grejpfut
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: grejpfut

Ističe se darko darko (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Podrazumevano grejpfut

Dali je moguce da da uzgajam kod nas iz hobija naravno i kako bi to mogao da ucinim, koje uslove trazi (kako on raste ustvari kakva je to biljka).

Moderator LBarbara (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    37.230
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    4036

Podrazumevano Re: grejpfut

Grejp raste na drvetu, poput groždja, u grozdovima. Njegovo botaničko ime - Citrus paradisi - upućuje na "rajsko" poreklo,
    a ima relativno kratku istoriju koja datira iz XVIII veka sa Barbadosa. Brojni botaničari vjeruju da je grejp zapravo rezultat prirodnog
    ukrštanja naranče i pomela, citrusnog voća koje je u XVII veku doneseno iz Indonezije na Barbados.

Stabla grejpfruta zasadjena su na Floridi na početku XIX veka, medjutim nije postao komercijalna roba zbog svog kiselkasto sltkastog ukusa.
    Florida je još uvek vodeći proizvođač grejpfruta..uz Kaliforniju, Arizonu i Teksas.

Znači..jasno je..puno svetla, toplote preko cele godine..
    Ne bih znala kako da ga zasadiš..možda da se raspitaš kod kalemara da li je moguće
    da neko naše stablo obdrži grejpfrut izdanke koje naravno možeš dobiti ako semenke staviš
    u zemlju koju dobro zaliješ i umotaš u najlon kesicu da dobiješ prividnu staklenu baštu..
    Da nije oblaka sta bi bilo sa mnom

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

hvala t,i bas bi voleo da imam u basti, volim grejpfrut, a i potrebanm mi je, voleo bi da imam moj, makar malo, probao sam sa semenom, imam i sulova za staklenik mali, pravomesto za to.....
    kao za semenje nesto mi neje uspevalo, ubacim u saksiju, zalivam, i sta jos, kako da umotam u najlon, kako posle da zalivam, nekapiram
    Poslednji put ažurirao/la darko darko : 08.06.2010. u 23:39

Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    37.230
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    4036

Citat Original postavio darko darko Pogledaj poruku
    hvala t,i bas bi voleo da imam u basti, volim grejpfrut, a i potrebanm mi je, voleo bi da imam moj, makar malo, probao sam sa semenom, imam i sulova za staklenik mali, pravomesto za to.....
    kao za semenje nesto mi neje uspevalo, ubacim u saksiju, zalivam, i sta jos, kako da umotam u najlon, kako posle da zalivam, nekapiram

Gle...napuniš običnu plastičnu čašu od jogurta, zemljom..staviš seme, zaliješ
    i celu čašicu jogurta staviš u providnu najlon kesicu koja služi da što duže
    zadrži vlagu semenu, i vežeš je tj. zatvoriš..
    ..kad hoćeš ponovo da zaliješ zemlju (zalivaš tek kad vidiš da je suva) otvoriš kesicu, zaliješ i ponoviš postupak..
    ..trebalo bi vrlo brzo da nikne..
    Dakle, čašicu staviš negde oko prozora gde ima svetla ceo dan..

Probaj pa javi jel ti uspeo poduhvat...

Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    37.230
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    4036

Ako neko zna bolji fazon, nek ga kaže.....baš i mene zanima, ako neko ima iskustva u ovome...

Zainteresovan član david.007 (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

To je sve super shto si napisala tako sam i ja odgajila par citrusa od kojih je jedan porastao u veeliki limun pa smo ga i kalemili i imali plodova gomilu ali to je bilo kad sam imala 12-13god pa sam imala vremenaaa...
    ali ima jedan mnogo bolji nacin... posetite sajt "Sunce Juga Sija" i kupite neku od mnogobrojnih vrsta citrusa koje imaju u ponudi E al stvarno, ja cu uskoro uzeti bar 4 vrste, 2 za dvorishte i dve koje cu unositi unutra...al.. koje...sve su aaaa prelepe.. mandarine, budine shake, limun varijegatauf,uf..
    Evo ga link http://www.suncejugasija.in.rs/
    Poslednji put ažurirao/la david.007 : 09.06.2010. u 20:11
    NLO / UFO
    http://www.facebook.com/groups/182618241868647/

Učlanjen
    07.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

ok, probao sam nesto zimus ali nije islo, zato pitam, pokusavam ponovo pa javljam....

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio LBarbara Pogledaj poruku
    Grejp raste na drvetu, poput groždja, u grozdovima.
    vjerovatno si htjela da kazes da nekoliko grejpova raste grupisano sa jednog dijela grane, slicno narancama, ne ... grozdju. koje ni ne raste na drvetu vec na lozi
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •