Bosanke...

Love_Hunter

Početnik
Poruka
7
Zanima me Vase misljenje o Bosankama? Neki ih smatraju izuzetno vernim i zahvalnim devojkama (zenama)kao i dobrim ljubavnicama! Da li je u pitanju samo predrasuda ili...?
Javite se Bosanke kao i Vi koje to niste, a posebno bih voleo da cujem (procitam) misljenje onih koji su bili (ili su sada) sa njima u vezi.
 
ja imam iskustvo sa bosankama i mislim da medju njima nema sredine.ili su tupave do dz ili namazane svim bojama.ova prva grupa je verna tj.naivna.sve u svemu nemam bas neko misljenje o njima,bolje reci....ma nisu ribe uopste!
 
Love_Hunter:
Zanima me Vase misljenje o Bosankama? Neki ih smatraju izuzetno vernim i zahvalnim devojkama (zenama)kao i dobrim ljubavnicama! Da li je u pitanju samo predrasuda ili...?
Javite se Bosanke kao i Vi koje to niste, a posebno bih voleo da cujem (procitam) misljenje onih koji su bili (ili su sada) sa njima u vezi.

Prisjeti se pokojeg vica o Muju i Fati i sve ce ti biti jasno. :lol: :lol: :lol:
 
Od bosanki u Beogradu bezi glavom bez obzira :!:

Namazane i premazane su svim bojama i ko zna cime jos :D

A lazu iz hobija :arrow:

Vernost im nikako nije jaca strana :wink:
 
raindog:
:evil: joj kako bih ja rado editovala sve i jedan post koji ima bilo kakve veze sa idiotskim generalizovanjem pa josh na nacinalnoj bazi :!: :twisted: grrrrrrrr !
die you ...




Nije namera da se bilo sta generalizuje!!! Pogotovo ne idiotski!!!

Izmedju pojedinih regiona postoje odredjene kulturoloske razlicitosti koje se manifestuju u mentalitetu ljudi odnosnih regiona.

Primer:

Devojka iz Lajkovca patrijarhalnija je od devojke iz Amsterdama sto je posledica sredine u kojoj su te dve devojke rodjene, odrasle i zive.

Na isti nacin se i za Bosanke mogu odrediti karakterne osobine. Dakle, poredjenjem sa devojkama iz raznih delova Srbije (Amsterdam inace nije u Srbiji).

Sto se tice opaske da je "generalizacija" izvrsena na "nacionalnoj bazi" sledi objasnjenje:
Kada se u Srbiji za nekoga kaze da je Bosanac (ili Bosanka) uobicajeno se pod tim podrazumeva Srbin (ili Srpkinja) iz Bosne. A kada se radi o Muslimanima ili Hrvatima iz Bosne onda se to posebno naglasi.
Dakle,
Kada poredite dve Srpkinje to ne mozete ciniti na nacionalnoj bazi s obzirom da pripadaju istoj naciji.


P.S. Ukoliko u ovom komentaru primetite malo sarkazma to nije posledica moje sarkasticne prirode vec afektivnog stanja.
 
ebi ga...ti samo nisi imao srece sa nekom bosancicom...a da te je kojim slucajem ostavila,recimo,beogradjanka-ti o tome kakve su devojke beogradjanke ne bi ni razmisljao...u tom slucaju bi,verovatno,razmisljao o devojkama onako uopsteno...ma isto ti je to brate...beogradjanka,bosanka,nema to veze
 
bundeva:
ebi ga...ti samo nisi imao srece sa nekom bosancicom...a da te je kojim slucajem ostavila,recimo,beogradjanka-ti o tome kakve su devojke beogradjanke ne bi ni razmisljao...u tom slucaju bi,verovatno,razmisljao o devojkama onako uopsteno...ma isto ti je to brate...beogradjanka,bosanka,nema to veze

Koga preyebe i Iranka, taj ce kenjati ne samo po Irankama vec i po Homeiniju...
 
Oj, Bosanko preko reke Drine
budi moja sunce da mi sine... :D
Hocu,hocu,tako mi mog zdravlja
da osjetim miris Pomoravlja...

Spojicemo Moravu i Drinu,
spojicemo brda i dolinu
spojicemo nasa usta medna
Srbija i Bosna bice zemlja jedna... :D

Sto bi reko Yasim,ovo nema veze s temom,..ali... :lol:
 
bundeva:
ebi ga...ti samo nisi imao srece sa nekom bosancicom...a da te je kojim slucajem ostavila,recimo,beogradjanka-ti o tome kakve su devojke beogradjanke ne bi ni razmisljao...u tom slucaju bi,verovatno,razmisljao o devojkama onako uopsteno...ma isto ti je to brate...beogradjanka,bosanka,nema to veze[/quote

Nije tacno da nisam imao srece sa bosancicama. Naprotiv, ja sam najsrecniji covek upravo sa jednom bosankom :)
Ideja da pokrenem ovu temu dolazi otuda sto sam nailazio na oprecna misljenja kada su bosanke u pitanju.
A o tome kakve su devojke beogradjanke razmisljam ceo svoj zivot :)
 
bundeva:
dobro,drago mi je da to cujem :D a jesi smislio sta?kakve su beogradjanke :?

S obzirom da je Beograd smetliste citavog Balkana pojam "beogradjanka" mnogo je siri od pojma "bosanka" iako se na prvi pogled cini suprotno.

Medjutim, za ovu priliku podelicu beogradjanke u tri kategorije:

1. Stare Beogradjanke (one koje su treca generacija rodjena u BG i starije) - njih karakterise totalna opustenost i otvorenost, sve ce ti reci u lice i po pravilu znaju sta zele. Uglavnom nisu sponzoruse (mozda zbog toga sto imaju cetvorosobnu gajbu na Tasu i babu u Zemunu, sa gajbom normalno).

2. Beogradjanke ciji su roditelju dosli u BG - najrasprostranjenija kategorija ove vrste. Uglavnom su u fazonu: mislim ono *ebo te. Kada se kaze "beogradjanka" uglavnom se misli na njih. Ima ih svih "oblika, boja i velicina" pa zahtevaju posebnu obradu (mislim na teorijsku obradu, naravno).

3. Beogradjanke koje su u BG dosle kao formirane licnosti - cesto nose kompleks provincije pa zbog toga upijaju sve sto vide i cuju, cesto veoma isfolirane. One koje spadaju u ovu grupu a taj kompleks nemaju su po pravilu izuzetno vredne devojke i savetovao bi ih svima.


Napomena:

Ova podela uradjena je na bazi samo jednog kriterijuma, ona je uopstena i neprecizna, te stoga autor ne snosi nikakvu eventualnu odgovornost.
 
Srdj@n i gzupa. Po vasim odgovorima bi se reklo da ste bas vi dosli iz nekih cuka.
Nisu samo Bosanke te koje dolaze iz "nekih cuka" imate vi i po Srbiji dosta "cuka" i djevojaka u "Beogradu" koje upravo dolaze iz tih cuka.
( koliko puta napisah cuka, nisam normalan e?:))
Nemogu da vjerujem da su Beogradjanke tako vijerne i odane:) da ne varaju, a Srdj@n sta ti kazes na to?
Izleda da vas dva niste imali bas pretjerano srece sa Bosankama, a volili bi :twisted: .Ili ih jednostavno ne volite samo zato sto su Bosanke.
Ne kazem da su Bosanke zlato, al nisu ni ostale.

Fin Pozdrav :evil:
 
Love_Hunter:
Zanima me Vase misljenje o Bosankama? Neki ih smatraju izuzetno vernim i zahvalnim devojkama (zenama)kao i dobrim ljubavnicama! Da li je u pitanju samo predrasuda ili...?
Javite se Bosanke kao i Vi koje to niste, a posebno bih voleo da cujem (procitam) misljenje onih koji su bili (ili su sada) sa njima u vezi.

Ti si prijatelju totalno ogranichen (Drinom, Savom i Moravom) kada mozhe$ da postavi$ ovako nakaradno i uvredljivo pitanje!? Pa ne mozhe$ naci dve iste bosanke u zgradi, a kamoli u ulici, a kamoli u gradu.. da ne kazhem Bosni.
U doba interneta, komunikacija, razvijenog saobracaja, evropskih integracija, MTVa i kojih sve ne Qratza ti si na$ao da postavi$ ovo infantilno pitanje
Odaje$ utisak kao da su te keva i cale juche prvi put pustili iz podruma! Zamisli da neka gloopacha poput tebe pita kakvi su mu$karci Srbi!? Pa samo da je zadavi$ :twisted:
Sa devojkama koje dolaze sa prostora RS i federacije imam OK (da ne kazhem orgazmichna 8) ) isQstva $to ne znachi da ce i buduca isQstva biti takva..
Ti.. zhiv mi bio i veliki ti porast'o (kao i meni 8) )
 
cLick - OR - Die:
Love_Hunter:
Zanima me Vase misljenje o Bosankama? Neki ih smatraju izuzetno vernim i zahvalnim devojkama (zenama)kao i dobrim ljubavnicama! Da li je u pitanju samo predrasuda ili...?
Javite se Bosanke kao i Vi koje to niste, a posebno bih voleo da cujem (procitam) misljenje onih koji su bili (ili su sada) sa njima u vezi.

Ti si prijatelju totalno ogranichen (Drinom, Savom i Moravom) kada mozhe$ da postavi$ ovako nakaradno i uvredljivo pitanje!? Pa ne mozhe$ naci dve iste bosanke u zgradi, a kamoli u ulici, a kamoli u gradu.. da ne kazhem Bosni.
U doba interneta, komunikacija, razvijenog saobracaja, evropskih integracija, MTVa i kojih sve ne Qratza ti si na$ao da postavi$ ovo infantilno pitanje
Odaje$ utisak kao da su te keva i cale juche prvi put pustili iz podruma! Zamisli da neka gloopacha poput tebe pita kakvi su mu$karci Srbi!? Pa samo da je zadavi$ :twisted:
Sa devojkama koje dolaze sa prostora RS i federacije imam OK (da ne kazhem orgazmichna 8) ) isQstva $to ne znachi da ce i buduca isQstva biti takva..
Ti.. zhiv mi bio i veliki ti porast'o (kao i meni 8) )


Ti si "prijatelju" u kontradikciji sa samim sobom. Prvo kazes da ne postoje dve iste bosanke u jednoj zgradi a zatim navodis da sa bosankama imas "orgazmicna iskustva" iz cega se moze zagljuciti da ih smatras "lakim ribama" ili ti je namera mozda bila da kazes koliko si dobar frajer.

I pored toga sto zivimo u doba interneta, komunikacija, MTV-a izmedju pojedinih naroda kao i izmedju pojedinih regiona pripadnika istog naroda postoje duboko ukorenjene kulturne razlike koje su posledica drustveno-istoriskih okvira u kojima su se ti narodi razvijali.A to se, izmedju ostalog, manifestuje i u razlicitim musko-zenskim odnosima. Nemoj mi samo reci da podjednak odnos prema muskarcima imaju devojke iz plemena Zulu i recimo devojke iz Danske (namerno sam naveo ovako ekstreman primer kako bi covek tvoje inteligencije razumeo o cemu pricam).

Sto se tice uvredljive konotacije tvog komentara to necu komentarisati jer to prosto nije moj stil.
 
Naravno da postoje razlike u mentalitetu,ali tesko je generalizovati sve Bosanke, jer koliko god su one sve zajedno razlicite od npr. Srbijanki, toliko su istovremeno i medjusobno razlicite. Kao i svugde na svetu, uostalom.
 
Srdj@n:
Od bosanki u Beogradu bezi glavom bez obzira :!:

Namazane i premazane su svim bojama i ko zna cime jos :D

A lazu iz hobija :arrow:

Vernost im nikako nije jaca strana :wink:

nista licno, podrzavam stav samo na osnovu iskustava iz okoline i drugara koji su bili ozenjeni pre nego sto su shvatili sta im se desilo. sad jedu burek i slusaju merlin.
 

Back
Top