Nasla sam 8 macica UPOMOC!!!

Natasa2009

Početnik
Poruka
48
Ulaz zgrade u kojoj zivim ima deo ispod stepenista i tu ulaz za podrum. Godinama macke ulaze u podrum sa ulice, stanari zatvore taj prolaz pa macke nadju neki drugi ulaz itd. E sad, pre nekoliko dana poceli su da se cuju mjauci macica, i ja sidjem dole da vidim kad ono mama macka sa 3 mala maceta. Ostavila sam joj hranu i mleko i otisla (frktala je na mene). Sutradan, macka ih je odnela.

Juce, opet glasni mjauci i komsije polude i odu dole i pozatvaraju sve ulaze u podrum (mama macka nema kako da udje) i ostave tako 8 MALIH MACICA ZAROBLJENE ISPOD STEPENISTA! Ja sam pokusala da urazumim komsije, objasnjavajuci da ce macka opet za koji dan da ih preseli i da ovo sto su uradili nema apsolutno nikakvu svrhu jer ce mace pomreti, ali uzalud. Sa debilima se ne mozes raspravljati. Posvadjala sam se sa celim komsilukom.

Ne znajuci sta da radim, ja sam u jednu veliku kutiju stavila mace, a kutiju stavila pod moj prozor gde je nekad bio prolaz kroz koji su macke ulazile u podrum. Razmisljam, valjda ce se mama macka vratiti po njih, videti da je zatvoreno i nanjusiti ih u kutiji. Pored kutije ostavila sam mleko, da privucem macku.

Macici nece sami da piju, ja sam se trudila da ih i sto manje diram da ne ostavim svoj miris na njima. Dakle ima ih 8, od toga 2 su progledala ali su im oci jako krmeljive, a ostalih 6 nije jos ni progledalo.

Molim vas (ko se razume) recite mi koliko je realan moj scenario da ce ih mama macka pronaci i odneti negde? I sta da radim ako se macka ne vrati po njih? Kolike su im sanse za prezivljavanje? Da li bi neko ko se razume u mace hteo da ih uzme? Ocajna sam, jako mi ih je zao! Nemam uslova da ih sama uzmem, niko koga znam ih nece! Pomozite mi! Dajte savete!
 
Natasa, jel ima nekih novosti? Ja nazalost nikako ne mogu da pomognem. Imam zenku ali ona nema jos mlade, da ima svoje uzeo bih i njih da pokusamo sa usvajenjem, ovako mi nista ne pada na pamet. Osim da povremeno dezuras pa ako primetis majku nekako joj doturis bebe. Javi sta ima novo?
 
Moraš odmah da nadješ mačku jer će uginuti...i postoji opasnost od lutalica jer su na otvorenom...možda će ih i deca uzimati pa će uginuti
Najbolje bi bilo da budu na starom mestu...i da stalno proveravaš da im ulaz nije blokiran...ako jeste..odblokiraj

Komšijama zapreti da ćeš podneti prijaviu za zlostavljanje životinja po novom zakonu...jer namerno izbacuju lelglo......

Malo mi je čudno da jedna mačka ima 8 mačića.....
 
Poslednja izmena:
Moraš odmah da nadješ mačku jer će uginuti...i postoji opasnost od lutalica jer su na otvorenom...možda će ih i deca uzimati pa će uginuti
Najbolje bi bilo da budu na starom mestu...i da stalno proveravaš da im ulaz nije blokiran...ako jeste..odblokiraj

Komšijama zapreti da ćeš podneti prijaviu za zlostavljanje životinja po novom zakonu...jer namerno izbacuju lelglo......

Malo mi je čudno da jedna mačka ima 8 mačića.....

Folder je apsolutno u pravu, oni neće preživeti.Polupaj staklo, u krajnjoj nuždi, zapreti komšiluku i ja imam sličan problem. Zapreti predsedniku kućnog saveta. Obrati se za pomoć gospođi Zlati Korjenić helpanim@bitsyu.net i podnesi krivičnu prijavu preko Orke. Ne smeš ih ostaviti na ulici, vrati ih još noćas i polupaj prozor!
 
Lepe vesti! Ali pricacu vam redom kako je bilo:

Stavila sam ih u kutiju, ususkala pa kutiju stavila pod svoju terasu (gde je inace bio prolaz mackama za podrum). Popodne, zajedno sa komsinicom kupila spric, napravile mleko sa zumancetom i ne znam cim (to je ona radila, othranila je svoje mace sa tim) i nahranili smo mace. Pored kutije, stavila ja meso i sveze mleko da privucem mamu macku. Pomolila se i otisla na spavanje.

Jutors, evo pre sat vremena, sidjem dole da prosetam kucu i proverim mace. Kad tamo - macka koja mi je izgledala kao da se nedavno omacila. Viknem ja macccc i macici krenu da mjaucu (svi zivi i zdravi, hvala Bogu) a macka odmah dotrcala do kutije i gleda, i gleda, pa njuska, pa sve kruzi oko kutije. Vezem ja moju kucu malo dalje, dodjem do kutije, macka se odmakne, i ja joj izvadim najvece zuto mace iz kutije (za koje sumnjam da je mama maca usvojila). Odmaknem se, a ona sela i pustila mace da sisa (ono sve sapicama onako po njenom stomaku radi). E, reko, to je garant njeno leglo!

Uzmem noz, isecem jednu stranu kutije i odem kuci. Pogledam sa terase i vidim cudo - mama macka usla u kutiju, legla na te krpe sto sam im postavila a macici sisaju sve u sesnaj'st :)

Iskreno, jako sam se iznenadila, bojala sam se i da ih mama nece prihvatiti ako ih pronadje jer sam ja juce dirala i hranila. Sad se samo nadam da ce ih sama odneti na neko sigurno mesto, a ako nista, bice tu pod mojom terasom, ja cu je hraniti, pa dok mali ne porastu.

E sad, ako ipak neko od vas bude u mogucnosti da neko mace udomi, neka me kontaktira na natasa.stajic@gmail com. Obavestavacu vas i dalje. Veliki pozdrav i hvala vam svima na podrsci i savetima! :super:
 
Dobro je...ja sam znao da ih mačka neće odbaciti....samo se zbunila što su na drugom mestu....
Ne mogu da verujem da je omacila 8 obično ide 4-5....moraš malo da nadgledaš da li svi sisaju ako vidiš na neko zaostaje ...moraš ga malo dohraniti

Iskreno rečeno mislio sam da su u pitanju dva legla od dve mačke....

I još nešto ako možeš da malo zagradiš terasu nečim zbog pasa lutalica....i kad čuješ da laju ublizini oteraj ih....kutiju malo podigni 1-2 cm ako postoji mogućnost da se okvasi odozdo....

Kada napune mesec dana i sami počnu da jedu...može se razmišljati o udomljavanju...postoji i štandovi, oglasi ...itd.

Nadam se da će biti sve uredu...
 
Mama maca je bila jutros, sisali su, i sad kad sam isla da ih obidjem - fale 2 maceta. Ono sto je bilo duplo vece od ostalih (koje je 100% usvojeno) i jedno od ostalih. Nemam pojma da li je macka pocela da ih seli ili ne :think:

Ovih 6 koji su ostali, ja sam dohranila. Recite mi koliko puta na dan oni trebaju jesti i koji kolicinu po obroku?

Oni se tako sklupcaju na gomilu, jedan preko drugog i spavaju. Evo slicice :)





 
Potraži malo ta dva po okolini....možda su se udaljili sami....ili ih je mačka negde premestila....gledaj da ih deca ne nose negde.....jer će ih ostaviti negde...

Za dohranjivanje...ne znam...možda jedanput dnevno...videćeš po njima koje najslabiji...bitno je da sisaju jer su tu atitela....

Za 7-10 dana moćiće sami da piju mleko......postvaviš činiju i gurneš im glavu da pokvasi njušku...i tako pčinje
 
Poslednja izmena:
Potraži malo ta dva po okolini....možda su se udaljili sami....ili ih je mačka negde premestila....gledaj da ih deca ne nose negde.....jer će ih ostaviti negde...

Za dohranjivanje...ne znam...možda jedanput dnevno...videćeš po njima koje najslabiji...bitno je da sisaju jer su tu atitela....

Za 7-10 dana moćiće sami da piju mleko......postvaviš činiju i gurneš im glavu da pokvasi njušku...i tako pčinje

Divni si!
Neka ima je sa srećom!

Preslišaj malo decu po kraju, oni vole da razvlače životinje i poslen ih ostavljaju prepuštente same sebi, daj Bože da ih je neko udomio :super:
 
Update:

Mama maca se od juce ujutru nije vracala. Dva maceta i dalje fale, pretrazila sm sve, ceo kvart, sve rupe, svako grmlje, nema ih. Decu sam ispitivala, nisu ih dirali, a i nisam nikog vidjala oko macica; oni su mi ispod terase, ja sam na prvom spratu tako da bih ih cula sigurno. A i imam kucu koja je zivi alarm :)

Macici su u kutiji, komsinica i ja ih hranimo. Sada su vec naucili da cim osete spric gutaju mleko kao blesavi. A te zvuke da cujete... preslatko! Jeno crno-belo jedino moram siliti da jede ali ubacimo mi i njemu u stomacic.Evo jutros je to crno-belo mace pojelo oko 3ml mleka, a ostali i vise. Hranim ih 4 puta na dan.

Deluju mi zdravo, izuzev okica koje su nekima jos zatvorene, tako da cu danas da krenem sa kamilicom. Ako imate jos neki savet, recite! Do tad, ja cu vam javljati kako mace napreduju, a vi se i dalje raspitujte da li bi neko usvojio bar jedno...

Hvala vam svima puno! Kuckamo se :)
 
Hej, vraca se moja mama sad iz prodavnice i kaze pogledaj kroz prozor. Ja pogledam kad ono - mama maca sedi u kutiji sa macicima a oni je sisaju :))) Jeeeee! Svejedno, ja cu nastaviti da ih pazim a njoj se izgleda svidja kucica koju sam im napravila cim ih ne odnosi :)
 
odlicno :D
i veruj mi,vraca se ona koliko i kada treba :D
mozda ti ne vidis nekad da je dosla :)
a to sto ih ne odnosi je u neku ruku dobro,jer ces moci da ih naviknes na kontakt sa ljudima,pa mogu da se udome za koju nedelju :)

za okice nemoj kamilicu
bolje uzmi fizioloski rastvor na vatu pa im ocisti oke,pa u okice stavi hloramfenikol ili vazemicin
i tako dva puta dnevno...trebalo bi za dva tri dana da im budu oke ok....
samo budi oprezna...od kravljeg mleka dobijaju proliv a to nije dobro
 
Ja sam uvek koristio kamilicu i sve je bilo uredu ...osim u težim slučajevima kada je u pitanju upala onda kapi i slične stvari...
To što su krmeljivi je normalno u početku mačka ih liže kada im se zatvorie oči od spavanja...

Ne preteruj sa dohranjivanjem jer može izazvati reakciju...proliv ili začepljenje....oni imaju majku i priroda je sve rešila...
Bolje da budu i malo gladni nego da im se naduje stomak i dodje do kolapsa.....lično mislim da nije potrebno dohranjivanje....ali odavde ne mogu da baš procenim.....

Njihov probavni sitem nije razvijen i zato onaj koji hrani kravljim mlekom mora da komadom mokre vate masira analni otvor kao kad ih mačka liže da bi stimulisal rad creva.....njima mačko to radi

Imajući u vidu da imaju majku koja ih hrani...ti nemaš puno posla osim da nadlgedaš situaciju i po potrebi intervenišeš....

Mačka ima običaj da podeli leglo na dva dela.....pa da ide od jednog do drugog....imao sam takve slučajeve.....
 
Mama maca je odnela sve macice, ja sam se uplasila pa ih trazila i nasla ih. I zamislite, svi su tamo, i ona dva sto su prva nestala (zuto duplo vece i ono drugo), + usvojila je jos jedno velicine kao to zuto mace samo skroz sivo. Tako da mama maca brine sama o svojih 9 macica. a nedaleko od mesta gde ih je sakrila nasla sam uginulu macku poveceg stomaka :(

mislim da je ta omacila 2 maceta i uginula sirotica a ovoj "nasoj" proradio instinkt pa ih usvojila i omacila jos 7 svojih. Neverovatno!

I ponovo su u podrumu, nasla je rupu da udje i smestila ih pored nekih toplih cevi (nisu vrele proverila sam, tako da nema opasnosti za male). Bas pricam svojoj mami i kazem - ja da sam im trazila mesto ne bih toplije i lepse nasla...

Mama maca je sad skoro stalno sa njima, ja joj ostavljam hranu, tako da smo za sada mirni. :)
 
Jadan maca što je uginula, mada je ne bi zvala zoohigijenu, pre bih je sama sahranila, ako si u prilici...:sad2::sad2::sad2:
Šinteriće se se smejati što ih neko zove za mačku i verovatno je frknuti jadnu negde :sad2::sad2::sad2:

Pre dve godine dve mace sa po tri mačeta nego je ostavio ispred zgrade mojih roditelja. Naišao je čopor pasa i napao ih. Maca sa mlađim mačićima, verovatno nemajući dovoljno razvijeni majčinski odnos je pobegla na drvo, a maca sa malo starijim načićima ostala je da ih brani i na žalost nastradala:sad2::sad2: Tata je u međuvremenu sišao i oterao pse, maca je uspela da ih odrbrani, ali je mukica to plataila životom :sad2: druga maca pobegulja je prihvatila i njene mačiće i othranila ih. Sve smo ih udomili, a macu smo sterilisali i dali u jedan azil za mace :heart:

Pazi da komšiluk ne provali da se maca vratila!

Srećno! :super:
 
Ja sam iz Novog Sada pa nemampojma ko je kod nas zaduzen za takve stvari. Ipak cu je ja sahraniti kako treba. Uginula je u podrumu, bas gde je ova "moja" mama maca sad sakrila sve macice. Sirotica :(

Samo da ih komsije opet ne provale... Ako mi opet budu pravili probleme bice fajt :azdaja:
 

Back
Top