zaljubljen u narkomanku

Ako si zaista zaljubljen u nju, onda je tesko tek tako pobeci. Ali je jos teze pomoci... Da li mozes voleti nekoga ko ce ti stalon lagati, lagati i lagati, poricati? To je veza pune svadje i patnje, a ako ona ipak pristane na odvikavanje ti moras biti spreman na neuspeh, pa onda opet lazi, pa opet novi pokusaj odvikavanja, sa neizvesnim krajem, verovatno opet razocarenje. Ulazis u zacarani krug, iz toga se tesko izlazi, ali ima sanse. Ali treba jako puno vremena, tek kada bude cista godinu ili dve mozes joj verovati. A to moze opet biti pogubno za ljubav, zato sto se u svim tim lazima ljubav moze izgubiti. Imala sam prijatelje narkomane, pokusavala sam da im pomognem iz sve snage, ali nisam uspela. Sada se ni jednog trenutka ne kajem sto sam prosla kroz takav pakao, ali, iskreno, nikome to ne bih pozelela...
 
Giovanna:
Oni vole samo sebe i nikoga vise.Zato ti savetujem da ipak nadjes sebi drugu devojku.Jer ona ma koliko joj pomagali i hteli mi to da priznamo ili ne,vidi samo drogu i nista vise! :cry:
apsolutno se slazem sa ovim citatom.Narkomani su sebicni i moj ti je savet bezi sto pre od nje dok ti je jos vreme,ali kad tad ces se kajati sto si proveo vreme sa njom.njima nije lako pomoci posebno sto smo svi mi laici sto se droge tice.tu postoje samo lazi i lazi.......ima puno drugih cura koje interesuju druge stavri a ne samo droga.........kidaj dok ti je vreme ima ona roditelje i bracu i sestre pa neka je lece a ti bezi glavom bez obzira jer tu samo gubis vreme.videces i sam.........pozdrav...........
 
Savetujem da ozbiljno popričaš sa njom i da ti iskreno kaže dali je spremna da prođe kroz pakao da bila ponovo normalna. U njenoj glavi mora da kvrcne i da ona sama od sebe reši da želi da joj pomogneš.
Treba još da znaš da ne možeš ti sam da joj pomogneš. Morate da vučete sa svih strana, mama, tata, braća, sestre i ti kao njena zaleđina koja će joj i u najgorim momentima govoriti da je voliš. U besu i krizi govoriće ti najružnije reći, ali to neće tako i misliti. To samo đavo(droga) progovara iz nje. Zavisi koliko je zaglibila sa drogom (pre svega sa kojom). Ne sme ostati više ni trenutka sama.
Znači pratnja 24h. Najbolji je kućni karantin. Spremi se da će joj trebati isto toliko vremena da se oslobodi droge koliko ga je i uzimala, ako ne i još više.
Još treba da znaš da skidanje nije gotovo samo fizičkom krizom. Ona psihička je mnogo gora i tada mozak smišlja samo kako da dođe do droge. Kad to sve pregura sigurna sam da neće više nikad ništa uzimati.
Kažu ljudi "jednom narkoman, zauvek narkoman".
Smem da tvrdim da to nije istina. Znam mnogo ljudi koji su se izvukli nakon više godina drogiranja. Sada su ti ljudi skroz ok. Poneko voli nekad da popije ili da dune džoint, ali to je ništa naspram onog što su sebi nekad radili.
I još nešto, u celoj priči više mogu roditelji da pomognu nego ti. Ako njeni ne znaju da se drogira ništa ne čekaj nego pravo na njihova vrata i reci im da je mnogo voliš, ali da više ne možeš da podneseš nju punu droge.
Želim vam svu sreću ovoga sveta! Samo hrabro napred, ništa nije nemoguće...
 
Bilo bi dobro ako bi prvo mogao da "definises" sta je u tvom referentnom okviru "narkomanka".
Svaka droga daje razlicite stepene i oblike zavisnosti, sto za sobom povlaci i razlicite poremecaje licnosti, sto jos dodatno zavisi i od socijalnog okruzenja...
Ako je parenteralni zavisnik (venska aplikacija narkotika), moras dodatno voditi racuna i o bolestima koje se tim nacinom prenose, a i moras racunati na mnogo ozbiljniji psiholoski/sociopsiholoski poremecaj licnosti, nego naprimer kod "oralnih" narkomana (ACID, ekstazi, marihuana...).
Sto se saveta i akcije tice, rodbina & Co. svakako nisu prvi kojima se traba obracati u tim situacijama, ali mogu imati vazan uticaj kasnije. Najbolje bi bilo da se oboje ili pak samo ti obratis strucnim ljudima u ovoj oblasti. Bilo bi dobro da se obratis nekom dobrom psihoterapeutu. NAJBOLJA osoba u ovom konkretnom slucaju je dr. Zoran Milivojevic. On ja najbolja osoba za ovu situaciju, ako ne na svetu onda bar na ovim prostorima. Ima VELIKOG iskustva u radu sa narkomanima i puno radi sa parovima (bracnim i sl). Napisao je nasiroko poznatu knjigu "Formule ljubavi" i uskoro treba da izda knjigu "Igre koje igraju narkomani" koja bi tebi od svega toga najbolje dosla (da bi mogao da razumes neke njene postupke).
Prema tome, skupi koji dinar (ili euro) pa nadji nekog dobrog pishoterapeuta ili mi se javi privatnom porukom da ti dam Zoranov e-mail. Ako i ne zelis da dajes pare, uvek se mozes obratiti nekoj lokalnoj ustanovi za mlade koja ima strucnjake u ovoj oblasti. Pokretanje roditelja, sestare i braca te NAJVEROVATNIJE nece odvesti na dobar put.
 
Uf shinko ti shi bash n*j*b** !
ako mislis da moze da izdrzi odvikavanje u praznoj sobi takozvanu ladnu cjurku i da te za vreme procesa ili posle neotkaci a da ti mozes da je posle odvojish od njenog drustva a mozda i porodice a da to ona opet pristane , sto ce mozda znaciti da promenite i zemlju za nekih 5-6 godina e onda mozda nesto i bude ?
ako mislish da ce to ici teze pali odma i nemoj da potones sa njom ! zbog narkomanke je puno ljudi do sada potonulo !
ps isto vazi i za suprotni pol tj kada zene pocnu da izigravaju spasiteljke i majke svojim obolelim momcima! :evil: :shock: :twisted: :roll:
 
tuzno. mislim da je najbolje ici u neka udruzenja za narkomane. gde imaju programe. pa se kao izolujes....

ja znam jednog takvog lika.koji je prosao taj "kurs". i zivi normalno.

bas tuzna prica. pazi samo da tebe ne uvuce.
makar da dodam nesto. srecno
 
Samo jaka volja je potrebna da bi se pomoglo toj devojci.Ali opet odluka je na njoj.
Ako je ona resila da ostavi drogu,a ti stojis tu kao prvi covek pored nje,budi spreman na SVE!!!
Zato sto iza jedne osobe koja je pokrivena totalno drogom,iza nje stoji jedna licnost,jedan karakter koji treba osloboditi.
Ja sam imala iskustva ali prijateljskog slucaja sa jednom osobom sa ovog foruma,sa Dont Break The Oath,koji je bio alkoholicar i izlecio se onog momenta kada je upoznao svoju suprugu koja je iz velike ljubavi prema njemu izdrzala sve njegove krize i lecenje i toliko sada lepo zive da ja nemam zamerke.
A sa tim istim Dont Break The Oath ja sam imala jako velike probleme dok smo bili u intenzivnom kontaktu da ga ja nateram da se izleci,ali on nije imao nikakvu motivaciju za to.To je izgledalo kao da zeli da umre udavljen u alkoholu,ja sam ga vukla i po Trondheimu i po Oslu i po Beogradu trazeci pomoc za njega,ali nista od toga nije pomoglo dok on nije upoznao svoju suprugu.I to je njemu bila motivacija da prestane da pije!!!!Predivno,tu je njegova ljubav pobedila,on se odlucio za zivot ne za smrt.
I tvrdim da je znatno teze skinuti se sa alkohola jer on ostavlja trajne posledice,a narkomanija je izleciva,samo je bitno da li devojka ima motiv da se izvuce.
Ili jos bolje da te pitam,da li ti nju toliko volis da si sam spreman da postanes njen motiv prilikom skidanja sa droge.
Jeste tesko,ali cuti i radi na tome!
 
milija:
zaljubio se u devojku koja je zagazila u narkomaniju
sta ucinitipobeci ili pomoci :?: :roll:


Proceni realno svoje snage, ali veruj mi da nisu dovoljne. Bolje se mani corava posla. Moj dobar prijatelj je u vezi sa eks-narkomankom i zaljubljen je u nju, godinu ipo su zajedno i cak razmisljaju o braku. Ona se navodno skinula sa belog, i sve je super, ali onda je tako odjednom nestala na 2-3 dana, dosla kuci uradjena i jos je provalio da se kresnula za dop. Bili su razdvojeni par meseci, pa su opet nastavili. Ja ne znam sta on misli, da li zeli da dobije dete koje ima leukemiju ili nesto jos gore, ali on je lud za njom i ne misli o tome.

Nisi svestan sa kakvom silom se hvatas u kostac. Nikako ti ne bih savetovao da se upustas u to, slabe su sanse da ista zdravo sa njom izgradis. Ici ces iz problema u jos gori problem bez prestanka, iskoriscavace te za lovu, krasce ti po kuci, spavace sa svakim ko moze da joj obezbedi dop, ispaljivace te na svakom koraku i ni jednog jedinog trenutka neces znati sta je istina u njenim pricama. Samo cudo treba da se desi pa da ne prodjes tako.

Pa ti vidi.
 
Ako ti je sudjeno da gines za zenu koju volish, uradi to na najbezbolniji nachin. Poslushaj littlefoot i pravo u pakao. Siguran sam da ces uz ljuibav i sve sto ide u to istrajati. Da li ce se i srecno zavrsiti, sto da ne?
Ti si kovac koji moze i njoj da iskuje srecne trenutke. Mozda te nebo poslalo da je spases. Cuvaj se moze da te proda, obezglavi, nagrdi i svasta dok traje. I kad prodje racunaj da opet moras da pazis na stare poroke. To ti je karmichki chvor koji moras sam da resis. "Ili jesi li nisi..." :wink:
 
Svaka osoba i svaka životna priča je drugačija, ali mislim da je u ovakvim slučajevima suština rešenja uvek ista... tačno sve što je rekla NORTHERN LADY - stvar je u motivu... dali ćeš ti njoj biti dovoljan motiv... Znam slučaj kada je devojka sve uradila da skine sa droge svog momka, međutim, posle dugogodišnje veze, ona nije bila dovoljna; kao i za primer kada je momak prestao sve da koristi samo da bi uspeo sa devojkom koju je tek upoznao (kao naš dragi pisac)...
zagovaram teoriju da ljubav leči sve, ali treba biti realan i reći da li je to baš TA ljubav, koja jeste prava, a samim tim i dovoljna...
 
milija:
zaljubio se u devojku koja je zagazila u narkomaniju
sta ucinitipobeci ili pomoci :?: :roll:

U kom smislu joj pomažeš? Kao dečko ili kao lekar? Teško da ćeš je ti odvratiti od toga... Sama je izabrala "put". Tebe će voleti kad joj kupiš "dozu" i ništa više. Merila životnih vrednosti kod takvih osoba su poremećena... :roll:

a sad ti spokoj od sveg srca želim...
 
efo Vam real-life price... ukratko

devojka narkos (uglavnom heroin) vec 10ak godina (heroin barem 7) i "zaljubi" se u lika koji je 8 godina stariji od nje. Lik je bivsi narkos, sa jednim brakom iza sebe (zena mu je takodje bila narkos i zbog droge su se rastali, tj. on se skinuo, ona nije) ali ima STR "drugland". zajedno su bili 5 godina sa mucnim periodima odvikavanja, mesec dva cistoce, vracanju starim navikama, podkradanju, lazima itd. zacarani krug... elem, ovog proleca se devojka nasla na dnu jer je roditelji nisu hteli nazad u kucu, kao narkica, decko je pretio da ce je izbaciti na ulicu ako jos jednom posegne za lazima i/ili kradjom (manje-vise gluma) i pod takvim silnim pritiskom ona resi da se definitivno skine. Uspela je i nakon svega 4 meseca shvati da taj lik (sa kim je bila 5 godina u "bozanskoj ljubavi") nije za nju i sutne ga.... lik sada ima oko 34 godine, a prethodnih 5 je proveo u borbi sa drogom u cilju normalnog zivota sa zenom koju voli.... naravoucenije? nemam pojma

PS.
pozdrav svima kojima sam nedostajao :) , a ostali ce ponovo imati prilike da citaju moje glupafe komentare :mrgreen: dok "zavodim red" u ovaj zabaceni kutak cyberspace-a
 

Back
Top