Kako napraviti butabilan USB pomocu instalacije u nrg formatu

@cvrlebg
Sad cu da mu javim preko skype-a kako da uradi. Probao je pomocu nekih slicnih windows aplikacija da prebaci .nrg u .iso format, ali nije uspeo.

@dujkenujkeme
ali šta ima sada ? ako je windows mountovati pomoću daemon-tools ?
Ima Vistu koja ne funkcionise.

da li je za tu proceduru pravljenja butabilnog usb-a neophodan .Iso ?
Ne znam. Da li postoji neki drugi nacin da se iz tog .nrg fajla napravi butabilan usb?
 
valjda može na nekom drugom kompu da se napravi butabilni usb ne mora na tom ;)

ne znam za vistu tačno kako ide ja sam se više untebootinom za onaj drugi os se bakćao :think:
(tu negde je bilo u nekoj temi usb kreator za 7 ili tako nešto )
a da proba da podigne neki live linux sa usb bez da posle instalira , čisto radi zezanja ;)

kada se mountuje u demon tools bilo da je iso ili nrg ta aplikacija koja pravi ga vidi kao fizički disk, u principu čak i danareže pa da sa fizičkog cd-a to odradi ?
ako ima tu negde drugi računar .

ili šta je tačno problem , ne može da pristupi tom .nrg jer ne može da podigne vistu ?
opet bi moglo sa barta ili live-nix da se taj nrg prenese preko mreže do drugog
računara , ako se vidi vistin ntfs
 
valjda može na nekom drugom kompu da se napravi butabilni usb ne mora na tom ;)

na drugom kompu i pravi, jer na tom Vista i ne moze da se podigne

a da proba da podigne neki live linux sa usb bez da posle instalira , čisto radi zezanja ;)
Ako ne snimi Vistu, snimice ubuntu dok ja ne odem tammo za dvadesetak dana.

... u principu čak i danareže pa da sa fizičkog cd-a to odradi ?
Probao je da nareze, nego taj ndg fajl ima 4,8 GB pa ne moze da se nareze na dvd. Izgleda da je to recovery :(

ili šta je tačno problem , ne može da pristupi tom .nrg jer ne može da podigne vistu ?
opet bi moglo sa barta ili live-nix da se taj nrg prenese preko mreže do drugog
računara , ako se vidi vistin ntfs

Vista u opste ne radi (na tom racunaru), a instalaciju u nrg formatu je jos ranije prebacio na drugi racunar za svaki slucaj. Najveci problem predstavlja to sto je instalacija nrg i sto je fajl veci od kapaciteta dvd-a. Da je u iso, ne bi bilo problema.
Sobzirom da ima i ubuntu, videce da prebaci pomocu nrg2iso.
 

Back
Top