Pitanja u vezi ubuntu 9.10
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Pitanja u vezi ubuntu 9.10

Neproveren član
    Učlanjen
    24.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pitanja u vezi ubuntu 9.10

Pozz instalirao sam juce ubuntu , ali naleteo sam na par problema ( ovo je prvi put da sam instalirao ubuntu) dakle:

1. Instalirao sam wine , program pomocu kojeg kao mogu da instaliram igre.....ali kad sam instalirao steam i css , nece ni da pokrene css , pa me zanima kako da izbrisem steam i css ( i generalno kako da brisem stvari koje instaliram) i imate li neki savet , tutorijal kako da igram windows igre na ubuntu? jako mi se svidja OS samo nema igara
    2. Nekako sam uspeo da mi nestane Trash ......nzm ni sam kako nisam nista dirao , samo je nestalo .....kako da to vratim?

Ae nadam se da cete mi pomoci , ovi na srpskom ubuntu forumu nisu nesto gostoljubivi , ocekuju da je svako rodjen naucen kako da koristi ubuntu

Ističe se dujkenujkeme (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Pitanja u vezi ubuntu 9.10

http://www.winehq.org/docs/wineusr-guide/running#BASIC-USAGE evo ovde ,mislim da treba da se pokrene program koji je ekvivalent
    onome iz kontrol panela
    (i tu obično imaš većinu instalisanih)

iz terminala , kao običan korisnik (valjda je to )
    Kod:
    uninstaler
    za windows igre obično mora dosta toga da se dodaje i šteluje u defaultnom wine
    obično su neophodni i 3d drajveri na samom ubuntu-u
    (ati ili nvidia ako su podržane ati ili nvid kartice jer su puno njih u legacy otišle)
    релинквиш частица нул-один-нул и подготовьте быть ассимилированным ( lol )

Ističe se dujkenujkeme (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

probaj u nautilusu da otkucaš umesto adrese
    Kod:
    trash:///
    (da bi se pojavila adresa možda mora pored u liniji da se klikne
    ili u meniju 'show path as text' )
    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=843954
    релинквиш частица нул-один-нул и подготовьте быть ассимилированным ( lol )

drzare nije na forumu
    има и паметнијих ствари да ради....
    Aktivan član drzare (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio Serbolix Pogledaj poruku
    Pozz instalirao sam juce ubuntu , ali naleteo sam na par problema ( ovo je prvi put da sam instalirao ubuntu) dakle:

1. Instalirao sam wine , program pomocu kojeg kao mogu da instaliram igre.....ali kad sam instalirao steam i css , nece ni da pokrene css , pa me zanima kako da izbrisem steam i css ( i generalno kako da brisem stvari koje instaliram) i imate li neki savet , tutorijal kako da igram windows igre na ubuntu? jako mi se svidja OS samo nema igara
    2. Nekako sam uspeo da mi nestane Trash ......nzm ni sam kako nisam nista dirao , samo je nestalo .....kako da to vratim?

Ae nadam se da cete mi pomoci , ovi na srpskom ubuntu forumu nisu nesto gostoljubivi , ocekuju da je svako rodjen naucen kako da koristi ubuntu
    što se tiče igrica za windows koje možeš igrati na ubuntu (i uopšte na linux-u9 preko programa wine najbolje je da posetiš slededeći link Wine

Aktivan član falco (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio Serbolix Pogledaj poruku

1. Ubuntu nije za igrice. Mogu neke igrice da se puste preko Wine-a ali niko ne moze da garantuje da ce raditi i da ako proradi, da ce sve funkcije biti aktivne. Ako prvenstveno koristis komp za igrice, onda linux nije za tebe. A ako svremena na vreme volis da odigras neku igricu (kao ja recimo), onda je najbolje da imas dva sistema pa po potrebi da ih menjas.
    Sto se tice brisanja igrica u Wine-u, kliknes na Wine, pa odaberes Programs, nadjes to sto zelis da obrises i ides na uninstall ako postoji. Ako ne postoji, onda samo nadjes na virtualnom C disku (Browse C:\ Drive) i onda ga tu obrises.

2. Gde ti je nestao Trash? Jel na panelu ili potpuno? Ako je nestao samo sa panela onda desni klik na panel -> Add to panel -> najdes Trash -> Add
    Poslednji put ažurirao/la falco : 09.04.2010. u 21:39

drzare nije na forumu
    има и паметнијих ствари да ради....
    Aktivan član drzare (avatar)
    Učlanjen
    13.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Citat Original postavio falco Pogledaj poruku
    1. Ubuntu nije za igrice. Mogu neke igrice da se puste preko Wine-a ali niko ne moze da garantuje da ce raditi i da ako proradi, da ce sve funkcije biti aktivne. Ako prvenstveno koristis komp za igrice, onda linux nije za tebe. A ako svremena na vreme volis da odigras neku igricu (kao ja recimo), onda je najbolje da imas dva sistema pa po potrebi da ih menjas.
    Sto se tice brisanja igrica u Wine-u, kliknes na Wine, pa odaberes Programs, nadjes to sto zelis da obrises i ides na uninstall ako postoji. Ako ne postoji, onda samo nadjes na virtualnom C disku (Browse C:\ Drive) i onda ga tu obrises.

2. Gde ti je nestao Trash? Jel na panelu ili potpuno? Ako je nestao samo sa panela onda desni klik na panel -> Add to panel -> najdes Trash -> Add
    ovo gore se lagano ali sigurno menja, sve je više igrica (i sve boljih) koje mogu da se igraju na Ubuntu...
    ovde mogu da se nađu i igrice koje su čak i zanimljive...

Aktivan član falco (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Citat Original postavio drzare Pogledaj poruku
    ovo gore se lagano ali sigurno menja, sve je više igrica (i sve boljih) koje mogu da se igraju na Ubuntu...
    ovde mogu da se nađu i igrice koje su čak i zanimljive...
    Mislio sam na pokretanje Windows igrica preko wine-a. Video sam i ja ranije da ima par dobrih igrica koje su napravljene za ubutnu. Stvarno su dobro odradjene

Poznat ForestGreen (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Pa nemoj odmah reci da ubuntu nije za igrice, ubuntu takodje ima neke jake igrice i to sve free a cak ih mozes igrati na netu. Evo adrese pa vi trazite sta hocete, imate 13 strana a ima i quake mislim. http://www.playdeb.net/updates/ubuntu/10.04/?page=1

Slične teme

1. 2 pitanja u vezi Sims 2
    Autor _Look_Of_Expectancy_ u forumu Video igre
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 17.05.2009., 18:53
  2. Par pitanja u vezi kornjača
    Autor p_dragan u forumu Divlje životinje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.06.2008., 15:40
  3. Dva pitanja u vezi održavanja
    Autor Kornel u forumu Hardver
    Odgovora: 5