Tastatura
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Tastatura

Nov član
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Tastatura

Ovako...Prosuo sam sok u tastaturu x7 g800 i otvorio sam je da bih ocistio...E u pokusaju da ocistim foliju izgrebao sam one tackice ispod slova O i P i sad ne reaguju a sve ostalo radi super...Zanima me jeli moguce to popraviti i kako??? Hvala unapred

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Podrazumevano Re: Tastatura

Zato ja nikada,ali bas nikada ne stavljam casu na kompjuterski sto

Za sve one koji bi da ociste tastaturu ovako se to radi,a folija se cisti alkoholom bez pritiskanja,u slucaju da je tecnost dospela i do nje

Tastatura ti je bas lepa a i ne bas jeftina 15-20e

Neko koristi tecno srebro ili kalaj ,to je za opravku vodova koji su prekinuti a sto se tice same crne tackice mislim da sam negde procitao da se to sredjuje nekim sredstvom za popravku grejaca na zadnjem prozoru automobila. To bi trebalo da imas u svakoj prodavnici auto delova. Ako ti to uspe ti javi,kakav je postupak takve popravke,bas me zanima
    connect, respect, protect

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

tesko ces ti to matori da opravis..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    tesko ces ti to matori da opravis..
    Moze da se popravi bez problema,ako je samo crn kruzic u pitanju ja bih stavio malo parce aluminijuma tako da ostvaruje kontake koji su prekinuti,malo super lepka da ga drzi na mestu(naravno namazan van crne tacke),preko toga ide guma i nema problema. (ja sam po toj foliji prstima kucao i uspostavljao kontakt ,samo sto nisam imao pojma gde je koje slovo)

A kad se prekinu vodovi to je malo teze povezati ali ne i nemoguce

gagipk, dogovori se sta si prosuo,ovde si napisao sok,a na drugom forumu pivo,pića ne treba mešati

DeMikelis nije na forumu
    ... изјавио... "Бољи сам од Контадора"!...
    Ističe se DeMikelis (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Ти црни "кружићи" су (или би бар требало да буду) пресвучени слојем графита, који си ти скинуо брисањем просуте течности. Можеш покушати да графитном оловком истрљаш мало те контакте и тако бар мало нанесеш нови слој графита. Можда ти тастери након тога и прораде, ко зна.
    Brain rules, force timber push!

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Evo i ja sam se pridruzio pokretu "sta to raste u nasoj tastaturi", ocistio sam je ,a sta sam sve nasao bolje da ne kazem.
    Ono sto sam primetio je da ova moja nema "standardne" crne kruzice vec 3 sloja folije gde 1 i 3 imaju linije i kontakte a ona izmedju br.2 ima samo izrezane rupe. Princip je taj da kad se pritisne taster i dodirnu folije 1 i 3 dolazi do kontakta.
    Kod ovih sa "grafitnim" tackama to se postize tako sto grafit sa gume dodirne onaj na foliji i uspostavi kontakt.

DeMikelis slicno razmisljamo,predpostavio sam da je to od neke vrste grafita,ti si verovatno to proverio na netu,e sad ako se koristi grafit to je verovatno neki kao na grafitnim "cetkicama" koje se nalaze u elektro motorima,posto one provode struju do rotora. Ovaj grafit na olovci mislim da nema ta svojstva,moze jos vise da izoluje kontakt ili da ga ogrebe,to je barem moje misljenje

Ono sto moze da pokusa to je to sredstvo za grejace ne staklu,metalnu plocicu koja ce povezati kontakte,ili da odnese u neki servis koji radi te vrste popravki,komp.servis,servis televizora-oni znaju da poprave i daljinski ako se stampana ploca pokvari,dobra je tastatura steta bi bilo ne popraviti je

DeMikelis nije na forumu
    ... изјавио... "Бољи сам од Контадора"!...
    Ističe se DeMikelis (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Знам да сам пре једно 10-так и кусур година једном ортаку бар привремено оспособио један бугарски дигитални телефон, управо са графитном оловком. Али, само привремено.

А постоји и овако нешто:

Brain rules, force timber push!

Obećava
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

E, i sam sam promjenio par tastatura zbog prosipanja po njoj. Najveći neprijatelj joj je Coca Cola. Sve ostalo se da obrisati. Super ti je tastatura, ja bi je teško prežalio. U glavnom najbolje (ali ne najbezbolnije rješenje) je nova tastatura. Moj ti je prijedlog da tečnosti držiš na podu, tepih ćeš bar lako oprati u lokalnoj praonici.

Slične teme

1. Tastatura
    Autor DEVIL u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2009., 08:19
  2. Tastatura
    Autor miller_girl u forumu Multimedija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.07.2008., 17:47
  3. Tastatura
    Autor mbScorpio u forumu Hardver
    Odgovora: 17