Djevojcica iz Hrvatske se probudila iz kome i progovorila na njemackom

Pogledaj rezultate ankete: Da li bi ste pristali da budete podvrgnuti ispitivanju mozga za 1.milion evra?

Glasova
82. Ne možete glasati na ovu anketu
  • DA

39 47,56%
  • NE

43 52,44%
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 218

Tema: Djevojcica iz Hrvatske se probudila iz kome i progovorila na njemackom

gost 222551 nije na forumu
    Koračaj tragovima duge,kroči putevima pjesme i sve će oko tebe i u tebi biti ljepota...
    Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Djevojcica iz Hrvatske se probudila iz kome i progovorila na njemackom

Danas cujem nevjerovatnu vijest - Trinaestogodisnja djevojcica iz Hrvatske,tacnije iz Splita,se probudila iz kome i pocela pricati njemacki,koji je do tad kratko ucila u skoli Znaci,njeno dosadasnje poznavanje njemackog jezika je bilo minimalno...Kako je moguce da se to desi,da djete poslije budenja iz kome tecno prica njemacki jezik? Roditelji djevojcice su sokirani,a doktori to objasnjavaju kao neki mentalni poremecaj koji se desio u toku kome,ali nemaju zadovoljavajuceg objasnjenja...Stalno slusamo price o cudima koja se desavaju bolesnicima koji su bili u komi ali ovako nesto nisam cula do sada Informacija je danas plasirana i to na Hrvatskoj televiziji na Novoj TV Sasvim slucajno sam je cula,ali me zaprepastilo Kako to objasnjavate? Ima li neko ideju? Ima li neko ko poznaje i ko se razume u ovo da objasni ovakav fenomen?

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Podrazumevano Re: Djevojcica iz Hrvatske se probudila iz kome i progovorila na njemackom

Najbolje je da za to pitate Branku. Ona sve zna.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Domaćin zeljko612 (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: Djevojcica iz Hrvatske se probudila iz kome i progovorila na njemackom

E doktorima je sve mentalni poremecaj...naravno kad su glupi ko *****...
    Cim nema nekog objasnjenja odmah se vataju za taj poremecaj,*** ko mene leci xD

Koračaj tragovima duge,kroči putevima pjesme i sve će oko tebe i u tebi biti ljepota...
    Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Evo malo detaljnije - Nakon budenja iz kome mlada Splicanka govori iskljucivo na njemackom jeziku!

U liječničkim krugovima splitske bolnice posljednjih sedmica neprestano se govori o medicinskom čudu! Riječ je, naime, o pacijentici (13) prije dva mjeseca primljenoj na Odjel pedijatrije, a još uvijek je drže na promatranju jer je nakon buđenja iz nesvjesnog stanja progovorila njemački jezik te više ne komunicira na maternjem hrvatskom jeziku.

Do bilo kakvih službenih informacija bilo je nemoguće doći, no iz više medicinskih izvora potvrđena nam je vjerodostojnost priče koja je prilično šokirala liječnike i osoblje Kliničkog bolničkog centra u Splitu. Unatoč svom stručnom znanju, specijalisti zasad nisu u mogućnosti kazati konačnu dijagnozu.

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

- "Hospitalizirana je sa simptomima visoke temperature, imala je halucinacije, a nakon toga zapala u nesvjesno stanje. Nakon odgovarajućeg medicinskog tretmana situacija se stabilizirala, ali, što je čudno - od tada komunicira samo na njemačkom jeziku, koji je učila kraće vrijeme u školi. Uopste ne koristi hrvatski jezik, iako ga razumije, te na sve odgovara na njemačkom, uz znatno širi i opsežniji vokabular nego što se može očekivati od djevojčice njezina uzrasta i obrazovanja.

Kada je ispravljaju na hrvatskom, buni se i burnije reaguje" – prepričala nam je sugovornica, čije smo iskaze provjerili kod još dvaju pouzdanih liječničkih izvora, indirektno uključenih u slučaj
    Poslednji put ažurirao/la gost 222551 : 10.04.2010. u 21:34

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Radi li se o medicinskom čudu? Ako liječnici nisu u mogućnosti objasniti trenutačnu situaciju, onda je svakako možemo proglasiti čudom. Vrlo je jednostavno, što god ne znamo, svojevrsno je čudo dok se ne pronađu pravi odgovori. Postoji čitav niz paramedicinskih fenomena poput dislokacija ili levitacija. Govoreći o konkretnom slučaju, u literaturi se spominju pacijenti koji bi nakon povratka u svjesno stanje progovorili jezicima starog Babilona ili Egipta.

Objašnjenje je bilo da su bili mentalno povezani s drugom osobom u svojoj blizini koja je znanstveno izučavala upravo te jezike. Pacijent je preko te osobe komunicirao, ali to medicinski nije zasad moguće objasniti

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Da li se radi o preživjelom stanju bliskom tzv. kliničkoj smrti u kojemu osoba može doći u dodir s kolektivnim nesvjesnim, prema Carlu Gustavu Jungu, i otuda crpsti znanje koje nije nikada kao individua posjedovala. Takvo bi stanje trebalo biti prolazno i proći kada nestane dominantne aktivnosti u dijelovima mozga povezanima s izvanvremenskim dimenzijama (kop.misljenje )

Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Sta kazu, da li razlikuje ich- i ach - Laut? Da li koristi vise Perfekt ili preterit?

Beban, napolje!

Ističe se Vintroset (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

mozda joj se pri komi na neki nacin nemacki umemorisao u deo mozga koji upravlja pamcenjem za jezike ili sl, odnosno ono sto je podsvesno znala preslo je tamo odakle crpimo znanje pri normalnom razgoru, mislim da se cesto desava da neku pesmu koju cujemo jednom, znaci neznamo je napamet u snu znamo do detalja
    bio je dekumentarac o jednom decaku koji moze videvsi samo jednom neku komplikovanu zgradu, oblakodera da ga posle odredjenog vremena nacrta do detalja bez gledanja u njega, to je cini mi se neka pojava ili poremecaj koji ima mali broj ljudi na svetu, mozda 0, 000000001 - 0.001%

Iskusan fantom piroman (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio moperbefago Pogledaj poruku
    mozda joj se pri komi na neki nacin nemacki umemorisao u deo mozga koji upravlja pamcenjem za jezike ili sl, odnosno ono sto je podsvesno znala preslo je tamo odakle crpimo znanje pri normalnom razgoru, mislim da se cesto desava da neku pesmu koju cujemo jednom, znaci neznamo je napamet u snu znamo do detalja
    bio je dekumentarac o jednom decaku koji moze videvsi samo jednom neku komplikovanu zgradu, oblakodera da ga posle odredjenog vremena nacrta do detalja bez gledanja u njega, to je cini mi se neka pojava ili poremecaj koji ima mali broj ljudi na svetu, mozda 0, 000000001 - 0.001%
    Da i neki ljudi mogu obimne knjige da zapamte cele posle samo jednog citanja.
    Mada to ne objasnjava trenutnu situaciju. Bilo bi to logicno da je ona imala odakle da iscrpi te informacije ali ona nije imala one su pale sa vedrog neba. Mislim da je objasnjenje van domasaja nauke, za sada, ali da je nauka vrlo blizu toga.
    Treba mi svet, otvoren za poglede....

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fantom piroman Pogledaj poruku
    Da i neki ljudi mogu obimne knjige da zapamte cele posle samo jednog citanja.
    Mada to ne objasnjava trenutnu situaciju. Bilo bi to logicno da je ona imala odakle da iscrpi te informacije ali ona nije imala one su pale sa vedrog neba. Mislim da je objasnjenje van domasaja nauke, za sada, ali da je nauka vrlo blizu toga.
    Mislis li da ce medicina moci da da odgovore na to?

Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Mogu ja da dam odgovr, ako dobijem odgovre na moja pitanja. Ja sam neuropsiholingvistkinja, tako da znam u cemu je caka, samo su mi potrebne gore navedene sitnice.

Beban, napolje!

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

moguce.....to bi onda samo potvrdilo da danasnja medicina nema pojma.....Ne znam sta bi na to rekli oni koji tvrde da je ljudski mozak istrazen....samo se ne daje u javnost....

Aktivan član frost0 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ljudski mozak istrazen? Pa to nam je najkompleksniji organ. Proucavace se jos decenijama...

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio frost0 Pogledaj poruku
    Ljudski mozak istrazen? Pa to nam je najkompleksniji organ. Proucavace se jos decenijama...
    Pa to i ja mislim...ali ima ih koji su drugacijeg misljenja...cak tvrde da je istrazen,ali se naravno ne daje u javnost

Učlanjen
    02.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

nije mi jasno jel znala one reci nemackog koje je cula barem jednom
    ili bas ceo nemacki odnosno i one reci koje nikad nije cula, onda bi bila bas misterija

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio moperbefago Pogledaj poruku
    nije mi jasno jel znala one reci nemackog koje je cula barem jednom
    ili bas ceo nemacki odnosno i one reci koje nikad nije cula, onda bi bila bas misterija
    "....Uopste ne koristi hrvatski jezik, iako ga razumije, te na sve odgovara na njemačkom...."

Obećava therealrocknrolla (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Cini mi se da ih mala zayebava. A otprilike 99% doktora su nestrucni i glupi kao 888 qrceva. Jos ce jadno dete da potapaju u hladnu vodu i da je drmaju strujom, ili da joj guraju pijavice u usi.
    Look over your shoulder, ready to run
    Like a good little bitch from a smoking gun!

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio therealrocknrolla Pogledaj poruku
    Cini mi se da ih mala zayebava. A otprilike 99% doktora su nestrucni i glupi kao 888 qrceva. Jos ce jadno dete da potapaju u hladnu vodu i da je drmaju strujom, ili da joj guraju pijavice u usi.
    Meni nije jasno kako mala moze da ih zayebava....roditelji su u soku,znaju da im djete nije znalo njemacki

Aktivan član re[ ]De (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Meni nije jasno kako mala moze da ih zayebava....roditelji su u soku,znaju da im djete nije znalo njemacki
    Verovatno je ona napustila telo a neko drugi usao....

Učlanjen
    02.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

mislim da bi se u velikoj meri slozio, a pogotovo za starije osobe cesto ih je bas briga pored toga sto su i nestrucni, no to mu dodje do coveka, strucnosti i onoga ko ih organizuje, ma da nemogu ni svi biti najbolji
    }
    znaci otprilike da govori i one reci koje nikad nije cula, e je.biga, nzm., al nije to lose, eto npr. da se to meni desi za engleski ziviot bi mi bio dosta lepsi

Obećava therealrocknrolla (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Eto, sad zna. Nece morati da bacaju novce na privatne casove.
    Look over your shoulder, ready to run
    Like a good little bitch from a smoking gun!

Domaćin
    Učlanjen
    03.04.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio therealrocknrolla Pogledaj poruku
    Eto, sad zna. Nece morati da bacaju novce na privatne casove.
    Da....samo se bojim da to dijete od sada nece imati vise normalan zivot...ako padne u ruke naucnicima... (a cini mi se da je vec tako)....ili jos gore...onima koji se smatraju visim silama..tajnim paranormalnim organizacijama....

Učlanjen
    02.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

znaci negine mu level 33.1
    spsice ga klark kent

sve to mozda i nije tako srasno da padne u te ruke, ALI MNOGE UTICAJI SPAVA KOJIMA CE BITI PODVRGNUTO MOGU IMATI VEMOMA LOS UTICAJ I IZAZVATI POSLEDICE ZRCENJEM ILI SL, NECE SE NAUCNICI ZAUSTAVITI I NA OTKRVENOJ MERI KOJA POKAZUJE STETNE POSLEDICE, A KAMOLI JOS ONA ZRACENJA KOJA NISU NI POZNATA ILI U MANJOJ MERI

bilo bi bolje da moze neko da ge spasi prevelikih ispitivanja

ovo sa ovom devojcicom me podseca na rajana (ako sam dobro zapamtio) iz smalvilea, on zbog ispitivanja nije bas dobro zavrsio koliko se ja secam
    Poslednji put ažurirao/la Vintroset : 10.04.2010. u 23:18

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

demonska posjednutost?

"The New Testament's description of people who had evil spirits includes a capacity for hidden knowledge (e.g., future events, innermost thoughts of the people around them) (Acts 16:16) and great strength (Act 19:16), among others, and shows those with evil spirits can speak of Christ (Acts 19:16, Mark 3:11). According to Catholic theologians, demonic assault can be involuntary and allowed by God to test a person (for more details about God's tests on persons see Job). Involuntary demonic assault, according to these theologians, cannot be denied because this would imply the negation of the cases mentioned in the New Testament (12, some of them repeated in more than one Gospel). However, in the overwhelming majority of cases of alleged demonic possession in modern times, the victim can suffer due to any of a number of personal initiatives: occult practices, mortal sin, loss of faith, or psychological trauma, among others."

http://en.wikipedia.org/wiki/Demonic_possession

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Trazi se macence; djevojcica...drugarica za odraslog macka
    Autor gost 15307 u forumu Svet životinja
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 16.08.2009., 22:21
  2. ...probudila/o bih se pored...?
    Autor ...Lena... u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 12.08.2008., 02:06