P!NK

Najbolji album

  • Can't Take Me Home

  • Missundaztood

  • Try This

  • I'm Not Dead

  • Funhouse


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
7.110
Алиша Бет Мур (енгл. Alecia Beth Moore; Дојлстаун, Пенсилванија, САД, 8. септембар 1979) је америчка кантауторка, позната под уметничким именом Пинк (енгл. Pink; стилизовано P!nk). До сада је продала преко 30 милиона албума широм света.

Са њеног дебитантског албума Can't Take Me Home из 2000. године издвојио се сингл There You Go. Иако је албум био оријентисан ка R&B музици, био је добро примљен међу фановима. Следећи албум, Missundaztood из 2001. године, који је био више у поп-рок стилу, донео јој је светску славу и дао печат њеној музици. Новембра 2003. Пинк је објавила трећи албум Try This, а у априлу 2006. и четврти I'm Not Dead. Њен пети студијски албум пуштен је у продају октобра 2008. под називом Funhouse, са којег се издвојио сингл So What који јој је донео МТВ награду.


Пинк је рођена под именом Alecia Moore у Пенсилванији, као кћер медицинске сестре и ратног ветерана. Њен отац је католик, а мајка јеврејка. Као малој, отац јој је свирао гитару и певао јој, што ју је инспирисало да се определи за музичку каријеру. У средњој школи Пинк се придружила рок бенду, а њени највећи узори су Џенис Џоплин, Стивен Тајлер, Боб Дилан, Мадона и други.

Веома рано, Пинк је открила да болује од астме, што је допринело томе да њене прве песме буду мрачне. Са четрнаест година почела је да пева по клубовима у Филаделфији, а са шеснаест се придружила трочланом бенду Чојс. Након распада бенда, одлучила је да настави соло каријеру под уметничким именом Пинк. Идеју о имену добила је из филма Улични пси, где се јавља истоимени лик. Такође, име је асоцирало и на ружичасту боју косе по којој је на почетку каријере и била препознатљива.

Preuzeto sa wikipedije: http://sr.wikipedia.org/wiki/P!nk

Jednostavno receno DAMA OD CELIKA !
 
Meni je ona extra... Vise po stilu nego pesmama... Znam njene najvece hitove i to mi je super...
Pogotovo ''Stupid girl'' i ''So what''...;)
 
Uuuu stil je neprikosnoven !

So what je odlicna ... ma sve su :lol:
Volim to sto je "okrutna" kada izvodi pesme ... imam osecaj kao da izbacuje bes kroz pesme ... ma extra mi je ...

Na pocetku sam je najvise povezivao sa Majklovom pesmom TDCAU valjda sto je i on u njoj izbacio svoj bes :D
 
Gledala sam jednu emisiju o njoj na VH1 i videla sam kako se mucila kao mala. Da je volela da peva ali da se bila i drogirala....
A jel u spotu za So what njen muz...
 
Bio je i u spotu sad cu da ti nadjem...

Пинк се 7. јануара 2006. године у Костарици удала за мотокрос возача Керија Харта. Почетком 2008. њих двоје су се растали о чему говори и песма So What. У марту 2009. године Кери је потврдио да се њих двоје поново забављају
 
Uzgred u spotu za pesmu Trouble je izrazila svoju borbu za prava zivotinja ciji je veliki pobornik !

To se moze primetiti na delu od 1:02-1:13
Istukla je trojicu konjusara jer su zavezali konju kopita :)

:heart:
 
Bio je i u spotu sad cu da ti nadjem...

Пинк се 7. јануара 2006. године у Костарици удала за мотокрос возача Керија Харта. Почетком 2008. њих двоје су се растали о чему говори и песма So What. У марту 2009. године Кери је потврдио да се њих двоје поново забављају

moguce je ... znam samo da se on valjda posle zabavljao sa Dzesikom Simpson pa da ga je zbog toga malo "zamrzela" :lol:
 
pnk.jpg


Plakat koji se odnosi na zastitu zivotinja
 
The singer, who acknowledges in an interview with Ellen DeGeneres airing Friday that she and her ex are a couple again, says she finds it funny to perform her hit song "So What" – which contains some choice words for Hart.

Evo njen muz je bio u spotu za so what Carey Hart...
careyhart0-1.jpg
 

Back
Top