mts internet modem
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: mts internet modem

Početnik
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano mts internet modem

Imam mts-ov modem HUAWEI E1550 i imam problem sa prijemom signala, naime zivim u okolini Cacka,telefoni hvataju 3G signal a ja sa modemom ne.Ali cuo sam da ponekad kada se koristi usb produzni kabl moze da se poboljsa prijem signala,kupio sam ga ali mi komp prijavljuje neku gresku "usb device doesn't recognized". Probao sam druge uredjaje na isti kabl i svi rade,da li je problem do nekog drajvera ili do neceg drugog? Ako bilo ko moze da pomogne hvala!

Aktivan član aleksandarhakler1992 (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: mts internet modem

stara je tema,ali cu odgovoriti,cisto da vide drugi ljudi,koji imaju identican problem.

naime,neznam zasto taj usb modem nije hteo da ti radi sa produznim usb kablom.usb modemi rade samo sa produznim kablovima maksimalne duzine do 2 metra.
    svaki drugi kabl,duzi od 2 metra,pravi problem sa napajanjem modema.modem se gasi prilicno cesto,to jest,bice aktivan,sve dok se ne povezete na mrezu.modem nece izdrzati ni nekoliko sekundi,pre nego sto ga racunar izbaci iz liste uredjaja.takodje,moze se desiti da modem nestane,jos dok se povezujete na mrezu.
    moje iskustvo: vecina starijih modema su bili prepoznati na kablu duzine 5 metara,ali neki noviji nisu bili ni prepoznati,uopste.a ovi sto su bili prepoznati su pucali non-stop.
    znaci,kabl max 2m.modem koji je najstabilniji po pitanju produznih kablova,je recimo huawei e173.radi perfektno,nikad mi se nije desilo da ga racunar izbaci zbog nedostatkea struje..(max 2m,naravno)
    i da,produzni kabl poboljsava signal.ali ce kabl daleko vise da vredi,ukoliko ga izbacite napolje,preko prozora ili kako god.znaci,probajte da priblizite racunar nekom prozoru.ako imate vec neki dobar signal,recimo 3 crte signala,onda ne morate izbacivati modem napolje,nego samo uperite taj kabl sto vise u vis,uzdignite ga negde gore i zakacite.
    takodje,losiji je signal,ukoliko nemate produzni kabl,a kuciste vam stoji na podu.dole je slabiji signal,to vazi i za 2g i za 3g.
    za detaljno eksperimentisanje i kalibrisanje signala,skinite besplatno "MDMA" program. radi sa svim ZTE i Huawei modemima,pokazuje kvalitet signala u detaljim brojkama.takodje ima
    "signal-bar",graficki prikazanu zelenu liniju,koja pokazuje jacinu signala.sto je vise popunjenija linijia prema desnoj strani,to bolje.glavni pokazatelj signala je "dBm",nalazi se u desnom gornjem uglu programa i ocitava brojke od -60dBm,pa sve do <=-113dBm.sto je manja brojka,to bolji signal.
    negde procitah da,ako nemate barem -85dBm,necete imati skroz stabilnu vezu,nikad. (korisno za online-igrice)
    takodje,sto imate vecu (losiju) brojku,kisa,magla,vlaznost vazduha i uopsteno lose vreme ce vam jos vise pogorsati vezu i ping (odziv mreze),mozda ce cak i nestati signal,ukoliko imate brojku vecu od 95-103dBm.
    (ovo ne vazi za sneg,on ne smeta)

Kompjuterija nije na forumu
    Pozivam sve zainteresovane da napravimo Prvu IT enciklopediju na srpskom jeziku
    Zainteresovan član Kompjuterija (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    18

Citat Original postavio aleksandarhakler1992 Pogledaj poruku
    stara je tema,ali cu odgovoriti,cisto da vide drugi ljudi,koji imaju identican problem.

naime,neznam zasto taj usb modem nije hteo da ti radi sa produznim usb kablom.usb modemi rade samo sa produznim kablovima maksimalne duzine do 2 metra.
    svaki drugi kabl,duzi od 2 metra,pravi problem sa napajanjem modema.modem se gasi prilicno cesto,to jest,bice aktivan,sve dok se ne povezete na mrezu.modem nece izdrzati ni nekoliko sekundi,pre nego sto ga racunar izbaci iz liste uredjaja.takodje,moze se desiti da modem nestane,jos dok se povezujete na mrezu.
    moje iskustvo: vecina starijih modema su bili prepoznati na kablu duzine 5 metara,ali neki noviji nisu bili ni prepoznati,uopste.a ovi sto su bili prepoznati su pucali non-stop.
    znaci,kabl max 2m.modem koji je najstabilniji po pitanju produznih kablova,je recimo huawei e173.radi perfektno,nikad mi se nije desilo da ga racunar izbaci zbog nedostatkea struje..(max 2m,naravno)
    i da,produzni kabl poboljsava signal.ali ce kabl daleko vise da vredi,ukoliko ga izbacite napolje,preko prozora ili kako god.znaci,probajte da priblizite racunar nekom prozoru.ako imate vec neki dobar signal,recimo 3 crte signala,onda ne morate izbacivati modem napolje,nego samo uperite taj kabl sto vise u vis,uzdignite ga negde gore i zakacite.
    takodje,losiji je signal,ukoliko nemate produzni kabl,a kuciste vam stoji na podu.dole je slabiji signal,to vazi i za 2g i za 3g.
    za detaljno eksperimentisanje i kalibrisanje signala,skinite besplatno "MDMA" program. radi sa svim ZTE i Huawei modemima,pokazuje kvalitet signala u detaljim brojkama.takodje ima
    "signal-bar",graficki prikazanu zelenu liniju,koja pokazuje jacinu signala.sto je vise popunjenija linijia prema desnoj strani,to bolje.glavni pokazatelj signala je "dBm",nalazi se u desnom gornjem uglu programa i ocitava brojke od -60dBm,pa sve do <=-113dBm.sto je manja brojka,to bolji signal.
    negde procitah da,ako nemate barem -85dBm,necete imati skroz stabilnu vezu,nikad. (korisno za online-igrice)
    takodje,sto imate vecu (losiju) brojku,kisa,magla,vlaznost vazduha i uopsteno lose vreme ce vam jos vise pogorsati vezu i ping (odziv mreze),mozda ce cak i nestati signal,ukoliko imate brojku vecu od 95-103dBm.
    (ovo ne vazi za sneg,on ne smeta)
    Sve si mu lepo objasnio, sad mu samo kaži i kako da skine još RAM memorije sa interneta.
    http://kompjuterija.blogspot.com/
    -----------------------------------------------
    -----------------------------------------------

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Kompjuterija Pogledaj poruku
    Sve si mu lepo objasnio, sad mu samo kaži i kako da skine još RAM memorije sa interneta.
    Ram memorija se skida sa interneti na neki drugi nacin,ali je mlogo konplikowan,pa nemogu sad da objasnjawam,ajde drugom prilikom pozzz,,,

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    53

dodacu i ovo:
    gore napisah da,ako nemate barem -85dBm,necete imati stabilnu vezu.ovo nikako ne vazi za DC-HSPA+ 43mbit/s modeme.
    licno, imam otkljucan Telenor-ov huawei e3251,koristim Vip-ovu mrezu i imam signal od 93-105dBm,sto je u prevodu od 1 do 3,4 crte signala,koje stalno variraju.
    uprkos tome,veza je jako,jako stabilna,nemam nikakvih problema.dok na tom istom netu,istom signalu,modem koji sam dobio od Vip-a,na ugovor,zte mf667 hspa+ 7.2mbit/s,radi primetno losije.
    stalno pravi kratkotrajne pauze,na par sekundi zastaje sa protokom,ali i daleko manje brzine postize,naravno.jer je napravljen za duplo sporiju mrezu,skroz ne-tolerantu na slabije signale.

Slične teme

1. MODEM ZA INTERNET-UDJI!!!!!!!!!!!!
    Autor gruja_bg u forumu Internet
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 23.12.2007., 22:56

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •