Arandjelovac-Lokalni izbori 25.aprila

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Pre par dana dobih e-mail od prijatelja,i covek mi usput spomenu i predstojece Lokalne izbore u Arandjelovcu koji ce biti odrzani 25.aprila.

Elem,napisa covek,da je kampanja u punom jeku,da stranke obecavaju brda i doline,da je grad prelepljen plakatima i da u svemu prednjaci stranka T.Nikolica i A.Vucica,odnosno SNS i da ima neverovatno bogatu kampanju,da je Vucic vec tri puta bio u gradu i da su njhovi aktivisti iz BG iznajmili sobe i da odatle vrse kampanju.

Posto je covek dugogodinji clan DSS-a,mislio sam da malo preteruje,sve dok nisam naleteo na ovaj clanak iz Politike i postade mi jasno da covek uopste ne preteruje,nego da je SNS postavio sebi prakticno zivotni zadatak...pobeda u Arandjelovcu ili smrt...smesno ,ali je ocigledno stvrano tako,a dokaz za to je i ovaj tekst iz Politike.

Naravno,sve je to legitimo,ali se postavlja pitanje ,odkud tim ljudima toliko love na raspolaganju,kako je moguce da jedna prakticno vanparlamentarna stranka raspolaze sa tolikim sredstvima za tako raskosne kampanje,i to ne samo za ove predstojece,nego i za sve ove koji su vec iza nas,pocevsi od Vozdovca i Zemuna,pa do poslednjih Lokalnih izbora u Negotinu,sto je najzanimljivije oni uopste nemaju mesne odbore u mnogim mestim,kao npr. i u Arandjelovcu.

Zato evo ja postavljam pitanje,a ubedjen sam i ne samo ja...OKLEN gospodo iz SNS-a,odkud vam tolika kinta za sve to sta radite ??????
:eek::think::think:

http://www.politika.rs/rubrike/Politika/SHumadija-pod-visokim-naponom.sr.html
Шумадија под високим напоном

Аранђеловац живи у атмосфери још једних „судбоносних” локалних избора заказаних за 25. април

35jgefb.jpg

Плакатирани Аранђеловац Фото Д. Ћирков Аранђеловац – У шумадијском граду чуда, дворац који су градили Обреновићи, па наставили Карађорђевићи, годинама је уклета напуштена грађевина са полупаним прозорима, у којој се гнезде птице и наркомани. Ходници „Старог здања”, некадашњег краљевског поноса Буковичке бање, прекривени су стаклом, шутом и шприцевима.

Тај напуштени дворац је метафора Аранђеловца, урушеног града који већ пет година има нову аутобуску станицу, а да нико до сада није свечано пресекао црвену врпцу.

Града који има више од 30 извора лековите воде, а одавно је изгубио статус бање, града за који је био потребан невиђени таленат да се сведе на свој прапочетак: касабу од пре два века, када је Црни Ђорђе са екипом кнезова променио историју Србије. Даноноћно под опсадом страначких активиста који крстаре градом, Аранђеловац живи у атмосфери још једних „судбоносних локалних избора”. А када се судбина решава у Шумадији, онда то значи да странке користе артиљерију највећег калибра, најављујући да до 25. априла тек следи политичко-фолклорни рат у коме неће бити заробљеника.

Пропагандни сукоб ниског интензитета је започет са Расимом Љајићем, који је ушао у коалициони дил са Млађаном Динкићем и Верком Стевановићем. Неко је одштампао и излепио град плакатима на којима он најављује грађење џамије.

Првоосумњичени је један од лидера десничарског покрета „Наши” Иван Ивановић, али нам он у једном од кафића демантује да је илегално штампао плакат. Смеје се и вади пресавијени летак из џепа.

– Нисмо ми, часна реч – каже Ивановић, али никако не може да се уозбиљи док се правда да није штампао и протурао илегални материјал.

„Наши” су у коалицији са Новом Србијом, а у Аранђеловцу су познати због насилног прекида трибине „Пешчаника”, заједно са градоначелником Тополе Драганом Јовановићем.

У централу коалиције Г17, СДПС Расима Љајића и Покрета за Шумадију стиже Верково појачање из Крагујевца – група младића са пакетима промотивног материјала. Локални шеф Александар Раковић каже:

– Доказ да нисмо маргиналци је то што иду ђоном на нас.

У непосредном комшилуку, активисти СНС-а пакују плакате са ликом Томислава Николића. Аранђеловац је преплављен портретима лидера напредњака на готово свим местима, од зграда до бандера, тако да би, у случају њихове победе, Аранђеловац могао да промени име у – Томинград.

Млади активисти СНС-а, прекаљени у локалним биткама у Земуну, а нарочито на Вождовцу, преузели су апсолутну контролу над кампањом, којом лично руководи Александар Вучић. Заменик председника напредњака је најавио оставку на страначке функције ако његови не освоје Аранђеловац.

Странка, иначе, нема општински одбор, а први на листи је Петар Богићевић, бивши председник суда, који није реизабран. Он каже да је разлог за то његово често упозоравање на корупцију у правосуђу.

Напредњаци се, иначе, жале да њихове банере – конопце за веш на које налепљују плакате Томислава Николића преко главне улице – редовно скидају дежурне екипе Електродистрибуције, са образложењем да су Томини банери опасни по живот. Координатор из Београда Александар Јерковић каже:

– Банере СПС-а и ДС-а нико не дира, а наше скидају. Класичан пример понашања власти која ову кампању води новцем пореских обвезника.

Да је Шумадија под високим напоном, не само због Николићевих банера, сведочи случај локалног тајкуна Божидара Петковића, власника фабрике за производњу пластичних цеви и ПВЦ столарије „Пештан”, која запошљава 700 радника. Петковић је ухапшен под оптужбом да је оштетио државу за утају пореза, провео је месец дана у затвору, а фабрика је затварана, па отварана, и тако укруг. Радници су више пута шлеперима крстарили градом, забринути због своје судбине.

Сада је Петковић на слободи. Сумња да се хајка на њега води управо због – локалних избора:

– Кренуле су приче по граду да сам са Вељом (Илићем), па да шурујем са Томом (Николићем). Нисам луд да идем у странке, гледајте шта ме снашло. Сада сам побегао у село, а власти молим да ми врате пасош, само да побегнем из земље, док се избори не заврше.


Петковић неколико пута прекида разговор и – плаче:
5x0bww.jpg


– Активисти из партија ме прате, снимају мобилним телефонима. Не смем да попијем кафу ни са ким. Највећи сам извозник из Шумадије и Поморавља, у време ове кризе, извоз је порастао за 45 одсто, а у земље „трећег света” за два и по пута. Имам сада заробљене инвестиције од 50 милиона евра за бешумне цеви. Пустите воду са 10. спрата, а комшије не чују. Хтео сам да ставим катанац на фабрике... Ма, хтео сам све да запалим, али ми не дају син и ћерка. Неки медији ме поредили са Шарићем (опет плач), нашли ми седам милиона евра на породичним рачунима... Али ја те паре нисам изнео из земље, моја деца их нису подигла и побегла, ено их, раде у фабрици.

Некадашњи члан пословодства ове фирме је садашњи председник привременог већа општине Влада Гајић (ДС). Градски трач је да су он и Петковић у сукобу. И ту има рата с лецима: на једном се помиње да је Петковић купио „мерцедес” од 100.000 евра (возили смо се у њему, вреди сваку пару), а на другом, зашто Гајић није обухваћен истрагом.

Привремени шеф општине, међутим, каже да нема сукоба између њих двојице и да ће локалне власти помоћи овој успешној фирми, радницима, као и Петковићу лично, како би се сви неспоразуми отклонили.

Гајић је постављен за принудног управника Аранђеловца, пошто се распала претходна владајућа коалиција, коју су чиниле СРС–СПС–НС–СПО. У времену те администрације, направљена је рупетина у буџету од 6,5 милиона евра.

Гајић верује да ће грађани препознати политику његове странке на локалу, која је указивала на све малверзације које су довеле до толиког губитка.

Аранђеловчани се уздају у још нешто: да ће се кампања таман продужити док се не асфалтирају путеви до последњег села. Партије деле шарена јаја, флаше киселе, шпорете, фудбалске лопте… А кампања ће ипак улити и нешто новца у град, који је од Крагујевца преузео фењер долине глади у Шумадији. То је још један доказ о Аранђеловцу као граду чуда: приликом приватизације „Књаза”, пре пет година, радници су спискали 50 милиона евра добијених од продаје акција на некретнине, белу технику и аутомобиле, а само њих пет-шест отворили су такозвани мали бизнис.

Избори нису само радост за власнике станова, које изнајмљује партијска пешадија из Београда и Крагујевца. Биће и јефтине забаве. У селима траје турнеја Курсаџија.

----------------------------------------------------------------

Четворо зубара гризе за локални парламент

Куриозитет локалних избора је и кандидатура четворо стоматолога из Дома здравља у Аранђеловцу, који су озбиљно загризли у трци за локални парламент. Све четворо зубара су кандидати различитих изборних листа: начелник стоматологије Светозар Милошевић је кандидат ЛДП-а, Зоран Милошевић је кандидат СНС-а, Слободан Вујовић се бори за боје ДСС-а, а Снежана Николић за ДС.

Привреда у колапсу – штрајк у „Књазу”

Од некадашњих 13.500 запослених Аранђеловчана, после суморне приватизације, остало их је нешто више од 3000! Тешка је ситуација и у некада највећој и најуспешнијој компанији Србије Акционарском друштву „Књаз Милош”. Због тога је Самостални синдикат организовао штрајк упозорења од 12 до 13 часова, а за 14. април заказан је и генерални штрајк.
 
samo da vidite nasta u vreme kampanje lici Arandjelovac, ova vlast sto je sad kod nas, pravi puteve, a nisu u poslednje 4 godine napravili nista.
Ja do pre neko vreme nisam ni znao da su lokalni izbori samo kod nas, kad je pocela kampanja mislio sam da su vanredni izbori u celoj Srbiji, pa glavonje dosle prvo kod nas. :hahaha:
 
Zato evo ja postavljam pitanje,a ubedjen sam i ne samo ja...OKLEN gospodo iz SNS-a,odkud vam tolika kinta za sve to sta radite ??????

uvoz je 2009-e drasticno pao, sto samo znaci da je miskovic "ostecen" i trazi ili preti da ce da postavi na vlast neke druge.
vec je nekoliko puta sazivao sastanak vlade "sa vodecim privrednicima" pa su tu usvojene odluke da se kreditira dekintirana nacija sa malim kamatama i usvoji jednostrano trgovinski sporazum sa EU.
medjutim, nije pomoglo, ;judi nemaju para dovoljno da nastave da kupuju miskovicevu robu kao pre.

tu negde nadji odgovor odakle ovima para
 
samo da vidite nasta u vreme kampanje lici Arandjelovac, ova vlast sto je sad kod nas, pravi puteve, a nisu u poslednje 4 godine napravili nista.
Ja do pre neko vreme nisam ni znao da su lokalni izbori samo kod nas, kad je pocela kampanja mislio sam da su vanredni izbori u celoj Srbiji, pa glavonje dosle prvo kod nas. :hahaha:

MOLIM TE kao Boga nemoj da glasaš ako nisi upućen. Ova vlast koja je sada u Aranđelovcu je privremena i formirana je pre par meseci a četiri godine su na vlasti bili radikali čiji predsednik opštine je uhapšen u junu i koji su vas ojadili.
 
MOLIM TE kao Boga nemoj da glasaš ako nisi upućen. Ova vlast koja je sada u Aranđelovcu je privremena i formirana je pre par meseci a četiri godine su na vlasti bili radikali čiji predsednik opštine je uhapšen u junu i koji su vas ojadili.

A pre te 4 godine ko je bio na vlasti???

Opstine gde je SRS na vlasti ne mogu da dobiju nista posto drzava ne zeli da im daje ni dinara. Mada zuta demokratska banda ni u opstinama gde ona vlada ne daje neku lovu osim ovako pred izbore. Ko se tu ovajdi to mu je. Par dana izobilja a zatim jad i beda ponovo. :D
 

Back
Top