Rudarsko-geoloski fax

Може да се полаже на другом факултету, има у информатору објашњено која је процедура, треба да се уплате неке паре и тако то. :)

Елем, да ли ћеш упасти на буџет зависи од тога колико имаш поена. Али, ако конкуришеш у јунском року, велика је вероватноћа да ћеш бити на буџету (судећи по томе како је било до сада).
 
kakav je tamo smer za geofiziku?zvuci mi dobro,ali koliko je lako upasti na budzet i ima li neke perspektive sa njom u nasoj zemlji?kakvi poslovi se posle mogu raditi

odes na sajt www.rgf.bg.ac.rs i na stranici osnovne studije izaberi smer geofizika,i videces predmete koje ces imati u toku studiranja... neka te ne uplase nesto posebno one 3 matematike i 3 fizike,nije to toliko nepremostivo... ima engleski 4 semestra,upasces na budzet u prvom roku lako,za to ne brini puno,a sto se tice perspektive,pa sa cim je danas zasigurno imas?! ako uzmes u obzir da u generaciji geofiziku diplomira 1 ili nijedan,jos i mozes da se nadas poslu... a poslovi koje mozes raditi,pa sad,to su ti kao seizmolog,geofizicar,tj,na istrazivanju dubokih busotina,u NIS-u ih dosta radi... mada,sve to mozes dosta opsirnije naci na netu... ja ti cisto mogu preneti iskustva sa studija,kakav je fax,drustvo,profesori i tome slicno... :super:
 
odes na sajt www.rgf.bg.ac.rs i na stranici osnovne studije izaberi smer geofizika,i videces predmete koje ces imati u toku studiranja... neka te ne uplase nesto posebno one 3 matematike i 3 fizike,nije to toliko nepremostivo... ima engleski 4 semestra,upasces na budzet u prvom roku lako,za to ne brini puno,a sto se tice perspektive,pa sa cim je danas zasigurno imas?! ako uzmes u obzir da u generaciji geofiziku diplomira 1 ili nijedan,jos i mozes da se nadas poslu... a poslovi koje mozes raditi,pa sad,to su ti kao seizmolog,geofizicar,tj,na istrazivanju dubokih busotina,u NIS-u ih dosta radi... mada,sve to mozes dosta opsirnije naci na netu... ja ti cisto mogu preneti iskustva sa studija,kakav je fax,drustvo,profesori i tome slicno... :super:

Hv na informacijama.Jeste da se upisujem kroz par godina na fax,ali prikupljam informacije.Matematika i fizika mi idu,i idem u skolu na srodan fazon(gradjevinarstvo-visokogradnja).Al,sada mi je produbljena dilema dali da odem na fizicki(teorijska fizika) ili ovaj :think: .Kako tamo idu studije i drustvance?
 
Hv na informacijama.Jeste da se upisujem kroz par godina na fax,ali prikupljam informacije.Matematika i fizika mi idu,i idem u skolu na srodan fazon(gradjevinarstvo-visokogradnja).Al,sada mi je produbljena dilema dali da odem na fizicki(teorijska fizika) ili ovaj :think: .Kako tamo idu studije i drustvance?

meni licno idu dobro za sada,hvala Bogu... :D prva godina nije teska uopste,i nema nesto puno u prvoj strucnih predmeta... e sad,drustvo je meni extra,ali stvarno,i moja kao i starije generacije na faxu... tu nema puno upisanih,oko 100 ove godine je ostalo na svim smerovima na geologiji,tako da se svi znaju relativno dobro,imate vezbe u malim grupama,tako da se ljudi medjusobno bas zblize i onako podobro upoznaju... ;) jedini problem ce ti predstavljati ribe,ako te one zanimaju,svakako,jer tesko da ce ih biti... :p
 
Hv na informacijama.Jeste da se upisujem kroz par godina na fax,ali prikupljam informacije.Matematika i fizika mi idu,i idem u skolu na srodan fazon(gradjevinarstvo-visokogradnja).Al,sada mi je produbljena dilema dali da odem na fizicki(teorijska fizika) ili ovaj :think: .Kako tamo idu studije i drustvance?

Ево ја сам сада на последњој години геофизике (требало би ускоро да дипломирам) и могу искуствено да ти помогнем. :)

Ако ти иду математика и физика, онда сигурно нећеш имати проблема са разумевањем стручних предмета. С обзиром на то да идеш у грађевинску школу, мислим да би ти геофизика била добар избор (ако већ нећеш на грађевину), због тога што постоји могућност да се бавиш геофизичким истраживањима која се изводе пре изградње великих објеката (испитује се сеизмичност терена, геолошка грађа терена на коме треба вршити градњу, и сл).

Такође, постоји још доста ствари које се могу радити. Ако желиш да останеш овде, можеш радити инжењерску геофизику, за потребе грађевине (као што ти горе рекох), и за потребе других геолошких истраживања (хидрогеологија, лежишта минералних сировина); и можеш радити сеизмику, што се код нас ради једино у НИС-у (у току истраживања лежишта нафте и гаса).

Ако желиш да одеш у иностранство, са завршеним овим смером, врата су ти широм отворена. Само је потребно да у почетку имаш у виду да ли би желео да се бавиш науком или практичним пословима, да би могао адекватно да се припремиш за даље.
 
kakav je smer geotehnika na ovom faxu?? ja cu 100% ovaj fax, ali se dvoumim izmedju geotehnike i zastite zivotne sredine i zastite na radu... Sta je bolji izbor od ova 2??

Па, зависи шта те више интересује. Геотехника је на геолошком одсеку, а заштита на рударском - па је питање да ли више желиш да се бавиш геологијом или рударством (пошто је то заштита животне средине и заштита на раду на површинским коповима и у јамама рудника).

Елем, ја сам геолог, па могу да ти кажем нешто више о геотехници... Смер је одличан ако желиш да се бавиш инжењерским послом и ако те интересују истраживања која се раде пре градње објеката (путева, пруга, мостова, зграда). Има велику везу за грађевином и јако је занимљиво. Можеш да погледаш на сајту факултета мало више о томе.
 
pozzz svima....ja bih hteo da upisem ove godine ovaj fakultetxD zanima me kakva su iskustva vasa...da li studiranj na ovom fakultetu oduzima bas mnogo vremena i da li sa prosecnim znanjem matematike vredi da spremam prijemni i odakle da ucim za prijemni?hvala unapred vuduce koleze xDDD
 
Pozdrav i od mene! Zanima me ovaj fakultet, konkretno smjerovi Hidrogeologija i Inženjerstvo nafte i gasa. Da li je ovaj faks,a i pos'o za djevojke :) ? Koliko je teška matematika, da li se može porediti npr. sa matematikom sa građevinskog, il' je možda čak i gora xD ? Pošto imam osrednje znanje iz matiša, naime uvijek sam neke oblasti više a neke manje zanimale, stereometrija, integrali i jos neke oblasti su mi bili oki doki,...a limesi,funkcije,nekak'e relacije... to je nešto najgore xD !
Elem, imam jos jedan veći problem, FIZIKA , prokleta bila, mrzim je! Koliko je ona teška, može li se naučiti bez obzira na lošu predosnovu na ovom faksu, konkretno na ovim "mojim" smjerovima ? Kakva je hemija, koliko je ona teška ? I da, kakvi su profesori,asistetni i ta ostala bagra ... pretpostavljam da ima pacijenata k'o na svakom faksu, al' et' nadam se da nisu u većini ?! :) Uh,*** .... al' se ja napitah, valjda će mi neki koleza barem na neko pitanjce odvorit'.Hvala unaprijed! :)
 
Da li neko moze da mi opsirnije objasni kakav je smer geotehnika, gledao sam na sajtu, ali bih hteo da znam nesto vise posto sam se bas zainteresovao....
Takodje zeleo bih da saznam iz koje zbirke iz matematike je najbolje da se spremam?
 
Da li je moguce da ovaj forum poseti jedan covek za pola godine? Dajte, malo se aktivirajte, volela bih da znam nesto vise o smeru inzenjerstvo zastite zivotne sredine. Nadam se da ce neko ovo videti i odgovoriti. :)

Активна сам ја, али сам ја на геологији, а смер који тебе занима је на рударском одсеку. :) Погледај мало на сајту, верујем да има доста тога...
 

Back
Top