Piratski diskovi i potplaćena policija

Stronghold

Aktivan član
Poruka
1.503
Dokle će se piratski diskovi prodavati u podzemnom prolazu kod hotela "Balkan",u Sremskoj ulici,na Bulevaru,podzemnom prolazu ka Sajmu,preko puta železničke stanice,na Buvljaku,banjičkoj pijaci?

Da li ima nekoga u državi da stane na put policajcima(ne svima iz tih stanica)iz SUP-a Stari Grad,Savski venac,Zvezdara,Voždovac?

Lično sam video kako uveče u Sremskoj ulici pored TC staje policijski Pežo,momak prilazi dvojici što iz majstorskih kofera prodaju diskove,uzima pet crvenih(5000 dinara) i odlazi do auta gde daje novac policajcu suvozaču.
 
Dokle će se piratski diskovi prodavati u podzemnom prolazu kod hotela "Balkan",u Sremskoj ulici,na Bulevaru,podzemnom prolazu ka Sajmu,preko puta železničke stanice,na Buvljaku,banjičkoj pijaci?

Da li ima nekoga u državi da stane na put policajcima(ne svima iz tih stanica)iz SUP-a Stari Grad,Savski venac,Zvezdara,Voždovac?

Lično sam video kako uveče u Sremskoj ulici pored TC staje policijski Pežo,momak prilazi dvojici što iz majstorskih kofera prodaju diskove,uzima pet crvenih(5000 dinara) i odlazi do auta gde daje novac policajcu suvozaču.

Pa ja licno nemam nista protiv tih momaka sto prodaju, oni su sitna riba. Ako hoces da hvatas lopove, pocni od vrha a ne od tih. Inace, ja sam skidam non stop i filmove i igre i serije sa neta i nista ne placam. Da neces ti mozda svaki film da placas sto dinara i svaku igru 50 do 100 evra?
 
Negde pre 2 godine su oformljeni pri poreskoj ljudi za "hvatanje" uličnih rasturača diskova piratskog sadržaja. Neki od njih su oglobljeni, ali sve je to druga ruka, jedan deo je malo proveo i u Padinjaku :lol: i onda više nije bilo tako velike priče, zamrlo je, ljudi su se vratili na ulice da prodaju, uz reket koji su plaćali , na isto mesto i uz iste poslovne saradnike - policiju.
U UN postoji jasan zakon o pirateriji, ali nismo blesavi i net piraterija je dozvoljena i vrlo strogo kontolisana u smislu šta ćete moći da nađete, a za šta ćete ipak morati malo da pričekate.
 
e zaebi taj lazni moral :roll: ako nesto podrzavam to je piraterija jer idi ti daj za igricu neku 50 eura,film 1000-2000 din pa onda dodji da moralises nama...

ja pricam o policiji i njihovoj korumpiranosti,podrzavas pirateririju,ok i ja isto ali ko je danas sme raditi?samo likovi u šemi sa murijom..

nikada nisam i necu dati 20 € za original,skidam sa rapid i sl.sajtova,sa torrent sajtova besplatne torrente i član sam nekoliko private trackera
 
Poslednja izmena od moderatora:
ja pricam o policiji i njihovoj korumpiranosti,kako si glup,podrzavas pirateririju,ok i ja isto ali ko je danas sme raditi?samo likovi u šemi sa murijom..

nikada nisam i necu dati 20 € za original,skidam sa rapid i sl.sajtova,sa torrent sajtova besplatne torrente i član sam nekoliko private trackera

Nisu oni u shemi s murjom,samo se snalaze.
Shema s murijom je kada valjas koku pa dnevnu zaradu od soma jura delis sa njima,e to je shema.

A ljudi moraju da prezive.
 
ja pricam o policiji i njihovoj korumpiranosti,kako si glup,podrzavas pirateririju,ok i ja isto ali ko je danas sme raditi?samo likovi u šemi sa murijom..

nikada nisam i necu dati 20 € za original,skidam sa rapid i sl.sajtova,sa torrent sajtova besplatne torrente i član sam nekoliko private trackera

vidi ti likovi koji prodaju pirate nisu krimosi neki nego sasvim obicni ljudi koji se trude da prezive ;)

kod mene u kraju godinama ispred maxia prodaje jedan mladji decko pirte koji je ujedno i student i od toga placa studije.Decko je ok skorz i ako je on kriminalac ja sam africki poglavica :D mada piraterija jeste zabranjena zakonom al' to kod nas niko ne *ebe 2% i tako i treba da bude :super: citao sam pre 1-2 god da su Ameri rekli da u Srbiji izgube 40 miliona $ zbog piraterija i nas naravno boli racku za to:cool:
 
vidi ti likovi koji prodaju pirate nisu krimosi neki nego sasvim obicni ljudi koji se trude da prezive ;)

kod mene u kraju godinama ispred maxia prodaje jedan mladji decko pirte koji je ujedno i student i od toga placa studije.Decko je ok skorz i ako je on kriminalac ja sam africki poglavica :D mada piraterija jeste zabranjena zakonom al' to kod nas niko ne *ebe 2% i tako i treba da bude :super: citao sam pre 1-2 god da su Ameri rekli da u Srbiji izgube 40 miliona $ zbog piraterija i nas naravno boli racku za to:cool:

mislis da ne plaća reket policiji?koliko on zaradi dnevno,sta mislis,1k dinara?zaradi preko 50€ pa ti vidi mesecno kolika je zarada tog sirotog studenta i policajaca sto ga stite..

stani ti da prodajes i da zaradis a da nemas nikoga u policiji,pa kada te privedu,promenices plocu:per:

i opet ponavljam ali vecina pogresno shvata temu-nemam nista protiv likova koji se smrzavaju na ulici i prodaju diskove nego protiv potkupljenih policajaca
 
mislis da ne plaća reket policiji?koliko on zaradi dnevno,sta mislis,1k dinara?zaradi preko 50€ pa ti vidi mesecno kolika je zarada tog sirotog studenta i policajaca sto ga stite..

stani ti da prodajes i da zaradis a da nemas nikoga u policiji,pa kada te privedu,promenices plocu:per:

i opet ponavljam ali vecina pogresno shvata temu-nemam nista protiv likova koji se smrzavaju na ulici i prodaju diskove nego protiv potkupljenih policajaca

У праву си, ја сам једном пробао да продајем на Славији нешто из личне колекције и за сат и по времена је дошла полиција и запленила ми све и запретила ако ме још једном види да ћу добити 30 дана затвора.
 
o policiji necu jer im nista dobro ne mislim
al o pirateriji hocu

naime u cemu je tu stvar?
odgovor na to pitanje leiz u autorskim parvima i ko je zapravo vlasnik istih..
ako govorimo o muzici npr..zanimljivo je da kreator te muzike nije i vlasnik te muzike te sa pravne strane nije ni ostecen jer je kreator vec isplacen od strane izdavacke kuce..a izdavacka kuca zatim distribuira taj sadrzaj sa kojim nema blage veze..i ubira ENORMAN profit,,
sto se softvera tice..onaj text nakoji svi kliknu na "i agree" s pocetka instalacije..je zapravo tako pravno srocen da ti..kupis legalan program..on nije presao u tvoje vlasnistvo..ti si ga zapravo samo iznajmio a taj program je i dalje vlasnistvo kompanije koja ga je napravila..a tvoja prava su toliko limitirana da je to cudo a kompanija potpuno skinula svu odgovornost sa sebe da je to isto cudo..
pajz sad..kad kupis npr automobil..on prelazi u tvoje vlasnistvo kupoprodajnim ugovorom..nakon cega mos da radis sta oces s njim..moz odma ga bacis na otpad..ali sa tim sadrzajima kao sto je softver muizka filmovi..kupovinom originalnih diskova NE POSTAJES vlasnik ,,te ono sto sa tim MOZES da uradis je veom alimitirano..a svaki iskorak iz limita podlozan zakonskoj odgovornosti..
 
mislis da ne plaća reket policiji?koliko on zaradi dnevno,sta mislis,1k dinara?zaradi preko 50€ pa ti vidi mesecno kolika je zarada tog sirotog studenta i policajaca sto ga stite..

stani ti da prodajes i da zaradis a da nemas nikoga u policiji,pa kada te privedu,promenices plocu:per:

i opet ponavljam ali vecina pogresno shvata temu-nemam nista protiv likova koji se smrzavaju na ulici i prodaju diskove nego protiv potkupljenih policajaca

Stani pored njega, sirotog studenta, a svaki kraj ima po jednog pored Maxi-ja, pa ces videti da ne proda ni dvajes dnevno. Po sto dinara, to je dve hiljade. Manje prazan dvd + kutija + stampa, iliti nekih tridesetak i kusur dinara puta po dvadeset komada, dobijes da se oduzme nekih 650-700 dinara... pa dok kupi da jede... jedva 12 evra za ceo dan blejanja, po kisi i suncu. Kakvih crnih 50 evra dnevno... krpi kraj sa krajem.

Naravno, ona ekipa pomenuta na pocetku, iz pasaza... je druga stvar.

Poenta? Ne poredi babe i zabe.
Neki MORAJU to da rade, znas u kakvoj zemlji zivis, a neki su prosto pravi kriminalci.
 
@Čavez,pa gde nađe slaviju:)?
dobro si prosao....

sto se tiče sirotog studenta-ma neka zaradi i 5€ dnevno,njemu je to omogućeno,barem se ne cima kada vidi patrolu,jer zna da ga neće dirati,plaća im kintu;),150 nelegalno zaradjenih jura za mesec ali nekima je to izgleda ok,jer nije velika cifra...
a da su diskovi 100 dinara,to ne znam,pre je cena bila po 200-250 za dvd(divx filmovi,igrice),to sto su zbog krize i besparice morali da maximalno spuste cene je druga prica,znam da na banjičkoj pijaci ljudi plaćaju diskove 200 dinara,često sa crno-belim omotima...
 
Poslednja izmena:
nesto razmislajm - zabranjena piraterija.

a nije zabranjeno tajkunima da se ugradjuju preko mere, npr da kupe luku bgd 200 hektara a onda da se ispostavi da je to kupljeno za ko zna kakvu komercijalnu izgradnju. o prodaji drzavnog poljoprivrednog zemljista i da ne govorimo, to ako nije piraterija to je onda drumsko razbojnistvo

ps piraterija postoji zato sto su zarade na masovnu prodaju softvera i muzike precenjene, pocevsi od vindousa, to treba da kosta 100 x manje pa nece biti piraterije, a bili ce isto biti milijarder, samo ne multililijarder
 
nesto razmislajm - zabranjena piraterija.

a nije zabranjeno tajkunima da se ugradjuju preko mere, npr da kupe luku bgd 200 hektara a onda da se ispostavi da je to kupljeno za ko zna kakvu komercijalnu izgradnju. o prodaji drzavnog poljoprivrednog zemljista i da ne govorimo, to ako nije piraterija to je onda drumsko razbojnistvo

ps piraterija postoji zato sto su zarade na masovnu prodaju softvera i muzike precenjene, pocevsi od vindousa, to treba da kosta 100 x manje pa nece biti piraterije, a bili ce isto biti milijarder, samo ne multililijarder
autorska tzv prava zapravo su vise nezakonita od piraterije..i oko toga se biju bitke svuda u svetu..
kako koji torent server zatvore otvore se 5 novih..prica o pirate bayu je jos aktuelna..

u nemackoj je mislim tzv piratska partija usla u parlament:think:
 
Prvo jaka stvar piratski diskovi, u danasnje vreme mozes bez problema preko neta da nadjes sta hoces sam, bez tih jadnih "pirata"

BTW

http://en.wikipedia.org/wiki/Pirate_Parties_International

PPI-signet.svg

Ima i kod nas :super:

http://www.piratskapartija.com/
 
Dokle će se piratski diskovi prodavati u podzemnom prolazu kod hotela "Balkan",u Sremskoj ulici,na Bulevaru,podzemnom prolazu ka Sajmu,preko puta železničke stanice,na Buvljaku,banjičkoj pijaci?

Da li ima nekoga u državi da stane na put policajcima(ne svima iz tih stanica)iz SUP-a Stari Grad,Savski venac,Zvezdara,Voždovac?

Lično sam video kako uveče u Sremskoj ulici pored TC staje policijski Pežo,momak prilazi dvojici što iz majstorskih kofera prodaju diskove,uzima pet crvenih(5000 dinara) i odlazi do auta gde daje novac policajcu suvozaču.

Nisi dobro vido, krajnje je vreme da posetish okulistu :mrgreen:
 
Dokle će se piratski diskovi prodavati u podzemnom prolazu kod hotela "Balkan",u Sremskoj ulici,na Bulevaru,podzemnom prolazu ka Sajmu,preko puta železničke stanice,na Buvljaku,banjičkoj pijaci?

e zaebi taj lazni moral :roll: ako nesto podrzavam to je piraterija

potpisujem:tick:
"original" film na trafici kosta 350 din. a kod pirata 6 filmova i to za 250 i jos mozes da odaberes sam koje ces filmove da ti nabaci na cd:mrgreen:...sto sam ja budala da u Mamutu platim muzicki cd 1500 kada isti mogu da nadjem kod pirata opet za 250...:malav:
pa ti sad pogledaj da li ti se isplati
 

Back
Top