Jesmo li mi, Srbi, generalno lenj narod!?
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 178

Tema: Jesmo li mi, Srbi, generalno lenj narod!?

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Nisam u Škotskoj, al' znam jednog matorog koji živi tamo
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Jesmo li mi, Srbi, generalno lenj narod!?

Poslednji primer odustajanja radnika Fijata zbog težine posla je bio povod za raspravu o tome da li smo mi lenj narod, ili, ako lepše zvuči tako, manje vredan narod

Bilo je nekih tema ovde o tome, pa se došlo do zaključka da 50-ak radnika nije veliki broj. Slažem se, nije. Međutim, ovo i nije izolovan, pa ni adekvatan primer naše lenjosti, nepreduzimljivosti i nemara.

Zaboravilo se, ili ne želimo da se sećamo da je japanski ambasador pre koju godinu "na prepad" krenuo u kontrolu autobusa koje je Japan poklonio Beogradu. Imao je šta i da vidi. Nakon što je zapretio da će autobusi, ukoliko ne budu u najkraćem roku očišćeni, biti transportovani nazad na daleki istok, Srbi se setili krpe i vode. Mnogi su se tome smejali, a malo njih je to shvatilo kao sramotu.

Već sam pominjao da je jednom prilikom predstavnik poljoprivrednika iz Holandije, prilikom proputovanja kroz Pomoravlje, plakao kad je video toliku zaparloženu zemlju.
    Japan, J. Koreja i niz drugih zemalja seku vrhove brda kako bi napravili...i još jednom, NAPRAVILI obradive ravne površine.

Na vest da se Kinezi sve više doseljavaju u Žitorađu i okolna sela, te da zemlju obrađuju ručno i uzgajaju bogtepita šta sve, reagovali smo sa: baš su simpatični.

Pominjali smo i Rajsa više puta koji nam je još u svoje vreme govorio da radimo samo onoliko koliko nam treba i ni minut i metar više.

Ali, zato se svi sablažnjavamo kako je to moguće da smo ovako "bogata" zemlja, a toliko nerazvijeni. Ebg, vlast je takva nakaradna kakva je, al' ebote, što to ne smeta Kinezima u Žitorađi?

Ajd' sad, podne je, vreme je za kaficu u centru

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2449

Podrazumevano Re: Jesmo li mi, Srbi, generalno lenj narod!?

Nismo lenji, samo smo se ulenjili.
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Blajbinger Pogledaj poruku
    Nismo lenji, samo smo se ulenjili.
    Pa dobro, majku mu, ako smo svesni toga, što se ne pokrenemo pa zapnemo? Valjda ljudi, koji su svesni svojih mana teže da ih eliminišu, ili bar ublaže?

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislio sam da jeste dok nisam vidio Arape, tad ste mi znatno skocili u ocima.

Elita
    Učlanjen
    22.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio avan-turista Pogledaj poruku

Na vest da se Kinezi sve više doseljavaju u Žitorađu i okolna sela, te da zemlju obrađuju ručno i uzgajaju bogtepita šta sve, reagovali smo sa: baš su simpatični.

:
    Ako misliš na one njihove čuvene plastenike onda bi se tu stvarno svašta korisno moglo naučiti.
    Planiram jednom da odem i vidim kako to izgleda...ali ne verujem da su voljni da nas nauče kako se to radi.
    Ebe im se za nas
    Ma nismo mi lenji nego slabo plaćeni

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ja postavljacu verujem, to da je lenj.

to je samo crkveni greh, verovatno da ga je bas briga za boziju kaznu
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zapadni susjed Pogledaj poruku
    Ebg, Arapi su bili vredni toliko da srede bušotine i čive na konto toga. A znaš kako, gledao sam skoro da onaj šeik iz Dubaija sam kaže da će to trajati još pedesetak godina, zato sad grade sve i svašta da naprave od pustinje turističku meku kad presuši nafta.
    Ebg, ne bih rekao da se tamo uopšte ne razmišlja o budućnosti, sudeći po tome

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Danica Č. Pogledaj poruku
    Ako misliš na one njihove čuvene plastenike onda bi se tu stvarno svašta korisno moglo naučiti.
    Planiram jednom da odem i vidim kako to izgleda...ali ne verujem da su voljni da nas nauče kako se to radi.
    Ebe im se za nas
    Ma nismo mi lenji nego slabo plaćeni
    Pa ovi naši Kinezi nisu plaćeni uopšte, pa gaje kupus i šargarepu

Moderator Restricted Area (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Problem je sto mnogi misle da su plemici i hipersenziblino reaguju sto se izbora posla tice.Radije ce raditi u opstini ,nekoj nevladinoj organizaciji gde je plata 10 hiljada i nije redovna,pritom je najbitnije setati odelo i glumiti nekog sabana dok drugima nije problem da rade i prljave poslove radnika za 20 hiljada ne uskracujuci svom detetu duplo vise zarad svoje prepotentnosti.

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    ja postavljacu verujem, to da je lenj.

to je samo crkveni greh, verovatno da ga je bas briga za boziju kaznu
    Što nisi na poslu?

Владан ИПХ nije na forumu
    Сећај се краја свога, и нећеш сагрешити довека!
    Veoma poznat Владан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Како прво, мало је Срба у Србији. Ово данас су обезбожени и окомуњени Срби, којима је од србства остало само име и презиме и понеки обичај. Нема духа србства у Србима више.

Комунистичка колективизација и самоуправни хаос су изродили јавашлук и немар, тако да је данашње стање(у поједним случајевима, а не општим) робовање СТЕЧЕНИМ лошим навикама, које су биле државни пројекат и идеологија.

Поврх свега, тајкуни и приватизациона мафија рационализују своју пљачку државне имовине и сурову експлуатацију радика, неком лењошћу, а од туђег труда живе бахато и широко. То се не може оспорити.

Па ко је луд да се убија од посла када је обесправљен, контантно застрашивани и шиканиран претњама отказима, неплаћањем социјалног и здравственог, закидањем плата и сл...? Изгледа да неко ту резиганцију неко??? намерно тера.

Луд је онај ко поверује да риба не смрди од главе (од газди и шефова и државе) него од репа (од радника).
    Poslednji put ažurirao/la Владан ИПХ : 06.04.2010. u 12:37

Iskusan Maksim 3 (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    muški
    Srce Srbije-Sumadija-Kragujevac-idemo na izvor,da se napijemo vode
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Zapadni susjed Pogledaj poruku
    Batice,niste ni vi bolji od nas,nismo dzaba ziveli zajedno toliko godina.

A avan je postavio bas pravo pitanje,jer lakse je palamuditi i pljuvati vlast(da bilo ko dodje istom bi bilo),nego dobro oznojiti pedu.
    Pogledajmo nase kafice u podne,svi puni,e sad prosetajte starim zemljama EU,pa usporedite.
    Svako pedeset godina na ovim terenima pametan ušuti, budala progovori, a fukara se obogati !

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Restricted Area Pogledaj poruku
    Problem je sto mnogi misle da su plemici i hipersenziblino reaguju sto se izbora posla tice.Radije ce raditi u opstini ,nekoj nevladinoj organizaciji gde je plata 10 hiljada i nije redovna,pritom je najbitnije setati odelo i glumiti nekog sabana dok drugima nije problem da rade i prljave poslove radnika za 20 hiljada ne uskracujuci svom detetu duplo vise zarad svoje prepotentnosti.
    Pazi, slažem se. No, govoriš o ljudima koji imaju decu, a verujem da bi većina, bar normalnih ljudi, kopala kanale da bi im deca imala danas ručak. Međutim, Srbi se dosetili i toga, pa sve manje prave decu. Znaš, ako nemaš decu, ne moraš ni da brineš šta će da jedu, a za sebe ćeš da užickaš neku hiljadarku

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku

A avan je postavio bas pravo pitanje,jer lakse je palamuditi i pljuvati vlast(da bilo ko dodje istom bi bilo),nego dobro oznojiti pedu.
    Pogledajmo nase kafice u podne,svi puni,e sad prosetajte starim zemljama EU,pa usporedite.
    Rekla sam ja u par navrata,al to se uredno ignoriše.

Elita
    Učlanjen
    28.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Maksim 3 Pogledaj poruku

Slazem se potpuno, no kako je tema o Srbima a ne o Hrvatima, stoga sam i rekao ono "vas".

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Владан ИПХ Pogledaj poruku
    Како прво, мало је Срба у Србији. Ово данас су обезбожени и окомуњени Срби, којима је од србства остало само име и презиме и понеки обичај. Нема духа србства у Србима више.

Комунистичка колективизација и самоуправни хаос су изродили јавашлук и немар, тако да је данашње стање(у поједним случајевима, а не општим) робовање СТЕЧЕНИМ лошим навикама, које су биле државни пројекат и идеологија.

Поврх свега, тајкуни и приватизациона мафија рационализују своју пљачку државне имовине и сурову експлуатацију радика, неком лењошћу, а од туђег труда живе бахато и широко. То се не може оспорити.

Па ко је луд да се убија од посла када је обесправљен, контантно застрашивани и шиканиран претњама отказима, неплаћањем социјалног и здравственог, закидањем плата и сл...? Изгледа да неко ту резиганцију неко??? намерно тера.

Луд је онај ко поверује да риба не смрди од главе (од газди и шефова и државе) него од репа (од радника).
    Sve to stoji, pobratime. Nego, pitam, kako to vlast ne smeta Kinezima u Žitorađi, pa još obrađuju zemlju ručno?
    Imao sam priliku da upoznam čoveka, izbeglog iz Hrvatske. Ni on ni žena nemaju primanja. Dakle - 0. Imaju svinje, živinu, staru kuću u selu, nešto zemlje. Čovek proda svinju, kupi drva, jednu zakolje njima za zimu, a treća se oprasi i tako ukrug. I kaže mi, da mu ništa više ne treba od toga.

Elita Neozbiljni pesimista (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    311

Naravno da smo lenji,ali to sa Fijatom je druga prica.To je izivljavanje nad ljudima za 15 000 mesecno
    Ne budi pesak koji gaze, već budi kamen u cipeli...

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio Neozbiljni pesimista Pogledaj poruku
    Naravno da smo lenji,ali to sa Fijatom je druga prica.To je izivljavanje nad ljudima za 15 000 mesecno
    Naprotiv, to sa Fijatom je dobar pokazatelj da neradu vise nema mesta i da je socijalizam proslost. I to dobar primer.

Srbi nisu lenji, vec neodgovorni...
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

E pa onda treba da se dogovorimo sami sa sobom. Koliku to platu ima kineski radnik u Kini? Uzimam Kinu čisto za primer. Svi smo svesni u šta je Kina izrasla, al' ebg, brate, ako je neko došao izrabljivanjem radnika do razvijenosti, to je Kina. Pa ipak, svi i dalje rade kao mravi. Visi im uže nad glavom ako se pobune, ali zato, bato, država jede sve pred sobom.

Veoma poznat Akay (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    640

Meni vecina ljudi iz Sumadije rekose,tipa - vi u Vojvodini zemlju mozete prstom kopati,a ne radite nista... Mi ovde obradjujemo zemlju kako mozemo,mucimo se...

A nismo lenji uopste,samo smo se malo ulenjili.
    Буди промена коју желиш да видиш у свету.

Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Sve to stoji, pobratime. Nego, pitam, kako to vlast ne smeta Kinezima u Žitorađi, pa još obrađuju zemlju ručno?
    Imao sam priliku da upoznam čoveka, izbeglog iz Hrvatske. Ni on ni žena nemaju primanja. Dakle - 0. Imaju svinje, živinu, staru kuću u selu, nešto zemlje. Čovek proda svinju, kupi drva, jednu zakolje njima za zimu, a treća se oprasi i tako ukrug. I kaže mi, da mu ništa više ne treba od toga.
    Власт потпомаже увозничке лобије са страном радном снагом, а гуши домаћу производњу и предузетништво највећим порезима у Европи, неплаћањем усева преко мафијашких откупних ''задруга'', највећом ценом дизела на Балкану и сл...

Свесно уништавају земљу.

Domaćin
    Učlanjen
    24.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Orah kopah - ne dadoše Turci

Čuvah ovce - izjedoše vuci,

.....................................

Niko mene ne može da plati toliko malo kolko ja malo mogu da radim...
    Situacija je takva da je možda bolje ne raditi...kome sam šta uradio taj me prevario i ostao mi dužan....ili me neko toliko potcenjuje kad se pogađamo za cenu mog rada da moram da mu kažem:izvinite ali sad vam ne mogu to uraditi nikako i nipošto....
    Da smo lenji kao narod - jesmo...ali jel treba da proizvodim pšenicu da bi mi je neko oduzimao?Ili mi je platio 8 dinara ''kad bude para''??Bolje bi bilo pitanje:Jesmo li toliko pokvareni kao narod???

Moderator Restricted Area (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Pa nije to jedina fabrika u Srbiji gde se radi za 15k dinara.Nego je vest jer se ovi bunili nesto i objavile novine.

Ovi na jugu nikada nisu videli 15k pa mole ove nemacke preduzetnike da ih gaze i ne otpustaju

Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Citat Original postavio john doe Pogledaj poruku
    Naprotiv, to sa Fijatom je dobar pokazatelj da neradu vise nema mesta i da je socijalizam proslost. I to dobar primer.

Srbi nisu lenji, vec neodgovorni...
    Социјализам је прошлост, а сурово робовласништво и бахатлук послодаваца будућност.

Доћиће те сви на ред, не секирајте се. Не може зло само обесправљене ''нераднике'' да погађа, дође ђаво и по своје слуге.

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Poslednji primer odustajanja radnika Fijata zbog težine posla je bio povod za raspravu o tome da li smo mi lenj narod, ili, ako lepše zvuči tako, manje vredan narod

Bilo je nekih tema ovde o tome, pa se došlo do zaključka da 50-ak radnika nije veliki broj. Slažem se, nije. Međutim, ovo i nije izolovan, pa ni adekvatan primer naše lenjosti, nepreduzimljivosti i nemara.

Zaboravilo se, ili ne želimo da se sećamo da je japanski ambasador pre koju godinu "na prepad" krenuo u kontrolu autobusa koje je Japan poklonio Beogradu. Imao je šta i da vidi. Nakon što je zapretio da će autobusi, ukoliko ne budu u najkraćem roku očišćeni, biti transportovani nazad na daleki istok, Srbi se setili krpe i vode. Mnogi su se tome smejali, a malo njih je to shvatilo kao sramotu.

Već sam pominjao da je jednom prilikom predstavnik poljoprivrednika iz Holandije, prilikom proputovanja kroz Pomoravlje, plakao kad je video toliku zaparloženu zemlju.
    Japan, J. Koreja i niz drugih zemalja seku vrhove brda kako bi napravili...i još jednom, NAPRAVILI obradive ravne površine.

Pominjali smo i Rajsa više puta koji nam je još u svoje vreme govorio da radimo samo onoliko koliko nam treba i ni minut i metar više.

Ali, zato se svi sablažnjavamo kako je to moguće da smo ovako "bogata" zemlja, a toliko nerazvijeni. Ebg, vlast je takva nakaradna kakva je, al' ebote, što to ne smeta Kinezima u Žitorađi?

Ajd' sad, podne je, vreme je za kaficu u centru
    Интересантна је та ствар са кинезима.
    Ево Слободан Лаловић док је обављао поверену му дужност министра за рад,запошљавање и социјалну политику најављиваше да ће Србија увозити кинеску радну снагу,јер је и он дошао до закључка да су Срби лењ народ (у те лење вероватно себе није урачунао) који неће да ради за дневницу мању од 30€ дневно !?
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. SRBI NAROD NAJSTARIJI
    Autor vuk80 u forumu Istorija
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 04.08.2011., 04:28
  2. da li su srbi naivan narod?
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 09.12.2009., 13:23
  3. DA LI SMO MI SRBI LUD NAROD?