"Zukorlić ne predstavlja muslimane"

Halix

Elita
Poruka
16.206
"Zukorlić ne predstavlja muslimane"

5. april 2010. | 15:53 | Izvor: Beta
Beograd -- Mešihat Islamske zajednice Sandžaka saopštio je da Muamer Zukorlić ne predstvalja i ne može predstavljati islamsku zajednicu i njene vernike.

"Islamsku zajednicu i muslimane Srbije predstavlja reis ul ulema Adem ef. Zilkić tako da Zukorlić nema pravo da govori u ime muslimana Srbije, osim jednog dela koji je okupljen oko njegove privatne zajednice koju učestalo zloupotrebljava u komercijalne i političke svrhe", navodi se u saopštenju izdatom porodom nedavnih javnih nastupa Zukorlića.

Dodaje se da Bošnjake u Sandžaku i Srbiji predstavljaju Bošnjačko nacionalno vijeće i političke organizacije koje su izabrane na izborima.

Podsetimo, Zukorlić je nedavno, u ime Bošnjaka, odbacio Deklaraciju o zločinu u Srebrenici, koju je usvojila Skupština Srbije, ocenjujućije kao "neadekvatnu, nesvrsishodnu i nipodaštavajuću".

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=04&dd=05&nav_id=422427
 
pa meni lici da je sve dobro uigrano...u pazaru imamo dve partije koje su medjusobno suprostavljene i imamo dvojicu verskih vodja koji su suprostavljeni....i sve se svodi na to da jedni pale drugi gase...po pravilu je jedna opcija umerena a druga radikalnija...jedna istrci sa javnim radikalnim stavom i gleda kako je prica odjeknula u srbiji...onda se umesa ova umerenija struja koja amortizuje...i sve tako redom...prividno dve strane----al u tursku idu zajedno....u bosnu da i ne govorim...
 
pa meni lici da je sve dobro uigrano...u pazaru imamo dve partije koje su medjusobno suprostavljene i imamo dvojicu verskih vodja koji su suprostavljeni....i sve se svodi na to da jedni pale drugi gase...po pravilu je jedna opcija umerena a druga radikalnija...jedna istrci sa javnim radikalnim stavom i gleda kako je prica odjeknula u srbiji...onda se umesa ova umerenija struja koja amortizuje...i sve tako redom...prividno dve strane----al u tursku idu zajedno....u bosnu da i ne govorim...

Pajo, da je to tako, pa veruj da bi dobro bilo , ali ovi su zaista zavadjeni, sve oko fotelje i para naravno ... Ja podrzavam muftiju Zukorlica, ali mi nije jasno sta sad koji moj hoce ... Mada posle pomirenja SDA i SDP , strasti kao da su se malo smirile, sad ovi Zilkicevci sa ovakvim izjavama opet potpaljuju vatru ... Haj, daj Boze da na dobro izadje ....
 
Mi priznajemo samo imama Zilkica dok se Zukorlic ne izjasni za koga je?!


adem-zilkic-498.jpg
 
Pajo, da je to tako, pa veruj da bi dobro bilo , ali ovi su zaista zavadjeni, sve oko fotelje i para naravno ... Ja podrzavam muftiju Zukorlica, ali mi nije jasno sta sad koji moj hoce ... Mada posle pomirenja SDA i SDP , strasti kao da su se malo smirile, sad ovi Zilkicevci sa ovakvim izjavama opet potpaljuju vatru ... Haj, daj Boze da na dobro izadje ....

pa rekoh ti ja...to je oprobani sistem toplo-hladno....
nigde gde se umesaju verski poglavari ma kojih vera u politiku nije srece bilo...
 
pa rekoh ti ja...to je oprobani sistem toplo-hladno....
nigde gde se umesaju verski poglavari ma kojih vera u politiku nije srece bilo...

A sada niko nije digao glas da se verske organizacije mešaju u politiku, niko nije napao IZ, a kad se SPC izjasni o nečemu na nju bacaju drvlje i kamenje što navodno ugrožava civilizacijsku normu razdvajanja crkve i države
 
A sada niko nije digao glas da se verske organizacije mešaju u politiku, niko nije napao IZ, a kad se SPC izjasni o nečemu na nju bacaju drvlje i kamenje što navodno ugrožava civilizacijsku normu razdvajanja crkve i države

Napada ih narod brate, ali valjda se nas glas manje cuje jer nemamo toliko mesta u medijima, a srpski zvanicnici ne bi htjeli da se zamjeraju i gube eventualne glasove, dok ove nase stranke, jasno je stoje iza tih Islamskih zajednica ....
 

Back
Top