Zene, sta mislite....

... zene uopste ne misle...:lol:

@tema
neko mi nedavno rece da su ljubav i bolest prolazni...pa nekako kontam postoje bolesti zbog kojih se ne umire ali se u zivotu jako pati...
isto vazi i za ljubavi....
Ne bih se branila da imam samo jednu ljubav koja me ispunjava...

:think:
 
....DA LI JE COVEKOV ZIVOT ISUVISE DUG ZA SAMO JEDNU LJUBAV?

(Mislim, sta ISKRENO MISLITE?)

ljubav?:think:
hemijsko sudaranje ispleteno sa interesnim kompromisom..
dok je interes dovoljno jak, tu je i ljubav..

jeste, dug je.
ako pricamo o cistom osecanju emotivne i hemijske ispunjenosti, neuprljano ni mrvom netrpeljivosti, dug je.
nisam ni previse mlada, ni previse iskusna, ali u svom zivotu nisam srela par koji je imao takvu dugotrajnu ljubav..
 
Pa, ako smo se 90% slozili da je covekov zivot previse dug samo za jednu ljubav, sta onda predstavlja brak?

Obavezu?

Ugovor ?

Napor?

Ako pre braka u samo par godina, svi promenimo po vise partnera, a u braku do kraja zivota imamo samo jednog partnera - da li to znaci da smo necim SPUTANI?

Da su brak i vernost samo HIPOKRECIJA, GLUMA i PANTOMIMA ?
 
Oebote, ako nećete da se ženite, ako nećete da budete verni, ako nećete da se smarate porodicom, pa nemojte, niko vas ne prisiljava, smoriste do srži sa ovim kukavnim temama :roll:
Ma u redu je biti veran ali nije u redu to shto vi smatrate da mushqarac treba i emocionalno da vam bude veran(da ne razmishlja o drugim zzenama i ne vidi druge zzene),shto je nemoguche,jer je to uredila priroda,to je instinqt.
 
Pa, ako smo se 90% slozili da je covekov zivot previse dug samo za jednu ljubav, sta onda predstavlja brak?

Obavezu?

Ugovor ?

Napor?

Ako pre braka u samo par godina, svi promenimo po vise partnera, a u braku do kraja zivota imamo samo jednog partnera - da li to znaci da smo necim SPUTANI?

Da su brak i vernost samo HIPOKRECIJA, GLUMA i PANTOMIMA ?

brak jeste ugovor.
da bi bio vazeci, mora da bude potpisan u prisustvu dva svedoka.
moze da bude i nepotpisan, ali da postoji (u slucaju da treba da se dokaze) - opet prisustvo dva svedoka.
svaki ugovor podrazumeva odredjene obaveze koje obe strane treba da ispunjavaju.
naporan? zavisi od potpisnika istog ugovora.
vernost?
po postovima na ovom forumu, rekla bih da je malo takvih..
samo ja to ne bih nazvala neverstvo prema partneru sa kojim smo u braku..pre bih rekla da smo sa varanjem neverni sami sebi..
ne verujem u brak..vise..
verujem u ljubav - dok traje.
 
Pa, ako smo se 90% slozili da je covekov zivot previse dug samo za jednu ljubav, sta onda predstavlja brak?

Obavezu?

Ugovor ?

Napor?

Ako pre braka u samo par godina, svi promenimo po vise partnera, a u braku do kraja zivota imamo samo jednog partnera - da li to znaci da smo necim SPUTANI?

Da su brak i vernost samo HIPOKRECIJA, GLUMA i PANTOMIMA ?

pa da ,brak je "specifican" ugovor... sa obavezama i ulozenim naporima...
 
Ma u redu je biti veran ali nije u redu to shto vi smatrate da mushqarac treba i emocionalno da vam bude veran(da ne razmishlja o drugim zzenama i ne vidi druge zzene),shto je nemoguche,jer je to uredila priroda,to je instinqt.

Ko to vi?
Šta ja tražim, ne tražim tebi.
Onaj kojem tražim nek' lupa glavu da li mu to odgovara ili ne.

To što tebi žena traži, razreši si sam, zajedno sa kolegama smaračima, ebt kako vam ne dosadi da kukumavčete ovde od jutra do sutra.
 
Ko to vi?
Šta ja tražim, ne tražim tebi.
Onaj kojem tražim nek' lupa glavu da li mu to odgovara ili ne.

To što tebi žena traži, razreši si sam, zajedno sa kolegama smaračima, ebt kako vam ne dosadi da kukumavčete ovde od jutra do sutra.
:hahaha:hbt..al si z*ebana.Uzzivaj,nechu da ti qradem bambus.
p.s.ovo je forum,aqo ti se ne svidja pricha lepshe je i uljudnije da chutish.
 
Poslednja izmena:
....DA LI JE COVEKOV ZIVOT ISUVISE DUG ZA SAMO JEDNU LJUBAV?

(Mislim, sta ISKRENO MISLITE?)

Zivot je uvek kratak, za bilo koju stvar. A za ljubav je najkraci. Najlepsi trenuci vrlo brzo prolaze, to jest vreme brzo leti kad smo sa voljenom osobom. Ne treba se opterecivati time da li je dug ili kratak, treba samo uzivati u svakom trenutku i ispuniti zivot na najbolji moguci nacin.
 
Ne mogu tvrditi, da je život suviše dug za jednu ljubav. Imam prijateljicu, prekrasna osoba sva,
koja u životu ima vječnu, fatalnu ljubav, i dobar brak. Ljudi nisu zapravo monogamni i to stvara
problem, u braku koji je doista ugovor samo određenih dvoje ljudi. Bez obzira koliko ih ima.
No, onaj/ona koji ne može biti miran i voli se seliti od žene do žene, ili od muškarca do muškarca,
ne znam zašto bi u brak. Ne živimo baš u srednjem vijeku, da bi to bio problem. Mnogo je veća
bol za supružnika i djecu, kad se ne može suspregnuti želja za drugim. Zaljube se ljudi nekoliko
puta, da moguće je zaista, ali se zato ne treba vezivati, ne može li se u braku biti.
Ja sam pogriješila, brak kao određena ugovor, obaveza, svakodnevica, nije za mene; rastala sam
se. No, nemam razumijevanja za nevjeru i glupost da osvježava vezu ili brak. Ili jesi s nekime, ili
nisi to.
 
:think: pa moze bit kratak i ako nije prava...
:rotf::rotf::rotf::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
neko je rekao: ko samo jednom voli, duhom je siromasan covek...slazem se sa tim.....
Nije u pravu...;)
Pa, ako smo se 90% slozili da je covekov zivot previse dug samo za jednu ljubav, sta onda predstavlja brak?
Obavezu?
Ugovor ?
Napor?
Ako pre braka u samo par godina, svi promenimo po vise partnera, a u braku do kraja zivota imamo samo jednog partnera - da li to znaci da smo necim SPUTANI?
Da su brak i vernost samo HIPOKRECIJA, GLUMA i PANTOMIMA ?
Brak je ono što dvoje ljudi naprave od njega...
Može biti čvrst oslonac u životu...
Dan prepun nežnosti... dogovor koji kuću gradi... topao zagrljaj...
A može i biti ponor... ubijanje dosade, ...
Ma u redu je biti veran ali nije u redu to shto vi smatrate da mushqarac treba i emocionalno da vam bude veran(da ne razmishlja o drugim zzenama i ne vidi druge zzene),shto je nemoguche,jer je to uredila priroda,to je instinqt.

A ko ti to traži?
Ako ti to traži žena, onda ona nije normalna, i odmah neka potraži psihijatra, jer je to teška patologija...:neutral:
 

Back
Top