Sta smem jesti
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: Sta smem jesti

Početnik
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Sta smem jesti

Evo vec 3 meseca jedem zdravu i nemasnu hranu kako bih smrsao, i uspeo sam da smrsam nekih desetak kg. uglavnom jedem ribu, kuvano povrce, krompir itd, ali me zanima sta jos smem da jedem jer mi je ovo malo dosadilo. npr zanima me smem li jesti pilece virsle ili pilecu salamu, kecap, kacamak, pilece meso pohovano u bjelancetu, pecene pecurke. takodje zanima me imali neki slatkis od koga se nedeblja jer sam slatko skroz izabacio.

Primećen član Jedan obican tata (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Sta smem jesti

Citat Original postavio zivkoj Pogledaj poruku
    Evo vec 3 meseca jedem zdravu i nemasnu hranu kako bih smrsao, i uspeo sam da smrsam nekih desetak kg. uglavnom jedem ribu, kuvano povrce, krompir itd, ali me zanima sta jos smem da jedem jer mi je ovo malo dosadilo. npr zanima me smem li jesti pilece virsle ili pilecu salamu, kecap, kacamak, pilece meso pohovano u bjelancetu, pecene pecurke. takodje zanima me imali neki slatkis od koga se nedeblja jer sam slatko skroz izabacio.

Nista nece da ti skodi ako pomalo ubacis sve sto ti srce i dusa zeli.Nije strasno ogresiti po malo,ali je dobro da uglavnom preovladava ovo sto si sam naveo da jedes.

Takodje,redovna rekreacija i eto odlicnih rezultata

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Belo pilece moze ali ne pohovano i ne zejtin nego maslinovo ulje..pecurke isto zapecene u rerni nista dinstanje..bez belog hleba i suhomesnatih proizvoda..med umesto secera..napravi pitu s jabukama kao slatkis..musli..pomalo suvog voca kad ti secer padne
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Početnik
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

hvala, na odgovorima, jos mi samo nije jasno dali tjesto nesme nikako da se jede ili nesmije samo gleb a smiju npr. pecene kiflice?

Veoma poznat Error (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    159

Smeš u prvoj polovini dana i nešto od testa, ali ne belo već crno, integralno, raženo itd.... npr crna kifla ili kriška hleba.
    Pečurke možeš i bez ulja na teflonu, malo posoljene, onako cele... budu kao grilovane.
    Sve salate začinjene sa kašičicom maslinovog ulja i limunom (u one salate u koje obično ide sirće).
    Mladi sir.

p.s. za pečenje i kuvanje kupi maslinovo ulje specijalno namenjeno za pečenje, obično masl.ulje se koristi hladno, u salatama i prelivima, a ne za pečenje. Umesto njega je korisno i susamovo ili bundevino ulje za prženje i pečenje (nije jeftino, ali nikad više od jedne kašičice po spremanju ne koristiti).

Pečene polovine jabuka su lep desert.
    Ella sir (0% masti) sa šakom jagoda (smrznutih ili svežih) i zaslađivač.

Parizere, viršle i ostale prerađevine zanemari sve i da nemaš problema sa kg.... puno soli i aditiva.
    Što te ne ubije... to te rani...

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

hvala, na odgovorima, jos mi samo nije jasno dali tjesto nesme nikako da se jede ili nesmije samo gleb a smiju npr. pecene kiflice?
    nije shija nego vratjel znas sta mnogo volis da jedes i oduvek jedes..e to te dovelo u to stanje i nabacilo kilograme..e to ne smes da jedes..manje je vise za zdravlje
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Početnik sinndy (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Moj ti je savet da jedes sve umereno i nista posle sest uvece,izbaci sokove,sto vise vode,vezbe,grejpfrut svaki dan,uspeh zagarantovan.

Učlanjen
    10.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio sinndy Pogledaj poruku
    Moj ti je savet da jedes sve umereno i nista posle sest uvece,izbaci sokove,sto vise vode,vezbe,grejpfrut svaki dan,uspeh zagarantovan.
    Po meni je potpuno pogresno nista ne jesti posle 6.Sta ako lezes oko 12?JA bih poludeo da ne jedem nista preko 13 sati!2-3 sata pred spavanje da bude zadnji obrok,naravno sto je moguce laksi...

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Citat Original postavio Jedan obican tata Pogledaj poruku
    Po meni je potpuno pogresno nista ne jesti posle 6.Sta ako lezes oko 12?JA bih poludeo da ne jedem nista preko 13 sati!2-3 sata pred spavanje da bude zadnji obrok,naravno sto je moguce laksi...
    A sta ako lezes u 6 ujutruako neko zeli da ubrza i sredi metabolizam to onda podrazumeva i normalno leganje i neizlezavanje do 12..sto pre dorucak..rucak oko 12-1 i vecera sto ranije..5 manjih obroka pa i nesto sto zasiti kao kasna uzina mozda al obilan obrok nikako..ja gledam do 8 najkasnije al je bolje i ranije

Početnik
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hhehehe, ev0 jedne poslastice koju sam nedavn0 otkrila.. Dr Oetker $lag.. 3x manje kalorija od svih ostalih.. 1 kesica umucena sa 100 ml mleka (priblizn0)= 100 kcal.. ;]
    T0 kad me uhvati zelja za slatkim.. ^.^ Super stvar..

Učlanjen
    10.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    A sta ako lezes u 6 ujutruako neko zeli da ubrza i sredi metabolizam to onda podrazumeva i normalno leganje i neizlezavanje do 12..sto pre dorucak..rucak oko 12-1 i vecera sto ranije..5 manjih obroka pa i nesto sto zasiti kao kasna uzina mozda al obilan obrok nikako..ja gledam do 8 najkasnije al je bolje i ranije
    Citaj da sam napisao da jedes zadnji obrok 2-3 sata pred spavanje...

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Da i s toga napisah sta ako izlazis u grad i lezes od 12 do 6 ujutru..koliko god jeo nocu pre spavanja poremetices metabolizam i nabaciti salo

Učlanjen
    10.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Da i s toga napisah sta ako izlazis u grad i lezes od 12 do 6 ujutru..koliko god jeo nocu pre spavanja poremetices metabolizam i nabaciti salo
    Ne izlazis u grad svako vece,a kad izlazis malo istrpi i to je to.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

To i kazem da se ne treba uopste upustati u nocne obroke i menjati dan za noc

Početnik
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A sta je sa bake rolls ? dali se i od njih deblja? i postoji li neka grickalica osim semenki koju bih mogao jesti ujutru dok sam u skoli jer tada nemogu jesti nikakav drugi obrok osim neke brze hrane i grickalica.

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Evo ti jedan recept za slatkiše...posve zdrav .Ja to pravim kući.
    KUGLICE OD SOJE
    (ZA 25- 30 KUGLICA)

POTREBNO JE:

- 250 g KUVANE MLEVENE SOJE,
    - 100 g MLEVENIH ORAHA,
    - 30 g MASLACA,
    - 50 g FRUKTOZE ILI ŠEĆERA,
    - 1 SUPENA KAŠIKA RUMA,
    - 1 VANILIN ŠEĆER,
    - 1 ŠTANGLA STRUGANE ČOKOLADE.

PRIPREMA:

MASLAC OMEKŠATI NA SOBNOJ TEMPERATURI,PA POMEŠATI SA MLEVENOM SOJOM, ORASIMA, RUMOM, FRUKTOZOM I VANILIN ŠEĆEROM. DOBRO UMUTITI U KOMPAKTNU MASU. PO JEDNU KAŠIČICU MASE OBLIKUJTE U KUGLICU I UVALJAJTE U MLEVENI ORAH. (OSTAVITE MALO OD NAVEDENE KOLIČINE) UMESTO ORASA KUGLICE MOŽETE UVALJATI I U STRUGANU ČOKOLADU. STAVITE U PAPIRNE KORPICE I OSTAVITE U FRIŽIDER DA SE STEGNU DO SLUŽENJA.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Pa vidi u zdravoj hrani ima raznih integralnih tabli..naravno ima i onih koje sadrze dosta kalorija..vidi na proizvodu kcal..uzmi boznitu i predji na vocke..a mozes i gajbi napraviti neki sendvich..najbolje lepo tostiran

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa možeš svačega po malo...samo izbegavaj hleb i te gluposti....

Početnik
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije mi jasno. negde sam procitao da covek u toku dana (bez ikakvih aktivnosti) potrosi oko 700 Kcal. e sad ako ja u toku dana pojedem hranu u vrednosti od 1000kcal i 30 gr masti a ukupno potrosim npr 1100kcal (na sport) to znaci da sam u minusu 100kcal ali sta je sa onim mastima,koliko one donose kcal dali se one svakako lepe ili se i one trose, i dali ne smem da jedem masnoce bez obzira na fizicku aktivnost ako ne zelim da se udebljam,

Obećava zasve (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

ne funkcionise bas tako.

pazi, organizam ti je cudo, ako ga redovno hranis i nikada ne dovedes do stanja da bude gladno, a to se postize sa vise laganih obroka (od ujutru najveceg prema uvece sve lakse), radice ko sat i svarice sve i nista nece sladistiti u salo (sem ako ne rokas sve vreme mast i testo).

a ako jedes neredovno, znaci nedao bog jednom dnevno, to ce sve direktno otici u salo, jer jednostavno tako fukcionise, to smo nasledili od predaka.
    koji su jeli samo kada su nesto ulovili, a posle nista mozda i nedelju dana i vise a prezivljavali.znaci ako svaki dan jedes neredovno samo ces gomilati masne naslage.

gledaj da imas 5 laganijih obroka i ubaci malo trcanja i kilaza ce doci do ideale, tu nema sta.
    i ne treba biti bez hrane i muciti organizam vise od 3 sata, makar kad spavao, jer cim se organizam oseti gladnim sledeci obrok sladisti (ne bukvalno, ali tako nesto), ako nista drugo ne mozes jesti, jedi povrce salate i ostalo, to se sve dugo vari a nema kalorija, nista bolje od toga, to za uvece. u prvoj polovini dana, meso itd, voce, to da energiju i to je to.

mozes procitati neke knjige za bodibildere, oni svi stavljaju na prvo mesto ishranu, znaci tacno objasnjena ishrana, cega koliko za sta. cak i fizicke aktivnosti u odnosu na kilazu.
    i jos nesto, ne valja naglo smrsati, to je udar za organizam, do 3kg max 4kg mesecno, opasno je vise.

treba se jesti 2-3sata pred spavanje, a onda nista (toliko treba vremena za varenje). a ujutru se treba jesti, ili ako se ubaci jutarnje trcanje koje je inace najefektivnnije, onda posle trcanja. ostale obroke rasporedi. ako lezes ujutru u 6, onda je sumanuto ne jesti nista od posle 8. 10 sati bez hrane, nista gore od toga.
    Poslednji put ažurirao/la zasve : 17.05.2010. u 00:09

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

Citat Original postavio Jedan obican tata Pogledaj poruku
    stvar navike....ja recimo sada ne bih mogla da legnem sa punim stomakom i kad mi se desi da idem na neku proslavu il tako nesto i da jedem, ne mogu da zaspim tako sita....i onda ujutru obavezno nemam apetit i tako mi se poremeti ceo dan.
    ovako kako sam navikla na svoju ishranu, prva stvar koju uradim ujutru kad ustanem je da doruckujem i bez toga doslovno ne izlazim iz kuce...u pitanju je obicno ovas sa vocnim jogurtom/mlekom i cimetom i jabuka il neko voce...i posle izmedju dorucka i rucka obicno voce i caj, rucak volim da jedem izmedju 1 i 2, tad sam najgladnija....i posle po potrebi salata,jogurt ili nesto tog tipa do kasnog popodneva.....i caj il limunada pred spavanje....to je neka baza koja zavisi i od obaveza tog dana ...i kad se naviknes sasvim ok funkcionise.meni nije recimo jasno kako ljudi uspelvaju da se nazderu uvece ko stoka i da ujutru nista ne jedu i tako do rucka i onda u krug...mene bre boli organizam cim poremetim ishranu
    A sta je sa bake rolls ? dali se i od njih deblja? i postoji li neka grickalica osim semenki koju bih mogao jesti ujutru dok sam u skoli jer tada nemogu jesti nikakav drugi obrok osim neke brze hrane i grickalica.
    napravi sendvic kuci,procedjena tunjevina,salata,sir...nesto tog tipa,bar ces znati sta jedes. a i ustekaces pare
    ...sweet little angel you should have run...

Početnik
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

a da li smem jesti hranu sa rostilja ali naravno ne meso nego npr. ribu bez ikakve masti onda tikvice ili krompir?

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    218

a da li smem jesti hranu sa rostilja ali naravno ne meso nego npr. ribu bez ikakve masti onda tikvice ili krompir?
    A sto ne bi jeo meso????

Ovim nista nisi rekao....

Ne mozes sve vrste mesa da zoves jednim pojmom - MESO....

I riba spada u meso ne znam zasto si je izdvojio????

Pileca prsa file imaju 0% masti i 0% secera tj UH a sve ostalo proteini????

Prema tome stvarno ne znam zasto ne bi jeo NARAVNO NE MESO sa rostilja......

Rostilj je dobar jer se kod njega ne koristi mast pa namirnice ne upijaju trans masti tj zasicene masne kiseline.....

Zainteresovan član pivalica (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Prvo, savet da ne jedete posle 18 chasova je uzasno losh i pogreshan, a njegova losha strana se posebno iskazuje kod ljudi koji se bave nekom vrstom treninga...
    Pod pretpostavkom da ustajete u 7 ujutru, a poslednji obrok vam je u 18h dan pre, vi cete zapasti u teshko stanje katabolizma, jer organizam MORA da se hrani nechime kada potroshi gliko rezerve iz depoa... a one ne traju 11+ sati, i tako svaki dan...
    tako da je pozeljno imati kvalitetan obrok i pred spavanje, koji u sebi ima sporo razgradive proteine, da bi se oni polako razgradjivali i amino kiseline otpushtale u toku noci.. a onda ujutru, odmah imati takodje kvalitetan doruchak sa brzo razgradivim proteinima!

Shto se tiche testa, i generalno ugljenih hidrada, najpametnije bi bilo da se drzish stvari kao shto su kuvan (ili npr na teflonu (bez ulja) pechen) krompir, integralni pirinach, ili povremeno testenine, npr neke shkoljkice ili shpageti, u kombinaciji sa tunjevinom (odlichna kombinacija), ili tako neshto. Naravno, ne treba preterivati u tome.

Verovali ili ne, ishrana na npr low carb dijeti moze biti veoooooma raznolika...kolko god vam mashta i finansije dopushtaju to.
    pilece, junece, telece (nemasno naravno) meso, iskljuchivo kuvano ili peceno bez ulja, riba, tunjevina, sardina, krompir, pirinach, neogranichene kolichine salate, posebno kupusa (izvanredan antioksidant, i veoooooma pomaze u dijetama), krastavca, zelene salate, moze i paradajz, itd, nemasni sir, ili neki nemasni jogurt nije loshe uzeti za doruchak, da bi se odrzao ok nivo kalcijuma, ali ne preterivati, i tako dalje, i tako blize... ima mnogo chlanaka, tekstova, postova, bajki, baladi, pesama, filmova, o ovome
    Samo potrazi malo jache.
    Nijedna suza, nimalo volje. Nijedna slutnja, ni glas.
    A moglo je bolje...

Početnik
    Učlanjen
    10.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Moze li neko da mi pomogne. smrsao sam i sada zelim da odrzaam tu kilazu do sada nisam bio na nikakvoj dijeti samo sam jeo manje a cesce i skroz sam izbacio peciva i ostale masnoce pa me zanima koliko bih sada smio jesti slatkise i peciva i ostale masnoce a da se opet ne udebljam. i takodje me zanima koliko gr masti smem pojesti dnevno a da se to ne odrazi na moju kilazu

Slične teme

1. Gde jesti?
    Autor pele27 u forumu Srbija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.09.2009., 12:09
  2. Bitju dobar..jel smem,jel smem,jel smem?
    Autor Derer u forumu Muškarci
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 28.09.2007., 01:32
  3. da li jesti mladi luk?
    Autor .lemur. u forumu Muškarci
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 27.05.2006., 01:16
  4. Ne jesti meso?
    Autor Lexa u forumu Ekologija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 25.05.2005., 09:43

Pravila za slanje poruka