grejpfut

Grejp raste na drvetu, poput groždja, u grozdovima. Njegovo botaničko ime - Citrus paradisi - upućuje na "rajsko" poreklo,
a ima relativno kratku istoriju koja datira iz XVIII veka sa Barbadosa. Brojni botaničari vjeruju da je grejp zapravo rezultat prirodnog
ukrštanja naranče i pomela, citrusnog voća koje je u XVII veku doneseno iz Indonezije na Barbados.

Stabla grejpfruta zasadjena su na Floridi na početku XIX veka, medjutim nije postao komercijalna roba zbog svog kiselkasto sltkastog ukusa.
Florida je još uvek vodeći proizvođač grejpfruta..uz Kaliforniju, Arizonu i Teksas.

Znači..jasno je..puno svetla, toplote preko cele godine..
Ne bih znala kako da ga zasadiš..možda da se raspitaš kod kalemara da li je moguće
da neko naše stablo obdrži grejpfrut izdanke koje naravno možeš dobiti ako semenke staviš
u zemlju koju dobro zaliješ i umotaš u najlon kesicu da dobiješ prividnu staklenu baštu..:)
 
hvala t,i bas bi voleo da imam u basti, volim grejpfrut, a i potrebanm mi je, voleo bi da imam moj, makar malo, probao sam sa semenom, imam i sulova za staklenik mali, pravomesto za to.....
kao za semenje nesto mi neje uspevalo, ubacim u saksiju, zalivam, i sta jos, kako da umotam u najlon, kako posle da zalivam, nekapiram
 
Poslednja izmena:
hvala t,i bas bi voleo da imam u basti, volim grejpfrut, a i potrebanm mi je, voleo bi da imam moj, makar malo, probao sam sa semenom, imam i sulova za staklenik mali, pravomesto za to.....
kao za semenje nesto mi neje uspevalo, ubacim u saksiju, zalivam, i sta jos, kako da umotam u najlon, kako posle da zalivam, nekapiram

:D

Gle...napuniš običnu plastičnu čašu od jogurta, zemljom..staviš seme, zaliješ
i celu čašicu jogurta staviš u providnu najlon kesicu koja služi da što duže
zadrži vlagu semenu, i vežeš je tj. zatvoriš..
..kad hoćeš ponovo da zaliješ zemlju (zalivaš tek kad vidiš da je suva) otvoriš kesicu, zaliješ i ponoviš postupak..
..trebalo bi vrlo brzo da nikne..
Dakle, čašicu staviš negde oko prozora gde ima svetla ceo dan..

Probaj pa javi jel ti uspeo poduhvat...:D
 
To je sve super shto si napisala tako sam i ja odgajila par citrusa od kojih je jedan porastao u veeliki limun pa smo ga i kalemili i imali plodova gomilu ali to je bilo kad sam imala 12-13god pa sam imala vremenaaa...
ali ima jedan mnogo bolji nacin... posetite sajt "Sunce Juga Sija" i kupite neku od mnogobrojnih vrsta citrusa koje imaju u ponudi:per: E al stvarno, ja cu uskoro uzeti bar 4 vrste, 2 za dvorishte i dve koje cu unositi unutra...al.. koje...sve su aaaa prelepe.. mandarine, budine shake, limun varijegatauf,uf..:klap:
Evo ga link http://www.suncejugasija.in.rs/
 
Poslednja izmena:

Back
Top