od tri nije radio zbog svećice (nisam znao jer je bio mrak) i čudo se dokotrljalo na dva cilindra. :D
 

Back
Top