Djevojcica iz Hrvatske se probudila iz kome i progovorila na njemackom

Da li bi ste pristali da budete podvrgnuti ispitivanju mozga za 1.milion evra?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
demonska posjednutost? :zper:

"The New Testament's description of people who had evil spirits includes a capacity for hidden knowledge (e.g., future events, innermost thoughts of the people around them) (Acts 16:16) and great strength (Act 19:16), among others, and shows those with evil spirits can speak of Christ (Acts 19:16, Mark 3:11). According to Catholic theologians, demonic assault can be involuntary and allowed by God to test a person (for more details about God's tests on persons see Job). Involuntary demonic assault, according to these theologians, cannot be denied because this would imply the negation of the cases mentioned in the New Testament (12, some of them repeated in more than one Gospel). However, in the overwhelming majority of cases of alleged demonic possession in modern times, the victim can suffer due to any of a number of personal initiatives: occult practices, mortal sin, loss of faith, or psychological trauma, among others."

http://en.wikipedia.org/wiki/Demonic_possession

Mislis? Uh...:sad2:
 
Prilikom klinickih smrti,dolazi do odvajanja astralnog tela od osobe koja ju je dozivela.Tom prilikom,u koliko je koma duza astalno telo dolazi u stanje Bardo'-stanje izmedju zivota i smrti...Ukoliko se povrate iz stanja kome,pacijeti imaju razlicita 'iskustva.Posto mozak to ne 'obradjuje' slike ovog vatelesnog iskustva utisnuta su u podsvest.Prilikom oporavka, slike utisnute u podsvest, izbijaju na povrsinu,pa dolazi do razninih cudnih,pojava kod pacijenta, kao sto je slucaj sa pomenutom devojcicom....Klasicna medicina ove pojave objasnjava-TRAUMOM MOZGA,koji po njima ipak fukcionise delimicno u stanju kome...Ipak i oni znaju, ali ne smeju da se upustaju u druga objasnjenja...Odgovore daje PARAPSIHOLOGIJA ali ona nije deo klasicne medicine,jer.....ISTINA JE TAMO NEGDE...
 
Prilikom klinickih smrti,dolazi do odvajanja astralnog tela od osobe koja ju je dozivela.Tom prilikom,u koliko je koma duza astalno telo dolazi u stanje Bardo'-stanje izmedju zivota i smrti...Ukoliko se povrate iz stanja kome,pacijeti imaju razlicita 'iskustva.Posto mozak to ne 'obradjuje' slike ovog vatelesnog iskustva utisnuta su u podsvest.Prilikom oporavka, slike utisnute u podsvest, izbijaju na povrsinu,pa dolazi do razninih cudnih,pojava kod pacijenta, kao sto je slucaj sa pomenutom devojcicom....Klasicna medicina ove pojave objasnjava-TRAUMOM MOZGA,koji po njima ipak fukcionise delimicno u stanju kome...Ipak i oni znaju, ali ne smeju da se upustaju u druga objasnjenja...Odgovore daje PARAPSIHOLOGIJA ali ona nije deo klasicne medicine,jer.....ISTINA JE TAMO NEGDE...

Da....takav odgovor mi je najlogicniji....
 
Ja mislim da ona dobro zna kako i na koju foru je naucila jezik i verovatno nece da kaze iz nekih razloga i nije mi jasno sto je zapela da prica nemacki i trazi da jeoj se obracaju bas na nemackom?
U tekstu sam video da koristi recenice i reci koje npr nijedno dete njenih godina ne kristi i to na nemackom i da se ponasa dosta ozbiljnije...
Koliko je ona dugo bila u komi?
Verovatno dok je bila u komi je imala neko iskustvo koje ne mozemo ni da zamislimo, ne moze tek tako da ti nesto odjdnom dodje u glavu i odjednom znas jezik koji si tek poceo da ucis?Kao da je ona dok je bila u komi za to vreme blia negde drugde, za nas to mozda izgleda kratak period ali za nju mozda veoma dug pa je za to vreme naucila jezik tamo od nekog :DAli od koga i zasto bas nemacki?
Ovo je bas lepa prica povod da se snimi neki filmcic:D
Cudno mi je zasto bas nemacki a cuo sam dosta primera dok sam bio u srednjoj skoli na casu veronauke cak nam je pustao snimke nacionalne ruske televizije o nekom mestu gde su neki ljudi vise njih bili opsednuti demonima i dok su vrsili ti svestenici egzocizam pricali su iskljucivo nemacki i jos nekim jeicima a nisu ga pre toga znali!!!Ne kazem da je sevojcica imala posla sa demonima ali nije lose da ode sa roditeljima u crkvu da vide sta ce da bude:d
Postoji jedna prica kako je neki kompozitor napisao ne mogu da se setim kako se zove djavolju melodiju tako nesto u snu i kad sr probudio odmah zapisao i posle slusanja svakog je melodija asocirala na nesto strasno djavolsko i kompozitor je priznao tj tvrdio da mu je sam djavo u snu odsvirao melodiju, napisao.Nacicu na netu pa cu da postavim ovde ako nadjem detaljnije i tacnije!
A ovo je bas interesantna tema dosta ljudi su posle kome bili nekako drukcji i probudili se sa nekim interesantim darvoima...
Izvinjavam se zbog gutanja slova itd...jer me strasno mrzi da kucam, sve to ide na brzinu....
 
Poslednja izmena:
Pakt s Đavolom!
Ðuzepe Tartini vodeci italijanski violinista iz 18. stoljeca, navodno je u snu napravio Ugovor sa davolom. Njegov nocni duhovni posjetilac odsvirao je jedan komad na violini sjajnije nego što je Tartini ikada cuo. Kada je ujutro pokušao da se prisjeti tog komada, komponovao je sonatu koju je nazvao 'Ðavolji triler', za koju su najugledniji muzicari tog vremena potvrdili da uistinu ima - davolju težinu!
Po Tartinijevom mišljenju to je bila samo sjenka muzike koju je cuo u snu. Međutim, njegov Ugovor sa davolom doveo ga je do svjetske slave i uspjeha.
Ova je prica možda nastala zbog dogadaja iz Tartinijeve rane karijere, kada je uhapšen zato što je oženio lijepu šticenicu arhiepiskopa od Padove. Njegova vještina na violini mu je doprinjela da mu arhiepiskop sve oprosti.
 
Evo jos sa te stranice:

Paranormalni snovi
Poruke iz drugog svijeta
Mnogi veliki umjetnici i mislioci kažu da im inspiracija dolazi iznenada potpuno uoblicena. Šta je izvor ovih unutarnjih poriva i koliko doprinose stvaranju genija?

Snovi mogu otkriti ne samo buducnost, vec izgleda i ocite istine o današnjem svijetu. Mnoge današnje inovacije su se pojavile u snovima. Jedna od najpoznatijih imala je revolucionarni ucinak na razvoj hemije. Godine 1863. mladi i daroviti njemacki naucnik August Kekule, pisao je drugi tom rasprave o hemiji u kome se bavio problemom hemijske strukture aromatskih jedinjenja. To su supstance jakog mirisa koje su sadržavale vodonik i ugljik a dobivane su iz ugljenog katrana.

Rješenje u polusnu
Najmanji djelic svakog jedinjenja zove se molekul: to je skup atoma, koji se može predstaviti vezan hemijskim "kukama", koje se zovu valentne veze. Sve te "kuke" su medusobno povezane i nijedna ne ostaje slobodna. Svaki tip atoma ima utvrden broj valentnih veza. Ugljik ih, na primjer, ima cetiri.
Kekule je vec pokazao kako ugljikovi atomi mogu formirati lance koji cine "kicmu" složenih molekula. On je rašcistio neke nedoumice, pokazavši da se atomi mogu vezivati duplim ili cak dvostrukim vezama.
Struktura jedne molekule se cesto mogla objasniti povezivanjem valentnih veza atoma od kojih je sastavljen. Ali, nikakva kolicina dovitljivosti ne bi mogla formirati lanac od šest atoma ugljika sa šest atoma vodika od kojih svaki ima samo jednu valentnu vezu, a zna se da je to sastav benzola, najjednostavnijeg od aromatskih spojeva.
To rješenje Kekuleu je došlo kada je bio u polusnu. Ugledao je molekul benzola kao neku zmiju koja se savila u krug i progutala vlastiti rep. Kekule se probudio i shvatio da se problem strukture benzola može riješiti ako šest atoma ugljika obrazuju prsten, sa pridodatim atomima vodika. Jedno ogromno podrucje, hemija prstenastih sastojaka se otvorilo pred njim i postalo osnovom uspješne njemacke industrije boja.

Eksperiment u snu
Još jedan naucni prodor vodi porijeklo iz sna njemackog fiziologa Ota Levija 1921. On je izucavao prenos signala duž nerava životinja. Gotovo 20 godina ranije, Levi je razmišljao da su hemijski procesi usko povezani sa mehanizmom transmisije nervnih signala, ali je s tom idejom ucinjen mali napredak. Inspiracija je Leviju došla u snu:
«Noc uoci Uskrsa (1921.) probudio sam se, upalio svjetlo i našvrljao nekoliko zabilježaka. Onda sam ponovo zaspao. U 6 sati sljedeceg jutra palo mi je na pamet da sam tokom noci zapisao nešto jako važno, ali nisam bio u stanju da dešifrujem to što sam napisao. Sljedece noci u tri sata, ta ideja mi se vratila. Bio je to plan eksperimenta da se odredi da li je hipoteza o hemijskoj transmisiji nervnih nadražaja koju sam izrekao prije 17 godina bila tacna. Smjesta sam ustao, otišao u laboratoriju i izveo jednostavan eksperiment na srcu žabe. Ti rezultati postali su osnov teorije o hemijskoj transmisiji nervnih impulsa…»
Levijevi eksperimenti bacili su novo svjetlo na nacin na koji se elektricni signali prenose nervima i izazivaju reakcije u mišicima - što ce reci kako mozak kontroliše tijelo. Iz svog eksperimenta Levi je zakljucio da kod žaba nervi ne stimulišu srce direktno; oslobadaju se specificne hemijske supstance na krajevima nerava koje modificiraju rad srca. Za svoje djelo o hemijskoj transmisiji nervnih impulsa, Levi je podijelio Nobelovu nagradu sa ser Henri Dejlom 1936. godine.
Johan Volfgang fon Gete, veliki njemacki pjesnik, naucnik i filozof, izvještava nas da je u snu riješio mnoge naucne probleme i napisao pjesme. Francuski kompozitor Sari Nodje je komponovao kompoziciju «Lidija» u snu. Semjuel Tejlor Koleridž odsanjao je citavu poemu «Kubla Kan» i jednostavno je prepisao sljedeceg jutra. Medutim, kad ga je u «prepisivanju» prekinuo neki posjetilac, kraj poeme mu je iscilio iz sjecanja.

Izum u snu
I industrijski su se izumi cesto javljali u snu, poput tehnike za pravljenje olovnih kugli, tako što se rastaljeno olovo kapalo u vodu sa visokih kula. Olovne kapi tokom pada postanu savršeno okrugle. Ova ideja pala je na um Džejmsu Votu, konstruktoru parne mašine, u snu!
Švajcarski paleontolog iz 19. stoljeca Luj Agasi dugo je vremena pokušavao da rekonstruiše strukturu fosila neke ribe iz vrlo slabo vidljivih izmiješanih tragova u kamenu. Na kraju je zakljucio da je to nemoguce.
U snu je, medutim, vidio je kompletnu ribu savršeno restauriranu. No, kada se probudio, san se izgubio prije nego što ga je zabilježio.
Sljedece noci Agasi je sanjao isti san, ali mu je opet iscilio iz sjecanja kada se probudio. U nadi da ce sanjati kompletnu ribu naucnik je stavio pero i papir pored kreveta. Bio je nagraden još jednim ponavljanjem sna i bio je u stanju da nacrta sliku fosila, dok je još uvijek bio u polusnu. Sljedeceg dana crtež nije impresionirao Agasija. Smatrao je da je po svemu nevjerovatan. Vratio se fosilu i poceo da obraduje kamen, koristeci svoju skicu iz sna. Na svoje iznenadenje otkrivao je nedostajuce dijelove fosila, za koje se ispostavilo da su upravo onakvi, kakvi su opisani u snu od prethodne noci.

Drevne tajne
Izvještaj Društva za parapsihološka istraživanja iz 1900. godine opisuje kako je prof. Hilpreht dešifrovao rijeci ugravirane na dva mala komada ahata iz drevnog Babilona. Prof. Hilpreht je jedne noci zaspao nakon što je satima uzaludno pokušavao da shvati znacenje tih natpisa. Sanjao je da ga je neki mršavi sveštenik predkršcanskog Nipura (sveti grad blizu Babilona) poveo u riznicu. Ušli su u sobu bez prozora u kojoj je bila velika drvena škrinja. Komadici ahata i lapis-lazulija su bili razbacani po podu. Taj sveštenik je ispricao profesoru:
Kralj Kruigauzu (oko 1300. p.n.e.) je nekom priliko hramu u Belu poslao jedan ispisani zavjetni valjak od ahata. No, tada smo mi iznenada dobili naredenje da za kip boga Niniba napravimo par naušnica od ahata. Mi smo bili jako ojadeni jer pri ruci nismo imali ahata. Da bismo izvršili naredenje, ništa nam drugo nije preostalo nego da dragocijeni zavjetni valjak isjecemo u tri prstena od kojih je svaki sadržavao dio natpisa. Prva dva su poslužila kao naušnice za kip. To su ova dva fragmenta koja su vam zadala toliko muke...
Profesorova žena je posvjedocila kako je pomenute noci vidjela svog muža kako iskace iz kreveta, juri u radnu sobu da pregleda dva komada ahata i uzvikuje: "Tako je, tako je!"
 
A,astralna projekcija? Mozda za vrijeme dok je bila u komi...vratila se u prethodne zivote,i sad misli da je neko drugi? Ima slucajeva,kad posle izlaska iz kome ljudi misle da su neko drugi,tvrde da su iz tog i tog mjesta,pricaju dogadaje iz proslosti kao da su se sad desili....

Da na to sam i ja ciljao nesto slicno ustvari, moguce je da je tamo ostala bas dugo i da nije ni svesna toga, ne seca se nista od toga!?I da joj se u glavi nekako preslikao ostao u secanju nemacki....?
Hm to znaci da u astralu moze da se nauci nestoi to prenese ovde?:D
 
Poslednja izmena:
nije mi jasno jel znala one reci nemackog koje je cula barem jednom
ili bas ceo nemacki odnosno i one reci koje nikad nije cula, onda bi bila bas misterija

Ja sam pitala neke osnovne informacije da bih mogla da znam o cemu je rec u ovom slucaju. Inace, stavr je u nacinu razmisljanja osoba. Pocinje da se koristi sintaksicki model tog jezika koji se govori. Ta mala nije jedinstven slucaj. molila bih one informacije od gore da bih vam dala potpuno objasnjenje. Inace, imam slucaj i sa decakom od 3 godine, koji je govorio samo engleski, iako ga niko nije ucio.
 
.....da je jedno od objašnjenja da je ona bila mentalno povezana s drugom osobom koja je znanstveno izučavala upravo taj jezik, te da je ona preko te osobe komunicirala, ali da to zasad medicinski nije moguće objasniti.
Objašnjenje je bilo da su bili mentalno povezani s drugom osobom u svojoj blizini koja je znanstveno izučavala upravo te jezike. Pacijent je preko te osobe komunicirao, ali to medicinski nije zasad moguće objasniti.
- Dolazi u obzir da je mozak 'prilijepio' sve podatke sa školskih lekcija njemačkoga, bez obzira na to što je djevojčica taj jezik učila tek kraće vrijeme. Puno više je upamtila nego što je inače reproducirala
 
Evo sta kazu neurolozi : Da pacijent počne govoriti drugim jezikom, doista je rijetka pojava. Uzrok tome je oštećenje centara za govor. Ili zbog psihičke promjene ili zbog oštećenja mozga zbog traume, moždanog udara ili tumora. Nakon toga može doći do različitih poremećaja.

'Oni počnu razgovarati na drugačiji način, dobiju neki drugačiji akcent ili počnu upotrebljavati jezik koji su upotrebljavali u mladosti ili upotrebljavati rječnik kojim se inače baš i nisu služili',Pričanje na stranom jeziku češće je kod starijih pacijenata koji su se s njim susreli u mladosti. 'Možda čak da ste je pitali u zdravoj fazi da li zna njemacki, rekla bi da baš i ne zna. Ali negdje je vjerojatno morala biti u kontaktu, bilo u obitelji, čuti ga, učiti ga u školi' ...... 'Većina ljudi kojima se to dogodi zapravo su ljudi koji su imali nekakav depresivni problem sa osjećajem manje vrijednosti u nekom aspektu života', Izrazito psovanje nakon primjerice moždanog udara, pričanje pacijenta na stranom jeziku, sve su to čudne situacije. Ništa čudno kada se zna da je mozak najkompleksniji i najneistraženiji organ.....
 
.....da je jedno od objašnjenja da je ona bila mentalno povezana s drugom osobom koja je znanstveno izučavala upravo taj jezik, te da je ona preko te osobe komunicirala, ali da to zasad medicinski nije moguće objasniti.
Objašnjenje je bilo da su bili mentalno povezani s drugom osobom u svojoj blizini koja je znanstveno izučavala upravo te jezike. Pacijent je preko te osobe komunicirao, ali to medicinski nije zasad moguće objasniti.
- Dolazi u obzir da je mozak 'prilijepio' sve podatke sa školskih lekcija njemačkoga, bez obzira na to što je djevojčica taj jezik učila tek kraće vrijeme. Puno više je upamtila nego što je inače reproducirala
Sto bi znacilo da se mi mozemo setiti svega sto nam se desavalo samo ako upadnemo u stanje kome/duboke hipnoze?
 

Back
Top