nije mi jasnoOoOoO.....

Kako bi časno i moralno,ljudski i iskreno bilo da svi odaberemo opciju 2.i kažemo kako je to najbolje i jedino rješenje,pri tom se zakunemo kako ćemo samo na taj način,priznanjem dakle,moći živjeti dalje da nas ne grize savjest jer mi,zaboga ,uvijek stojimo iza naših (ne)djela.
Život često nije pogodan za takve opcije jer u njima se previše rizikuje od gubitka,a svaki gubitak donosi rane..stoga je bolje(ako već mora da boli,a mora)da ranimo samo sebe i živimo sa tim..
 
Kako bi časno i moralno,ljudski i iskreno bilo da svi odaberemo opciju 2.i kažemo kako je to najbolje i jedino rješenje,pri tom se zakunemo kako ćemo samo na taj način,priznanjem dakle,moći živjeti dalje da nas ne grize savjest jer mi,zaboga ,uvijek stojimo iza naših (ne)djela.
Život često nije pogodan za takve opcije jer u njima se previše rizikuje od gubitka,a svaki gubitak donosi rane..stoga je bolje(ako već mora da boli,a mora)da ranimo samo sebe i živimo sa tim..

:D uradjeno misleci samo na sebe i nek ostane tako aaa???....pa ok, ali mislim da vecina njih koji to odrade i nemaju savest koaj bi ih mnogo mucila posle odradjenog...lepo i komotno oni zive sa tim.....
 
...nekako mi se cini da je prva opcija bolja...

...druga varijanta mi je mucna zaista...ja sam te prevario, bacicu lepo lopticu u tvoje polje i ti odluci sta ce biti, ja oprah ruke svojim priznanjem, priznah ti i sada sam skrusen ali dobar covek....bljak...ako vec varas varaj da niko nikada ne sazna...ako ne umes tako ne hvataj se u prljave poslove...vrhunsko licemerje je prevariti i priznati, ako ti je muka od prevare ne varaj, ako imas slab stomak znaci i da nije za tebe...varalice zato mogu biti samo ljudi koji imaju obraz kao djon...

...ako bi mi se nekada desila prevara biram da ne saznam jer bi me saznanje ubilo...ako se dogodi da prevarim necu priznati ako mi je stalo do decka, moze vam oprostiti ali zaboraviti nema teorije...i onda nastaje pakao i mucenje za oboje, kontrola i spijunaza...
to je u sustini to...uvek opcija broj jedan. ako varam,cutacu do kraja. isto ko sto bi mi bila pic.ka najgora da mi izadje neko pred mene i srusi mi sve jednom "ja sam iskren i posten al sam eto pokleko i sad se kajem" pricom. ako me varas,cuti dok/ako ne saznam sama.

ignorance is bliss nekada :mrgreen:
 
Ko god je priznao...naj..ebao je..a i pola mu se dodalo..Ono sto mi ne godi usima,ne pricaj..Tako cu i ja.I to nije nemoralno..naprotiv..Paznja.

:hahaha: e ovo mi se svidja.....uvidjavna prevara.....:mrgreen:....ajd jos nas ubedi da je prevara vrlo korisna za ocuvanje bracnog zivota jer ne govoreci parteru da se kreshemo sa strane ustvari pokazujemo koliko vodimo racuna o njegovim emocijama.....:hahaha:......BONA od mene :worth: :hahaha:
 
e ovako
sto se prevara tice

ako prevarite osobu koju volite ( milion i jedan razlog moze biti )
pokajete se
i shvatite da vam to ic nije trebalo
i da volite svog decka/devojku :heart:

sad,

postoje 2 opcije

1. precutati i praviti se da nist' nije bilo i truditi se da svojom paznjom, neznoscu i statijaznam prema svojoj :heart: smirite savest barem

2. reci mu sta se desilo pa kud puklo...od njega tad zavisi dalji tok situacije


:whistling:

vas izbor?
najbolji izbor?


Cinjenica je da se prevare ne desavaju tek tako iz cista mira jer ti se hoce (sem ako je svaler/ka u pitanju)...onome ko vara ocigledno nesto fali u partnerskom odnosu....i dok je tako, znaci da ni sama veza nije onakva kakvom je smatramo...ne svidja mi se misao, ideja da zivim u lazi i da jednog dana veza, brak propadne zbog lazi (neminovna posledica) ili jos gore da se pomirim sa tim da me partner eto vara i prihvatim taj nacin zivota...

Za mene bi najbolji izbor bio da kazem da sam prevarila (ako bi vec ne daj Boze doslo do toga, iako se vodim cuvenom "Ne radi drugima ono sto ne zelis da rade tebi.", nisam zaljubljive prirode, niti mi je karakter takav da varam).
Smatram da je iskrenost najbitnija u odnosu pored ljubavi, postovanja i ostalih bitnih faktora koji cine vezu...

Isto ocekujem od partnera...da prizna...jer ne zelim da me partner svesno primorava da delim zivot sa njim, nepoznavajuci sve cinjenice (sta mi radi iza ledja)....
Zelim da znam istinu po svaku cenu i da SAMA odlucujem o svom zivotu ( da li da odem ili ne)...

Ocekujem iskrenost jos iz razloga zato sto sam u vezi uvek spremna na razgovor o svemu, spremna sam da popravim ono sto nije ok, da saslusam, napravim kompromis..verujem da za svaki problem postoji resenje...

Ako muskarac ne moze da mi pruzi sve to, onda je pogresan izbor...i radije cu da budem sama nego sa pogresnim...

+ spremna sam o svemu da razmislim ako se prizna..da vidim gde je moj udeo u tome (ako ga ima)...laganjem nema povratka i osoba me gubi 100%..
 
Ako je to osoba koju volim tj do koje mi je stalo Pod 2 , reci mu pa kud puklo da puklo
Ako bih tako nesto uradila sigurno bih imala dobar motiv zasto , a isto tako ne bih mogla normalno da funkcionisem -patila bih svejedno kad znam sta sam uradila a da on ne zna .
Mozda zato jer bih volela da isto uradi , nikako da precuti -to 100% ne bih oprostila partneru
 
Na kakvu vrstu samopouzdanja misliš?

Vidi...zivimo u svetu koji se moze opisati recima Vanity fair...dakle, danas si freak i luzer ukoliko o sebi ne govoris u superlativu i ne tretiras sebe kao zvezdu makar svog zivota...da ne bih ispala filozof ja sam o tom sindromu samo citala u nekim casopisima pa sam se zainteresovala...

...dakle, zivimo u I, me, myself svetu iliti Ja pa Ja pa Ja, svako sebe hvali, muskarci su po defaultu strava frajeri, zene su extra lepe, pametne, popularne...sta ih cini narcisoidnim? - svest o tome i potenciranje sebe - ...One ce same o sebe govoriti kako su extra ili ce podesiti tako da to drugi govore - tu se radi zapravo o sujeti...isti je slucaj i sa muskarcima...preteca je na primer Briljantin kada Olivija i Dzon pevaju Summer nights i svako prica svoju verziju dogadjaja...

Kakve to veze ima sa prevarom - ima velike samo mozda se ne vidi na prvi pogled. Ide se logikom ode jedan dodju dvojica ali nece biti da je bas tako jednostavno...Ako te neko prevari to znaci da si mu bila nedovoljna a to je ogroman udarac direktno u stomak samopouzdanju...Znaci da ga nisi privlacila dovoljno, da te se zasitio, da mu je vreme sa tobom monotono, da si nezanimljiva...da li se sme to danas priznati posto zivimo u narcisoidnom svetu? Naravno da ne sme pa ce se radije precutati i glatko reci "da, da on je varao pa smo raskinuli, ej jesi li kupila novi Elle", zasto ce tako reagovati - zato sto ne smeju da priznaju...jer priznanje nije drustveno prihvaceno, jer se danas ne sme biti slabic, jer suze vise nisu drustveno pozeljne...posebno ne sazaljenje koleginica na faksu...uz sujetu uvek ruku pod ruku ide ljubomora...

Slicna je logika kod silovanih zena, svaka ce pomisliti da je sama izazvala silovanje svojim ponasanjem...Svaka prevarena zena ce se osetiti manje vrednom a taj osecaj proizvodi atrofiranje samopouzdanja koje se mora izgraditi ponovo a samo oni ljudi koji su ga gradili znaju koliko je taj put tezak i trnovit...mozda kasnije covek moze zdravom logikom da shvati kako nije prevara bila do njega ali kada su rane sveze i tople nema tih reci koje ce uspeti da mu objasne da je on sjajan ali mu je partner bio budala...
 
...he...slatko ali ja ne bih zelela da znam ni u ludom besu...bolje neka me ostavi zbog svih mojih mana...ukoliko mi prizna prevaru mogu lako ostati i bez njega i bez samopouzdanja, ukoliko raskinemo iz nekog drugog razloga ostacu samo bez njega...:mrgreen:

Vidi...zivimo u svetu koji se moze opisati recima Vanity fair...dakle, danas si freak i luzer ukoliko o sebi ne govoris u superlativu i ne tretiras sebe kao zvezdu makar svog zivota...da ne bih ispala filozof ja sam o tom sindromu samo citala u nekim casopisima pa sam se zainteresovala...

...dakle, zivimo u I, me, myself svetu iliti Ja pa Ja pa Ja, svako sebe hvali, muskarci su po defaultu strava frajeri, zene su extra lepe, pametne, popularne...sta ih cini narcisoidnim? - svest o tome i potenciranje sebe - ...One ce same o sebe govoriti kako su extra ili ce podesiti tako da to drugi govore - tu se radi zapravo o sujeti...isti je slucaj i sa muskarcima...preteca je na primer Briljantin kada Olivija i Dzon pevaju Summer nights i svako prica svoju verziju dogadjaja...

Kakve to veze ima sa prevarom - ima velike samo mozda se ne vidi na prvi pogled. Ide se logikom ode jedan dodju dvojica ali nece biti da je bas tako jednostavno...Ako te neko prevari to znaci da si mu bila nedovoljna a to je ogroman udarac direktno u stomak samopouzdanju...Znaci da ga nisi privlacila dovoljno, da te se zasitio, da mu je vreme sa tobom monotono, da si nezanimljiva...da li se sme to danas priznati posto zivimo u narcisoidnom svetu? Naravno da ne sme pa ce se radije precutati i glatko reci "da, da on je varao pa smo raskinuli, ej jesi li kupila novi Elle", zasto ce tako reagovati - zato sto ne smeju da priznaju...jer priznanje nije drustveno prihvaceno, jer se danas ne sme biti slabic, jer suze vise nisu drustveno pozeljne...posebno ne sazaljenje koleginica na faksu...uz sujetu uvek ruku pod ruku ide ljubomora...

Slicna je logika kod silovanih zena, svaka ce pomisliti da je sama izazvala silovanje svojim ponasanjem...Svaka prevarena zena ce se osetiti manje vrednom a taj osecaj proizvodi atrofiranje samopouzdanja koje se mora izgraditi ponovo a samo oni ljudi koji su ga gradili znaju koliko je taj put tezak i trnovit...mozda kasnije covek moze zdravom logikom da shvati kako nije prevara bila do njega ali kada su rane sveze i tople nema tih reci koje ce uspeti da mu objasne da je on sjajan ali mu je partner bio budala...

Ističeš položaj žene kao posebno težak u takvoj jednoj situaciji, i tu si u pravu, jer muškarac za razliku od žene osim što može da ostane bez nje i svog samopouzdanja, mogao bi njenom prevarom nešto i da dobije - recimo tuđe dete. Žena je svakako zakinuta za takvo jedno iskustvo.

Ostalo mi je ipak malko nejasno zašto prevara za koju saznaš, a zbog koje se partner pokaje, možda smatrajući da se samo radi o prolaznim trenucima njegove ili ukupne slabosti vaše veze, pa želi da ostane s tobom, više podriva tvoje samopouzdanje nego ako te, recimo, zauvek i neopozivo ostavi, iz bilo kog razloga.

Nije li upravo tvoj doživljaj njegove prevare koji si opisala takođe jedan važan deo vašara taštine koji spominješ? Da li je navodni udar na samopuzdanje zapravo krnjenje velike taštine ispoljene kroz pretenciozna očekivanja u pogledu odnosa između dvoje smrtnika i rigidna tumačenja njegovog ponašanja u toj vezi?
 
sad,

postoje 2 opcije

1. precutati i praviti se da nist' nije bilo i truditi se da svojom paznjom, neznoscu i statijaznam prema svojoj :heart: smirite savest barem

2. reci mu sta se desilo pa kud puklo...od njega tad zavisi dalji tok situacije


:whistling:

vas izbor?
najbolji izbor?
Ako bih ikada dozvolila sebi taj luksuz da prevarim svog muza i time ugrozim srecu svoje dece,i to zbog sexa ,uvek bih izabrala opciju dva i sve rekla.Mislim da ne bih mogla da zivim s takvom tajnom.
 
Ističeš položaj žene kao posebno težak u takvoj jednoj situaciji, i tu si u pravu, jer muškarac za razliku od žene osim što može da ostane bez nje i svog samopouzdanja, mogao bi njenom prevarom nešto i da dobije - recimo tuđe dete. Žena je svakako zakinuta za takvo jedno iskustvo.

Ostalo mi je ipak malko nejasno zašto prevara za koju saznaš, a zbog koje se partner pokaje, možda smatrajući da se samo radi o prolaznim trenucima njegove ili ukupne slabosti vaše veze, pa želi da ostane s tobom, više podriva tvoje samopouzdanje nego ako te, recimo, zauvek i neopozivo ostavi, iz bilo kog razloga.

Nije li upravo tvoj doživljaj njegove prevare koji si opisala takođe jedan važan deo vašara taštine koji spominješ? Da li je navodni udar na samopuzdanje zapravo krnjenje velike taštine ispoljene kroz pretenciozna očekivanja u pogledu odnosa između dvoje smrtnika i rigidna tumačenja njegovog ponašanja u toj vezi?

...da ne sirim odgovoricu taksativno...

1. Moze i zena dobiti muzevljevo vanbracno dete koje ce po svemu biti izjednaceno sa bracnim...nemaju muskarci tapiju na ubacivanje tudjeg deteta u porodicu...totalno nevazan argument...

2. Uvek je bolje raskinuti iz pravih razloga...razloga koji se ticu osobe a ne prevara, izdaja, lazi...ukoliko je neko naporan, previse tvrdoglav, sujetan pa ga partner ostavi zbog tih osobina to mu dodje kao sasvim normalna stvar, da nije tako svaka veza bi uspela, nije greh raskinuti vec izdati i prevariti...na slomljenom tanjiru se uvek vide krhotine makar ih zalepio sto puta...

3. Svako ima svoja ocekivanja u vezi i to je dobro...emotivni integritet je veoma vazan, na osnovu tvog posta svaka veza se moze banalizovati do nivoa totalne gluposti...meni je to neprihvatljivo i ne smatram pretencioznim ocekivati sexualnu vernost u jednoj vezi...druga stvar koju ne volim je slabost a prevara nastaje kao mix slabosti i bezobrazluka - oba su dovoljan razlog za razlaz...kako se mi nikada necemo razumeti lepo se slazem da se ne slazem sa tobom i zavrsavam diskusiju...
 
e ovako
sto se prevara tice

ako prevarite osobu koju volite ( milion i jedan razlog moze biti )
pokajete se
i shvatite da vam to ic nije trebalo
i da volite svog decka/devojku :heart:

sad,

postoje 2 opcije

1. precutati i praviti se da nist' nije bilo i truditi se da svojom paznjom, neznoscu i statijaznam prema svojoj :heart: smirite savest barem

2. reci mu sta se desilo pa kud puklo...od njega tad zavisi dalji tok situacije


:whistling:

vas izbor?
najbolji izbor?

opcija pod broj jedan za normalne muskarce i muskobanjaste zene....
a za ostale iskrenost , na kolena i pismena molba za oprostenje i naravno na ispovest da se ode u svakom slucaju
 

Back
Top