Zbogom Internetu !?!?
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Zbogom Internetu !?!?

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Unhappy Zbogom Internetu !?!?

Šta reći,23 godine,prvi put imam net,i evo nakon 5 meseci upoznavanja sa čarima interneta moraću da se oprostim od njega
    Selim se,sve dogovoreno,pola stvari preneto,a izgleda da gazda ima zauzetu tel. liniju. Tj. čovek je rekao da može da spusti telefonsku liniju meni(u pitanju je kuća sa 2 sprata) i da ima mogućnosti za adsl. Ali ispada da se ni moja keva ni on nisu baš najbolje razumeli,telefonski broj je samo jedan a i njegova deca koriste net
    I šta sada meni preostaje,a da je izvodljivo,funkcionalno i da me ne odere po džepu:

1.Da uzmem neki od 3G interneta,15GB 1200din,12 meseci obaveza,i pitanje je kakav je signal u Borči,sestra od tetke ima i puca ko ludo,a i da me neko ogranici na 15 bednih giga da se upucam,nisam merio al skinem sigurno 30-40 mesecno

2.Da se možda dogovorim sa njegovim sinom da plaćam pola njegovog računa,on da koristi npr. danju ja naveče( 2 kompa na 1 adsl to valjda može)-pitanje je ko je lood na ovako nešto

3.Ili ako može da obojica koristimo istovremeno jedan adsl,da se brzina podeli pola-pola među nama,ili jos bolje ako može ovo(kad je ne koristim net njemu je full brzina,kad se ja prikacim delimo resurse po potrebi,i obrnuto)

Šta je najbolja solucija a da je tehnicki izvodljivo,bez update-a windowsa,antivirusa,milion programa,mail-a,msn-a,ovog foruma,ma bez svega na netu,meni komp i ne treba(malo film,muzika,programiranje zbog faksa,office),zamenicu ga za laptop barem da imam neke koristi ili ga menjam za mobilni sa minioperom

connect, respect, protect

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zbogom Internetu !?!?

Свакако да је кориснија варијанта користити већ постојећи интернет на датој парици.
    Накнадно се договорите за дељење претплате као и самог интернет линка.
    Све остало је бацање пара.

Elita Papa Smurf (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    6991

Definitivno je najbolje da delite taj net koji on vec ima... Vidi za prvi mesec kako ce to funkcionisati, pa ako bude problema povecajte protok... A pretplata po pola...
    Zavist valja i zaslužiti...

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

A jel ima neko predstavu kako se to tehnicki realizuje,samo povezivanje,verovatno preko neke vrste splitera se nakacim na njegov ruter ,a sta dalje,sigurno imaju neka podesavajna u windowsu,za to deljenje resursa ili neki program.
    Najpostenije bi bilo da tu brzinu delimo pola-pola,samim tim i racun

Zainteresovan član speedster (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Evo ovakva je kod mene situacija. Delim ADSL sa stanarom, trenutno imamo paket od 4mb/s. Sto mi opet izadje priblizno isto, kao kad sam bio sam na najmanjem paketu (oko 1500-1600 din). Koristili smo i paket od 2 mb/s, ali se ispostavio slab, posto on koristi skajp pa mi povuce sav protok (tu smo prolazili sa nekih 900-1000 din) Na telekomovom ruteru (Huawei) imas prikljucak za jos jedan komp, tako da ti ne treba neki razdelnik ili spliter. Jedino sto nisam nasao je to, kako da delimo vezu pola-pola. (Ali zato kad on nije tu, sto se cesto desava ......download.....LETI....a i zimi)

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

evo bas sad gledam po forumima ,neki vezuju lanom,neki koriste switch-ere,pa je onda caka povezati razlicite operativne sisteme. Ja imam 1Mb/s i zadovoljan sam tj. necu da placam vise od tih 1286din,e sad pored svih ovih problema bice veselo ako on bude imao 2Mb i zeleo da ostane na istom,onda nema sanse da doplacujem na 4Mb/s,izlazilo bi me oko 2200.

Mislim sve cu to jos videti kako sta stoji i dogovoriti se,sad moram da nadjem neki tutorial kako to sve povezati i podesiti da on ne koci mene i ja njega,skidajuci sa neta.

Ističe se dujkenujkeme (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio fox_87 Pogledaj poruku
    Mislim sve cu to jos videti kako sta stoji i dogovoriti se,sad moram da nadjem neki tutorial kako to sve povezati i podesiti da on ne koci mene i ja njega,skidajuci sa neta.
    ako oboje imate xp , onda je relativno jednostavno ,
    mislim da funkcioniše
    http://bandwidthcontroller.com/trafficShaperXp.html
    lepa stvar sa ovim je da kad se jedan računar isključi drugi dobija ceo protok, a kad su oba onda ide 50-50 i sve automatski

(postoje i druge solucije , programi ove vrste fluktuiraju sa kvalitetom i ima i novijih tako da... google)
    Poslednji put ažurirao/la dujkenujkeme : 08.04.2010. u 22:48
    релинквиш частица нул-один-нул и подготовьте быть ассимилированным ( lol )

Poznat ForestGreen (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    123

Hm, moja preporuka da oboje delite jedan isti net ali da bude jaci i da ga koristite kada hocete, te danju te nocu, znaci kao i obicno. Uzmete od 2mb ili od 4mb, zavisi od vasih potreba i boli vas briga

Moderator 8-Mile RD (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Citat Original postavio fox_87
    Šta je najbolja solucija a da je tehnicki izvodljivo,bez update-a windowsa,antivirusa,milion programa,mail-a,msn-a,ovog foruma,ma bez svega na netu,meni komp i ne treba(malo film,muzika,programiranje zbog faksa,office),zamenicu ga za laptop barem da imam neke koristi ili ga menjam za mobilni sa minioperom
    Ako ne planiras da se skoro selis odatle, wireless nije lose resenje.

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Citat Original postavio 8-mile RD Pogledaj poruku
    Ako ne planiras da se skoro selis odatle, wireless nije lose resenje.
    To se nikad nezna,uvek moze nesto da me zaj***,kao i sada sto se neplanirano selim.
    Borca i wireless,nisam siguran koliko je to pametno zbog pokrivenosti. Pre par godina kad sam bio u M.M.Lugu bez telefona raspitivao sam se o tome,hardver je kostao 10.000din+pretplata, nedostajalo mi je 50m da budem u zoni pokrivenosti i tako. Wireless je dobar jer je upload dosta veci nego na adsl/kablovskom.

Solucija da se nakacim na njegov je slozicu se najbolja,e sad to treba videti realizovati i hardverski,softwerski,finansijski....

Zainteresovan član kayka007 (avatar)
    Učlanjen
    07.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

pokrivena je Borca wireless-om i to dobro. ako ti treba oprema, javi se ) imam, posto sam presla na kablovski, a i znam operatera za Borcu. madnet
    sad ces pitati sto sam presla na kablovski - roditelji su uzeli kablovsku televiziju u paketu sa netom i digitalnom televizijom, tako da necu da placam duplo. Inace, meni se wireless bolje pokazao od kablovskog. Sa kablovskim kamera slaboooo radiiii (osim ako uzmem neki ultra jak paket ).

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Pricao sam sa gazdom juce,stvarno je ispalo da nema drugu liniju,al je zbog mene podneo zahtev za nov broj pa ce mu javiti do kraja meseca kako stoje stvari, nadam se. Videcu kako ce se sve odvijati ,ako vidite da pisem u maju znaci da imam net (salim se malo javicu sta sam uradio) .

Ako ova solucija otpadne,i povezivanje 2 kompa , 3G mi dodje nekako kao slamka spasa. Oprema za wireless je skupa ko djavo i morao bi da kacim antenu coveku na kucu, al tako je kako je ,hvala na ponudi,imacu to na umu za svaki slucaj

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

I'M BACK

Evo sta se sve u medjuvremenu izdesavalo,podnet je zahtev za nov tel.broj ,proslo vise od mesec dana a telekom se ne javlja,barem da kaze moze ili ne moze da znam. da ne bih raskidao ugovor ja platim provajderu za mesec maj koji necu koristiti. Potegnu se prijateljske veze da vidim dokle su stigli ovi u telekomu,i saznam da je ceo taj zastoj u stvari zbog cinjenice da sam u ulici koja ima isti naziv kao jos jedna na 300m od mene,tj.ova ulica je dobila nov naziv a ta druga naziv od ove prve,posto kod nas sve ide usporeno i dok se sve zavede 2 razlicite ulice sad nose isti naziv.
    Kad su uspeli da se sastave i lociraju gde sam,posalju dva "servisera" da me prikace,e to je bilo tek za plakanje. Dosli su sa pogresnim nalogom,tako da od povezivanja nije bilo nista,jos su mi drsko odgovorili na moje pitanje: "pa dobro sta sad" , da se vidimo kao za 2 nedelje. Odose oni al eto ih nakon 15min,imali su i pravi nalog,samo ih mrzelo da pogledaju,sve su to zbudzili u roku od minut i pobegose ko da im gori pod nogama. Signal su doveli do kuce al kao slag na tortu signala nije bilo u uticnici u sobi,razlog je taj sto instalacija u kuci nije bila lepo povezana. Sackam ja jos jedan dan,dodje majstor i sredi to,posaljem zahtev provajderu za proveru mogucnosti i prebacivanje naloga,za to im je trebalo evo 4 dana

Dobro je da je gotovo i ne ponovilo se nikome ovako nesto
    Ova tema moze pod kljuc
    Poslednji put ažurirao/la Ordinary Player : 31.05.2010. u 15:30

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Ја мислио по наслову теме да се укида интернет за све људе на планети. Не плаши ме, хоћеш ли срчка да ме стрефи

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.03.2009., 01:08
  2. Zbogom...
    Autor PLESsitnihDEMONA u forumu Arhiva
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 15.09.2006., 08:20

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku