Ko su Bogu mili?

gost 196682

Aktivan član
Poruka
1.258
Koje su osobine i radnje potrebne da bi bili Njemu mili? Posebno zato sto su sad moralne vrednosti potpuno okrenute za 180 stepeni... Odnosno dobar covek ceo zivot radi ali mu lose ide i na kraju umre kao mucenik a los... Jednom recju, dobri nestaju a losi opstaju. Tesko je dati odgovor na ovo pitanje ali sto vise misljenja to ce se odgovor lakse otkriti.
 
Pismo
Pomaze Bog! Dobar čovek kojeg sam poznavao završio je život samoubistvom. U poslednje vreme bio je sasvim u krizi: i u ličnom životu, i u na poslu, i uopšte. To je naša i lično moja krivica – nismo pripazili na njega– ali ne bih hteo to da pitam.

Došli smo u crkvu na groblje, jer je običaj da se za umrle obavi opelo. Sveštenik je rekao: ne samo da se samoubicama ne vrši opelo, nego se oni sahranjuju izvan teritorije groblja. Ali pre nego što smo razgovorali s njim, video sam nekoliko bogatih grobova sa velikim krstovima. Po natpisima sam shvatio da su tu sahranjeni «bratci».

Šta to znači? Znači banditi, koji pljačkaju, ubijaju, muče ljude se mogu na dužan način opojati i sahraniti. A dobroga čoveka, koji nikome ništa loše nije učinio, nego se zapleo u životu i prekratio ga, ne može? I njegov grob čak odbacuju izvan ograde groblja! Mene je to zbunilo. Zbog čega takva nepravedna dvolična mera? I kako da to sve bude u saglasnosti sa rečima «ne sudite da ne biste bili osuđeni»? Možda se radi o tome koliko se plati crkvenom licu? To jest jednome se za novac prašta sve, a drugi su osuđeni, njih ljudima i ne smatraju. Otkuda kod crkvenih ljudi takva okrutnost?...

http://www.manastir-lepavina.org/arhiva/novosti/index.php/weblog/detaljnije/los_dobar_covek/
 
Koje su osobine i radnje potrebne da bi bili Njemu mili? Posebno zato sto su sad moralne vrednosti potpuno okrenute za 180 stepeni... Odnosno dobar covek ceo zivot radi ali mu lose ide i na kraju umre kao mucenik a los... Jednom recju, dobri nestaju a losi opstaju. Tesko je dati odgovor na ovo pitanje ali sto vise misljenja to ce se odgovor lakse otkriti.

Pu, prvi!

Uglavnom moraš da budeš krajnje puzav. I da Mu besramno laskaš.
Što se tiče radnji... piše ti u Novom zavetu. Razdeli svu svoju imovinu prosjacima. Poželjno bi bilo i da se kastriraš. :D

Mada, moram se ne složiti sa tvojom tvrdnjom da se sada sve okrenulo za 180 stepeni. Sve je ostalo po starom. Apostoli uglavnom zadovoljavaju ovu tvoju definiciju dobrog čoveka. :mrgreen:

Opet, nije reč o dobrim i lošim ljudima. Reč je o sposobnima i nesposobnima za život, a sa tim nema veze bog, nego evolucija.

Kao što vidiš, na tvoja pitanja nije teško otkriti odgovor. Jedino, da bi postavio ispravno pitanje, moraš da znaš najveći deo odgovora.
 

:dontunderstand:

Što se tiče radnji... piše ti u Novom zavetu.

Da li si ti siguran da to sto pise u Novom zavetu oslikava izvornu hriscansku religiju? Da li mozda mislis da su to pisali ljudi kojima je bio cilj da se ovce kontrolisu?

Mada, moram se ne složiti sa tvojom tvrdnjom da se sada sve okrenulo za 180 stepeni. Sve je ostalo po starom. Apostoli uglavnom zadovoljavaju ovu tvoju definiciju dobrog čoveka.

Dobro, mozda su sada kazne za losa dela manje nego u antickim vremenima...

Opet, nije reč o dobrim i lošim ljudima. Reč je o sposobnima i nesposobnima za život, a sa tim nema veze bog, nego evolucija.

Onda smo mi zivotinje jer se rukovodimo time da najjaci opstaju.

Kao što vidiš, na tvoja pitanja nije teško otkriti odgovor. Jedino, da bi postavio ispravno pitanje, moraš da znaš najveći deo odgovora.

Pa ja ne znam najveci deo odgovora zato i pitam...
 
Eh, to je jedna forumska šala. :rumenko:
Da li si ti siguran da to sto pise u Novom zavetu oslikava izvornu hriscansku religiju? Da li mozda mislis da su to pisali ljudi kojima je bio cilj da se ovce kontrolisu?
Naravno. Novi zavet je i nastao iz želje da se ovce kontrolišu. :mrgreen:
Dobro, mozda su sada kazne za losa dela manje nego u antickim vremenima...
Kako se uzme. Nekada bi recimo lopužu dobro naprašili šibama ili bičevima i najurili iz mesta. Danas ga zatvore na nekoliko meseci, gde će možda biti silovan, narovašen oštrom kašikom, možda neće dobiti baš sidu, ali hepatitis ili tuberkulozu vrlo verovatno.
Onda smo mi zivotinje jer se rukovodimo time da najjaci opstaju.
Čak ni životinje se ne rukovode time da najjači opstaju. Najjači se eventualno najviše razmnožavaju. :)
Takođe, ne treba zaboraviti ni saradnju koja se prostire čak i na različite životinjske vrste. Zašto bi ljudi bili izuzetak?
 
Eh, to je jedna forumska šala.

Mislis, ti si prvi koji je odgovorio na temu?

Kako se uzme. Nekada bi recimo lopužu dobro naprašili šibama ili bičevima i najurili iz mesta. Danas ga zatvore na nekoliko meseci, gde će možda biti silovan, narovašen oštrom kašikom, možda neće dobiti baš sidu, ali hepatitis ili tuberkulozu vrlo verovatno.

I sekli ruku kojom je ukrao... Ovo ne znaci da se slazem s tim starim zakonima kao npr Dusanov zakonik, ali da li prema ljudima treba tako postupati da ne bi cinili lose stvari?

Čak ni životinje se ne rukovode time da najjači opstaju. Najjači se eventualno najviše razmnožavaju.
Takođe, ne treba zaboraviti ni saradnju koja se prostire čak i na različite životinjske vrste. Zašto bi ljudi bili izuzetak?

Kad sam napisao najjaci, nisam samo mislio na fizicki najjace nego i na najsnalazljivije... Zasto copor vukova lovi slabog i bolesnog jelena a ostale ne dira? Jer bolesne i slabe jedinke kod zivotinja ne opstaju...
 
Mislis, ti si prvi koji je odgovorio na temu?
To! :D
I sekli ruku kojom je ukrao... Ovo ne znaci da se slazem s tim starim zakonima kao npr Dusanov zakonik, ali da li prema ljudima treba tako postupati da ne bi cinili lose stvari?
Ljude je, kažu, vrlo lako programirati da rade određene stvari. Teško ih je programirati da ne rade određene klase stvari, jer to podrazumeva prilično arbitrarnosti.
Kad sam napisao najjaci, nisam samo mislio na fizicki najjace nego i na najsnalazljivije... Zasto copor vukova lovi slabog i bolesnog jelena a ostale ne dira? Jer bolesne i slabe jedinke kod zivotinja ne opstaju...
Da, ali onda ne možemo baš reći da opstaju najjači. Opstaju više manje svi, ako ima dovoljno hrane itd, izuzev bolesnih i slabih.
 
Koje su osobine i radnje potrebne da bi bili Njemu mili? Posebno zato sto su sad moralne vrednosti potpuno okrenute za 180 stepeni... Odnosno dobar covek ceo zivot radi ali mu lose ide i na kraju umre kao mucenik a los... Jednom recju, dobri nestaju a losi opstaju. Tesko je dati odgovor na ovo pitanje ali sto vise misljenja to ce se odgovor lakse otkriti.

Zašto uopšte pitaš, ako si već došao do zaključka da loši opstaju?
Nejasno je šta ti smatraš lošim... odnosno, šta to vidiš da opstaje?
Misliš da je moral presudan faktor?
I šta uopšte znači opstati?
Preživeti?
Preživljavati?
Ostati moralan?
Ostati normalan?
Misliš da je dobar čovek onaj koji ceo vek radi?
Rad je mučenje?
A loš... šta?

Teško je dati odgovor, kad si ovako formulisao pitanje... ako te zanima, preformuliši uvodni post, tako da to pitanje dobije neki smisao.
Ili mi odgovori na sva ova pitanja... šta ti je lakše.

p.s. najjednostavnije što ti mogu reći iz svega ovoga je da kakav god se trudio da budeš, i šta god radio... nećeš mu biti mio... osim ako ne daj bože ceo život ne provedeš vezan za krevet, u vegetirajućem stanju... s tim da moždani impulsi ne talasaju po ekranu.
 
Koje su osobine i radnje potrebne da bi bili Njemu mili? Posebno zato sto su sad moralne vrednosti potpuno okrenute za 180 stepeni... Odnosno dobar covek ceo zivot radi ali mu lose ide i na kraju umre kao mucenik a los... Jednom recju, dobri nestaju a losi opstaju. Tesko je dati odgovor na ovo pitanje ali sto vise misljenja to ce se odgovor lakse otkriti.

Sunce grije sav svjet na zemlji i sve ljude i nema niti milih ni nemilih.
 
Zašto uopšte pitaš, ako si već došao do zaključka da loši opstaju?

To je samo moja licna konstatacija a mene zanima istina.

Nejasno je šta ti smatraš lošim... odnosno, šta to vidiš da opstaje?

Onaj ko u zivotu zeli samo moc je los, suprotno od toga je dobar. Los je covek koji ima moc a do nje je dosao gazeci preko drugih ljudi u tom sistemu piramide... Dok onaj sto je dobar, posten, moralan, ne bi mrava zgazio, zivi u 2x2m kuci bez vode, grejanja itd.

Misliš da je moral presudan faktor?
I šta uopšte znači opstati?
Preživeti?
Preživljavati?
Ostati moralan?
Ostati normalan?
Misliš da je dobar čovek onaj koji ceo vek radi?
Rad je mučenje?

Moral je jedan od faktora. Preziveti da, prezivljavati ne moze bez ovog prvog, ostati moralan da, normalno je relativno iliti cesto je dobar=lud. To za rad sam naveo samo kao primer i nisam mislio bukvalno.
 
To je samo moja licna konstatacija a mene zanima istina.

Onaj ko u zivotu zeli samo moc je los, suprotno od toga je dobar. Los je covek koji ima moc a do nje je dosao gazeci preko drugih ljudi u tom sistemu piramide... Dok onaj sto je dobar, posten, moralan, ne bi mrava zgazio, zivi u 2x2m kuci bez vode, grejanja itd.

Postoji više teorija moći i nisu sve negativne... misliš na primenu sile, ili ambicije... pošto pretpostavljam da si mislio na negativno ispoljavanje moći.
Da li misliš na primenu moći, ili samo želju za moći?

Aha... ne radi se ovde o moći, već o snalažljivosti... ne kažem da treba gaziti preko leševa da bi došao do objekta želje... lošije je ne pokušati ostvariti nešto u životu... bilo materijalno, ili ne. Dobar i pošten izjednačavaš sa nesposobnim... niđe veze. :lol:


Moral je jedan od faktora. Preziveti da, prezivljavati ne moze bez ovog prvog, ostati moralan da, normalno je relativno iliti cesto je dobar=lud. To za rad sam naveo samo kao primer i nisam mislio bukvalno.

Moral, kao oblik kolektivne, ili pojedinačne svesti?
Znači, po tebi oni koji opstaju... moraju da imaju niske moralne kodexe... da bi opstali? Koji još uslov postoji? Obrazovanje, veska i rasna pripadnost, socijalni stalež? Da skratimo, da te ne zbunjujem... lično mislim da opstati ne znači biti loš po definiciji, čovek kojim preovladavaju mane ne može da opstane, u kolektivu... biće odbačen.
Čini mi se, možda grešim... da misliš da je siromašan čovek bogatiji duhom i dobrim osobinama, a bogat osiromašen na ovim poljima?

Šta da radim, kad sam bukvalista... :lol:
 
Koje su osobine i radnje potrebne da bi bili Njemu mili? Posebno zato sto su sad moralne vrednosti potpuno okrenute za 180 stepeni... Odnosno dobar covek ceo zivot radi ali mu lose ide i na kraju umre kao mucenik a los... Jednom recju, dobri nestaju a losi opstaju. Tesko je dati odgovor na ovo pitanje ali sto vise misljenja to ce se odgovor lakse otkriti.

osobine i radnje? svašta.
imaš primer da je krimos na krstu razapet, pokajan pred Gospodom, zaslužio Carstvo....bitno je da si svestan svog greha i da se pokaješ kada si ga učinio, jer ''teško onome koga kraj zatekne u nepokajanju''...ne znam tačno odakle ovo, ali mi je negde ostalo zapisano.
i šta znači to to - loši opstaju? ko si ti da sudiš ko je loš?
 
Kad vec pomenuste... Koja je razlika izmedju coveka koji je skocio sa zgrade i izvrsio samoubistvo i coveka koji je pusio ko majmun i dobio rak, a znao je da ce najverovatnije da dobije rak i kada se razboleo, nije prestao da pusi. Samoubice su i ovaj skakac i ovaj pusac... Jedino ovaj pusac moze da se vadi da nije ocekivao da ce da dobije rak...

Niko ne zna ni dal je onda ovaj skakac ocekivao da pogine kada padne sa zgrade, ili da se nije predomislio u toku pada...
 
Uglavnom moraš da budeš krajnje puzav. I da Mu besramno laskaš.
Ima vise religija, nisu sve islam i hriscanstvo(papizam i nekad carigradski patrijarh. To kako crkve tumace Boga ne mora da znaci da je ispravno. Npr prvi apotoli nisu imali crkvu, Isus je propovedao da svi treba da budu jednaki, da mocnici i vladari nikada nece moci u carstvo nebesko, da ne zrtvuju zivotinje, nisu imali niti ljubili ikone niti zidove, nisu se klanjali takodje njima... a danas se sve to radi i peva drugacije...

Što se tiče radnji... piše ti u Novom zavetu. Razdeli svu svoju imovinu prosjacima. Poželjno bi bilo i da se kastriraš.
Sto nisi spomenuo stari zavet, u njemu ima dosta krvi kao i zrtvovanja zivotinja pa cak i pokusaj cini mi se i ljudi.
Sto se tice novog on je u pravu jer sta ce duhu materijalno? Kad si gazda onda imas moc nad drugima pa tako utices na druge i sve njihove nevolje se preko povratne sprege vracaju gospodarevom duhu. Zato nije pametno uticati na mase, pogotovo pogresno.
Ono poslednje necu ni da komentarisem. Lepo sam ja rekao na onoj temi da nisi normalan al neki mod dzabalebaros izbrisa misleci kako tako radi toboze neki posao.

Opet, nije reč o dobrim i lošim ljudima. Reč je o sposobnima i nesposobnima za život, a sa tim nema veze bog, nego evolucija.
Da bi uspeo moras da gazis preko leseva jer tako?

Kao što vidiš, na tvoja pitanja nije teško otkriti odgovor. Jedino, da bi postavio ispravno pitanje, moraš da znaš najveći deo odgovora
Al si mu dao...


Naravno. Novi zavet je i nastao iz želje da se ovce kontrolišu.
A stari ti je lep i bezazlen? Meni eto to za imovinu upste nije lose. Zamlisli Miskovic podeli sve pare i ode da zivi u sumu. A?
Kao sto vidis to sa parama je bezazleno jer bi ti dobri ljudi ziveli negde u planinama daleko od civilizacije i nikog ne bi dirali, ni zivotinje ni ljude.

I sekli ruku kojom je ukrao... Ovo ne znaci da se slazem s tim starim zakonima kao npr Dusanov zakonik, ali da li prema ljudima treba tako postupati da ne bi cinili lose stvari?
Bolje to nego ovo sto rece Brka..

Kako se uzme. Nekada bi recimo lopužu dobro naprašili šibama ili bičevima i najurili iz mesta. Danas ga zatvore na nekoliko meseci, gde će možda biti silovan, narovašen oštrom kašikom, možda neće dobiti baš sidu, ali hepatitis ili tuberkulozu vrlo verovatno.

Ljude je, kažu, vrlo lako programirati da rade određene stvari. Teško ih je programirati da ne rade određene klase stvari, jer to podrazumeva prilično arbitrarnosti.
Pa npr kad bi Miskovic podelio pare sirotinji ne bi sekli prste i krali. Znaci nije tesko programirati coveka da bude posten a tesko da ne krade?
Ne, ljude je lako programirati da rade lose i zle stvari a tesko dobre.

Zašto uopšte pitaš, ako si već došao do zaključka da loši opstaju?
Zato sto je decko zbunjen u sveoptem bunilu religija, bilo onih koje spominju bogove(islam, hriscanstvo(papizam i nekad carigradski patrijarh...2 centra..i ostalih religija..) ili onih u kom se spominju samo pare pare pare i kazu da vole samo pare i da nije bitno dal su stare ili nove da je vazno samo da su pare. Ili onih koji vicu samo ebi ebi ebi.... Sve su to vernici, i oni sto veruju u pare i oni sto veruju u laznu duhovnost.
 
Nejasno je šta ti smatraš lošim... odnosno, šta to vidiš da opstaje?
Vidi da su se one lopuze nakrale dok su bili direktori i sefovi, da su kriminalci dobili svoj kolac, i da sam samo obrcu pare ili drugim recima peru. Eto sta vidi ovaj decko koji postavlja bas prava pitanja.

Da li je Bogu milo kad se u njegovo ime kolje jagnje?
Ja mislim nije.
Da li je Bogu milo kad se za njega ubijaju ili muce tkz "nevernici"(nisu to pravi nevernici, vec sam pojasnio) ili gresnici?
Mislim da ne jer on moze sve ljude da kazni u istom momentu kad "zgrese" a to ne cini. Zasto? Pa zato sto nam ostavlja slobodnu volju koju ni on ne sme da krsi. Postoji masina koja radi kako treba i po pravilima jasno definisanim.

Jel lepo kaze ne ubij ainkvizicija ubi. Jel lepo pise ne lazi a inkvizicija slaga da se gresi prastaju ako das pare za neki papit na kom to ponatacno pise. Jel pise ne kradi a uradise... SVE SU TO LAZNA PRAVILA I UOPSTE NE BI TREBALO DA SU PRAVILA NEGO NESTO NORMALNO.

ISUS JE LEPO REKAO DA IMA SAMO DVA, DA VOLIMO BLIZNJEG SVOGA I DA VOLIMO BOGA A BOG JE ISTINA SAMO STO TO NIJE MOGAO TAKO DA KAZE JER GA NE BI RAZUMELI. Znaci dolazimo do zakljucka da Bog ne kaznjava vec to cine samoprozvani "boziji" ljudi jer su nasamareni od strane gospodara iz senke ili reptila iz astrala. A vi da bi se oslobodili morate shvatiti istinu, istinu koja trezni i kaze da vas sve vreme sa svih strana lazu.

Misliš da je moral presudan faktor?
Moral je nesto sto drzi dostojanstvo bicu koje poseduje duh u sebi.
Da li je po tebi moralno da sad svako uzme i da gura u svaku rupu(nisam rekao koje rupe) ono sta mu padne na pamet jer mu to prija?
Da li je to dostojno jednog ljudskog bica? Jedino guranje koje je normalno je ono izmedju coveka i zene i to samo u pravu rupu. Ovo medjutim ne sme postati kao osnov za ljubav izmedju dva ljudska bica. Kao dok ima nabadanja smeskaju se a kad im dosadi finito..
Mislim smesno je sta vi ljudi radite, dobro je sto nisam jedan od vas(nisam obican covek)
Mogu da vas zamislim za par stotina godina ako nastavite ovako kad ce svako sa sobom nositi nekakve mehanicke nabadace pa se u pauzi tamo u WCu nabadati.. Mozda izmislite robota samo za te svrhe.. haha....
Ali pogledaj , ozbiljno pricam, ne mogu da verujem da neko ide toliko daleko sa culnim nadrazajima da mu to postane svrha zivota. Dok ima njih njemu je lepo i srecan je. Znaci pederu samo treba dati nekog automatizovanog robota da ga ucini srecnim i to je njemu sve. Nije ni cudo sto je takav kad sve to serviraju reptili iz astrala. Oni zele da se vrate na ovu planetu jer je nekad bila njihova. To ce uciniti jedino tako sto ce zavesti ljudski rod da toliko potone da mogu sasvim sa pravom da kazu MI SMO BOLJI OD NJIH i automatski po zakonu dobiju pravo da ponovo nasele planetu i duse onih zastranelih uzmu pod vlasnistvo.

I šta uopšte znači opstati?
Preživeti?
Preživljavati?
Ostati moralan?
Ostati normalan?
Znaci da dok jedni prezivljavaju(nemaju sta da jedu) drugi postaju nenormalni od para koje imaju. Moral pada i jednima i drugima.

Misliš da je dobar čovek onaj koji ceo vek radi?
Ne on je rob.
Rad je mučenje?
Naravno da je mucenje i to sav onaj nepotreban a ima ga podosta.
A loš... šta?
Los je onaj koji vlada njima.


Teško je dati odgovor, kad si ovako formulisao pitanje... ako te zanima, preformuliši uvodni post, tako da to pitanje dobije neki smisao.
Ili mi odgovori na sva ova pitanja... šta ti je lakše.
Evo odgovorio sam ja meseceva crnko :)

p
.s. najjednostavnije što ti mogu reći iz svega ovoga je da kakav god se trudio da budeš, i šta god radio... nećeš mu biti mio... osim ako ne daj bože ceo život ne provedeš vezan za krevet, u vegetirajućem stanju... s tim da moždani impulsi ne talasaju po ekranu.

Znaci savetujes ga da odustane? A odkud znas da je covek uposte i planirao? Mozda se samo pita, sobzirom sta je sve radjeno u njegovo ime?
Gresis oko mozdanih impuslsa, oni treba da budu itekako aktivni pogotovo ako si tu da menjas svet.
Tesla je rekao da veruje u Boga koji nije opisan ni u jednoj od religija.
Ja kazem da je taj Bog istina. I tvoj materijalisticki Bog je za tebe istina, zar ne?
Takodje, Tesla je rekao da sa vremena na vreme zemlju pohodi duh koji bira najzasluznijeg medju ljudima i sapuce mu tajne na uvo. Kada se u tom srecniku pojavi razumevanje toga on jednostavno zna da ce se njegovi snovi negde u buducnosti ostvariti. Znaci sam taj lik mora da u sebi ima razmiljanje na temu promene sveta na bolje. Mada ponekad i kad imas resenje ono se moze zloupotrebiti pa tako Tesla nije objasnio kako funkcionise onaj njegov stit jer bi mogao da se zlopotrebi. Takodje mislim da je moguce da se dusa premesti iz jednog tela u drugo a da se ne izbrisu secanja ali to nije moguce jer bi to kriminalci redovno radili. Nastao bi haos! Isto je i moguce da uzimamo neogranicene kolicine energije bez da je proizvodimo ali sta da se radi kad bi to znacilo da ljudi nista ne rade a danas je svest tako niska da kad ne bi radili svi bi se potpuno moralno izopacili. Treba raditi na sebi tako da kad si sam na pustom ostvrvu i 10 godina ostanes normalan. To su oni koji mogu mudro da cute dugo, koji se nicega ne boje, koji su nadljudi.

Srela si nekog nadcoveka mozda? Sumnjam da jesi ali mozda hoces, mada mislim da ti se nece dopasti. On ti je kao orao, takav mu pogled. On je visok i snazan, atletske gradje, lepog lica, duge kose. Iz daleka bi mogla da pomislis da je bez emocija, hladan, cak i zao, a u stvari on je ratnik, pravi ratnik, ne ko ovi danas ili oni u proslosti.
 
... Srela si nekog nadcoveka mozda? Sumnjam da jesi ali mozda hoces, mada mislim da ti se nece dopasti. On ti je kao orao, takav mu pogled. On je visok i snazan, atletske gradje, lepog lica, duge kose. Iz daleka bi mogla da pomislis da je bez emocija, hladan, cak i zao, a u stvari on je ratnik, pravi ratnik, ne ko ovi danas ili oni u proslosti.
Ili jednostavno imaš ovaj... neobičnu seksualnu orijentaciju? :confused:
 
Vidi da su se one lopuze nakrale dok su bili direktori i sefovi, da su kriminalci dobili svoj kolac, i da sam samo obrcu pare ili drugim recima peru. Eto sta vidi ovaj decko koji postavlja bas prava pitanja.

Kršeći ovozemaljske zakone, oni za iste i odgovaraju ovozemaljskom sudu.
On postavlja pitanje na relaciji nebo - zemlja.
A na tako nešto nemam odgovor... da li je fer, ili ne... ne znam ni koliko je fer što se ubici, recimo, svi gresi brišu, samo ako se iskreno pokaje. Kakva je to pravda za žrtve?
Ne verujem u kosmičku pravdu... ne verujem ni u ovozemaljsu, ali mi je daleko realnija ta ideja.

Da li je Bogu milo kad se u njegovo ime kolje jagnje?
Ja mislim nije.

U starom zavetu piše da jeste.
Da li ljudi pogrešno tumače boga, ili je njegova kreacija doživela fijasko?

Da li je Bogu milo kad se za njega ubijaju ili muce tkz "nevernici"(nisu to pravi nevernici, vec sam pojasnio) ili gresnici?
Mislim da ne jer on moze sve ljude da kazni u istom momentu kad "zgrese" a to ne cini. Zasto? Pa zato sto nam ostavlja slobodnu volju koju ni on ne sme da krsi. Postoji masina koja radi kako treba i po pravilima jasno definisanim.

Jel lepo kaze ne ubij ainkvizicija ubi. Jel lepo pise ne lazi a inkvizicija slaga da se gresi prastaju ako das pare za neki papit na kom to ponatacno pise. Jel pise ne kradi a uradise... SVE SU TO LAZNA PRAVILA I UOPSTE NE BI TREBALO DA SU PRAVILA NEGO NESTO NORMALNO.

Nije li on sam za "etnički" čistu zemlju? Imaš citata u bibliji, koji govore upravo u prilog činjenici ko ima prava i privilegije da bitiše, a kome će i zbog čega iste biti uskraćene.
Ili si slobodan, ili si robot... ovde se slažemo.
Čemu uopšte pravila, ako nema potrebe za njima?
Podrazumevati nešto je pogrešno razmišljanje... iako se koliko god mogu trudim da izađem iz klišea, neka se pravila moraju poštovati, ne podrazumevati... dok su neka druga stvorena da se prekrše... zadovoljstva radi.

ISUS JE LEPO REKAO DA IMA SAMO DVA, DA VOLIMO BLIZNJEG SVOGA I DA VOLIMO BOGA A BOG JE ISTINA SAMO STO TO NIJE MOGAO TAKO DA KAZE JER GA NE BI RAZUMELI. Znaci dolazimo do zakljucka da Bog ne kaznjava vec to cine samoprozvani "boziji" ljudi jer su nasamareni od strane gospodara iz senke ili reptila iz astrala. A vi da bi se oslobodili morate shvatiti istinu, istinu koja trezni i kaze da vas sve vreme sa svih strana lazu.

Znači, po tebi ljudi pogrešno interpretiraju božju reč.
Ok, ako je tako... ko je kriv za stradanja nevinih žrtava prirodnih katastrofa... ko je kriv za bebe sa urođenim deformitetima... ko je kriv za mrtvorođenu decu... i šta su oni kome zgrešili? Ko je odgovoran, ne ko je kriv?
Otrežnjenje ne dolazi kroz druge... već kroz nas same... tako da je manje bitno šta nam ko priča, sve dok sami možemo da razgraničimo koja nam istina "više odgovara", po mentalnom, duhovnom, obrazovnom, nacionalnom ili psihičkom sklopu... nebitno.

Moral je nesto sto drzi dostojanstvo bicu koje poseduje duh u sebi.
Da li je po tebi moralno da sad svako uzme i da gura u svaku rupu(nisam rekao koje rupe) ono sta mu padne na pamet jer mu to prija?
Da li je to dostojno jednog ljudskog bica? Jedino guranje koje je normalno je ono izmedju coveka i zene i to samo u pravu rupu. Ovo medjutim ne sme postati kao osnov za ljubav izmedju dva ljudska bica. Kao dok ima nabadanja smeskaju se a kad im dosadi finito..
Mislim smesno je sta vi ljudi radite, dobro je sto nisam jedan od vas(nisam obican covek)
Mogu da vas zamislim za par stotina godina ako nastavite ovako kad ce svako sa sobom nositi nekakve mehanicke nabadace pa se u pauzi tamo u WCu nabadati.. Mozda izmislite robota samo za te svrhe.. haha....

Nije moralno... samo zato što mu prija.
Nije normalno u svaku rupu i šta god mu padne na pamet... da gura.

Ljubav u nekom dobu potencije mora da obezbeđuje i fizički kontakt... nije "finito", ali nije ni preporučljivo uzdržavanj na tom polju, ako fizičkih prepreka nema. U nekom kasnijem dobu, naravno... ta bliskost nije ni potrebna, dok ni ta ljubav nije onog intenziteta... po meni, treba se prilagoditi svojim potrebama. Ma kakve bile... ne mislim da treba silovati, ako imaš potrebu, da ne odeš u krajnost... uskladiti svoje želje, potrebe i mogućnosti sa tom nekom osobom... ne vidim ništa loše u tome.

Ali pogledaj , ozbiljno pricam, ne mogu da verujem da neko ide toliko daleko sa culnim nadrazajima da mu to postane svrha zivota. Dok ima njih njemu je lepo i srecan je. Znaci pederu samo treba dati nekog automatizovanog robota da ga ucini srecnim i to je njemu sve. Nije ni cudo sto je takav kad sve to serviraju reptili iz astrala. Oni zele da se vrate na ovu planetu jer je nekad bila njihova. To ce uciniti jedino tako sto ce zavesti ljudski rod da toliko potone da mogu sasvim sa pravom da kazu MI SMO BOLJI OD NJIH i automatski po zakonu dobiju pravo da ponovo nasele planetu i duse onih zastranelih uzmu pod vlasnistvo.

Ti ovde pričaš o poremećenim osobama, sebičnim... šta god. Ja nijednog trenutka nisam podržala tako nešto. Niti poznajem neku osobu koja bi odgovarala ovom tvom opisu.
Čulno je neophodno, stojim pri ovome... čak poželjno... i kao takvo, ne sme biti kamen spoticanja za moralnost, kajanje, ili savest. Sve dok je normalo i usklađeno sa već gore navedenim.
Ne kontam ovo za reptile...

Znaci da dok jedni prezivljavaju(nemaju sta da jedu) drugi postaju nenormalni od para koje imaju. Moral pada i jednima i drugima.

Znači, ne opstaješ ni u jednom slučaju.


Slažem se.

Naravno da je mucenje i to sav onaj nepotreban a ima ga podosta.

Slažem se.

Los je onaj koji vlada njima.

Ok...

Evo odgovorio sam ja meseceva crnko :)

:)

Znaci savetujes ga da odustane? A odkud znas da je covek uposte i planirao? Mozda se samo pita, sobzirom sta je sve radjeno u njegovo ime?
Gresis oko mozdanih impuslsa, oni treba da budu itekako aktivni pogotovo ako si tu da menjas svet.

Ne savetujem ga da odustane... ali ne može očekivati odgovor od drugih... nešto mora sam.
Proglasiće te ludakom ako si tu da bi menjao svet.

Tesla je rekao da veruje u Boga koji nije opisan ni u jednoj od religija.
Ja kazem da je taj Bog istina. I tvoj materijalisticki Bog je za tebe istina, zar ne?

Nemam materijalističkog boga... nešto slično tebi i Tesli.
Nikako onaj koga opisuju u bilo kojoj od religija.

Takodje, Tesla je rekao da sa vremena na vreme zemlju pohodi duh koji bira najzasluznijeg medju ljudima i sapuce mu tajne na uvo. Kada se u tom srecniku pojavi razumevanje toga on jednostavno zna da ce se njegovi snovi negde u buducnosti ostvariti. Znaci sam taj lik mora da u sebi ima razmiljanje na temu promene sveta na bolje. Mada ponekad i kad imas resenje ono se moze zloupotrebiti pa tako Tesla nije objasnio kako funkcionise onaj njegov stit jer bi mogao da se zlopotrebi. Takodje mislim da je moguce da se dusa premesti iz jednog tela u drugo a da se ne izbrisu secanja ali to nije moguce jer bi to kriminalci redovno radili. Nastao bi haos! Isto je i moguce da uzimamo neogranicene kolicine energije bez da je proizvodimo ali sta da se radi kad bi to znacilo da ljudi nista ne rade a danas je svest tako niska da kad ne bi radili svi bi se potpuno moralno izopacili. Treba raditi na sebi tako da kad si sam na pustom ostvrvu i 10 godina ostanes normalan. To su oni koji mogu mudro da cute dugo, koji se nicega ne boje, koji su nadljudi.

Ovo mi je poznato... Drbob je izabran, možeš da prelistaš njegove teme.

Srela si nekog nadcoveka mozda? Sumnjam da jesi ali mozda hoces, mada mislim da ti se nece dopasti. On ti je kao orao, takav mu pogled. On je visok i snazan, atletske gradje, lepog lica, duge kose. Iz daleka bi mogla da pomislis da je bez emocija, hladan, cak i zao, a u stvari on je ratnik, pravi ratnik, ne ko ovi danas ili oni u proslosti.

Ne bi mi promakao ovakav... nadam se da ću ga sresti.
Mislim da će mi se dopasti. :)
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top