Београд Исток, Југ, Запад или Север

Највише ми се свиђа

  • Београд Југ(Савски Венац, Чукарица, Раковица и Вождовац)

  • Београд Запад(Нови Београд и Земун)

  • Београд Исток(Центар, Врачар, Звездара и Карабурма)

  • Београд Север(лева обала Дунава)


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Који део Београда вам се највише свиђа, да ли је то Београд Запад(Нови Београд и Земун), Београд Север(лева обала Дунава), Београд Југ(део Београда који је са јужне стране аутопута и десне стране Саве, тј. општине Чукарица, Вождовац, Раковица и Савски Венац) или Београд Исток(између Дунава, Саве и аутопута, тј. Центар, Врачар, Звездара и Карабурма)?
 
Imam jednu primedbu na anketu.... Sam centar nema nista sa npr. Karaburnom.
Pa kad bude 'sam centar' u anketi, glasam za moj centar :)

Све ово што сам сврстао у Исток чини једну јединствену урбану целину, тешко је наћи суштинску границу између Центра и Врачара, Врачара и Звездаре, Звездаре и Миријева. Свим тим насељима које сам сврстао под Исток је заједничко да гаје онај стари дух Београда, чак и Миријеву. Аутопут представља границу између Истока и Југа, одваја их као река, постоје само 4 моста који повезују Исток и Југ. Оно што се запажа голим оком је да је Југ знатно чистији и има више зеленила од Истока.
 
Све ово што сам сврстао у Исток чини једну јединствену урбану целину, тешко је наћи суштинску границу између Центра и Врачара, Врачара и Звездаре, Звездаре и Миријева. Свим тим насељима које сам сврстао под Исток је заједничко да гаје онај стари дух Београда, чак и Миријеву. Аутопут представља границу између Истока и Југа, одваја их као река, постоје само 4 моста који повезују Исток и Југ. Оно што се запажа голим оком је да је Југ знатно чистији и има више зеленила од Истока.

Jos u XX veku je Mirijevo bilo mesto pored Beograda. Verujem da isto vazi i za Visnjicu.
To, da li negde ima zgrada ili ne, to nije najglavnija stvar. Atmosfera je drugacija.
Ne znam gde je bolje ili gore... Da li u centru, gde je sacuvaj Boze guzva ali je sve blizu, ili mir Mirijeva, ali gde moras da se potrudis da bi stigao do svih neophodnih stvari.
 

Back
Top