Prevara ili ne?

Nije prevara, mnogi koji se bave hostovanjem datoteka imaju takve ponude da plaćaju nadoknadu za svako skidanje fajla koji si postavio kod njih nebi li bi privukli ljude da postavljaju na njima, jer sa druge strane njihova zarada zavisi od skidanja tih fajlova, tako što da bi ih skinuo ili moraš da popuniš neki upitnik/pregledaš reklamu/sajt ili, u krajnjem slučaju, platiš im da skidaš bez da te cimaju. Ali jeste navlake, jer i kada postaviš fajl koji je mnogima potreban toliko da ih ne mrzi da se iscimaju, koji nije ilegalan i koji nema drugde gde ga je jednostavnije skinuti šanse su velike da će ga nakon skidanja neko postaviti... i tebe odseći od zarade. Uvek možeš da probaš, ali je po meni to ista navlaka kao i plaćanje za gledanje sajtova i sl: pre ili kasnije shvatiš da je zarada mizerna u odnosu na uložen trud/vreme.
 
U "modernom" svijetu postoji zanimanje koje se zove PREVARANT!A to su likovi koji se ujutro probude i po cio dan salju mejlove, prave sajtove i smisljaju nacine kako nekoga da zavale za lovu, a nemaju nikakvih drugih obaveza niti zanimanja.

E pa pamet u glavu i pripazimo svi da ne budemo jedna od ovcica koje ce oni osisati!

P.S. SCNET, brate, nemoj se ti slucajno pronaci u ovom komentaru..., ti si dobar decko, ti nisi ovaj slucaj...
 
U "modernom" svijetu postoji zanimanje koje se zove PREVARANT!A to su likovi koji se ujutro probude i po cio dan salju mejlove, prave sajtove i smisljaju nacine kako nekoga da zavale za lovu, a nemaju nikakvih drugih obaveza niti zanimanja.

E pa pamet u glavu i pripazimo svi da ne budemo jedna od ovcica koje ce oni osisati!

P.S. SCNET, brate, nemoj se ti slucajno pronaci u ovom komentaru..., ti si dobar decko, ti nisi ovaj slucaj...

I ja mislim slicno...Ali reko da vidim sta drugi kazu
 
Kompletne informacije možeš dobiti i preko interneta, na našem sajtu (zvučna prezentacija i video tutorijali), ali i preko internet konferencija koje se održavaju svako veče sem nedelje u 18h...

Pošto je ovo udruženje potpuno novo u Srbiji, imamo priliku i da jako lepo zaradimo sa malo dodatnog angažovanja, ako su nam dodatni prihodi dobrodošli.

Osnovne informacije o ovoj neverovatnoj mogućnosti možeš dobiti na mom sajtu http://www.scnetsrbija.com/vastagbt i ako se budeš registrovao na sajt, pozovi se na moj broj 00710 . Registracija je besplatna i bez obaveza
 
Za prevare sledi od 6 meseci do 5 godina zatvora i novcana kazna - clan 208. iz krivicnog zakona.
SCnet je piramidalno udruzenje prevaranata i lazova. Imate sve podatke o njihovom genijalnom, svetskom biznisu na sajtu APR agencija privrednih registara. Idite na registar privrednih drustava-pretraga. Videcete da je Robert Pausic vecinski vlasnik SCneta sa ulozenih 190 evra. SCnet je DOO(drustvo sa ogranicenom odgovornoscu) do visine ulozenih sredstava. Vlasnici novim ulagacima nista ne garantuju svojom imovinom. Njihova zrtva moze anonimno da svedoci u emisiji potrosacki savetnik.
 
Evo ja da vam ispricam moja iskustva kako su mene i moju zenu hteli da uvuku u SC net pa slusajte (ne lazem, ne izmisljam, govorim istinu):

Dobar drugar nas zove da prisustvujemo nekom seminaru u hotelu Moskva u Beogradu posto moja zena zavrsila ekonomiju ajde da cujemo. I kad smo dosli tamo, iskreno ocekivao sam da nas ponude bar kafom ili nekim sokom jer racunam prezentacija u hotelu Moskva, nema sale mislim se, kad ono nista li nema veze. I pustaju nam neke snimke, dok ove m**onje kasnili, sa seminara iz Jakova iz Kluba S. Fascinantno mi je bilo sto je na tom seminaru bilo mnogo baba i po neki chicha i sto su vecina njih mahali nekim zastavicama sa vestackim osmesima. A kad sam video helikopter kako slece e tu sam umro od smeha i pitao sam se: sta je bre ovo? I dodje neki saljivdzija da drzi prezentacije pricajuci sve ono sto srpska raja hoce da cuje a to je, nece biti penzionog fonda, jadni mi u normalnoj firmi gde nas sefovi zebavaju i gde ne mozemo da napredujemo, za zapocinjanje svog biznisa treba mnogo para a tek za otvaranje firme koja koristi fransizu... Jako jako sumnjivo. Nisu dozvoljavali da se postavljaju bilo kakva pitanja, a pri tom su pricali o binarnoj matrici vrlo konfuzno za koju tesko da bi bilo ko razumeo.
Pa kad nas pitao taj drugar za utiske, ja sam mu rekao da mi je najjaci utisak ostavio helikopter i babe sto masu zastavicama kao na Evroviziji i rekao sam mu da nema sanse ja time da se bavim jer nisam harizmatican da ubedjujem druge ljude u nesto jer ja sam inzinjer i kod mene nema lazi i nema prevare, a i moja zena nije htela.
Onda nas je pozvao na seminar u Hajat i platio nam ukupno 120 evra da prisustvujemo tamo posto je bila govorancija a posle toga dzabe vecera i bal, odnosno koktel parti i zurka kao neka. A tamo na seminaru svi aplaudiraju, sve super, stezu se pesnice, kao da su osvojili Svetsko prvenstvo u fudbalu, mase se zastavicama, pusta se Kolonija i pesma - Svijet voli pobednike.... Ma bajka ziva. A mene je samo interesovala psihologija uticaja mase, mene je iskljucivo to interesovalo i kako ljudi pokusavaju da navuku laike na tanak led jer oni nisu jurili ekonomiste nego najobicnije laike za ekonomiju kao sto sam ja.
Ali ja sam matematicar i matematika u ovom slucaju je prosta: SC net nista ne proizvodi, znaci ne doprinosi razvoju drustva ni na kakav pozitivan nacin. Znaci da bi tu zaradio moras da otmes nekom, t.j. novim ovcama i naivcinama, veoma prosta stvar. A te kapare avansi i zebancije, samo mali procenat mozes da trosis na firme partnere sa navodnim popustom a ostali veci deo ide vlastodrscima a to oni zovu kompjuterska binarna matrica... Samo ko malo bolje razmisli videce o cemu se radi...
Inace taj moj drugar je prso za tih 144.000 dinara naravno i nikoga nije uspeo da nabedi i krivio je posle mene kada je od mene uzimao brojeve telefona kako sam ja vec unapred ljudima pricao o cemu se radi a trebalo je da ih pustim da sami odu na seminar pa da pokusaju tamo da im ispiraju mozgove sa babama i zastavicama i helikopterom SC neta...

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?v=D3FHSx6bP0M
I evo ga helikopter SC neta na 2:19
Znaci HAHA, ovo je stvarno smesno, pogledajte kako ovaj drugi izlazi i steze pesnicu kao da je dao gol Nojeru u finalu WC, a ovaj treci kako preskace zbunje... Cudo mu nije ispala perika...
Ostatak klipa da ne govorim, pa ovo je bolja zurka nego na Elektrijadi, i to svi veseli, svi rucice gore i to bolje nego kod Cece na UScu....
A samo 512 pregleda, steta...

https://www.youtube.com/watch?v=qoK3VYAVCxI
A vidite vi ovo, djuskaju babe, pici Kolonija, masu se zastave, pa ovi su vece patriote od onih Krajisnika...
Aplauzi samo pljuste, a tek sto narod igra na ovom podijumu, a tek dodela vaucera od 36500 din (a dali 144.000 din)
 
evo da i ja ispricam moja iskustva kako sam dosao u sc net (ne lazem, ne izmisljam, govorim istinu).
cuo sam za ovu poslovnu mogucnost i otisao sam na prezentaciju u hotel zara, u beogradu. kad tamo ekipa koja prica o velikom broju firmi partnera, popustima i mogucnosti da se zarade basnoslovne svote novca. moram biti iskren i reci da su pre pocetka objasnjavanja kako se radi rekli da dobar deo nece biti odmah jasan (pogotovo o PP i binarnoj matrici), ali da za sve informacije mozemo da se obratimo nasem instruktoru. ni tada, a ni kasnije, nijednom nisu izricito tvrdili da treba uplatiti 141000 vec da bi to bilo pozeljno.
trazeci neka iskustva po netu, video sam da se ista mogu podeliti u dve grupe. prva grupa su pozitivna iskustva, od ljudi koji su to mozda i probali. druga grupa su skroz negativna iskustva, i to mahom od ljudi koji to sigurno nisu probali. buduci da je istina negde izmedju, odlucio da se registrujem (posto je besplatno) i da vidim o cemu se radi. u startu sam odlucio da ne uplacujem novac dok ne vidim kako sistem funkcionise. koliko god rogobatno i komplikovano izgledala kupovina preko ovog sistema, vrlo brzo se savlada i tek onda postaje jasno koliko je to zapravo prosto, pogotovo sto sve obavljate sa racunara. posle skoro dve godine koriscenja ovog sistema, mogu reci da sistem funkcionise. vidim po raznim forumima i blogovima da se raspreda prica da li sc net ima ugovor sa ovom ili onom firmom. moja iskustva kazu da necete imati problema ako kupujete kod sledecih firmi partnera: nis, maksi, lilly, extreme intimo, sport vision, office shoes, tehnomanija, forma ideale, merkur, jos nekolicina manjih lokalnih prodavnica pa cak sam jednom i platio racun u eps-u. naravno, ne mozete ocekivati da zaradite neki novac ako sistem ne preporucite nekom ko ce takodje kupovati kod firmi partnera. sto vise saradnika imate, vise novca mozete da zaradite. pritom, nikog ne zavlacite za pare niti im nesto otimate jer i vasi saradnici imaju iste popuste kao i vi sami. e sad, kod nas je to poprilicno tesko jer su ljudi po defaultu nepoverljivi. skoro zaboravih, kupovima pp, kapara, pozicija u binarnim matricama i avansa nije uslov da koristite pogodnosti ovog sistema. za ovo vreme koliko sam u sc net-u kupio sam dve pozicije u matrici, i to od novca koji mi je ostao od kupovina kod firmi partnera.
druga stvar koja odbija ljude od ovog sistema je losa prezentacija, i cini mi se da je to upravo bio slucaj kod dundaetf-a. svi znamo da smo mi najpametniji (ima li bolji direktor, vozac ili fudbalski selektor od nas samih?) i tada u zelji da napravimo sto bolji rezultat izazovemo katastrofu. ne treba odmah juriti za velikim novcem, niti ulagati novac u nesto sto nismo sigurni i ne razumemo bas najbolje. svim mojim saradnicima preporucim da prvih par meseci nista ne ulazu, osim onog sto trose. kada na taj nacin spoznaju sistem, mnogo je lakse da se odluce hoce li da rade ili ne. na kraju krajeva, ovaj sistem nije pod moranje samo je stvar izbora.
p.s. ne bih voleo da se ovaj post shvati kao hvalospev pomenutoj firmi, vec samo iznosim svoja iskustva.
 
E jeste samo vi iz SC net-a razumete a mi ostali smrtnici nemamo pojma i suvise smo glupi...
Mogu da ti kazem da je ovo jedan od najboljih paravana za piramidalnu prevaru, kao neko udruzenje potrosaca kao firme partneri, kao preko EPS-a mozes da platis racun za 5% manje sto ustvari moze svaki redovan platisa da uplati, kao i sa NIS karticom koju moze svako fizicko lice da uzme itd...
Najdebilnija izjava je: zaraditi od potrosnje! Pa kako je to moguce. Ako nesto platis znaci pare ti se oduzimaju a ne dodaju se, pa to znaju deca i od 5 godina. A vi zagovornici SC Net-a, sto cutite o madjarskom SCiennet-u cijeg su glavnog poglavara Zlota uhapsili 2009? Sto isto cutite za Zeljku Jovicic i njenog muza sto su ih uhapisili 2003. dok su varali narod u GEM COLLECTION-u piramidalnoj prevari i konacno ih ugasili 2012.?
Zaboravio si da mi opovrgnes izjavu: AKo prodajes maglu, da bi zaradio moras nekom da otmes. Na to nisi uspeo da mi das valjan odgovor.
U svakom slucaju evo ti korisnih linkova iz drugih foruma a i drugih blogova pa da vidis da nije istina negde izmedju kao sto ti kazes nego da je istina bas protiv svih MLM i Piramidalnih prevara:


Oces jos linkova i dokaza?
Nadam se da ce osnivaci tih piramida goreti u paklu a vas asistente, instruktore, dijamante, zvezda mi je zao...
 
pazi, nije mi cilj da razvijam polemiku iz jednog prostog razloga. nisi probao sistem i pises samo na osnovu prica drugih ljudi dok ja vec dve godine koristim sistem. na svaki blog i forum za koje si mi postavio link, mogu da ti postavim link ka forumima i blogovima koji demantuju sve sto si hteo da dokazes. i ko je onda u pravu? neminovnost koju pruza internet jeste da svako moze napraviti blog i pisati sta hoce odnosno iznositi svoja misljenja, bez obzira da li je u pravu ili ne. druga stvar, svi smo mi odrasli ljudi i ne mogu da shvatim da coveka uspeju da "ubede" (kao jednog od glavnih junaka iz tvojih linkova) da uplati novac, a pri tom ne zna sta uplacuje. da me ne razumes pogresno, ne branim sc net jer i tamo ima raznih ljudi (kao i svugde, uostalom).
sad da ti odgovorim za eps i nis, posto nisi razumeo. kao redovnom platisi usluga, eps ti daje popust ako racun izmiris do 10. u mesecu, i to je opstepoznato. sc net ti omogucuje da ostvaris 5% popusta na racun koji placas tj. na vec umanjeni (za iznos popusta koji imas kao redovan platisa) iznos. tako da to bas i ne mozes da dobijes kao redovna musterija. plus, dobijas deo i kada tvoji saradnici uplate racun u eps. za nis je otprilike ista prica. kad god kupis gorivo vraca ti se deo novca i opet dobijas deo kada neko od tvojih saradnika kupi gorivo na nis-u. tesko da to mozes sa karticom koju ces da uzmes kao fizicko lice. uzgred, nisam bas siguran da kao fizicko lice mozes da uzmes karticu za gorivo u nis-u, ali ako si proverio nema razloga da ti ne verujem.
zaradjujes od potrosnje tako sto ti se od svake kupovine vraca deo novca (popust koji ostvarujes) i deo od kupovina svakog saradnika. prosto.
prodaje magle nema, jos manje otimanja od drugih. kako sam vec napisao, sve popuste i pogodnosti koje ja imam imaju i moji saradnici.
trece, mozda i najbitnije. sc net mi nije osnovni posao, samo koristim pogodnosti koje sistem pruza i to je to. ponavljam, nije mi cilj da pricam hvalospeve vec samo iznosim svoja iskustva, pa ne bih zeleo da me neko smatra asistentom i instruktorom, a jos manje da gorim u paklu.
p.s. nema mnogo veze sa temom, ali kao odgovor na jedan od tvojih linkova. kada sam kupovao auto, otisao sam da vidim opel astru jer mi se mnogo svidja. posto je nisu imali u salonu, ostavio sam broj telefona da me pozovu kada dodje da mogu da je pogledam. i sta se desilo? lik iz opela me je zvao po deset puta na dan, davio sa kojekakvim pitanjima, iako auto jos nije dosao u salon. posle deset dana sam prestao da se javljam i kupio drugi auto. da li ovo sto sam ispricao znaci da je opel losa firma? ne znaci, los je prodavac koji je u kontaku sa ljudima koji kroz njega vide opel. prema tome, nekad i jako dobre stvari zbog lose prezentacije izgube musterije.
pozdrav i svako dobro
 
Poslednja izmena:

Back
Top