?

?

  • VisualBasic

  • C++

  • C#

  • Pascal


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
lose ti je pitanje

najbolje i najlakse ne idu bas zajedno, a zaboravio si javu, koja je od svega ponudjenog i najbolja i najlaksa, za vecinu stvari

mada i dalje stoji da je c++ najmocniji, a pascal najlaksi
 
Pascal je programski jezik a ne programsko okruzenje. Dakle, pascal ne moze da bude graficki ili komandni.

Delphi je IDE koji koristi "object pascal" kao programski jezik.

Pascal i Basic su jednostavni, Basic mozda malo vise zbog jednostavnije sintakse. Tu je i Python koji je takodje jednostavan.
 
jeste basic jednostavniji, ali je zadrzao neke nejasne i lose koncepte, kao npr. goto, dok je pascal prilicno jasno definisan, i sa te strane ipak veoma zgodan za ucenje.

python je jednostavan, kazu (nisam probao), ali je i objektni prog.jezik. mada nije ni to lose...zavisi kako definisemo "lak"
 
jeste basic jednostavniji, ali je zadrzao neke nejasne i lose koncepte, kao npr. goto, dok je pascal prilicno jasno definisan, i sa te strane ipak veoma zgodan za ucenje.

python je jednostavan, kazu (nisam probao), ali je i objektni prog.jezik. mada nije ni to lose...zavisi kako definisemo "lak"
 
jeste basic jednostavniji, ali je zadrzao neke nejasne i lose koncepte, kao npr. goto, dok je pascal prilicno jasno definisan, i sa te strane ipak veoma zgodan za ucenje.

python je jednostavan, kazu (nisam probao), ali je i objektni prog.jezik. mada nije ni to lose...zavisi kako definisemo "lak"

Python je objektno-orijentisan koliko i Turbo Pascal 7.

Dakle, oba su objektna, ali podrzavaju i proceduralno programiranje.
 
Meni c++ jer ga najbolje znam, mada ni ostali nisu loši, što neko reče sve zavisno od namena.
Ja sam počeo da učim davno davno Basic, ali je vrlo ograničen...pa Pascal (i to Turbo! :) )
pa sam prešao na C++, a onda naučio i VBasic i PHP (ne nešto naročito ali dovoljno da se nazovem
poznavaocem). Inače za učenje programiranja koji god da izabereš nećeš u suštini da pogrešiš
najvažnije što se može naučiti je razmišljati u cilju rešavanja problema i programerska 'logika' a sve
ostalo je reč tehnike, čitaj:sintaksa + stil.
 

Back
Top