Kontrolor leta zaradio 2,5 miliona evra za godinu dana?!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Godišnje zaradio 2,5 miliona evra
9. april 2010. | 09:10 | Izvor: Politika
Beograd -- Kontrolor leta s Voždovca prvi je na listi 100 najvećih srpskih poreskih obveznika za 2009. godinu. On je prijavio prošlogodišnju zaradu od 246 miliona dinara.

Po tom osnovu, državi bi trebalo da plati porez od 36,8 miliona dinara, potvrdio je Zoran Vasić, pomoćnik direktora Republičke poreske uprave. To znači da je ovaj obveznik zagledan u nebo za 2009. godinu zaradio oko 2,5 miliona evra ili mesečno nešto više od 205.000 evra.
 
Iskreno mislim da to i nije neka neka plata s' obzirom da taj pripada listi od onih manje plaćenih revolucionara od 05.10.2000.g.

Oni pravi heroji petooktobarskih promena svoja lična primanja kriju a samo ponekad isture tako po nekog svog neposlušnog "siromaha" na listu za odstrel.... mora da je jadnik nešto dobro zgrešio ......
 
Godišnje zaradio 2,5 miliona evra
9. april 2010. | 09:10 | Izvor: Politika
Beograd -- Kontrolor leta s Voždovca prvi je na listi 100 najvećih srpskih poreskih obveznika za 2009. godinu. On je prijavio prošlogodišnju zaradu od 246 miliona dinara.

Po tom osnovu, državi bi trebalo da plati porez od 36,8 miliona dinara, potvrdio je Zoran Vasić, pomoćnik direktora Republičke poreske uprave. To znači da je ovaj obveznik zagledan u nebo za 2009. godinu zaradio oko 2,5 miliona evra ili mesečno nešto više od 205.000 evra.


Samo umanjis za deset puta.
Zaradio je 250 000 evra za godinu dana.Zaradio,placen porez na svaki dinar,sta je problem?!
 
Kontrolori leta imaju izuzetno odgovoran i stresan posao. Treba da imaju visoke plate.

Ma ne rise. Kontrolori leta u Americi imaju 100.000 dolara godisnju platu, sa sto puta vecim avionskim saobracajem. Ako je ovo istina i ako neko zaposlen u nasoj kontroli leta (verovatno direktor) ima 200.000 evra mesecnu platu to je onda kriminal par excellance.
 
Kontrolori leta imaju izuzetno odgovoran i stresan posao. Treba da imaju visoke plate. Za razliku od političara koji imaju visoke plate za ko zna koji posao i odgovornost, ovi ljudi sprečavaju sudare i spašavaju živote. Plate moraju biti u skladu sa znanjem, odgovornostima koje poslovi nose i, naravno, učinkom (što je najbitnije). Ako je platu zaradio, onda ne vidim mesta ovakvom komentaru Zorana Vesića. Političari imaju precenjene plate, na prvom mestu. Nigde učinka a stručnost je većini misaona imenica.

Visoke... ili astronomske?
Po tebi je normalno da ima godisnju platu od 2.5 miliona evra... bilo ko u kontroli leta?
 
246 miliona dinara je 2,5 miliona evra. Imas neki problem sa matematikom?

Bogami, jeste :)

Rečeno je da je kontrolor leta ( jedan od kontrolora) prijavio toliku zaradu. A to znači da nisu svi ostali kontrolori. Ko zna čime se ovaj uz put bavi.i koja mu je sporedna delatnost donela ovoliki prihod...Ovolika zarada sigurno nema veze s platom i JAT-om.
 

znaci u Americi ne zaradjuju ni blizu ovom nasem...

Meni je neverovatno da poreska kontrola nije obavestila tuzilastvo da je neki lik u kontroli leta verovatno sam sebi odobrio milionsku platu. Ako ovo nije kriminal onda ne znam sta je.

Bogami, jeste :)

Rečeno je da je kontrolor leta ( jedan od kontrolora) prijavio toliku zaradu. A to znači da nisu svi ostali kontrolori. Ko zna čime se ovaj uz put bavi.i koja mu je sporedna delatnost donela ovoliki prihod...Ovolika zarada sigurno nema veze s platom i JAT-om.


Pa bila je pre nekih godinu dana afera sa astronomskim platama u toj istoj kontroli leta, ljudi su sami sebi odobravali neke nenormalne plate i bonuse. Mada ovo deluje preterano cak i za te lopove.
 
Bogami, jeste :)

Rečeno je da je kontrolor leta ( jedan od kontrolora) prijavio toliku zaradu. A to znači da nisu svi ostali kontrolori. Ko zna čime se ovaj uz put bavi.i koja mu je sporedna delatnost donela ovoliki prihod...Ovolika zarada sigurno nema veze s platom i JAT-om.

Koнтролор летова ради на Аеродрому а не у Јату. А сетите се Бојана Кришта.
 
Слаба ти рачуница, онда би имао више жена, и већи трошак:manikir:

slaba je tebi racunica.Zar nisi znao da mi imamo radar koji je licno Tesla izmisliJo i koji pokriva celu Evropu(mada neki tvrde i ceo svet) tako da mozes komotno da sedis u fotelji u Surcinu jedes smoki i nadgledas sve aviJone na nebu.
 
Kontrolori leta imaju izuzetno odgovoran i stresan posao. Treba da imaju visoke plate. Za razliku od političara koji imaju visoke plate za ko zna koji posao i odgovornost, ovi ljudi sprečavaju sudare i spašavaju živote. Plate moraju biti u skladu sa znanjem, odgovornostima koje poslovi nose i, naravno, učinkom (što je najbitnije). Ako je platu zaradio, onda ne vidim mesta ovakvom komentaru Zorana Vesića. Političari imaju precenjene plate, na prvom mestu. Nigde učinka a stručnost je većini misaona imenica.

Али 2.500.000 еврића!!!!!!!!!!!!!!!!
Много је куме, много.
 
Месечна плата директора контроле лета је 466.000 динара. То је око 50.000 евра годишње. Овај мора да је имао прековремене сате:per:

Okej, imaju velike plate, imaju mislim i beneficirani radni staž, ne bi smeli da imaju prekovremene sate zbog prirode posla, ali cifra je stvarno preterana.
Ja sam mislio da je pola tih stvari koje se tiču kontrole leta automatizovano.
Postoji još u Drapšinu smer kontrolora leta?
 
Порез на плату контролору лeта – 36,8 милиона динара
„Загледан” у небо месечно зарађивао више од 20.000 евра.- Највише пореских пријава у Београду, од тога 53 одсто са Савског венца

Контролор лета с Вождовца први је на листи 100 највећих српских пореских обвезника за 2009. годину. Он је лане, према подацима из пореске пријаве, навео да је зарадио 246 милиона динара. По том основу, држави би требало да плати порез од 36,8 милиона динара, потврдио је јуче за „Политику” Зоран Васић, помоћник директора Републичке пореске управе.

То значи да је овај обвезник загледан у небо за 2009. годину зарадио око 250.000 евра или месечно нешто више од 20.000 евра.

Други на листи пореских обвезника је директор једне домаће фирме с општине Савски венац, трећи је из Земуна, четврти из Крушевца и пети с Врачара, каже Васић.

Ове, као и претходних година, најдебље новчанике имали су углавном Београђани. Из главног града је и стигло највише пореских пријава – 80 одсто, од тога 53 процента њих с општине Савски венац.

Гледајући старосну структуру ни један од ових доброплаћених није млађи од 30 година, а 94 одсто њих су мушкарци, објашњава наш саговорник.

Иначе, пријаве за плаћање годишњег пореза на доходак грађана за 2009. годину поднело је 17.760 обвезника, што је за око 1.000 више него лане. Обавезу да пријаве годишњи порез имали су запослени који су током 2009. године зарадили више од од 1.589.292 динара,што значи да су месечно примали 132.441 динара или око 1.400 евра, али и странци којима је лане на рачун легло 2.648.820 динара, односно они чија су месечна примања била око 220.740 динара или близу 2.350 евра.

Доходак за опорезивање утврђује се тако што се годишњи збир прихода по основу зараде и осталих опорезивих прихода умањи за порез и доприносе за обавезно социјално осигурање плаћено на остварени приход у тој календарској години и од добијеног износа одбије неопорезив износ дохотка (1.589.292, односно 2.648.820 динара) на терет примаоца прихода.

Годишњи порез је и предуслов да се укрсте подаци о примањима и стеченој имовини у истој тој години за који се порез плаћа те уколико се утврди да су пријављена примања знатно мања од имовине која је стечена, порезници такве обвезнике накнадно стављају под лупу.

Казна за пореске обвезнике који не поднесу пријаве, прекораче рок или не наведу тачне податке од којих зависи висина пореза износи од 5.000 до 50.000 динара.

Овде постоји контрадикција, зезнули су се око једне нуле, ако је зарадио 250 милиона динара, то је 2.5 милиона евра или 200.000 евра месечно.
 
ne znam za platu kontrolora leta---ali znam da je ovo jedno od retkih zanimanja gde je posao isti svuda u svetu...na isti nacin se obavlja svuda a na osnovu zakona koji vazi u medjunarodnom saobracaju....ako je najbolji kontrolor leta kod nas sve je moguce....na zapadu ih ima daleko vise verovatno--zato su i primanja umerenija...kontrolor leta ima daleko vece odgovornosti nego pilot...
 
Ma ne rise. Kontrolori leta u Americi imaju 100.000 dolara godisnju platu, sa sto puta vecim avionskim saobracajem. Ako je ovo istina i ako neko zaposlen u nasoj kontroli leta (verovatno direktor) ima 200.000 evra mesecnu platu to je onda kriminal par excellance.

Зашто мислиш да је то криминал ? Бити контролор лета је веома одговоран посао.
Знаш ли уопште коју он одговорност носи ?

У складу са ризиком је и плаћен.
 
ne znam za platu kontrolora leta---ali znam da je ovo jedno od retkih zanimanja gde je posao isti svuda u svetu...na isti nacin se obavlja svuda a na osnovu zakona koji vazi u medjunarodnom saobracaju....ako je najbolji kontrolor leta kod nas sve je moguce....na zapadu ih ima daleko vise verovatno--zato su i primanja umerenija...kontrolor leta ima daleko vece odgovornosti nego pilot...

Зашто мислиш да је то криминал ? Бити контролор лета је веома одговоран посао.
Знаш ли уопште коју он одговорност носи ?

У складу са ризиком је и плаћен.

Vas dvoje ste se nesto zbunili. Covece, tolika plata!

Pa to nije najodgovorniji posao na svetu!

Sta je sa npr. hirurzima u Hitnoj pomoci?

Zar je to manje odgovoran posao???!
 

Back
Top