Zamagljen CRT monitor
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Zamagljen CRT monitor

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano Zamagljen CRT monitor

Imao sam neki jeftini kineski CRT monitor, i jednom kada sam podešavao kontrast i svetlo, slika se zamaglila, i ostala tako zamagljena da uopšte ne može više da se koristi. Da li je moguće ovo nekako popraviti?

Primećen član davincovkod13 (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Zamagljen CRT monitor

pa možda čova nema love za tft ili lcd,ali da ti njega nisi otvarao pa štelovao?
    Уз све своје глупости, и ја спадам међу људе

Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Ne nego sam podešavao na dugmiće, ali ne znam koji je uzrok da se slika zamagli, da li je problem u dugmićima, ili unutra u samoj konstrukciji negde.

Morao sam da kupim novi TFT, jer nisam nigde uspeo da nađem CRT. CRT monitori su daleko bolji nego TFT. Daju mnogo lepšu, prirodniju, analognu sliku u kojoj se pikseli međusobno preklapaju. TFT monitori su preterano pikselizovani, dijagonalne linije idu u cik-cak. Kod TFT-a je nemoguće stvarno podešavati kontrast i svetlo. Kada podešavam kontrast, nema nikakve promene, kada podešavam svetlo, slika samo više ili manje blješti, ali je jednako svetla. Dok kod CRT-a kontrast i svetlo mogu stvarno da se menjaju. TFT su jedno veliko s***e. Ako ikada budem mogao da priuštim, i ako se još budu proizvodili, nabaviću neki Sony CRT od 19 ili 21 inča, kakav sam video u jednoj foto radnji, savršenstvo.

Iskusan ljubota (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    153

Citat Original postavio milsu Pogledaj poruku
    Ne nego sam podešavao na dugmiće, ali ne znam koji je uzrok da se slika zamagli, da li je problem u dugmićima, ili unutra u samoj konstrukciji negde.

Morao sam da kupim novi TFT, jer nisam nigde uspeo da nađem CRT. CRT monitori su daleko bolji nego TFT. Daju mnogo lepšu, prirodniju, analognu sliku u kojoj se pikseli međusobno preklapaju. TFT monitori su preterano pikselizovani, dijagonalne linije idu u cik-cak. Kod TFT-a je nemoguće stvarno podešavati kontrast i svetlo. Kada podešavam kontrast, nema nikakve promene, kada podešavam svetlo, slika samo više ili manje blješti, ali je jednako svetla. Dok kod CRT-a kontrast i svetlo mogu stvarno da se menjaju. TFT su jedno veliko s***e. Ako ikada budem mogao da priuštim, i ako se još budu proizvodili, nabaviću neki Sony CRT od 19 ili 21 inča, kakav sam video u jednoj foto radnji, savršenstvo.
    imam jedan sony crt 21 inč,crno bela slika,al kontrast bato otkida...
    kad igraš wolfenstain noću,prisak skače a pojavljuju se i grčevi u stomaku...
    Plakao sam kad je progledala Esmeralda...

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Ne bih da polemisem sta je bolje CRT ili TFT, da ne bi tema skrenula sa kursa. Ja imam tft 22" ,nema one budze pozadi,sad je sto samo moj a ne njegov ,sto se tice kontrasta on je dinamicki 5000,nije nesto posebno,trebalo se pomuciti dok sam sliku doveo do kristalno ciste boje i osvetljejna.

Ti si verovatno podesavao taj kontrast nesto je otislo i sad ne reaguje ni na sta,jel da? Ako ti se isplati servis je resenje,tesko ces naci da kupis nov CRT,prosto je izasao iz mode,mala cena TFT-a ga je pregazila
    connect, respect, protect

Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio fox_87 Pogledaj poruku
    Ti si verovatno podesavao taj kontrast nesto je otislo i sad ne reaguje ni na sta,jel da? Ako ti se isplati servis je resenje,tesko ces naci da kupis nov CRT,prosto je izasao iz mode,mala cena TFT-a ga je pregazila
    Реагује на подешавања контраста и светла, али слика нема оштрину, скроз је замагљена, тако да се скоро ништа не разазнаје, слова не могу уопште да се читају. Мислио сам ако неко можда зна да ли бих могао сам да га отворим и ишчепркам нешто.

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Citat Original postavio milsu Pogledaj poruku
    да ли бих могао сам да га отворим и ишчепркам нешто.
    Zaboravi na ceprkanje . Da kojim slucajem nisi smanjio sharpness(ostrinu) pa ti je zato zamagljena?
    connect, respect, protect

Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio fox_87 Pogledaj poruku
    Da kojim slucajem nisi smanjio sharpness(ostrinu) pa ti je zato zamagljena?
    Не, само сам подешавао контраст и светло. Вероватно се унутра нешто раштимовало због јефтиних делова и неквалитетне израде. Не треба куповати јефтине ствари.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •