Otudjenost
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 77

Tema: Otudjenost

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Podrazumevano Otudjenost

Da li mislite da se sve vise otudjujemo jedni od drugih?I zbog cega je to tako?

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    366

Podrazumevano Re: Otudjenost

previše problema...samim tim nervoze i loše volje...samo rijetki se uspijevaju izdići iznad toga i očuvati bliskost sa dragim ljudima, pomoći u nevolji, ne gubiti iz vida prioritete...
    Carpe diem

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Mislim da je novac osnovni uzrok sve vece otudjenosti.

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4932

Citat Original postavio toz972 Pogledaj poruku
    Ne samo da mislim, već to i osećam. Smatram da je svakodnevna borba za opstanak glavni krivac za to. Danas, da bi nekoga dočekao kako red nalaže, treba puno novca, a isto tako i ako nekoga želiš da posetiš. Drugo, sve više ljudi beži od obaveze da nešto pripremi za drugoga (lakše konju bez samara), pa nikoga i ne pozivaju. Nekako im lakše da banu kod drugoga. Ali i to se ne može u nedogled. Iskuliraju te par puta, i shvatiš da nisi poželjan. Izgleda da je lakše zavaliti se u fotelju i buljiti po ceo dan u TV, ako ne daj Bože nemaš internet. Muvaš grickalice i toviš se. Gle samo na šta nam omladina liči. Tuga.

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Citat Original postavio Radda65 Pogledaj poruku
    Ne samo da mislim, već to i osećam. Smatram da je svakodnevna borba za opstanak glavni krivac za to. Danas, da bi nekoga dočekao kako red nalaže, treba puno novca, a isto tako i ako nekoga želiš da posetiš. Drugo, sve više ljudi beži od obaveze da nešto pripremi za drugoga (lakše konju bez samara), pa nikoga i ne pozivaju. Nekako im lakše da banu kod drugoga. Ali i to se ne može u nedogled. Iskuliraju te par puta, i shvatiš da nisi poželjan. Izgleda da je lakše zavaliti se u fotelju i buljiti po ceo dan u TV, ako ne daj Bože nemaš internet. Muvaš grickalice i toviš se. Gle samo na šta nam omladina liči. Tuga.
    Tu si u pravu da treba puno novca da bi docekao nekog ili da odes kod nekog.Ali sve manje ima i druzenja uz kafu recimo ili tako nekih neobaveznih druzenja za koje ne treba toliko puno para.Sve je vise posvadjanih ljudi koji ne komuniciraju jedni sa drugima ili koji zele zlo jedni drugima.Cini mi se da pre deset petnaest godina nije bilo tako.
    Poslednji put ažurirao/la toz972 : 10.04.2010. u 17:35

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

- nedostatak slobodnog vremena
    - ludačko radno vreme i prekovremeni rad koji je postao normalan
    -problemi razni, još ako su baš ozbiljni, pa te preokupiraju toliko da ti više nije do drugih stvari
    -manjak novca
    -kad se sve ovo skupi čovek izgubi volju da se nakon radnog dana viđa sa prijateljima, još ako žive na suprotnom kraju grada, tu su sve veće gužve u saobraćaju
    itd itd
    I jare i pare.

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4932

Tu si u pravu da treba puno novca da bi docekao nekog ili da odes kod nekog.Ali sve manje ima i druzenja uz kafu recimo ili tako nekih neobaveznih druzenja za koje ne treba toliko puno para.Sve je vise posvadjanih ljudi koji ne komuniciraju jedni sa drugima ili koji zele zlo jedni drugima.Cini mi se da pre deset petnaest godina nije bilo tako.
    Ma ne pamtim kad sam poslednji put popila kafu kod komšinice prekoputa. Nikad me ne pozove. Kao da se nečeg stidi ili krije nešto, tako se ponaša. A kad se sretnemo ili ja nju pozovem, sve bude super.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Mislim da je novac osnovni uzrok sve vece otudjenosti.
    Upravo tako. Nema se para pa se ljudi manje posecuju posto bedak je otici kod nekoga praznih ruku ....ili nema se para za neki izlazak.....takodje radi se sve duze i duze i svaki dan a plata sve manja i manja....
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Upravo tako. Nema se para pa se ljudi manje posecuju posto bedak je otici kod nekoga praznih ruku ....ili nema se para za neki izlazak.....takodje radi se sve duze i duze i svaki dan a plata sve manja i manja....
    Upravo tako.Ali imam ja slucajeva u svom okruzenju gde se ljudi koji imaju dosta novca malo druze sa bilo kime.Da li je razlog samo novac?

Poznat
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

nedostatak saosećanja
    premalo vremena
    preopterećenost poslom

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Upravo tako.Ali imam ja slucajeva u svom okruzenju gde se ljudi koji imaju dosta novca malo druze sa bilo kime.Da li je razlog samo novac?
    Pa imaju novca ali mozda imaju radno vreme malo duze pa nemaju vremena
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Cini mi se da je koren i u tome sto ovo novo vreme namece neka nova zivotna pravila pa se one tradicionalne vrednosti gube.

Pogledajmo samo poruke koje nam stizu kroz reklame i sl. stvari:

"Zgrabi trenutak"..."Jer TI to zasluzujes!" "Tvoj izbor! ".."Tebi to PRIPADA!!! " i sl. stvari tipa " Ne gledaj u proslost..samo je buducnost vazna"..itd..itd

Ovakve poruke grade jedan sebican, sitnosopstvenicki stav gde se sve vrti oko Mene i Mog hedonistickog pristupa zivotu pa mi nije vazna proslost ( roditelji..babe..dede..) i nemam nameru da se zrtvujem ni za koga.

Osnovna stvar se izgubila : Zrtva i saosecanje.

Komsije se gledaju popreko kao da su ljuti jedni na druge iako za to nema razloga, nema se vremena za stare- oni su balast...zivi se samo za sebe i sopstveni napredak.

Jer, ako nisi u tome ..onda si Luzer, a to je danas gore nego kriminalac, narkoman...luzer je odrednica za podsmeh, izbegavanje i gadjenje...

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Jesmo dosta otuđeniji nego ljudi pre 30-ak godina. Oni koji su zaposleni nemaju vremena, oni koji nisu, nemaju novca i kao da se stide da se druže, oni koji imaju neki problem, npr neko bolestan u porodici ili nešto slično, se na silu trude da održe bezbrižnu komunikaciju, jer se plaše da će ih ljudi izbegavati, ako krenu sa svojim problemima... Hiljadu razloga, skoro svako ima poneki, ali se ne usuđuje da sa ljudima uđe u dublju, iskreniju komunikaciju, da kaže svoj problem, ili da proba da napravi dogovor kako da se organizuje druženje, a da svi budu zadovoljni. Naprotiv, svi se trude da budu opušteni, cool, druženje fenomenalno - a onda kad to savršenstvo ne mogu da postignu, jednostavno se povuku.
    Iz straha da sutra ne ispadnem glup, odbijam mogućnost da danas ispadnem pametan.

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

problem je u glavama ljudi

Domaćin winx vila (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4569

Citat Original postavio miss smart Pogledaj poruku
    - nedostatak slobodnog vremena
    - ludačko radno vreme i prekovremeni rad koji je postao normalan
    Upravo tako, slobodnog vremena ostaje taman toliko da se otudjenost - konstatuje, i tu se prica zavsava

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Najveci problem lezi u nasim glavama...vrednosti su pogurane
    Jedinu kulturu koju danasnji "moderni" covek dobija...je import...americke (ne)kulture Povrsnost, lazna ljubaznost...prestiz i samo...materijalne vrednosti

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Citat Original postavio ikel2 Pogledaj poruku
    Cini mi se da je koren i u tome sto ovo novo vreme namece neka nova zivotna pravila pa se one tradicionalne vrednosti gube.

Pogledajmo samo poruke koje nam stizu kroz reklame i sl. stvari:

"Zgrabi trenutak"..."Jer TI to zasluzujes!" "Tvoj izbor! ".."Tebi to PRIPADA!!! " i sl. stvari tipa " Ne gledaj u proslost..samo je buducnost vazna"..itd..itd

Ovakve poruke grade jedan sebican, sitnosopstvenicki stav gde se sve vrti oko Mene i Mog hedonistickog pristupa zivotu pa mi nije vazna proslost ( roditelji..babe..dede..) i nemam nameru da se zrtvujem ni za koga.

Osnovna stvar se izgubila : Zrtva i saosecanje.

Komsije se gledaju popreko kao da su ljuti jedni na druge iako za to nema razloga, nema se vremena za stare- oni su balast...zivi se samo za sebe i sopstveni napredak.

Jer, ako nisi u tome ..onda si Luzer, a to je danas gore nego kriminalac, narkoman...luzer je odrednica za podsmeh, izbegavanje i gadjenje...
    Upravo tako.Na koji nacin to izmeniti?Ili je to vec gotova stvar.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nedostatak svesti o tome da se odnosi medju ljudima moraju odrzavati kontaktom da ne bi postepeno umrli i da je to jedna od najvecih vrednosti u zivotu.

I to nema mnogo veze sa nedostatkom vremena ili novca, jer ako nemamo vremena da se vidjamo cesto, dovoljno je pozvati telefonom i poslati mejl s vremena na vreme. Dovoljno je svojim interesovanjem za nekoga povremeno staviti do znanja da nam je stalo do te osobe. U tom slucaju nece doci do otudjenja cak i kada nemamo uslova da se ceto vidjamo, jer ono sto nas drzi zajedno je osecaj da jedni druge volimo, a ne sta smo zajedno pojeli i popili. Odrze ljudi super kontakte i kada ih deli okean i kada se vidjaju jednom godisnje ili jednom u par godina, ako postoji volja da se neguje taj odnos.

Sto smo sa nekim blizi sve manje je vazna ta formalna strana koja zavisi od toga koliko imamo novca.

Nedostatak vremena i novca je samo izgovor.

Mozda u svojoj razmazenosti ocekujemo da inicijativu ima uvek neko drugi.

Aktivan član Save_Our_Souls (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

Hm,situacija zaista jeste takva,otudjenje medju ljudima,pa cak i medju uzom porodicom,jeste primetno.
    Smatram da su glavni "krivci" nedostatak saosecanja(ono sto bi trebalo da bude plemenita osobina je danas, u ocima vecine, karakteristika budala),zatim drustvo, koje forsira kriilaticu da je sopstveno zadovoljstvo apsolutni imperativ,pa stoga,u cilju zadovoljavanja sopstvenih htenja i potreba,bezobzirno,bez pardona,gazimo po drugima(sto moze biti i u uzrocno-posledicnoj vezi sa onim prvim).

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Civilizacija i sifilizacija su ocigledno paralelni procesi .

Veoma poznat
    Učlanjen
    17.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    145

Upravo tako.Na koji nacin to izmeniti?Ili je to vec gotova stvar.
    Ne znam ni sama koliko je taj proces uhvatio maha.

Ono sto se vazno je porodica. Nemam razumevanja za price tipa:..deca nisu dosla ..mrzi ih..imaju da uce, da vide prijatelje i sl. Deca MORAJU da dodju kod babe, dede, familije..jer kako ce drugacije uopste da steknu bliskost sa bracom i sestrama iz sire porodice i da se nauce da imaju neke porodicne obaveze.

Kada gost udje u kucu..sve se ostavlja i osmeh na lice. Zar smo to zaboravili? Ne ide mi se u neke kuce cak ni u kurtoaznu posetu da slusam kukumavke i gledam svadje i namrstena lica. Gde je nestalo ono lepo vaspitanje i tradicionalno srpsko gostoprimstvo?

Sve to nema veze ni sa vremenom, ni sa novcem , ni sa umorom, vec je bitno da li smo spremni na bilo kakvu zrtvu , a zarad ocuvanja dobrih i lepih odnosa sa bliznjima ( pre svega komsijama, roditeljima, familijom).

A, to znaci jasan stav u vaspitanju dece..tradicionalan i obavezujuci, a ne raspustan i hedonisticki sto je trenutni trend i pomodarstvo.

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

potrebno je raditi na razumevanju sebe i sveta oko sebe..

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3050

Nije mi brate ni do mene a kamoli još da i druge smaram samnom....

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

pogresno uverenje o strahu..ljudi veruju da ih strah cuva od necega..ali istina je sasvim drugacija..ne da coveka strah cuva od necega nego ga odseca od svega.izoluje ga ..i oko njega zazida kineski zid

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Citat Original postavio sunchaya Pogledaj poruku
    Nije mi brate ni do mene a kamoli još da i druge smaram samnom....
    Ovo je recenica koji mnogi danas izgovaraju.Ali zar ne bi bilo bolje da imas puno prijatelja.Zasto mislis da bi ih smarao?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •