Umrla Nensi Peterson, nekadašnji tužilac Haškog tribunala

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.445
preminula nensi peterson

Politika - Pre 42 minuta

NJUJORK - U Njujorku je u 57. godini umrla Nensi Peterson, nekadašnji tužilac Haškog tribunala koja je odigrala vodeću ulogu u sastavljanju optužnice protiv nekadašnjeg predsednika Srbije i SRJ Slobodana Miloševića, objavio je Njujork tajms.

Peterson je u periodu od 1994. do 2001. godine bila jedan od tužilaca kojoj su UN poverile vođenje istrage o ratnim zločinima u bivšoj Jugoslaviji tokom devedesetih godina, u kojima je stradalo više od 200.000 ljudi, navodi list.

Peterson je bila tužilac u kancelariji okružnog tužioca na Manhetnu, specijalizovana za slučajeve zlostavljanja dece i seksualne zločine, a 1994. prijavila se da ode u Jugoslaviju kao član komisije UN za istragu o seksualnom nasilju na ovom području.

Luiz Arbur, koja je bila glavni tužilac Haškog tribunala u vreme kada je podneta prva optužnica protiv Miloševića, rekla je da su Peterson i Klint Viliamson, američki ambasador za pitanja ratnih zločina, "pokazali da je Milošević bio zapovednik vojske i policije, da je sve bilo pod njegovom komandom i u političkom i u vojnom smislu" i da je "time utvrđena njegova odgovornost za zločine koji su počinjeni".

Milošević je umro u svojoj ćeliji u Hagu 11. marta 2006., dok se četvorogodišnji sudski proces približavao presudi, odlaganoj zbog njegovih čestih zdravstvenih problema, navodi američki magazin.

"Sa velikom tugom, Tribunal je saznao da je ser Ričard Mej preminuo rano jutros, 1. jula 2004. Imao je 65 godina", navodi se u kratkom saopštenju Tribunala. Sudija Mej je od početka procesa bivšem predsedniku Srbije i SRJ Slobodanu Miloševiću, 12. februara 2002, bio predsedavajući sudskog veća.

Да ли је у питању савест, стресан посао, или их једног по једног сустиже невидљива рука правде? :think:
 
Да ли је у питању савест, стресан посао, или их једног по једног сустиже невидљива рука правде? :think:

....или не сме бити живих сведока који би можда јадног дана
почели да причају
о томе,..КАКО или ЗАШТО су радили то што су радили!
 
Boze sto ste jadni....

Ne, nego realno ko ce da voli pripadnike institucije koja shteti njegovom narodu? ...inache, neki od nas ne vole ni policiju i sudstvo uopshte bilo gde u svetu, kao i bilo koje druge organe izvrshne, sudske i ustavodavne vlasti... :mrgreen: ...u konkretnom sluchaju, nije da mi je drago, ali ni zao.. boli me tuki jednostavno. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Ne, nego realno ko ce da voli pripadnike institucije koja shteti njegovom narodu? ...inache, neki od nas ne vole ni policiju i sudstvo uopshte bilo gde u svetu, kao i bilo koje druge organe izvrshne, sudske i ustavodavne vlasti... :mrgreen: ...u konkretnom sluchaju, nije da mi je drago, ali ni zao.. boli me tuki jednostavno. :mrgreen:


Јес' вала (мада не располажем том алатком :mrgreen: ), и ја кад сам чула то у Сневнику исто сам помислила - "ШТА то НАС брига???".
Не разумем зашто су ту вест уопште пренели - да неће да прогласе дан жалости??? :rtfm:
 

Back
Top