Djevojcica iz Hrvatske se probudila iz kome i progovorila na njemackom

Da li bi ste pristali da budete podvrgnuti ispitivanju mozga za 1.milion evra?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 222551

Domaćin
Poruka
4.780
Danas cujem nevjerovatnu vijest - Trinaestogodisnja djevojcica iz Hrvatske,tacnije iz Splita,se probudila iz kome i pocela pricati njemacki,koji je do tad kratko ucila u skoli Znaci,njeno dosadasnje poznavanje njemackog jezika je bilo minimalno...Kako je moguce da se to desi,da djete poslije budenja iz kome tecno prica njemacki jezik? Roditelji djevojcice su sokirani,a doktori to objasnjavaju kao neki mentalni poremecaj koji se desio u toku kome,ali nemaju zadovoljavajuceg objasnjenja...Stalno slusamo price o cudima koja se desavaju bolesnicima koji su bili u komi ali ovako nesto nisam cula do sada Informacija je danas plasirana i to na Hrvatskoj televiziji na Novoj TV Sasvim slucajno sam je cula,ali me zaprepastilo Kako to objasnjavate? Ima li neko ideju? Ima li neko ko poznaje i ko se razume u ovo da objasni ovakav fenomen?
 
Evo malo detaljnije - Nakon budenja iz kome mlada Splicanka govori iskljucivo na njemackom jeziku!

U liječničkim krugovima splitske bolnice posljednjih sedmica neprestano se govori o medicinskom čudu! Riječ je, naime, o pacijentici (13) prije dva mjeseca primljenoj na Odjel pedijatrije, a još uvijek je drže na promatranju jer je nakon buđenja iz nesvjesnog stanja progovorila njemački jezik te više ne komunicira na maternjem hrvatskom jeziku.

Do bilo kakvih službenih informacija bilo je nemoguće doći, no iz više medicinskih izvora potvrđena nam je vjerodostojnost priče koja je prilično šokirala liječnike i osoblje Kliničkog bolničkog centra u Splitu. Unatoč svom stručnom znanju, specijalisti zasad nisu u mogućnosti kazati konačnu dijagnozu.
 
- "Hospitalizirana je sa simptomima visoke temperature, imala je halucinacije, a nakon toga zapala u nesvjesno stanje. Nakon odgovarajućeg medicinskog tretmana situacija se stabilizirala, ali, što je čudno - od tada komunicira samo na njemačkom jeziku, koji je učila kraće vrijeme u školi. Uopste ne koristi hrvatski jezik, iako ga razumije, te na sve odgovara na njemačkom, uz znatno širi i opsežniji vokabular nego što se može očekivati od djevojčice njezina uzrasta i obrazovanja.

Kada je ispravljaju na hrvatskom, buni se i burnije reaguje" – prepričala nam je sugovornica, čije smo iskaze provjerili kod još dvaju pouzdanih liječničkih izvora, indirektno uključenih u slučaj
 
Poslednja izmena:
Radi li se o medicinskom čudu? Ako liječnici nisu u mogućnosti objasniti trenutačnu situaciju, onda je svakako možemo proglasiti čudom. Vrlo je jednostavno, što god ne znamo, svojevrsno je čudo dok se ne pronađu pravi odgovori. Postoji čitav niz paramedicinskih fenomena poput dislokacija ili levitacija. Govoreći o konkretnom slučaju, u literaturi se spominju pacijenti koji bi nakon povratka u svjesno stanje progovorili jezicima starog Babilona ili Egipta.

Objašnjenje je bilo da su bili mentalno povezani s drugom osobom u svojoj blizini koja je znanstveno izučavala upravo te jezike. Pacijent je preko te osobe komunicirao, ali to medicinski nije zasad moguće objasniti
 
Da li se radi o preživjelom stanju bliskom tzv. kliničkoj smrti u kojemu osoba može doći u dodir s kolektivnim nesvjesnim, prema Carlu Gustavu Jungu, i otuda crpsti znanje koje nije nikada kao individua posjedovala. Takvo bi stanje trebalo biti prolazno i proći kada nestane dominantne aktivnosti u dijelovima mozga povezanima s izvanvremenskim dimenzijama (kop.misljenje )
 
mozda joj se pri komi na neki nacin nemacki umemorisao u deo mozga koji upravlja pamcenjem za jezike ili sl, odnosno ono sto je podsvesno znala preslo je tamo odakle crpimo znanje pri normalnom razgoru, mislim da se cesto desava da neku pesmu koju cujemo jednom, znaci neznamo je napamet u snu znamo do detalja
bio je dekumentarac o jednom decaku koji moze videvsi samo jednom neku komplikovanu zgradu, oblakodera da ga posle odredjenog vremena nacrta do detalja bez gledanja u njega, to je cini mi se neka pojava ili poremecaj koji ima mali broj ljudi na svetu, mozda 0, 000000001 - 0.001%
 
mozda joj se pri komi na neki nacin nemacki umemorisao u deo mozga koji upravlja pamcenjem za jezike ili sl, odnosno ono sto je podsvesno znala preslo je tamo odakle crpimo znanje pri normalnom razgoru, mislim da se cesto desava da neku pesmu koju cujemo jednom, znaci neznamo je napamet u snu znamo do detalja
bio je dekumentarac o jednom decaku koji moze videvsi samo jednom neku komplikovanu zgradu, oblakodera da ga posle odredjenog vremena nacrta do detalja bez gledanja u njega, to je cini mi se neka pojava ili poremecaj koji ima mali broj ljudi na svetu, mozda 0, 000000001 - 0.001%

Da i neki ljudi mogu obimne knjige da zapamte cele posle samo jednog citanja.
Mada to ne objasnjava trenutnu situaciju. Bilo bi to logicno da je ona imala odakle da iscrpi te informacije ali ona nije imala one su pale sa vedrog neba. Mislim da je objasnjenje van domasaja nauke, za sada, ali da je nauka vrlo blizu toga.
 
Da i neki ljudi mogu obimne knjige da zapamte cele posle samo jednog citanja.
Mada to ne objasnjava trenutnu situaciju. Bilo bi to logicno da je ona imala odakle da iscrpi te informacije ali ona nije imala one su pale sa vedrog neba. Mislim da je objasnjenje van domasaja nauke, za sada, ali da je nauka vrlo blizu toga.

Mislis li da ce medicina moci da da odgovore na to?
 
mozda joj se pri komi na neki nacin nemacki umemorisao u deo mozga koji upravlja pamcenjem za jezike ili sl, odnosno ono sto je podsvesno znala preslo je tamo odakle crpimo znanje pri normalnom razgoru, mislim da se cesto desava da neku pesmu koju cujemo jednom, znaci neznamo je napamet u snu znamo do detalja
moguce.....to bi onda samo potvrdilo da danasnja medicina nema pojma.....Ne znam sta bi na to rekli oni koji tvrde da je ljudski mozak istrazen....samo se ne daje u javnost....
 
Cini mi se da ih mala zayebava. A otprilike 99% doktora su nestrucni i glupi kao 888 qrceva. Jos ce jadno dete da potapaju u hladnu vodu i da je drmaju strujom, ili da joj guraju pijavice u usi.
mislim da bi se u velikoj meri slozio, a pogotovo za starije osobe cesto ih je bas briga pored toga sto su i nestrucni, no to mu dodje do coveka, strucnosti i onoga ko ih organizuje, ma da nemogu ni svi biti najbolji
}
znaci otprilike da govori i one reci koje nikad nije cula, e je.biga, nzm., al nije to lose, eto npr. da se to meni desi za engleski ziviot bi mi bio dosta lepsi:D
 
znaci negine mu level 33.1
spsice ga klark kent

sve to mozda i nije tako srasno da padne u te ruke, ALI MNOGE UTICAJI SPAVA KOJIMA CE BITI PODVRGNUTO MOGU IMATI VEMOMA LOS UTICAJ I IZAZVATI POSLEDICE ZRCENJEM ILI SL, NECE SE NAUCNICI ZAUSTAVITI I NA OTKRVENOJ MERI KOJA POKAZUJE STETNE POSLEDICE, A KAMOLI JOS ONA ZRACENJA KOJA NISU NI POZNATA ILI U MANJOJ MERI

bilo bi bolje da moze neko da ge spasi prevelikih ispitivanja

ovo sa ovom devojcicom me podseca na rajana (ako sam dobro zapamtio) iz smalvilea, on zbog ispitivanja nije bas dobro zavrsio koliko se ja secam
 
Poslednja izmena:
demonska posjednutost? :zper:

"The New Testament's description of people who had evil spirits includes a capacity for hidden knowledge (e.g., future events, innermost thoughts of the people around them) (Acts 16:16) and great strength (Act 19:16), among others, and shows those with evil spirits can speak of Christ (Acts 19:16, Mark 3:11). According to Catholic theologians, demonic assault can be involuntary and allowed by God to test a person (for more details about God's tests on persons see Job). Involuntary demonic assault, according to these theologians, cannot be denied because this would imply the negation of the cases mentioned in the New Testament (12, some of them repeated in more than one Gospel). However, in the overwhelming majority of cases of alleged demonic possession in modern times, the victim can suffer due to any of a number of personal initiatives: occult practices, mortal sin, loss of faith, or psychological trauma, among others."

http://en.wikipedia.org/wiki/Demonic_possession
 

Back
Top