Јадна ли си омладино наша...

Major_Pavle_Djurisic

Primećen član
Poruka
619
Шта ме инспирисало да напишем ово?


Не знам да ли да се смејем или да плачем када видим ово.

Куда иде овај свет? Куда ће наша омладина?

Осврнем се некада око себе, и све ми то изгледа јако жалосно.
Прошетам мало по граду суботом увече, кад оно у дискотеци све деца 14-15 година, ђускају уз неке турбо-фолк песме, у руци пиво, а девојчице већ оскудно обучене!?
Шетам улицом, видим децу ни читати не знају а већ код себе мобилни телефон.
Где су им родитељи, зар они ни мало не знају да васпитају своју децу?
Гледам паркове, игралишта, све је скоро пусто, сви седе за рачунаром, играју видео игрице, проводе време на фејсбуку и сличним сајтовима за губљење времена.
Некада мало прочешљам по интернету чисто из досаде, кад оно све деца '97, '98 и некада чак и млађе годиште, већ профиле на фејсбуку, па постављају своје слике...
А тек кад видим како једни другима пишу поруке. Правопис на нули, без правилне употребе знакова интерпункције, па онда уместо редовног в пишу дупло в, па пола речи на енглеском... Речник нула, ни мало богат речник.
Ово се односи и на 95% омладине мојих година. Ни они нису ништа бољи, тачније ови млађи само иду њиховим корацима.
Ужас, туга, срамота... Шта више рећи?
 
Jooooj, sta je ovo? :eek:
Molim te reci mi da je ovo neka sala? Ma ovo ne moze da bude istina. Gde su njima roditelji? :dash:
A sto se tice diskoteki, tu je tek katastrofa. Izadjem ponekad na takvim mestima i zgranem se. Klinke sve mladje od '95, a vec drze pljugu u jednoj ruci, pivo ili neko drugo pice u drugoj, vise svucene nego obucene, vrte guzama i izbacuju onaj push-up, jer su jos uvek nerazvijene. I onda mi se sve smuci, a ovi napaljeni malo stariji od njih ih iskoriscavaju. I tako se deca srozaju, dobijaju razne epitete i prolivaju krokodilske suze kad im neko sve saspe u facu. I tako se smenjuju. U jednom trenutku grupica njih je popularna, u drugom dolazi druga. Pitam se samo gde sve ovo ide? Ima li kraja? :roll:
 
deca su se propederisala :hahaha1:

ispali mali sabani iz neke price brace Grim :roll: Ja kad sam bio njihovih dina ucio sam prirodu i drustvo : )
Ma pazi to je ''normalan'' produkt ovako velike Metropole tipa Beograda...Da su mu roditelji ostali na selu a ne išli u grad da izigravaju 'gospodu'',on bi u tim godinama ustajao u pola 5 i ranio stoku...Ili okopavao baštu...Ne bi imao ni vremena ni volje da se zahebava...:neutral:
 
nista novo :)
a roditelji su uglavnom preglupi za decu, tako da se deca manje vise sama vaspitavaju. Roditelji uglavnom nemaju dodir sa pravim svetom
Anyways nije sve tako crno kao sto izgleda... Uglavnom je sve to iznormalizovano
Remember: nas ne opterecuju stvari koje se starno desavaju, vec nasa masta o njima
A recimo siguran sam da deca na netu i facebooko zele da imaju rl kontakte i sve, ali su jednostavno odbacena ili tako nesto.
 
Ma pazi to je ''normalan'' produkt ovako velike Metropole tipa Beograda...Da su mu roditelji ostali na selu a ne išli u grad da izigravaju 'gospodu'',on bi u tim godinama ustajao u pola 5 i ranio stoku...Ili okopavao baštu...Ne bi imao ni vremena ni volje da se zahebava...:neutral:

ne ovog malog Makia sto peva narodnjake i ima snimljen album sa 9-10 god koliko ima razumem jer ga to sigurno roditelji forsiraju posto svi znamo da pevati narodnjake u Srbiji je jako perspektivan posao koji donosi dosta kesha i tu su krivi roditelji pre svega ;)

ovaj prvi sto repuje je debil al' nema album nego je kupio kod Kineza majk za 500 din,skinuo sa net-a beat neki i na svom kompu snimio misleci da je to do jaja da se hvali ortacima u skloli :D
 
ne ovog malog Makia sto peva narodnjake i ima snimljen album sa 9-10 god koliko ima razumem jer ga to sigurno roditelji forsiraju posto svi znamo da pevati narodnjake u Srbiji je jako perspektivan posao koji donosi dosta kesha i tu su krivi roditelji pre svega ;)

ovaj prvi sto repuje je debil al' nema album nego je kupio kod Kineza majk za 500 din,skinuo sa net-a beat neki i na svom kompu snimio misleci da je to do jaja da se hvali ortacima u skloli :D

ali to jeste do jaja
znas da zapravo mnoge devojke vole tako te sto nesto kao muziciraju itd. Iako je sranje, nije bitno, one vole to.
 
I ti šabani što ''bacaju rime'' ne neku krš matricu i bacju se sami ko majmuni,posle idu da dižu tri prsta i viču ''Srbija Srbima''.Otpad...

brate ja slusam nas rep nas al' ne ove klince nego starije i svi zavrsavaju fax ili su ga zavrsili i politika im nije primarna tema u pesmama(sem BS-u koji to malo vise potencira) nego urade jednu-dve pesme zavisno od stavova svojih...evo ti jedna pesma od jednog od nasih najjacih repera koja se cak i mojoj kevi svidja iako veze nema sta je rep :mrgreen:

u pesmi iznosi svoj stav ratovima koji su se desavali u Ex-Yu


ja ne mislim bas ovako kao sto kaze u pesmi al' pesma mi je bez obzira mnogo dobra...
 
Istina je da je manje vise sve sto naprave deca godina kao ovi klinci je veoma smesno...i glupo...Decje...

al je nekako apsurdno da se u tim godinama pominje droga,utoka,metak,klub,*****(msm treba prvi put da im se digne pa onda).....msm:roll:...

ja sam bio klinac 90-ih...pa niko od nas nije pominjao takve stvari....narkomani su bili klosari a ne uzor.kriminalci su bili losi i sigurno osoba na koju nije bilo pozeljno ugledati se......kolko god to vreme bilo lose..tad je bar postojao jos neki sistem vrednosti.....sad sve u kur.ac otislo....
 
brate ja slusam nas rep nas al' ne ove klince nego starije i svi zavrsavaju fax ili su ga zavrsili i politika im nije primarna tema u pesmama(sem BS-u koji to malo vise potencira) nego urade jednu-dve pesme zavisno od stavova svojih...evo ti jedna pesma od jednog od nasih najjacih repera koja se cak i mojoj kevi svidja iako veze nema sta je rep :mrgreen:


ja ne mislim bas ovako kao sto kaze u pesmi al' pesma mi je bez obzira mnogo dobra...

ovaj lik je pravio onu pesmu Air max i 20 eura :lol:
inace do jaja je ova pesma :)
 
Poslednja izmena:
ali to jeste do jaja
znas da zapravo mnoge devojke vole tako te sto nesto kao muziciraju itd. Iako je sranje, nije bitno, one vole to.

paa da zato sto su zadnjih 2 god reperi jako postali polurani kod nas(mislim na ove novokomponovane Elitni Odredi,Cvija,Rasta...) i ribe svrsavaju na njih :)

i onda se svaki klinac nalozi i misli da ako sklopi neke rime da je to do jaja :roll: a za rep pesmu treba vise faktora da imas sem rima da bi dobro zvucala sto naravno malo njih ima...
 
Ma brate znam ja likova koji se pale na huliganstvo i te fore baš opasni likovi,al brate i rade...Cepa kičmu u magacinu ili na građevini pa u slobodno vreme koga nema mnogo i može da se ''opusti''...Ovo što rođeno sa srebrnom kašičicom u d*petu...

pa da , nas koji izdrzavaju roditelji, mi ni nemamo neku potrebu da radimo :lol:
Realno mi imamo i preterano vremena. Doduse studiramo. Ali ono generalno gledano, obicno huligani i nisu bas oni koji ih izdrzavaju roditelji :D. Nekako su oni vise ono zabrinuti za drustveni poredak.
 

Back
Top