Bosanke...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 58

Tema: Bosanke...

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Bosanke...

Zanima me Vase misljenje o Bosankama? Neki ih smatraju izuzetno vernim i zahvalnim devojkama (zenama)kao i dobrim ljubavnicama! Da li je u pitanju samo predrasuda ili...?
    Javite se Bosanke kao i Vi koje to niste, a posebno bih voleo da cujem (procitam) misljenje onih koji su bili (ili su sada) sa njima u vezi.

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ja imam iskustvo sa bosankama i mislim da medju njima nema sredine.ili su tupave do dz ili namazane svim bojama.ova prva grupa je verna tj.naivna.sve u svemu nemam bas neko misljenje o njima,bolje reci....ma nisu ribe uopste!

Zainteresovan član Punisher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: Bosanke...

Citat Original postavio Love_Hunter
    Zanima me Vase misljenje o Bosankama? Neki ih smatraju izuzetno vernim i zahvalnim devojkama (zenama)kao i dobrim ljubavnicama! Da li je u pitanju samo predrasuda ili...?
    Javite se Bosanke kao i Vi koje to niste, a posebno bih voleo da cujem (procitam) misljenje onih koji su bili (ili su sada) sa njima u vezi.
    Prisjeti se pokojeg vica o Muju i Fati i sve ce ti biti jasno.

Primećen član Srdj@n (avatar)
    Učlanjen
    30.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Od bosanki u Beogradu bezi glavom bez obzira

Namazane i premazane su svim bojama i ko zna cime jos

A lazu iz hobija

Vernost im nikako nije jaca strana :wink:

Iskusan chokolada (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Dajte ljudi ne mozete tako generalizovati!
    Ja poznajem nekoliko Bosanki: neke su ovakve, neke su onakve...

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

svaka cast srdj@ne,te su najgore sto su se popapucile i dosle iz kojekakvih cuka u bgd pa sad glume ribe.

Domaćin raindog (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano

joj kako bih ja rado editovala sve i jedan post koji ima bilo kakve veze sa idiotskim generalizovanjem pa josh na nacinalnoj bazi grrrrrrrr !
    die you ...

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio raindog
    joj kako bih ja rado editovala sve i jedan post koji ima bilo kakve veze sa idiotskim generalizovanjem pa josh na nacinalnoj bazi grrrrrrrr !
    die you ...

Nije namera da se bilo sta generalizuje!!! Pogotovo ne idiotski!!!

Izmedju pojedinih regiona postoje odredjene kulturoloske razlicitosti koje se manifestuju u mentalitetu ljudi odnosnih regiona.

Primer:

Devojka iz Lajkovca patrijarhalnija je od devojke iz Amsterdama sto je posledica sredine u kojoj su te dve devojke rodjene, odrasle i zive.

Na isti nacin se i za Bosanke mogu odrediti karakterne osobine. Dakle, poredjenjem sa devojkama iz raznih delova Srbije (Amsterdam inace nije u Srbiji).

Sto se tice opaske da je "generalizacija" izvrsena na "nacionalnoj bazi" sledi objasnjenje:
    Kada se u Srbiji za nekoga kaze da je Bosanac (ili Bosanka) uobicajeno se pod tim podrazumeva Srbin (ili Srpkinja) iz Bosne. A kada se radi o Muslimanima ili Hrvatima iz Bosne onda se to posebno naglasi.
    Dakle,
    Kada poredite dve Srpkinje to ne mozete ciniti na nacionalnoj bazi s obzirom da pripadaju istoj naciji.

P.S. Ukoliko u ovom komentaru primetite malo sarkazma to nije posledica moje sarkasticne prirode vec afektivnog stanja.

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1470

Podrazumevano

ebi ga...ti samo nisi imao srece sa nekom bosancicom...a da te je kojim slucajem ostavila,recimo,beogradjanka-ti o tome kakve su devojke beogradjanke ne bi ni razmisljao...u tom slucaju bi,verovatno,razmisljao o devojkama onako uopsteno...ma isto ti je to brate...beogradjanka,bosanka,nema to veze

Ističe se
    Učlanjen
    19.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

"princip je isti,sve ostalo su nijanse"...

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Podrazumevano

Citat Original postavio bundeva
    ebi ga...ti samo nisi imao srece sa nekom bosancicom...a da te je kojim slucajem ostavila,recimo,beogradjanka-ti o tome kakve su devojke beogradjanke ne bi ni razmisljao...u tom slucaju bi,verovatno,razmisljao o devojkama onako uopsteno...ma isto ti je to brate...beogradjanka,bosanka,nema to veze
    Koga preyebe i Iranka, taj ce kenjati ne samo po Irankama vec i po Homeiniju...

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Mani su Bosanke totalna gotiva....Nisam se "druzio" ni sa jednom ali bih rado...Vrlo rado...

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

Podrazumevano

Oj, Bosanko preko reke Drine
    budi moja sunce da mi sine...
    Hocu,hocu,tako mi mog zdravlja
    da osjetim miris Pomoravlja...

Spojicemo Moravu i Drinu,
    spojicemo brda i dolinu
    spojicemo nasa usta medna
    Srbija i Bosna bice zemlja jedna...

Sto bi reko Yasim,ovo nema veze s temom,..ali...

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1470

Podrazumevano

eto,vis kako bosanke lijepo pjevaju

Ističe se
    Učlanjen
    19.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

eto,vis kako bosanke lijepo pjevaju
    ...a i duhovite.....isto.. (yasim)

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

[quote="bundeva"]ebi ga...ti samo nisi imao srece sa nekom bosancicom...a da te je kojim slucajem ostavila,recimo,beogradjanka-ti o tome kakve su devojke beogradjanke ne bi ni razmisljao...u tom slucaju bi,verovatno,razmisljao o devojkama onako uopsteno...ma isto ti je to brate...beogradjanka,bosanka,nema to veze[/quote

Nije tacno da nisam imao srece sa bosancicama. Naprotiv, ja sam najsrecniji covek upravo sa jednom bosankom
    Ideja da pokrenem ovu temu dolazi otuda sto sam nailazio na oprecna misljenja kada su bosanke u pitanju.
    A o tome kakve su devojke beogradjanke razmisljam ceo svoj zivot

Elita bundeva (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    1470

Podrazumevano

dobro,drago mi je da to cujem a jesi smislio sta?kakve su beogradjanke :?

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

dobro,drago mi je da to cujem a jesi smislio sta?kakve su beogradjanke :?
    S obzirom da je Beograd smetliste citavog Balkana pojam "beogradjanka" mnogo je siri od pojma "bosanka" iako se na prvi pogled cini suprotno.

Medjutim, za ovu priliku podelicu beogradjanke u tri kategorije:

1. Stare Beogradjanke (one koje su treca generacija rodjena u BG i starije) - njih karakterise totalna opustenost i otvorenost, sve ce ti reci u lice i po pravilu znaju sta zele. Uglavnom nisu sponzoruse (mozda zbog toga sto imaju cetvorosobnu gajbu na Tasu i babu u Zemunu, sa gajbom normalno).

2. Beogradjanke ciji su roditelju dosli u BG - najrasprostranjenija kategorija ove vrste. Uglavnom su u fazonu: mislim ono *ebo te. Kada se kaze "beogradjanka" uglavnom se misli na njih. Ima ih svih "oblika, boja i velicina" pa zahtevaju posebnu obradu (mislim na teorijsku obradu, naravno).

3. Beogradjanke koje su u BG dosle kao formirane licnosti - cesto nose kompleks provincije pa zbog toga upijaju sve sto vide i cuju, cesto veoma isfolirane. One koje spadaju u ovu grupu a taj kompleks nemaju su po pravilu izuzetno vredne devojke i savetovao bi ih svima.

Napomena:

Ova podela uradjena je na bazi samo jednog kriterijuma, ona je uopstena i neprecizna, te stoga autor ne snosi nikakvu eventualnu odgovornost.

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Malo smo pomesali zabe i babe?

Domaćin zendeli (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    418

Podrazumevano

Citat Original postavio lili777
    Malo smo pomesali zabe i babe?
    ko bi bio baba a ko zaba?

Primećen član DEVIL (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Srdj@n i gzupa. Po vasim odgovorima bi se reklo da ste bas vi dosli iz nekih cuka.
    Nisu samo Bosanke te koje dolaze iz "nekih cuka" imate vi i po Srbiji dosta "cuka" i djevojaka u "Beogradu" koje upravo dolaze iz tih cuka.
    ( koliko puta napisah cuka, nisam normalan e?)
    Nemogu da vjerujem da su Beogradjanke tako vijerne i odane da ne varaju, a Srdj@n sta ti kazes na to?
    Izleda da vas dva niste imali bas pretjerano srece sa Bosankama, a volili bi .Ili ih jednostavno ne volite samo zato sto su Bosanke.
    Ne kazem da su Bosanke zlato, al nisu ni ostale.

Fin Pozdrav

Poznat cLick - OR - Die (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ti si prijatelju totalno ogranichen (Drinom, Savom i Moravom) kada mozhe$ da postavi$ ovako nakaradno i uvredljivo pitanje!? Pa ne mozhe$ naci dve iste bosanke u zgradi, a kamoli u ulici, a kamoli u gradu.. da ne kazhem Bosni.
    U doba interneta, komunikacija, razvijenog saobracaja, evropskih integracija, MTVa i kojih sve ne Qratza ti si na$ao da postavi$ ovo infantilno pitanje
    Odaje$ utisak kao da su te keva i cale juche prvi put pustili iz podruma! Zamisli da neka gloopacha poput tebe pita kakvi su mu$karci Srbi!? Pa samo da je zadavi$
    Sa devojkama koje dolaze sa prostora RS i federacije imam OK (da ne kazhem orgazmichna 8) ) isQstva $to ne znachi da ce i buduca isQstva biti takva..
    Ti.. zhiv mi bio i veliki ti porast'o (kao i meni 8) )

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cLick - OR - Die
    Ti si prijatelju totalno ogranichen (Drinom, Savom i Moravom) kada mozhe$ da postavi$ ovako nakaradno i uvredljivo pitanje!? Pa ne mozhe$ naci dve iste bosanke u zgradi, a kamoli u ulici, a kamoli u gradu.. da ne kazhem Bosni.
    U doba interneta, komunikacija, razvijenog saobracaja, evropskih integracija, MTVa i kojih sve ne Qratza ti si na$ao da postavi$ ovo infantilno pitanje
    Odaje$ utisak kao da su te keva i cale juche prvi put pustili iz podruma! Zamisli da neka gloopacha poput tebe pita kakvi su mu$karci Srbi!? Pa samo da je zadavi$
    Sa devojkama koje dolaze sa prostora RS i federacije imam OK (da ne kazhem orgazmichna 8) ) isQstva $to ne znachi da ce i buduca isQstva biti takva..
    Ti.. zhiv mi bio i veliki ti porast'o (kao i meni 8) )

Ti si "prijatelju" u kontradikciji sa samim sobom. Prvo kazes da ne postoje dve iste bosanke u jednoj zgradi a zatim navodis da sa bosankama imas "orgazmicna iskustva" iz cega se moze zagljuciti da ih smatras "lakim ribama" ili ti je namera mozda bila da kazes koliko si dobar frajer.

I pored toga sto zivimo u doba interneta, komunikacija, MTV-a izmedju pojedinih naroda kao i izmedju pojedinih regiona pripadnika istog naroda postoje duboko ukorenjene kulturne razlike koje su posledica drustveno-istoriskih okvira u kojima su se ti narodi razvijali.A to se, izmedju ostalog, manifestuje i u razlicitim musko-zenskim odnosima. Nemoj mi samo reci da podjednak odnos prema muskarcima imaju devojke iz plemena Zulu i recimo devojke iz Danske (namerno sam naveo ovako ekstreman primer kako bi covek tvoje inteligencije razumeo o cemu pricam).

Sto se tice uvredljive konotacije tvog komentara to necu komentarisati jer to prosto nije moj stil.

Domaćin LUDICA (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    101

Podrazumevano

Naravno da postoje razlike u mentalitetu,ali tesko je generalizovati sve Bosanke, jer koliko god su one sve zajedno razlicite od npr. Srbijanki, toliko su istovremeno i medjusobno razlicite. Kao i svugde na svetu, uostalom.

sanja
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Srdj@n
    Od bosanki u Beogradu bezi glavom bez obzira

Namazane i premazane su svim bojama i ko zna cime jos

A lazu iz hobija

Vernost im nikako nije jaca strana :wink:
    nista licno, podrzavam stav samo na osnovu iskustava iz okoline i drugara koji su bili ozenjeni pre nego sto su shvatili sta im se desilo. sad jedu burek i slusaju merlin.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •