Зашто је Црна Гора одбацила своју традиционалну заставу?

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Ово је била црногорска застава више од сто година.
Zastava_1905_godina.gif

А онда су је заменило овом.
flag-montenegro.gif

Која има сличности са следеће две заставе
russia_flag_with_eagle.gif

albania-flag-g.gif

Зашто је то Црна Гора урадила?
 
А тек језик, велика Америка говори енглеским а не америчким, Бразил говори португалски а не бразилски, Аустрија говори немачки а не аустријски, само Хрвати, Бошњаци и Црногорци неће да говоре српски већ хоће свој језик.
 
Nije bitno zasto je promenjena , ali je svakako odlicno sto jeste, kao i jezik uostalom , posto jos vise potencira razliku tamosnjih plemena u odnosu na nas iz Srbije i nasu zastavu :D

Би ли могао мало појаснити, нисмо сви на форуму обдарени толиком интелигенцијом као ти()озбиљно, нисам саркастичан, изузетно те ценим).
 
Ово је била црногорска застава више од сто година.
Zastava_1905_godina.gif

А онда су је заменило овом.
flag-montenegro.gif

Која има сличности са следеће две заставе
russia_flag_with_eagle.gif

albania-flag-g.gif

Зашто је то Црна Гора урадила?

Ovo prvo je bila zastava SR Crne Gore...dok je ovo drugo zastava Kraljevine Crne Gore...i tu su zastavu uzeli sad da im bude drzavni simbol...
Kao sto smo mi uzeli zastavu Kraljevine Srbije za svoj nacionalni simbol.
Ne znam cemu problem?
 
Би ли могао мало појаснити, нисмо сви на форуму обдарени толиком интелигенцијом као ти()озбиљно, нисам саркастичан, изузетно те ценим).
Sta ti nije jasno ? Potenciranje i insistiranje na razlikama izmedju Srbije i Crne Gore se bitno smanjuje mogucnost da ikad ponovo budemo u nekim drzavnim zajednicama i zajednickim drzava , iz kojih je korist bila iskljucivo jednostrana ,odnosto na strani CG i Crnogoraca , dok Srbi iz Srbije ama bas nikakve koristi i vajde od tog projekta nisu imali , samo troskove ... takoda je ono sto Gospodar radi u poslednjih desetak godina , od kada je progledao i opametio se, od vrhunskog interesa i znacaja za Srbiju .
 
Možeš na svakoj, vidiš sa strane đe piše edit :mrgreen:

И то је тачно, само ако напишеш глупост, неће дуго потрајати. Све се да проверити кад су постављене референце. А ево шта пише у Британики

Montenegrin independence was recognized in 1878, and that year Montenegro adopted the horizontal red-blue-white tricolour of Serbia (with which it had loose links) for its own state flag.

http://www.britannica.com/EBchecked/topic/1355396/flag-of-Montenegro
 
Ovo prvo je bila zastava SR Crne Gore...dok je ovo drugo zastava Kraljevine Crne Gore...i tu su zastavu uzeli sad da im bude drzavni simbol...
Kao sto smo mi uzeli zastavu Kraljevine Srbije za svoj nacionalni simbol.
Ne znam cemu problem?

Није тачно. Застава социјалистичке Црне Горе је била са звездом на средини, а ово што сам ставио је застава Црне Горе у периоду 1878.-1918.
 

Back
Top