dan smrti--23.05 casova...
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 154

Tema: dan smrti--23.05 casova...

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Podrazumevano dan smrti--23.05 casova...

na danasnji dan 1999 godine mi je unistena jedinica u 23.05 casova...laserski vodjena bomba je konacno nasla cilj...posle mnogo pokusaja unistenja konacno je unistena...zrtvovana...a ja se sve godine pitam zasto...???
    u vojnoj skoli sam ucio da jedinice VOJIN treba da prime prvi udar neprijateljske avijacije...otkriju neprijatelja na sto vecoj daljini...omoguce avijaciji i PVO sistemu da dejstvuje...i da se nakon 3-4 dana rata jedinice koriste po drugoj taktici...medjutim vrli komandant smiljanic koji sada pise knjige zrtvova moju jedinicu i posadu za navodjenje---a nije imao sta da navodi---jer nije imao ispravan avion...i nikom nista...sta je jedna jedinica za jednog generala...??? prijatelji moji...SLAVA VAM ...mi sto prezivesmo pamticemo vas vecno...

Domaćin Serdar Scepan Radojevic (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: dan smrti--23.05 casova...

Vecna jim Slava!
    "… Tamo gdje odzvanja naša riječ, gdje se još glagolja i gdje se još, kao stari zlatnik, obrće naša riječ, znaj čedo moje, da je to naša država bez obzira na to ko u njoj vlada…“

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    na danasnji dan 1999 godine mi je unistena jedinica u 23.05 casova...laserski vodjena bomba je konacno nasla cilj...posle mnogo pokusaja unistenja konacno je unistena...zrtvovana...a ja se sve godine pitam zasto...???
    u vojnoj skoli sam ucio da jedinice VOJIN treba da prime prvi udar neprijateljske avijacije...otkriju neprijatelja na sto vecoj daljini...omoguce avijaciji i PVO sistemu da dejstvuje...i da se nakon 3-4 dana rata jedinice koriste po drugoj taktici...medjutim vrli komandant smiljanic koji sada pise knjige zrtvova moju jedinicu i posadu za navodjenje---a nije imao sta da navodi---jer nije imao ispravan avion...i nikom nista...sta je jedna jedinica za jednog generala...??? prijatelji moji...SLAVA VAM ...mi sto prezivesmo pamticemo vas vecno...
    Слава свим нашим часним јунацима чије животе продадоше они који су тада владали.

п.с. Нисам ово знао, трагично. Зашто неко не прозове тог Смиљанића ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    448

Slava im!

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Слава свим нашим часним јунацима чије животе продадоше они који су тада владали.

п.с. Нисам ово знао, трагично. Зашто неко не прозове тог Смиљанића ???
    a gde da ga pozove...??? vidis da covek napisao knjigu gde se hvali kao ratnik i komandant...samo u knjizi ne objasnjava kako je smeo da primi RV I PVO u stanju ispravnosti tehnike kakav je primio...ne pise kakve je izvestaje slao o stanju ispravnosti MTS-a...apsolutno nema grize savesti sto mu je avijacija bila bez remonta i na kraju resursa...sto su na avionima bili radari neispravni a slati u borbu...kiti se pavlovicevim junastvom a ne objasnjava velicinu coveka koji svestan da salje ljude u sigurnu smrt sam krece na zadatak u samoubistvo nemajuci hrabrosti poslati mladjeg kojegu....
    sto se tice moje jedinice naredio je iz cistog hira da svi oficiri za navodjenje zauzmu svoja mesta pored radarskih pokazivaca iako tada nije bilo ni jednog aviona spremnog da poleti--i otisao covek da odmori...
    na stranu to sto su mladi oficiri koji su bili u mojoj jedinici bili apsolutno nespremni za navodjenje jer nisu nikad do tada ni videli takav pokazivac---nisu znali ni da ga koriste..

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2451

A zasto niko ne pozove na odgovornost one koji su bez borbe vratili Vukovar Hrvatskoj?

A koliko je tamo ljudi izginulo i ostalo sakato...?

ZA CEGA su se oni tamo borili?
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Aktivan član ETO ME (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Нека им је свима Вечна Слава и Мир Божији у вечном Царству Божијем!!!

Buduća legenda *BILJA* (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

"....O, grobovi sveti, o, vi humke travne,
    Vi svijetle zublje naših mutnih dana,
    Što kroz dugo doba, kroz v'jekove tavne,
    Vodiste taj narod sred strašnih mejdana!
    Vi, o, svete kosti, iz kojih je tek'o
    Izvor silnih snaga da se s mrakom bore,
    Pod bremenom teškim vaš je porod klek'o
    I on neće viđet' sjaj vaskrsne zore...
    ."

Vecna im Slava i Hvala...
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    662

Koga je briga za vojnika ili bilo kog coveka u Srbiji.I danas partija tadasnjeg "vrhovnog komandanta" je na vlasti u Srbiji.Komandant i lider im lipsao,ali tu su njegovi zamenici,Slavica iIvica.Narod ih birao,nije Solana, i oni opet vladaju.Kakav narod ,takva vojska,takva vlast...mozemo da pricamo sta hocemo,to smo mi.

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Mirko_212 Pogledaj poruku
    Koga je briga za vojnika ili bilo kog coveka u Srbiji.I danas partija tadasnjeg "vrhovnog komandanta" je na vlasti u Srbiji.Komandant i lider im lipsao,ali tu su njegovi zamenici,Slavica iIvica.Narod ih birao,nije Solana, i oni opet vladaju.Kakav narod ,takva vojska,takva vlast...mozemo da pricamo sta hocemo,to smo mi.
    ma jes vala...

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Jedan pilot je (izmedju ostalog napisao sledece):

"Nikad neću da zaboravim razgovor dvojice generala, prilikom obilaska
    naše jedinice. Jedan od njih je prokomentarisao: Znate, malo se gine! A moj
    razgovor sa tadašnjim komandantom vazduhoplovstva, Smiljanićem, izgledao je
    ovako: Zašto nisi oborio nijednog Amerikanca? - Gospodine generale, kad nam
    date ispravne avione, možda ćemo ih oboriti. - Zar vi nemate tehničare, da
    ih popravljaju?! - Popravili su ono što su mogli, a ono glavno trebalo je da
    popravlja neko od vas! Naglo je postao neprijatan: Šta misliš, da si heroj
    ako si iskočio iz aviona?! Hoćete činove, a nećete da ginete!"
    NE KRIVI NIKOG U SVOM ŽIVOTU: DOBRI LJUDI TI DONOSE SREĆU, LOŠI ISKUSTVO..NAJGORI-LEKCIJI, NAJBOLJI-USPOMENE

Domaćin Yopa_2.0 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Slava im i hvala.

Da parafraziram Romela, bili ste lavovi koje su vodili magarci.

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio *BILJA* Pogledaj poruku
    Jedan pilot je (izmedju ostalog napisao sledece):

"Nikad neću da zaboravim razgovor dvojice generala, prilikom obilaska
    naše jedinice. Jedan od njih je prokomentarisao: Znate, malo se gine! A moj
    razgovor sa tadašnjim komandantom vazduhoplovstva, Smiljanićem, izgledao je
    ovako: Zašto nisi oborio nijednog Amerikanca? - Gospodine generale, kad nam
    date ispravne avione, možda ćemo ih oboriti. - Zar vi nemate tehničare, da
    ih popravljaju?! - Popravili su ono što su mogli, a ono glavno trebalo je da
    popravlja neko od vas! Naglo je postao neprijatan: Šta misliš, da si heroj
    ako si iskočio iz aviona?! Hoćete činove, a nećete da ginete!"
    cinjenica je bas suprotno...smiljanic je hteo cinove i slavu...
    za radare nismo imali delove od 91 i uvodjenja sankcija...koliko smo inovacija napravili ne pitaj....mozda nismo trebali...neko je mozda stvarao laznu sliku i imao sumanute ambicije na osnovu toga...da je moj americki radar mogao videti konstruktor 99 za glavu bi se hvatao...konstruktor ga je konstruisao na snagu od 100 kW...posle 8 godina sankcija...bez dalova---za vreme bombardovanja je radio 120 kW...i sta sam dobio time..??? da mi jedinica bude zrtvovana...druge jedinice koje su imale pametnije ljude da ih vode su namerno kvarile uredjaje da bi se samoinicijativno premestile na naredne polozaje...

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Pilot o kome je rec je potpukovnik Slobodan Perić, koji je napisao i sledece (parafraziram) da svi sada mogu da pisu i govore sta hoce, ali je PVO sistematski unistavana kao sto je i za stanje u avijciji bio odgovran general Smiljanic!

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Pilot o kome je rec je potpukovnik Slobodan Perić, koji je napisao i sledece (parafraziram) da svi sada mogu da pisu i govore sta hoce, ali je PVO sistematski unistavana kao sto je i za stanje u avijciji bio odgovran general Smiljanic!
    tvog zemljaka perica cenim iz mnogo razloga...jedan od tih je i sto nikad nije bio poltron...nije samo smiljanic kriv...tu su i ostali generali---predhodni velickovic nije bolji nista...mnogi od generala su nebazdareni karijeristi...prihvataju funkciju bez ikakvih ogranicenja niti zahteva...bitan im je licni status---osnovno im je kad dodju do funkcije da se nista ne desi dok ne odstaziraju za vecu funkciju....
    mislis da je neki komandant roda OS pre prijema jedinice zahtevao od generalstaba ili predsednika da se stanje popune MTS-a izvrsi prema pravilima pre prijema duznosti...??
    da je trazio niko ne bi ni bio postavljen na duznost jos od 88 godine...

mitrovic nije na forumu
    Bog je na nebu Gavrilo Princip na zemlji i nebu
    Primećen član
    Učlanjen
    09.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U ovoj zemlji Srbiji uvek su oni najbolji bili zrtvovani za racun raznih karijerista i prodanih dusa koje su se uhlebile uz vlast.Slava junacima a bruka i sramota za one koji su ih izdali.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

dok smo mi zivi nema zaborava nema
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Slava im .

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    dok smo mi zivi nema zaborava nema
    valjda ce nezaborav trajati i malo duze...

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Mog zemljaka mnogi od milja zovu Buca
    Bio je, cini mi se prosle godine, gost u emisiji SVEDOK na RTS-u, zaista potresno i divno svedocenje, mislim da mu je kolega koji je s njim uzleteo poginuo, a Pericin avion je srusen negde na granici sa Bosnom, on je preziveo, Bogu hvala, i zao mi ste ovi iz tvog svedocenja - nisu!

Nezaborav ne moze da traje dok smo mi zivi, mora da traje dok postoji Srba i Srbije, i uvek da se podizu kao Feniks iz pepela...

P.S. Secam se kako je drmalo tlo kad se vodila borba na Ceru, kad su bombardovali, i uvek sam se pitala: Boze, ima li prezivelih

Slava im, a Tebi hvala sto ih i na ovaj nacin otrzes od zaborava i nama koji nismo upuceni mnogo, pricas nesto iz prve ruke. Hvala i Tebi...

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Slava im!

Učlanjen
    30.09.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    72
    Reputaciona moć
    1638

Nece da ode komentar pa moram da klikam deset puta, da bih videla da, ili nije otisao nijednom, ili dvaput

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Mog zemljaka mnogi od milja zovu Buca
    Bio je, cini mi se prosle godine, gost u emisiji SVEDOK na RTS-u, zaista potresno i divno svedocenje, mislim da mu je kolega koji je s njim uzleteo poginuo, a Pericin avion je srusen negde na granici sa Bosnom, on je preziveo, Bogu hvala, i zao mi ste ovi iz tvog svedocenja - nisu!

Nezaborav ne moze da traje dok smo mi zivi, mora da traje dok postoji Srba i Srbije, i uvek da se podizu kao Feniks iz pepela...

P.S. Secam se kako je drmalo tlo kad se vodila borba na Ceru, kad su bombardovali, i uvek sam se pitala: Boze, ima li prezivelih

Slava im, a Tebi hvala sto ih i na ovaj nacin otrzes od zaborava i nama koji nismo upuceni mnogo, pricas nesto iz prve ruke. Hvala i Tebi...
    hvala i tebi....
    na ceru su neces verovati svi preziveli...nisu ni ogrebani..
    pericu je pratilac poginuo...sruseni su u bosni...

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

tvog zemljaka perica cenim iz mnogo razloga...jedan od tih je i sto nikad nije bio poltron...nije samo smiljanic kriv...tu su i ostali generali---predhodni velickovic nije bolji nista...mnogi od generala su nebazdareni karijeristi...prihvataju funkciju bez ikakvih ogranicenja niti zahteva...bitan im je licni status---osnovno im je kad dodju do funkcije da se nista ne desi dok ne odstaziraju za vecu funkciju....
    mislis da je neki komandant roda OS pre prijema jedinice zahtevao od generalstaba ili predsednika da se stanje popune MTS-a izvrsi prema pravilima pre prijema duznosti...??
    da je trazio niko ne bi ni bio postavljen na duznost jos od 88 godine...
    Причај малко и о њему и како је храбро побио посаду радара!

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. BEZANJE SA CASOVA
    Autor miss91 u forumu Škole
    Odgovora: 2975
    Poslednja poruka: 20.01.2012., 14:13
  2. Provale sa casova
    Autor KETIV u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.10.2008., 14:23
  3. Raspored casova